شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

طرز استفاده قرص جلوگیری از بارداری (ضد حاملگی) و سوالات مربوط به آن

1. YaRoo_2 نوشته است: با سلام، من 5 روز پیش در رابطه با همسرم ( با استفاده از کاندوم ) متوجه شدم مقداری از منی من از زیر کاندوم به بیرون تراوش کرد و در حین ادامه رابطه داخل واژن همسرم وارد شد . البته همسرم این چند روز دوره پیریدوشه یعنی دقیقا 3 الا 4 روز بعد از رابطه. منم از اینکه کاندوم از مواد ضد منی برخوردار بوده یا نه اطلاعی ندارم. آیا نیاز به خوردن قرص یا مراجعه به دکتر هست ؟

سلام

اگه پریود همسرتون منظمه، احتمال بارداری خیلی کمه.
    5 روز بعد رابطه قرصی برا جلوگیری از بارداری وجود نداره.
    مصرف قرص به روش اورژانسی تا 72 ساعت بعد رابطه میتونه استفاده بشه.

2. سلام اقای دکتر چند تا سوال داشتم .یکی اینکه چه موقع رابطه داشته باشی بارداری صورت نمی گیره و چه زمان صورت میگیره؟اگر پریودی 5 روز باشه و روز 6 هم لکه بیاد و روز 8 هم تموم باشه وپاک باشی  و روز 6 رابطه داشته باشی و دوخول انجام نشه . چی میشه اتفاقی نمی افته؟

3. vision1 نوشته است: سلام اقای دکتر چند تا سوال داشتم .یکی اینکه چه موقع رابطه داشته باشی بارداری صورت نمی گیره و چه زمان صورت میگیره؟اگر پریودی 5 روز باشه و روز 6 هم لکه بیاد و روز 8 هم تموم باشه وپاک باشی  و روز 6 رابطه داشته باشی و دوخول انجام نشه . چی میشه اتفاقی نمی افته؟

سلام

1. اگه پریودتون منظمه تقویم تخمک گذاری سایتو دانلود کنین تا زمان های safe (بی خطر) سیکلتونو پیدا کنین. مثلا اگه یه خانمی سیکل ماهانش 28 روز باشه معمولا روز 14 پریود زمان تخمک گذاریه و سه روز قبل و سه روز بعد اون یعنی بین روزهای 11 - 17 روزهای پرخطر محسوب میشه و هر چی از این روزها فاصله بگیریم زمان امن تر میشه.

2. در صورتی که پریود منظم باشه روز 6 پریود روز بی خطری محسوب میشه و قاعدتا تخمکی وجود نداره. با توجه به اینکه میگین دخول هم انجام نشده دیگه رابطه از نظر رخ ندادن بارداری خیلی مطمئن تر میشه.
    فقط نکته اینه که در زمان خونریزی رابطه بدون دخول ایرادی نداره ولی اگه قرار شد دخول هم باشه از کاندوم استفاده شه تا عفونت منتقل نشه.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  4. سلام
    من با همسرم رابطه داشتم امروز قبل رابطه واسه اطمینان 2 عدد لونوژرسترل خوردم بار دوم منی تقریبا داخل ریخته شد 1 ریع بعد 1 لونوژرسترل و 11 ساعت بعد یکی دیکه
    پریودم منظمه 30 روز به 30 روز است و 2 روز مونده تا پریود شم احتمال بارداری است؟

5. parastO888 نوشته است: سلام
    من با همسرم رابطه داشتم امروز قبل رابطه واسه اطمینان 2 عدد لونوژرسترل خوردم بار دوم منی تقریبا داخل ریخته شد 1 ریع بعد 1 لونوژرسترل و 11 ساعت بعد یکی دیکه
    پریودم منظمه 30 روز به 30 روز است و 2 روز مونده تا پریود شم احتمال بارداری است؟

سلام

من متوجه نشدم دو بار رابطه داشتین؟
    چرا قبل رابطه قرص خوردین؟

به هر حال ...

با توجه به اینکه پریودتون منظمه و رابطه تون در زمان بی خطر بوده، بارداری منتفیه و نیازی به مصرف قرص نبوده.

نحوه ی مصرف قرص لوونورژسترول جهت اجرای روش اورژانسی:

1. مصرف 1 عدد تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه و 1 عدد دیگه 12 ساعت بعد.
    2. مصرف 2 عدد با هم تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه.

پ.ن: روش دوم بیشتر توصیه میشه.

6. m1989 نوشته است:
    YaRoo_2 نوشته است: با سلام، من 5 روز پیش در رابطه با همسرم ( با استفاده از کاندوم ) متوجه شدم مقداری از منی من از زیر کاندوم به بیرون تراوش کرد و در حین ادامه رابطه داخل واژن همسرم وارد شد . البته همسرم این چند روز دوره پیریدوشه یعنی دقیقا 3 الا 4 روز بعد از رابطه. منم از اینکه کاندوم از مواد ضد منی برخوردار بوده یا نه اطلاعی ندارم. آیا نیاز به خوردن قرص یا مراجعه به دکتر هست ؟

سلام

دوره پریود همسرم منظم نیست ولی 3تا4 روز بعد پریود شد.
    دوست عزیز من شنیده بودم تا 10 روز بعد هم میشه قرص خورد.
    درضمن کاندوم هم ماده ضد اسپرم داشته
    ما تازه ازدواج کردیم و قصد بچه دار شدن نداریم اگه دارو یا هر وسیله ای برای جلوگیری از بچه دار شدن بگید.این نکته که در اویل زندگیم بچه دار نشیم خیلی برامون مهمه و باعث نگرانی های ذهنی برامون شده

7. YaRoo_2 نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    YaRoo_2 نوشته است: با سلام، من 5 روز پیش در رابطه با همسرم ( با استفاده از کاندوم ) متوجه شدم مقداری از منی من از زیر کاندوم به بیرون تراوش کرد و در حین ادامه رابطه داخل واژن همسرم وارد شد . البته همسرم این چند روز دوره پیریدوشه یعنی دقیقا 3 الا 4 روز بعد از رابطه. منم از اینکه کاندوم از مواد ضد منی برخوردار بوده یا نه اطلاعی ندارم. آیا نیاز به خوردن قرص یا مراجعه به دکتر هست ؟

سلام

ما تازه ازدواج کردیم و قصد بچه دار شدن نداریم اگه دارو یا هر وسیله ای برای جلوگیری از بچه دار شدن بگید.این نکته که در اویل زندگیم بچه دار نشیم خیلی برامون مهمه و باعث نگرانی های ذهنی برامون شده

اگه همسرتون پریود شدن که جای نگرانی باقی نمی مونه. پریود بارداری رو منتفی کرده.
    آره روش پیشگیری تا 17 روز بعد رابطه هم وجود داره که فقط باید با تجویز پزشک باشه.
    با این توضیحاتتون بارداری رخ نداده خیالتون راحت باشه.

8. m1989 نوشته است:
    YaRoo_2 نوشته است:
    m1989 نوشته است:

سلام

آره روش پیشگیری تا 17 روز بعد رابطه هم وجود داره که فقط باید با تجویز پزشک باشه.

روش پیشگیری بوسیله قرص اونم اورژانسی تا 72 ساعت بعد رابطه تاثیر داره
    چه روش پیشگیری هست که 17 روز بعد رابطه میشه ازش استفاده کرد؟

9. Clooney نوشته است:
    m1989 نوشته است:
    YaRoo_2 نوشته است:
    m1989 نوشته است:

سلام

روش پیشگیری بوسیله قرص اونم اورژانسی تا 72 ساعت بعد رابطه تاثیر داره
    چه روش پیشگیری هست که 17 روز بعد رابطه میشه ازش استفاده کرد؟

سلام

روش قانونیه ولی فقط باید توسط پزشک تجویز شه.
    منبعش کتاب ویلیامزه.
    تو پیام خصوصی میگم.

10. ممنونم از راهنماییتون
    در مورد لوونورژسترول یکجا نوشته شده یکی بعد از رابطه و بعدی 12 ساعت بعد ولی یکجا دیگه خوندم هر دو با هم بعد از رابطه باید مصرف شوند , کدام صحیح هست ؟
    بعد اینکه بهتر نیست مثلا یک یک ربع قبل از شروع رابطه این قرص مصرف بشه که مطمین تر باشه ؟(این رو متوجه شدم که استفاده از این قرص محدودیت شدیدی داره) چرا توصیه شده که در ماه یکبار از این روش بیشتر استفاده نشه ؟
    تقریبا یک هفته قبل از پریود و یک هفته بعد از اتمام پریود ریسک کمتری برای بارداری وجود داره به جهت اینکه دوره تخمک گذاری شروع نشده آیا اگر در این تایم رابطه صورت بگیره و از لوونورژسترول نیز استفاده بشه احتمال بارداری به صفر میرسه ؟ و میشه قطعی گفت در این مورد و با این شرایط امکان حاملگی وجود نخواهد داشت ؟

سپاس

11. sina919 نوشته است: ممنونم از راهنماییتون
    در مورد لوونورژسترول یکجا نوشته شده یکی بعد از رابطه و بعدی 12 ساعت بعد ولی یکجا دیگه خوندم هر دو با هم بعد از رابطه باید مصرف شوند , کدام صحیح هست ؟
    بعد اینکه بهتر نیست مثلا یک یک ربع قبل از شروع رابطه این قرص مصرف بشه که مطمین تر باشه ؟(این رو متوجه شدم که استفاده از این قرص محدودیت شدیدی داره) چرا توصیه شده که در ماه یکبار از این روش بیشتر استفاده نشه ؟
    تقریبا یک هفته قبل از پریود و یک هفته بعد از اتمام پریود ریسک کمتری برای بارداری وجود داره به جهت اینکه دوره تخمک گذاری شروع نشده آیا اگر در این تایم رابطه صورت بگیره و از لوونورژسترول نیز استفاده بشه احتمال بارداری به صفر میرسه ؟ و میشه قطعی گفت در این مورد و با این شرایط امکان حاملگی وجود نخواهد داشت ؟

سپاس

خواهش می کنم.

1. نحوه ی مصرف قرص لوونورژسترول به هر دو روش صحیحه ولی اینکه هر دو با هم استفاده بشه بیشتر توصیه میشه.

2. روش اورژانسی برا بعد رابطه استفاده میشه نه قبلش. کلا روش اورژانسی حالا با هر قرصی که میخواد اجرا بشه در هر سیکل خانم یه بار مجازه و در سال 5 - 6 بار و دلیلشم به خاطر اختلال هورمونی شدیدیه که ایجاد میکنه.

3. یک هفته قبل پریود و یک هفته بعد اتمام پریود صحیح نیست.
    اگه یک هفته بعد اتمام پریود بخوایم حساب کنیم که دقیقا میشه زمان تخمک گذاری!!!
    زمان های safe رو از نرم افزار تقویم تخمک گذاری سایت پیدا کنین. برا دانلود اینجا کلیک کنین.
    در کل با اجرای روش اورژانسی با ضریب تاثیر 99 درصد از بارداری جلوگیری میشه.

راستی تو پست قبلیم یه اشتباه تایپی وجود داره و قرص TP (تری فازیک) درسته.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  12. sina919 نوشته است: ممنونم از راهنماییتون

سپاس

هردو روش صحیح هست اما دستوالعمل جدید میگه هردوتا را باهم بخورید احتمال شکست روش کمتر است

دوست عزیز تاکید بر این است که روش پیشگیری مطمین انتخاب شود و این قرص اسمش روش هست اورژانس یعنی اگر شما روشی دارید و احتمالا این روش در این نزدیکی مشکل پیدا کرده مثلا پاره شدن کاندوم از این قرص استفاده کنید
    پس یه روش دایمی نیستچون دوز هورمونی بالا دارد اختلال قاعدگی میدهدو............
    در ضمن شما در هر تایمی از سیکل از این قرص استفاده کنید احتمال بارداری خیلی ضعیف میشود اما فقط یک بار در ماه و 5 بار در سال

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. Mariyen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام. من 3ماه پیش زایمان کردم و تا به حال پریود نشدم .. میخواهم از قرص لاینسترنول استفاده کنم ولی روی جلد نوشته از روز اول قاعده گی...می شه بگید چطوری استفاده کنم و از این قرص به صورت اورژانسی هم میشه استفاده کرد؟؟؟ من بچه ام را شیر میدهم...

14. Mariyen نوشته است: سلام. من 3ماه پیش زایمان کردم و تا به حال پریود نشدم .. میخواهم از قرص لاینسترنول استفاده کنم ولی روی جلد نوشته از روز اول قاعده گی...می شه بگید چطوری استفاده کنم و از این قرص به صورت اورژانسی هم میشه استفاده کرد؟؟؟ من بچه ام را شیر میدهم...

نیاز نیست تا زمان پرید صبر کنید چون شما شاید نشید فعلا یه آزمایش بارداری بدید منفی بود میتونید شروع کنید اما حتما باید فقط خودت به بچه شیر بدی یعتی شیر خشک حتی یک وعده ندی و در ضمن وزن شما کمتر از 70 کیلو باشدو همچنین این قرص برای اورژانس اصلا استفاده نمیشه

15. Mariyen

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام... در دوران شیر دهی از چه قرصی استفاده کنیم؟ آیا روش ارژانسی میشه استفاده کرد؟؟ من 3 ماهه پیش سزارین کردم.. بعدش هم پریود نشدم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 49
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید