شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چاق شدن

1. با سلام خدمت دوستان عزیز
    راستش یه سری مسائل توی زندگی شخصی من پیش اومده و یک سری مشغله های فکری دارم که مدتیه باهاشون درگیرم!
    بقدری که از بس باهاشون جنگیدم و تحت فشار بودم باعث لاغری من شده!
    هرکسی که منو می بینه بعد از مدتی،اولین چیزی که میگه اینه که چرا لاغر شدی و من واقعا دیگه حساسیت پیدا کردم به این جمله
    حالا می خوام بدونم اگر بخوام دوباره افزایش وزن پیدا کنم از چه مواد غذائی استفاده کنم؟
    البته می دونم که در کنارش باید فشار کمتری هم  از بعد فکری و روانی  روی خودم بیارم و این حتی از رژیم غذائی هم مهمتره!
    ممنون از عزیزان بابت پاسخگوئی!

2. سلام
    در وهله اول همون طور که خودتون هم میدونید باید فشار رو تا حد امکان کم کنید و از نظر روحی به ثبات لازم برسید.
    مرحله بعد تغذیه و ورزشه. باید مواد غذایی با کالری بالا و البته مقوی و مغذی مصرف کنید. به طور مثال دانه های روغنی (پسته ، بادام ، فندق ، کنجد ، بادام هندی ، گردو) رو باهم آسیاب کنید و با یک لیوان شیر و بستنی مخلوط کرده و میل کنید. این معجون فوق العاده ست. مقدار غذاتون رو در حد چند لقمه یا قاشق افزایش بدید. در کنارش پیاده روی روزانه کمکتون میکنه که اشتهاتون بیشتر بشه و فعالیت لازم رو هم داشته باشید.
    فراموش نکنید در خوردن زیاده روی نکنید که بعد به فکر لاغر شدن نیفتید!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. elinaze نوشته است: سلام
    در وهله اول همون طور که خودتون هم میدونید باید فشار رو تا حد امکان کم کنید و از نظر روحی به ثبات لازم برسید.
    مرحله بعد تغذیه و ورزشه. باید مواد غذایی با کالری بالا و البته مقوی و مغذی مصرف کنید. به طور مثال دانه های روغنی (پسته ، بادام ، فندق ، کنجد ، بادام هندی ، گردو) رو باهم آسیاب کنید و با یک لیوان شیر و بستنی مخلوط کرده و میل کنید. این معجون فوق العاده ست. مقدار غذاتون رو در حد چند لقمه یا قاشق افزایش بدید. در کنارش پیاده روی روزانه کمکتون میکنه که اشتهاتون بیشتر بشه و فعالیت لازم رو هم داشته باشید.
    فراموش نکنید در خوردن زیاده روی نکنید که بعد به فکر لاغر شدن نیفتید!

بسیار عالی بود  ولی اگه دوست خوبمون یکم بیش تز از خودش به ما اطلاعات میداد شاید بیشتر میتونستیم کمکش کنیم  !
    اطلاعاتی مثل قد  و  وزن قبلی  و وزن فعلی  و میزان خوراکش  و این که آیا به دلیل فشار فکریش وعده ای از غذاهاش رو کم نکرده !؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. chita6 نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز
    راستش یه سری مسائل توی زندگی شخصی من پیش اومده و یک سری مشغله های فکری دارم که مدتیه باهاشون درگیرم!
    هرکسی که منو می بینه بعد از مدتی،اولین چیزی که میگه اینه که چرا لاغر شدی و من واقعا دیگه حساسیت پیدا کردم به این جمله
    حالا می خوام بدونم اگر بخوام دوباره افزایش وزن پیدا کنم از چه مواد غذائی استفاده کنم؟
    البته می دونم که در کنارش باید فشار کمتری هم  از بعد فکری و روانی  روی خودم بیارم و این حتی از رژیم غذائی هم مهمتره!

با سلام
    دوست عزیز ضمن تایید اظهارات متین دوستان،فقط میخواستم بگم که یک تست گواتر هم بدید شاید این غده مهم در بدن ،کم کار و یا پرکار شده که اینهمه لاغر شدید!در هرحال اگر روند لاغریتون عادی بوده که هیچ با کمی تقویت کردن و دوری از استرس،بازم چاق میشید اما اگر فکر میکنید این فرایند کمی سریع  و یا غیر معمول بوده بهتره به یک متخصص غدد هم مراجعه کنید بد نیست در این زمینه هم تستی انجام بدید
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. دیگه داشتم نا امید میشدم از جواب سوالم!
    ضمن سپاس بی دریغ از پاسخ جامع تمامی دوستان،باید عرض کنم قد من حدود یک و هفتاد و شش و وزنم تا آخرین آماری که داشتم تا 67 افت کرده بود!از حدود 70 اینا!
    البته بگم،فشار ذهنی که روی من بوده بسیار زیاد بوده،در حدی که توی وعده های غذائی من تاثیر مستقیم داشت،منی که همیشه صبحانه رو با اشتها می خوردم کارم شده بود هورت کشیدن یه استکان چائی اونم برای رفع تکلیف،خدارو شکر الان وضعم کمی بهتره،خوراکم بهتر شده!اشتهای شام و ناهارم هم بشدت افت کرده بود،حتی خوابم هم بهم ریخته بود!
    البته جناب عالیان(آ؟)  عزیز به نکته ی خوبی اشاره کردید،احتمالش هست،اما خب چون فقط خودم می دونم که این فشار فکری چه بر سر من آورده مطمئنم که لاغریم بخاطر همین قضیه ست!فشاری توام با اضطراب و غم و تشویش!حدود سه ماه من با اینا زندگی کردم!الان شکر خدا اوضاع بهتر شده!
    بهرحال من همچنان مشتاق و پذیرای نظرات دوستان هستم!خانوم الیناز گرامی معجون پیشنهادی شما رو هم تهیه خواهم کرد حتما!
    با سپاس مجدد!

6. chita6 نوشته است: دیگه داشتم نا امید میشدم از جواب سوالم!
    ضمن سپاس بی دریغ از پاسخ جامع تمامی دوستان،باید عرض کنم قد من حدود یک و هفتاد و شش و وزنم تا آخرین آماری که داشتم تا 67 افت کرده بود!از حدود 70 اینا!
    البته بگم،فشار ذهنی که روی من بوده بسیار زیاد بوده،در حدی که توی وعده های غذائی من تاثیر مستقیم داشت،منی که همیشه صبحانه رو با اشتها می خوردم کارم شده بود هورت کشیدن یه استکان چائی اونم برای رفع تکلیف،خدارو شکر الان وضعم کمی بهتره،خوراکم بهتر شده!اشتهای شام و ناهارم هم بشدت افت کرده بود،حتی خوابم هم بهم ریخته بود!
    البته جناب عالیان(آ؟)  عزیز به نکته ی خوبی اشاره کردید،احتمالش هست،اما خب چون فقط خودم می دونم که این فشار فکری چه بر سر من آورده مطمئنم که لاغریم بخاطر همین قضیه ست!فشاری توام با اضطراب و غم و تشویش!حدود سه ماه من با اینا زندگی کردم!الان شکر خدا اوضاع بهتر شده!
    بهرحال من همچنان مشتاق و پذیرای نظرات دوستان هستم!خانوم الیناز گرامی معجون پیشنهادی شما رو هم تهیه خواهم کرد حتما!
    با سپاس مجدد!

سلام

به نظر من قد و وزنتون مناسبه، مناسب که چه عرض کنم بهتره بگم مانکنیه (البته اگه شکم نداشته باشین).

به هر حال اگه از اندامتون راضی نیستین من پیشنهاد می کنم که:

یه ورزشی رو (توصیه من بادی بیلدینگه) انتخاب کنین و روزانه یه ساعت روش وقت بذارین. اگه بادی بیلدینگو انتخاب کردین خیلی سبک شروع کنین. حرکات سبک با ست های بیشتر به طور مستمر (همون اول نیازی به زور زدن و خودکشی نیست! سبک ولی مستمر). اینجوری هم به لحاظ روحی تغییرات مثبتی ایجاد میشه هم به اندام دلخواه تون میرسین. تغذیه تونم سیب زمینی و سفیده تخم مرغ آب پز باشه و نیازی به مکمل های پیشنهادی دکتر جکول های اونجا هم نیست.

ورزش بیشتر از اون چیزی که فک می کنیم مفیده.

7. من هم موافقم وزن خوبی داری و سعی کن بیش تر خودت رو تقویت کنی و فقط زیاده روی نکنی  که چاق شی که بعد مثه من مجبور میشی کمش کنی

8. سلام دوستان عزیز
    من هم مشکلی شبیه این دوستمون رو دارم در مدت 3سال بدونه اینکه خودم بخواهم به دلیل درس خواندن و مشکلات فکری زیاد تقریبا 10 کیلو وزن کم کردم الان با 160سانتی قد 45 کیلو وزن دارم
    برای یه مقدار چاق شدن خیلی تلاش کردم اما حتی 1 کیلو هم اضافه وزن نکردم
    پیش دکتر تغذیه رفتم آزمایش داد اما سالم بودم از داروهای مکمل غذایی استفاده کردم(به تجویز دکتر) اما فایده ای نداشت الان اصلا میلی به غذا ندارم غذا رو در حد اجبار میخورم یعنی اگه کسی پیشم نباشه شاید اصلا نهار نخورم
    در حال حاضر دوست دارم یه مقدار چاق تر بشم بیشتر موضعی چون در این مدت سینه هایم بیشتر از همه کوچک شده و از این مسئله بیشتر عذاب میکشم
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

9. setayeshasal نوشته است: سلام دوستان عزیز
    من هم مشکلی شبیه این دوستمون رو دارم در مدت 3سال بدونه اینکه خودم بخواهم به دلیل درس خواندن و مشکلات فکری زیاد تقریبا 10 کیلو وزن کم کردم الان با 160سانتی قد 45 کیلو وزن دارم
    برای یه مقدار چاق شدن خیلی تلاش کردم اما حتی 1 کیلو هم اضافه وزن نکردم
    پیش دکتر تغذیه رفتم آزمایش داد اما سالم بودم از داروهای مکمل غذایی استفاده کردم(به تجویز دکتر) اما فایده ای نداشت الان اصلا میلی به غذا ندارم غذا رو در حد اجبار میخورم یعنی اگه کسی پیشم نباشه شاید اصلا نهار نخورم
    در حال حاضر دوست دارم یه مقدار چاق تر بشم بیشتر موضعی چون در این مدت سینه هایم بیشتر از همه کوچک شده و از این مسئله بیشتر عذاب میکشم
    لطفا راهنمایی کنید
    ممنون

سلام

تو همین تاپیک تا جایی که دوستان تونستن راهکاراشونو گفتن.
    منم تو پست شماره 5 به کاربر عزیز chita پیشنهادمو گفتم. اگه شما هم بادی بیلدینگو دوست دارین میتونین شروع کنین البته تا اتمام ماه اول زیاد تغییری ایجاد نمیشه ولی با شروع ماه دوم هم خوراک و هم وزنتون شروع به رشد میکنه و صد البته باید از مربیان اونجا فقط در نحوه ی انجام حرکات کمک بگیرین و تغذیه رو هم که تو همون پست گفتم.
    حرکات مخصوص سینه هم وجود داره که باید خیلی سبک شروع کنین و به تدریج به اندازه دلخواه افزایشش بدین. این حرکات علاوه بر حجیم کردن سینه ها اونا رو سفت هم میکنه.

10. golnaz_2

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام .
    من 20 ساله هستم و مجرد واضافه وزن دارم. یعنی قدم 160 و وزنم 74 هستش که البته میتونم بگم نصف عمرمو تو رژیم گذروندم ولی همیشه بعد از یه مدت رژیم رو ول میکنم .
    الان که 74 شدم خیلی چاق شدم دیگه . خواهشا راهنماییم کنید .

11. golnaz_2

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    chita6 نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز

به نطر منم هیکل شما باید متناسب باشه . قدر هیکلتونو بدونید که بعدا پشیمون نشین . از نظر من اگه شما خودتونو از لحاظ روحی تقویت کنین زودتر به هدفتون میرسید چون وقتی فکرتون به حالت عادی برگشت خوراکتون هم خودبه خود سر جاش برمیگرده....

12. با سلام.. یک روش بسیار ساده برای چاق شدن..
    بعد از خوردن وعده اصلی غذایی مقدار کمی مواد قندی استفاده بفرمایید مثل یک شکلات کوچک.. یک شیرینی کوچک..
    در ضمن دقت کنید در مصرف مواد قندی افراط نفرمایید..

13. سلام علیکم
    من 18 سالم قد 180 وزن66  بدنسازی کار میکنم(دو سه سال ولی مرتب نبوده) و هدفم افزایش حجم هست
    از نظر اشتها اشتهای خوبی دارم و میخوام جذب بدنم بالا بره
    و از شما  میخوام که روش یا استفاده از داروی گیاهی و یا شیمیایی به من معرفی کنید با تشکر

14. Dr_saman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوستان عزیز می توانند با تنظیم کردن متابولیسم بدنشان به وزن طبیعی ولخواهشان برسند.
    یعنی با تنظیم سوخت و ساز بدن و تناسب آن با ورودیهایشان که همان مواد غذایی هست.

15. سلام من21سالمه قدم158وزنم41کیلو هست واز لاغری رنج میبرم.میخواستم بدونم پودر دینه تاچه حد موثره و ایا این پودر هورمونی است؟ قرص سیپروهیپتادین چطوره؟مرسی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید