شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

لاغری مغز

1. سلام
    یکی از نزدیکان من دارای فزرند پسری شده است . ایشان پسر را قبل از یک ماهگی ختنه کرد که یا بر اثر اشتباه دکتر یا ضعف کودک ، آقا پسر دچار باد فتق شد . بعد هم بی هوشی و اتاق عمل ........
    حالا بعد گذشت 11 ماه اعضا بدن پسر ایشان ، شل است . حتی نمی توانید گردنش را صاف نگه دارد. ازمایش و MRI بیانگر لاغری مغز در کودک بود . حالا هم کار درمانی میرود . و چند شربت میخورد (کم خونی مینور هم دارد)

حالا این پدر و مادر میخواهند در مورد این بیماری اطلاعات دقیق داشته باشند . بدانند چه اینده ایی در انتظارشان است و خود را از حالا اماده کنند .

با تشکر از دکتر عزیز اگر نام این بیماری را به انگلیسی بگویی ممنون میشوم .

2. با سلام و اجازه از مدیر
    مشکل این کودک قطعا به عمل ختنه مربوط نیست.
    از واژه  Microcephalus زمانی استفاده میشود که کاسه سر کوچک باشد و اگر اختلال در رشد مغز باشد  به آن Microenzephalie میگویند

3. با سلام و اجازه از مدیر
    مشکل این کودک قطعا به عمل ختنه مربوط نیست.
    از واژه  Microcephalus زمانی استفاده میشود که کاسه سر کوچک باشد و اگر اختلال در رشد مغز باشد  به آن Microenzephalie میگویند

4. با تشکر از کامبیز عزیز
    در گوگل Microenzephalie سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکرد !

5. سلام
    واژه microencephalie را جستجو کنید

6. تا انجا که من متوجه شدم این بچه ها همیشه عقبتر از هم سن و سالهایشان رشد میکنند . با لکنت حرف میزنند . دیرتر یاد میگیرند و با کار درمانی پیشرفت بهتری دارند .
    فکر کنم این پدر و مادر برای روزهای سختی باید خودشان را اماده کنند .
    با توجه به اینکه دکترهای انها اطلاعات خوبی در اختیار انها نذاشته اند ، نمی دانم درست است این خرده اطلاعاتم را به انها بگویم یا نه .
    کاش دکتر هم به تاپیک ما سری میزد و اطلاعات بهتری به من میداد...

درمان هم ندارد     Crying or Very sad    Crying or Very sad    Crying or Very sad

7. سلام
    البته این اطلاعات نیز از طرف یک پزشک در اختیار شما گذاشته شده است. پزشکان معالج این کودک مطمئنا اطلاعات در اختیار والدین میگذارند.

8. عین جمله دکتر بعد از رویت عکسها و ام را ای :

- احتمالا لاغری مغزه باید بره کار در مانی ببینیم چی میشه !

اقای دکتر لاغری مغز چیه ، ما باید چه کار کنیم :

-همه لاغری مغز دارند ، کم یا زیاد . بره کار درمانی ببینید دکتر اونجا چی میگه.

* توضیح کامل ، دقیق و علمی در مورد بیماری چیزیه که این پدر و مادر نیازمند اون هستند.

با تشکر از کامبیز عزیز .
    میبخشید این چند روز تاپیک را بالا نگه داشتم ولی بد هم نشد چون قبل از این "لاغری مغز" را در گوگل سرچ میگردی چیزی نبود.
    خداحافظ...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید