شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تماس خونی با تیغ کهنه

1. با سلام ...

یه سوال در مورد زنده موندن ویروسهایی از قبیل اچ آی وی و هپاتیت و غیره بر روی اجسام دارم...

تقریبا هر جایی که راجع به این موضوع مطالعه داشتم،گفته شده بود که این ویروس ها بر روی اجسام در کمتر از یک دقیقه کشته می شوند.

حالا سوال این جاست که اگر این موضوع صحت داره پس چطور این ویروس ها از طریق تجهیزات پزشکی(مثل دندانپزشکی) و یا تیغ آلوده و سرنگ و ... قابلیت انتقال رو دارند؟!!!

اگر فردی به صورت نا خواسته با یک سرنگ یا تیغ استفاده شده که بیشتر از چند دقیقه از استفاده ی قبلی اون گذشته ، تماس خونی پیدا بکنه آیا باز هم امکان انتقال ویروس هایی مثل اچ آی وی وجود داره؟

مگه این ویروس ها در کمتر از یک دقیقه بر روی این اجسام از بین نمیروند؟!!!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. با سلام و تشکر از اینکه همچین فضایی رو برای طرح سوالات هم وطنانتون ایجاد کردین. خواستم بپرسم ویروس ایدز چند ساعت بر روی اجسامی مثل تیغ زنده می مونه؟واینکه یه سوال دارم که شاید باعث خندتون بشه ولی فکر منو خیلی مشغول کرده من رفته بودم دندانپزشکی بعد از اتمام کارم خواستم دهنمو شستشو بدم که چون بلد نبودم عذر می خوام به اصطلاح تف کنم و هم چنین غلظت بزاقم بعد از برخورد بزاقم با سینک شستشو دوباره بزاقم به دهانم برگشت و چون لثه ام زخمی بود و بیمار قبلی هم دهان خون آلودش رو اونجا شسته بود من دچار وحشت شدم.آیا ویروس ایدز از این راه انتقال پیدا می کنه؟و بعد از روابط حفاظت نشده بعد از 6-7 ماه آزمایش می توان به جواب منفی آن اطمینان کرد؟ممنون

3. هر دو کاربران عزیز لینک زیر رو مطالعه کنن

ایدز

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. درود
    آیا در حین استفاده از تیغ شخصی تیغ خونی شده و بعد شسته شود بعد هم امکان ایدز هست ؟
    و آیا اصلا شستن تمیزش می کنه ( میکروب ها رو می کشه ) البته من اینجا رو خوندم چیزی ندیدم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. white_24

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزیز
    نه وقتی تیغ شما شخصی هست و هم اینکه می گید شستید مطمئنا نه .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. خیلی ممنون بابت پاسخی که دادید.
    اما هنوز هم این سوال باقی میمونه که اگر ویروس بعد از چند دقیقه(خشک شدن سوزن) از بین میره پس اصلا چه لزومی داره که نگران سرنگ و یا تجهیزات پزشکی آلوده که با خون در تماس هستند باشیم؟!!!  

چون مطابق مطالب گفته شده اگر از آخرین استعمال اون ها چند دقیقه گذشته باشه ، دیگه ویروس منتقل نمیشه.!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید