شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوشهای ریز سر سفید پوست و قرص اوراتان

1. queen63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.من 27 سالمه و 18 ماهه متاهل شدم حس میکنم بعد از اون موقع بوده که جوشهای ریز سر سفید هر 10 روزی یکبار صورتم رو کامل میگرفت.که بعد از 4 روز خودش خشک میشد و میرفت مجددا 1 هفته بعدش میریختن بیرون .6 ماه پیش نزد متخصص پوست رفتم.یک سری ازمایشههای خون دادم که بعد از ازمایش قرص اوراتان 15 عدد نوشت و خوردم.که به مدت 3 ماه اصلا جوش نزدم. بعد از مصرف قرص مجددا ازمایش دادم که پزشک قرص تجویز نکرد.الان مجددا به همان مدت زمانی که ذکر کردم میریزن بیرون .عوارض قرص رو هم میدونم.اشکال داره استفاده کنم مجدد؟ و چرا این نوع جوشها فقط روی صورتم میریزن بیرون.تشکر.

2. queen63 نوشته است: با سلام.من 27 سالمه و 18 ماهه  متاهل شدم حس میکنم بعد از اون موقع بوده که جوشهای ریز سر سفید هر 10 روزی یکبار صورتم رو کامل میگرفت.که بعد از 4 روز خودش خشک میشد و میرفت مجددا 1 هفته بعدش میریختن بیرون .6 ماه پیش نزد متخصص پوست رفتم.یک سری ازمایشههای خون دادم که بعد از ازمایش قرص اوراتان 15 عدد نوشت و خوردم.که به مدت 3 ماه اصلا جوش نزدم. بعد از مصرف قرص مجددا ازمایش دادم که پزشک قرص تجویز نکرد.الان مجددا به همان مدت زمانی که ذکر کردم میریزن بیرون .عوارض قرص رو هم میدونم.اشکال داره استفاده کنم مجدد؟ و چرا این نوع جوشها فقط روی صورتم میریزن بیرون.تشکر.

درود بر شما

ورزش يادتون نره.

ورزش باعث می شه هنگام عرق کردن منافذ پوست باز بشوند و بسته بودن منافذ باعث نشوند که باکتری ها توليد جوش کنند.

نوشتم باکتری ها پس تميز نگه داشتن صورتتون خيلی مهم هست.

صورت در معرض هوا قرار داره و با مقنعه يا روسری هم تماس مداوم داره.

زود زود صورتتون رو بشوريد و هر شب دوش بگيريد.

به صورتتون هم دست نزنيد. صورتتون رو نخارونيد.

شاداب باشيد

ژاسينا

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    من مدتیه پوستم بدجوری میخاره ولی وقتی میخارونم جاش بدجوری ملتهب میشه و میزنه بیرون میخواستم بدونم علتش چیه؟ضمنا من چربی خون هم دارم

4. khoshghalb نوشته است: سلام
    من مدتیه پوستم بدجوری میخاره ولی وقتی میخارونم جاش بدجوری ملتهب میشه و میزنه بیرون میخواستم بدونم علتش چیه؟ضمنا من چربی خون هم دارم

برای ايشون هم می خواستم بنويسم که دقت کنيد اين موضوع بعد از خوردن چه غذاهايی پيش مي ياد.

بعد از خوردن آبگوشت احتمال جوش زدن بسيار هست.

شما هم که چربی خون داری بيشتر لازم هست که به غذا خوردن خود دقت داشته باشی.

شاداب باشيد

ژاسينا

5. queen63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ژاسینا جان تشکر
    ولی من هر روز حمام رفتنم سر جاشه.در صورت تماس صورتم با کوچکترین کثیفی و الودگی حتی آشپزی و گرد و خاک و .... سریع صورتم را با لوسیون و پاک کننده ها تمیز میکنم....اطرافیانم میگن شاید شستن و تمیز کردن فوری پوستت باعث شده این همه پوستت حساس بشه.... از محصولات ارایشی چه استفاده کنم چه نکنم.جوشها ماهی چند بار میریزن بیرون...واقعا بریدم دیگه...ممنون میشم از راهنما ییهای شما و دوستان دیگه هم بهره ببرم..

6. queen63 نوشته است: ژاسینا جان تشکر
    ولی من هر روز حمام رفتنم سر جاشه.در صورت تماس صورتم با کوچکترین کثیفی و الودگی حتی آشپزی و گرد و خاک و .... سریع صورتم را با لوسیون و پاک کننده ها تمیز میکنم....اطرافیانم میگن شاید شستن و تمیز کردن فوری پوستت باعث شده این همه پوستت حساس بشه.... از محصولات ارایشی چه استفاده کنم چه نکنم.جوشها ماهی چند بار میریزن بیرون...واقعا بریدم دیگه...ممنون میشم از راهنما ییهای شما و دوستان دیگه هم بهره ببرم..

در مورد تغذيه و ورزش چيزی ننوشتين

شاداب باشيد

7. khoshghalb نوشته است: سلام

با سلام دوست عزیز
    اصولاً بروز امراض در انسان در بیشتر مواقع ازمیزان  و چگونگی  خورد و خوراکش صورت میپذیره !! بگذریم خاراندن پوست هم از چند چیز نشات میگیره که عبارتند از:
    1- استفاده از مواد تند و گرمی همچون فلفل،موز ،خریزه و... و اگر فرد به این چیزها حساسیت هم داشته باشه شدت خارش بیشتر میشه!
    2- استفاده از مواد شیمیایی همچون داروها!! و حساسیت داشتن به اونها!
    3- استفاده از البسه نایلونی و غیر مرغوب!
    4- عدم رعایت بهداشت فردی!!
    5- چربی خون بالا و چرب بودن مستمر پوست!!
    6- استفاده از شامپوهاو صابونها و کلاً مواد شوینده حساسیت زا!
    7- داغی کبد!!منظورم اینه که چون تجریه هرچیزی که وارد بدن میشه مخصوصاً مواد شیمیایی،کاکائو ،مواد قندی و...به عهده کبد هست  لذا اگر مقدار مصرف اینگونه مواد زیاد و مستمر باشه باعث اختلال در کارکرد کبد در دراز مدت شده و اینگونه خارشهایی بوجود میاد که بهش میگن کهیر!!بنظرم شما دچار این معضل شده باشید!
    8-  وجود استرسهای بیش از حد که برهمه چیز منجمله این مورد شما هم تاثیر گذاره!!
    و....
    در نهایت ضمن اینکه توصیه میکنم به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید کمی در خورد و خوراکتون هم تجدید نظر کنید از مواد خنکی همچون هندوانه ،خاکشیر و.... بیشتر و از مواد گرمی همچون خربزه،کاکائو،کلاً شیرینجات،موز،فلفل،ادویجات و.. و کلاً هر آنچیزی که ایجاد گرمای بیشتری  در بدن میکنه  خودداری کنید !سعی کنید کبدتونو خنک نگه بدارید!
    موفق باشید.

8. queen63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ژاسینا تشکر
    من ورزش فشرده ای ندارم..هفته ای یکبار نرمش و دراز نشست در منزل دارم..پیاده روی رو هر روز دارم..تغذیه بخصوصی هم ندارم..تغذیه نرمال و عادی دارم..شیر و کره اصلا استفاده ندارم..ایا ممکنه عفونت زنانه یا عفونت ادراری یکی از دلایل جوش زدن صورت باشه؟؟؟ تشکر

9. خانم بنده هم چند تا جوش ریز و خیلی کوچیک زیر چشم هاش هست (منظورم روی انحنای بالای گونه هست ) که سر  سفید هم هستند. و میگه بهار و تابستون ها این جور میشم
    معالجه و مراجعه به پزشک نیاز به نظر دوستان ؟!

10. queen63 نوشته است: ژاسینا تشکر
    من ورزش فشرده ای ندارم..هفته ای یکبار نرمش و دراز نشست در منزل دارم..پیاده روی رو هر روز دارم..تغذیه بخصوصی هم ندارم..تغذیه نرمال و عادی دارم..شیر و کره اصلا استفاده ندارم..ایا ممکنه عفونت زنانه یا عفونت ادراری یکی از دلایل جوش زدن صورت باشه؟؟؟ تشکر

درود

دوست عزيز

به نظر من همانطور که نوشتم ورزش با تعريق می تونه بهتون کمک کنه و باعث می شه که چربی ها هم از خون مصرف بشوند و به صورت جوش دور باکتری ها تجمع نکنند.

استرس هم می تونه يکی از عوامل جوش باشه. جوش زدن توليد جوش می کنه Wink

ننوشتين که شکلات زياد می خورين يا نه ، آبگوشت چطور؟ به هر حال شما کارهايی رو که نمی کنين می نويسين اما کارهايی رو که می کنين نمی نويسين. Wink

شاداب باشيد

ژاسينا

11. docky نوشته است: خانم بنده هم چند تا جوش ریز و خیلی کوچیک زیر چشم هاش هست (منظورم روی انحنای بالای گونه هست ) که سر  سفید هم هستند. و میگه بهار و تابستون ها این جور میشم
    معالجه و مراجعه به پزشک نیاز به نظر دوستان ؟!

بله اينها رو معمولن آفتاب و گرما ايجاد می کنه که با استفاده از کرم ضد آفتاب و عينک آفتابی بزرگ می تونين از توليد اونها جلوگيری کنيد.

برای از بين بردن اونها می تونين به متخصص پوست مراجعه کنين که با سوزن بسيار نازک آنها رو خارج می کنه و جاش هم نمی مونه. خودتون هم می تونين سوزنش رو از داروخانه تهيه کرده و اين کار رو انجام بدين.

بعد از انجام اين کار از کرم زينک اکسيد استفاده کنيد تا زودتر بهبود پيدا کنه.

شاداب باشيد

ژاسينا

12. queen63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سپاسگزار
    ژاسینا جان من که ذکر کردم همه خوراکی ها رو به صورت نرمال استفاده میکنم...شکلات شاید ماهی 20 الی 50 گرم استفاده داشته باشم...شایدم کمتر از این .... من نمیدونم چی بنویسم... من پیاده روی که میکنم به طور کامل عرق میکنم...نگفتین ممکنه عفونت زنان یا عفونت ادراری یکی از دلایل جوش زدن باشه؟؟؟؟؟؟ تشکر

13. queen63 نوشته است: سپاسگزار
    ژاسینا جان من که ذکر کردم همه خوراکی ها رو به صورت نرمال استفاده میکنم...شکلات شاید ماهی 20 الی 50 گرم استفاده داشته باشم...شایدم کمتر از این .... من نمیدونم چی بنویسم... من پیاده روی که میکنم به طور کامل عرق میکنم...نگفتین ممکنه عفونت زنان یا عفونت ادراری یکی از دلایل جوش زدن باشه؟؟؟؟؟؟ تشکر

با سلام دوست گرامی
    بعید بنظر میرسه عفونتهایی که مطرح کردید کلاً موجب ایجاد جوش بشه! اصولاً عفونتهای ادراری با سوزش مستمر در هنگام ادرار کردن و عفونتهای دستگاه تناسلی با ترشحات سبز رنگ و بد بو قابل تشخیص هست!آیا این علائم رو دارید؟؟انشالله که ندارید اما مورد شما همونطور که دوستمون ژاستینای عزیز مطرح کردن میتونه از استرس زیاد ،چربی خونه بالا،استفاده از لوسیون های حساسیت زا،استفاده از مواد گرم و تند همچون انگور،خرما،خربزه ،شیرینجات و هرآنچه که طبع گرم داره باشه!و تجربه نشون داده این جوشها در اثر استفاده از این اقلام بوجود میاد البته یک احتمال دیگه هم هست و اون اینه که ترشحات هورمونیتون بالانس نباشه!اگر یادتون باشه در نوجوانی تقریباً همه افراد چه مرد و چه زن در اثر شروع بلوغ جنسیشون از این جوشها در صورت و بدنشون بوجود میاد و کم کم با متعادل شدنه این ترشحات ،این جوشها هم به مرور از بین میره!لذا توصیه میکنم از این منظر هم به موردتون توجه کنید
    موفق باشید.

14. queen63 نوشته است: سپاسگزار

درود

دوست من

اگر حضوری بود آنقدر ازتون سوال می کردم که مسئله رو پيدا کنيم.

ببينين حتا ممکنه شما کلاس های انرژی درمانی هم می ريد و اين عارضه ای از برون ريزی باشه.

بنابراين سوال و ابهام ها زياد هستند.

اگر در شهری که زندگی می کنيد دکتر هوميوپات هست توصيه می کنم مراجعه کنيد تا سيستم بدن شما توسط داروهای هوميوپاتی متعادل بشوند.
    اگر تهران هستيد يکی بهتون معرفی کنم.

می تونين در مورد هوميوپاتی در اينترنت بخونيد

از راه دور بيشتر از اين نمی تونم کمکی بکنم

شاداب باشيد

ژاسينا

15. queen63

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    اون چیزی که از هومیوپاتی خوندم..راجع به بیماری و بیمارانی بود که از راه مصرف داروههای شیمیایی درمان نشده و اثری بر روی اون بیمار نداشته باشه.
    ولی من با خوردن اوراتان تا مدتی از جوش زدن در امان بودن ...ولی ممنون میشم دکتری در زمینه هومیوپاتی بهم معرفی کنین همراه با ادرس مطبشون..سپاسگذارم..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید