شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احتمال بارداری در 7 روز استراحت بین قرص ضد بارداری

1. با سلام به همه دوستان

میخواستم بدونم در رمان استراحت بین دو قرص احتمال بارداری وجود داره یا نه؟ چرا؟

2. lili_b نوشته است: با سلام به همه دوستان

میخواستم بدونم در رمان استراحت بین دو قرص احتمال بارداری وجود داره یا نه؟ چرا؟

دوست عزیز
    اگر قرصها درست مصرف بشن بدون فراموشی نخیر احتمال بارداری وجود نداره چون یکی از عملکردهای قرصها تنظیم تخمک گذاری و امکان لقاح و وقتی درست مصرف بشه دیگه تو این برهه تخمکی نیست که بارور بشه.البته درصد موفقیت قرصها با مصرف صحیح 99.8 است و یه ضریب شکسن=ت کوچولو براشون تعریف کردن اما این شکست هم معمولا در طول دوره اس نه مابین دوره مصرف
    تنها نکته اینجاست که بعد از اتمام بسته اول مصرف بسته دوم با رعایت فاصله 7 روزه اس و پریود شدن الزامی نیست اما مصرف بسته سوم فقط منوط به پریود شدن تو فاصله 7 روزه بعد از بسته دومه.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلام مجدد به همه دوستان
    من پریود شدم مقدارش هم کم نبود ولی این بار به جای روز 5 قاعدگی از روز 3 قرص هامو شروع کردم تا حالا 2 شب که قرص رو دارم میخورم خونریزی قطع شده از شب دوم ولی به شدت کمر درد و دل درد ( مثل دردهای قاعدگی دارم)
    ممکنه من باردار شده باشم ؟؟؟ و این درد ها به این علت باشه؟؟؟ ممکنه خونریزی بر اثر قرص دلیلی برای عدم بارداری نباشه؟؟؟

4. lili_b نوشته است: سلام مجدد به همه دوستان
    من پریود شدم مقدارش هم کم نبود ولی این بار به جای روز 5 قاعدگی از روز 3 قرص هامو شروع کردم تا حالا 2 شب که قرص رو دارم میخورم خونریزی قطع شده از شب دوم ولی به شدت کمر درد و دل درد ( مثل دردهای قاعدگی دارم)
    ممکنه من باردار شده باشم ؟؟؟ و این درد ها به این علت باشه؟؟؟ ممکنه خونریزی بر اثر قرص دلیلی برای عدم بارداری نباشه؟؟؟

بارداری در شما کلا منتفیه پریود شدنتون یعنی عدم بارداری

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. ممنونم اقای cloony
    اما این درد کمر واسم غریبه نیست
    دقعه قبل که باردار شده بودم و نمیدونستم همین تیپ کمر درد رو داشتم
    ممکنه پریودی قرص با وجود حاملگی هم رخ بده؟؟؟

6. lili_b نوشته است: ممنونم اقای cloony

خانم عزیز شما قرص مصرف میکردید و پریود شدن شما بارداری رو نفی میکنه
    اگه خیلی استرس دارید یه ازمایش خون بدید که چند ساعته بهتون جوابشو میدن ولی بیخودی نگرانید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. lili_b نوشته است: ممنونم اقای cloony

ازمایش خون بدید و حتما برای کمر درد به اورتوپد مراجعه کنید  
    اگر ترشح و سوزش  دارید و درد کمرتون به لگن کشیده میشود حتما از نظر زنان هم معاینه بروید دلایل کمر درد زیاده که با بررسی مشخص میشه استرس هم کم کنید چون روی هورمونهای زنانه شا موثر است

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام به همه

سوالی دارم در ارتباط با قرص که گفتم به جای باز کردن تاپیک جدید همینجا مطرح کنم

من تقریبا 1 سال هستش که قرص دزو سپتیو مصرف میکنم ... و به غیر از قرص روش جلوگیری طبیعی هم دارم (به خاطر ترس از بارداری)  
    این ماه بعد از خوردن 12 قرص روش دوم جلوگیری اجرا نشد و کاملا مایع منی داخل ریخت . من بلا فاصله شستشو دادم و به نظرم که همه اون خارج شد. و ادامه قرص ها به روال سابق داده شد.

4 قرص مانده به انتهای بسته ترشحات من به یکباره  من زیاد شد که همه شیری رنگ بودند و کمر درد به سراغم اومد
    از ترسم قر صها رو قطع کردم که قاعدگی زودتر اتفاق بیفته تا خیالم راحت بشه
    اما از اولین شب حالت تهوع و گرفتگی کشاله ران و سر درد دارم.بی بی چک منفی شد که خوب اعتمادی بهش نیست چون کمتر از 14 روز از اون رابطه میگذره. اما این تهوع ها که بیشتر شبیه حال بهم خوردگی هست واسم جدیده و نگرانم کرده

با همه این اوصاف و مصرف مرتب قرص احتمال بارداری هست؟؟؟

در زمان خوردن قرص قاعدتا تخمک گذاری نمیشه درسته؟

9. lili_b نوشته است: سلام به همه

سوالی دارم در ارتباط با قرص که گفتم به جای باز کردن تاپیک جدید همینجا مطرح کنم

من تقریبا 1 سال هستش که قرص دزو سپتیو مصرف میکنم ... و به غیر از قرص روش جلوگیری طبیعی هم دارم (به خاطر ترس از بارداری)  
    این ماه بعد از خوردن 12 قرص روش دوم جلوگیری اجرا نشد و کاملا مایع منی داخل ریخت . من بلا فاصله شستشو دادم و به نظرم که همه اون خارج شد. و ادامه قرص ها به روال سابق داده شد.

4 قرص مانده به انتهای بسته ترشحات من به یکباره  من زیاد شد که همه شیری رنگ بودند و کمر درد به سراغم اومد
    از ترسم قر صها رو قطع کردم که قاعدگی زودتر اتفاق بیفته تا خیالم راحت بشه
    اما از اولین شب حالت تهوع و گرفتگی کشاله ران و سر درد دارم.بی بی چک منفی شد که خوب اعتمادی بهش نیست چون کمتر از 14 روز از اون رابطه میگذره. اما این تهوع ها که بیشتر شبیه حال بهم خوردگی هست واسم جدیده و نگرانم کرده

با همه این اوصاف و مصرف مرتب قرص احتمال بارداری هست؟؟؟

در زمان خوردن قرص قاعدتا تخمک گذاری نمیشه درسته؟

دوست عزیز
    اینکه شما طی این مدت هم از دو روش استفاده میکردید و با وجود استفاده از قرص باز هم روش طبیعی رو همراه میکردید صرفا شمارو حساس تر کرده و دلیلی بر این کار نبوده چون قرصها همونطور که میدونید در بسته اول اون هم تا دو هفته میگن همراه با روش دوم باشه تا بدن تطبیق پیدا کنه و الا بعد از اون یک روش کافی است و با تخیله کامل منی حتی
    اما د رمورد ریسک شما باید بگم به نظر بنده خطری وجود نداره و اگر شما قرصهارو منظم خوردید و بدون فراموشی ،نگرانی و استرس رو از خودتون دور کنید و منتظر باشید تا پریودی رخ بده .این کمر درد هم میتونه از نشانه های شروع پریود باشه.احتمالا با زمان دوره قبلی پریود میشید.اما یادتون باشه در این شرایط نباید قرصتون رو قطع کنید وتا پایان بسته ادامه بدیدو بعدش تو همون فاصله 7 روزه منتظر بمونید.

دوست عزیز توصیه میکنم اگر نگرانید و این باعث شده بیشتر اذیت بشید و درواقع این قضیه به طور غیر مستقیم رو نظم هورمونیتون تاثیر گذاشته،برید و تست وریدی بدید.چون این تست بعد از 5 روز از رابطه قابل اعتماده ودیگه استرسی نخواهید داشت و میتونید دوباره روش جلوگیریتون رو شروع کنید

دوست عزیز شما هرگز قبل این بار تخلیه منی نداشتید داخل واژن؟؟؟این حالت گرفتگی رو در تماس با پیشاب نداشتید؟؟؟

10. ممنون سپیده جان از راهنماییت
    تا به حال چند باری تخلیه کامل داشتم اما مربوط به چند سال پیشه و اصلا حالتهاش یادم نمیاد
    یعنی وقتی کامل داخل ریحته میشه سیستم بدنی واکنش نشون میده؟ به چه شکلی؟

11. lili_b نوشته است: ممنون سپیده جان از راهنماییت
    تا به حال چند باری تخلیه کامل داشتم اما مربوط به چند سال پیشه و اصلا حالتهاش یادم نمیاد
    یعنی وقتی کامل داخل ریحته میشه سیستم بدنی واکنش نشون میده؟ به چه شکلی؟

دوست عزیز
    منظورم این نبود که بدن همه واکنش نشون میده.فقط پرسیدم ببینم سابقه تخلیه داشتید یا نه.چون در مورادی خیلی کم پیش میاد واژن برخی افراد یا بهتر بگم بدن فرد به ترکیبات منی حساسیت نشون میده و باعث تحریک سیستم ایمنی و یه سری واکنش میشه.در مورد شما فکر نکنم این مساله صادق باشه
    دوست عزیز الان پریود شدید؟؟؟؟؟؟
    اگر این حالت درد در ناحیه پایین شکم و سایر نقاط هم چنان ادامه داره توصیه میکنم فقط یه معاینه بشید به جهت امکان عفونت.البته این که گفتم فقط یه پیشنهاده و اگر مورد برطرف شده و مورد خاصی نیست نیازی نیست

12. با سلام خدمت شما .میخواستم بدونم در زمان 7روز استراحت بعد از قرص خوردن نزدیکی داشتم احتمال باردداری هست  یا نه؟از قرص اتیسترون کامپاد استفاده کردم

13. من یه سوال دارم. اگه روزای آخر پریودی رابطه بدون جلوگیری داشته باشیم احتمال حاملگی هست؟؟ اگه هست قرص اورژانسی مصرف کنم؟ زودتر جواب بدین تا دیر نشده.

14. Ms_shayli نوشته است: با سلام خدمت شما .میخواستم بدونم در زمان 7روز استراحت بعد از قرص خوردن نزدیکی داشتم احتمال باردداری هست  یا نه؟از قرص اتیسترون کامپاد استفاده کردم

سلام.در بالا هم توضیح داده شده.اگر قرصها رو درست و به موقع در طول دوره استفاده کردید خیر امکان بارداری نیست.نگران نباشید.

15. saha81620 نوشته است: من یه سوال دارم. اگه روزای آخر پریودی رابطه بدون جلوگیری داشته باشیم احتمال حاملگی هست؟؟ اگه هست قرص اورژانسی مصرف کنم؟ زودتر جواب بدین تا دیر نشده.

سلام.اگر پریود منظم دارید خیر چون زمان تخمک گذاری نیست.ولی بازم محض احتیاط روش اورزانسی رو استفاده کنید اگر منی داخل تخلیه شده.امکان بارداری در این ایام خیلی کمه و میشه گفت صفره ولی کار از محکم کاری عیب نمیکنه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید