شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد بیضه بعد از استمنا

1. hitman_h نوشته است: با سلام.من چند وقت پیش درد عجیبی تو بیضه هام احساس کردم.....رفتم دکتر برام سونوگرافی نوشت بعد انجامش فهمیدم هریکسل درجه 1 دارم...دکتر پیشنهادش صبر بود که با مرور زمان شاید خوب بشه اگر نشد عمل کنم...الانم دردش اذیتم میکنه راه حلی جز عمل نیست الان موقیت عمل ندارم دردشم اذیت میکنه...........و اینکه این خطر ساز نیست؟یا خروج منی بدترش میکنه؟

واریکوسل درجه 1 احتیاج به عمل نداره. فقط باید مراقبت های لازم را مدنظر قرار دهید. مثلاً حتی المقدور از انجام ورزش های سنگین که باعث زور زدن می شود اجتناب کنید (مثل وزنه برداری) یا از انجام کارهای دشوار مثل بلند کردن اجسام سنگین هم خودداری کنید.
    برای تسکین درد بیضه میتونید از اسپری های بی حس کننده استفاده کنید. چون اسپری فوق دارای ماده لیدوکائین بوده و موجب می شود پس از اسپری کردن در ناحیه بیضه، درد آنرا کمتر احساس کنید.
    اگر شدت واریکوسل در حدی نباشه که در آزمایش اسپرم خللی وارد کنه و در زمان نزدیکی مشکلی نداشته باشید احتیاج به عمل هم نداره.
    به منظور عدم سرایت واریکوسل به درجات بیشتر باید سعی کنید از خود ارضایی یا روابط جنسی افراط گونه که منجر به تخلیه منی شود دوری کنید ولی اگه اعتدال در روابط جنسی حفظ بشه در عود واریکوسل تأثیر نداره. ضمناً جهت کاهش درد بیضه سعی کنید همیشه از لباس زیر گشاد استفاده کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. taranom65 نوشته است: سلام  دوستان بی زحمت بگین اگه منی بو داره چه بویه؟اگه 1کی  منی اش بو نداشته باشه مشکلی داره؟

غده پروستات قسمت مهمی از مایع منی حدود 30 درصد را می سازد. PH مایع منی در حالت عادی اسیدی است ولی در پروستاتیت مزمن باکتری قلیایی می شود و به طور متوسط به 32/8 می رسد. اسپرم (منی) طبیعی 20 دقیقه پس از انعقاد، توسط آنزیم فیبر ینولیزین که پروستات ترشح می کند به مایع تبدیل می شود.
    آنزیمهای دیگری نیز توسط غده پروستات به مایع منی افزوده می شود که عبارتند از: فسفولیپیدها، اسپرمین که بوی منی مربوط به اسپرمین می باشد و اسپرم بدون بو نشانه اختلال در عمل پروستات است. اسید فسفاتاز که در فعالیت اسپر ماتوزوئید اثر دارد.
    با تغییرات ظاهری رو رنگ و بو و ... خیلی نمیشه در مورد غیر طبیعی بودن آن قضاوت کرد.
    بهترین راه فهمیدن مشکلات اسپرم، آنالیز مایع منی و یا همون اسپرموگرافی هست که در محیط آزمایشگاه صورت می گیرد.
    دلایل مختلفی برای تغییر رنگ و بوی مایع منی وجود دارد. عمده این دلایل عبارتند از: تغییر رژیم غذایی، تغییر در فعالیتهای ورزشی، افزایش سن، برخی داروها و یا تغییر در دمای ناحیه تناسلی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. domad

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بله من با ین توضیح برای خواهرم گلم بگم که اگه بخوای ذهنیتی از از بوش داشته باشی بویی شبیه وایتکس همون شوینده قدیمیه خودمونه که حتما شنیدی

4. سلام دوستان ...من متاسفانه از 11 سالگی تا الان که 28 سالمه خودارضایی میکنم و دیگه بیضه هام خیلی کوچیک شدن و بیضه ی چپم درد میکنه (اکثرا در روز حتی شده که 4 بار خود ارضایی کنم)

میشه کمکم کنید ......میترسم اسپرم دیگه واسم نمونده و به خاطر همین تا الان ازدواج نکردم

5. shaker_vorojak نوشته است: سلام دوستان ...من متاسفانه از 11 سالگی تا الان که 28 سالمه خودارضایی میکنم و دیگه بیضه هام خیلی کوچیک شدن و بیضه ی چپم درد میکنه (اکثرا در روز حتی شده که 4 بار خود ارضایی کنم)

میشه کمکم کنید ......میترسم اسپرم دیگه واسم نمونده و به خاطر همین تا الان ازدواج نکردم

سلام

هیچ رابطه ی معناداری از نظر پزشکی بین خود ارضایی و کاهش اسپرم وجود نداره.
    عزیزم شما میتونی ازدواج کنی نگرانیت بی مورده.
    برا درد بیضه میتونی به ارولوژ (متخصص مجاری ادرار) مراجعه کنی.
    مطالب سایتو بخون مطلب در مورد خود ارضایی (راه های ترک، عوارض و ...) زیاده.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 3
رفتن به صفحه    3

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید