شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ا عصاب و روان

1. raman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من مدتيه که دچاره يه مشکل شدم که اسمشو خودم گذاشتم مرضه شمردن البته اين قضييه بر ميگرده به 5 6 ساله پيش بده زايمانم شديد شد و مهچنان ادامه دارد خودم احساس ميکنم واسه اعصابم باشه اينکه هر جا باشم هر چيرو نگاه کنم بايد بشمرم مثلا گلايه قالي درزايه کاغذ ديواري تعداده مبل و غيره اينگر بايدا ينکارو بکنم ديگه اعصابم خيلي خورد شده
    شايد اين مواردو روزي 10 20 بار ميشمرم همش تکارر ميشه بفرمايد اين مشکل مربوط به چيست و چطور برطرفش کنم?

2. با سلام
    مشکل شما نه عجیب است و نه نادر. برای همین هم هست که برای آن واژه علمی نیز ساخته شده است.این اختلال جای خود را درمیان «اختلالات وسواسی» می یابد. وسواس دو نوع است: وسواس رفتاری مانند وسواس شستشو و وسواس فکری که وسواس شمارش جزو آن است و نام علمی آن آریتمومانی است.
    به روانشناس مراجعه کنید. در مواردی کمک دارویی موقتی نیز نیاز است.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. raman

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با تشکر خيلي نظرتون کمکم کرد فقط من نگرانم که اگه به دكتر مراجعه کنم قرصايه آرامبخش يا قرصي که عوارض داشته باشن بهم بدن نميدونيد در خصوص اين بيماري معمولآ چه دارويي تجويز ميشود ?

4. سلام
    بهتون پیشنهاد میکنم اگر این وسواس قابل کنترل است و غیر از اعصاب خراب کردنتان مشکل دیگری برایتان ایجاد نمیکند فعلا دارو نیاز نیست. به یک روانشناس مراجعه کنید.

دارویی که برای وسواس تجویز میشود و پاسخ خوبی میدهد فلووکستین است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید