شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 28   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. miadjoon نوشته است: سلام 24 سالمه. پریودم منظمه فقط دو روز جلو می افته. 25  فروردین پریود شدم 1 اردیبهشت پاک

شدم. تاریخ های 9.10.17 رابطه کامل داشتم و منی به داخل ریخته شد. به حسابی که همیشه دو روز

جلو مینداختم امروز باید پریود میشدم که حبری نیست. حالت های پریودیم کمتر از ماهای  قبله. دلم درد

می گیره و زیره دلم یه دفه دوباره خوب میشه. یعنی باردارم؟

سلام
    بله احتمال بارداری وجود داره چون در روزهای پرخطر رابطه محافظت نشده داشتید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. Amire

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    miadjoon نوشته است: عفونت یا خارش باعث عقب افتادن پریود میشه؟

سلام
    بله
    خارش هم بر اثر قارچ تناسلی می تونه باشه.
    و هر دوی آنها ممکنه تغییراتی در زمان پریود بدن.

3. roya59

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام وخسته نباشید در مطلبی که قبلا فرستاده بودم دچار کم کاری تیرویید هستم وکیست در تخمدان راست دراین خصوص جوابمو داده بودید یه سوال دیگه داشتم وقتی به پزشک مراجعه کردم فقط قرص لووتیروکسین تجویز کردند البته من در بارداری اولم همان ماه اول موفق شدم والان دخترم 7 سالشه چند ماهی بود که برای بارداری دوم اقدام کردم ونشد که ازمایش وسونو دادم که اول متن گفتم که جوابش چی شد دکترم گفت نزدیکی داشته باش وقرصتو مرتب بخور اگر از موعد پریود عقب انداختی برو از بتا بده در ماه فروردین 25 پریود شدم ولی الان 30 امه ومن پریود نشدم دراین ماه از13تا22 پریودی کیت گذاشتم مثبت نشد بی خیال شدم حالا سوالم اینه که ممکنه به خاطر این قرصها تخمکگذاری نداشتم واینکه اصلا علایم پریود راندارم کمی کمر ودلم درد میگیره ولی موقتی
    به نظر شما من نباید برای زودتر باردار شدنم داروی دیگری همزمان با قرص تیرویید مصرف کنم متشکرم

4. roya59

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام عزیزان من یادم رفت بگم بیبی چک گذاشتم منفی بود یعنی باردار نیستم تازه امروز گذاشتم که میشه 40  روز از روز اول پریودم میگذره   متشکرم

5. roya59 نوشته است: سلام عزیزان من یادم رفت بگم بیبی چک گذاشتم منفی بود یعنی باردار نیستم تازه امروز گذاشتم که میشه 40  روز از روز اول پریودم میگذره   متشکرم

دوست عزیز
    اولا در مورد کیست باید بپرسم آیا پزشک نوصیه نکردن درمان بشید وبعد اقادم به بارداری؟
    اما در مورد قرص تیروئید باید بدونید مشکلی به جهت پریودتون ایجاد نمیکنه و باید منظم مصرفش کنید طبق دستور پزشکتون
    اما در مورد بی بی چک باید بدونید که منفی کاذب یا مثبت کاذب توش پیش میاد و مواردش هم  کم نیست.حالا که تمایل به بارداری دارید و تا 40 روز هم شده بهترین کار انجام تست بتا وریدیه و بعد اگر بارداری قطعی شدمراجعه به پزشک و تنظیم میزان قرصهاتون و اگر منفی بود باز هم مراجعه به پزشک به جهت بررسی وضعیت کیست و تخمدانهاتون.
    بهتر زمان رو از دست ندید و خودتون رو از این بلاتکلیفی نحات بدید.به هر جهت باید در هر دو وضعیت به پزشک مراجعه کنید پس بهتره از همین الن دست بکار بشید

6. roya59

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام میخوام از سایت خوبتون وهمه کسانی که مارو در مورد مشکلاتمون یاری میکنند تشکر کنم امروز رفتم دکتر وسونودادم کیست کمی  کوچکتر شده وهمون بار اول دکتر گفت کیست بوجود امده به خاطر کم کاری تیروییده وهمزمان با خوردن تیروکسین خوب میشه امروزم بعداز سونو گفت نه خبری از بارداری هست نه پریود گفتم چرا پریود نشدم گفت ممکنه تخمکگذاری نکرده باشی  امپول پرو دادوقرص کلومیفن که روز 12 قاعدگی برم سونو
    گیج شدم میخوام بدونم کسایی که تجربه استفاده از کلومیفن رودارند نتیجه گرفتن یا اینکه چند دوره ممکنه طول بکشه تا جواب بده دکترم خیلی روشنم  نمیکنه میترسم همینجوری پیش بره یه چند سالی تورفت وامد باشم بی قراری من به دلیل اینه که همسرم با بچه دوم تواین 7 سال موافق نبود الان که موافقه وضعیت انجوریه واختلاف سنی با بچه اولم زیاد میشه راهنماییم کنید خدا نگهدار

7. سلام
    من چند روز پیش براتون سوال گذاشتم چرا جوابمو نمیدین
    خواستم ببینم با توجه به سوال قبلیم و اینکه آزمایش شوهرم خوب بوده اگه این ماهم باردار نشدم از روش های دیگه استفاده کنم؟ چه روشی؟ چرا با وجود تخمک گذاری باردار نمیشم؟ آیا قرص قویتر از لتروزل هست؟
    تورو خدا زودتر جواب بدین

8. mahdieh67 نوشته است: سلام
    من چند روز پیش براتون سوال گذاشتم چرا جوابمو نمیدین
    خواستم ببینم با توجه به سوال قبلیم و اینکه آزمایش شوهرم خوب بوده اگه این ماهم باردار نشدم از روش های دیگه استفاده کنم؟ چه روشی؟ چرا با وجود تخمک گذاری باردار نمیشم؟ آیا قرص قویتر از لتروزل هست؟
    تورو خدا زودتر جواب بدین

سلام دوست عزیز
    خب بنده دو صفحه قبل تر رو دیدم اما چیزی از پست شما مشاهده نکردم!اما اگر در سایت جستجو کنید میتونید روشهای بارداری رو پیدا کنید معذالک فقط تا این حد میتونم بگم که پوزیشنهای آمیزش رو درست انتخاب کنید!در زمانهای تخمکگذاری آمیزش داشته باشید!هنگام آمیزش سعی کنید هردوتون تا حد اعلاء تحریک شده باشید!و اینکه آلت همسرتون در هنگام انزالشون در انتهایی ترین مکان مجراتون قرار داشته باشه !یعنی انزال در زمان دخول عمیق!!
    و نکته آخر اینکه پس از انجام آمیزش  و خروج آلت همسرتون از مجرا،بهتره که به مدت یک ساعت بصورت خوابیده بمونید و در صورت امکان پاهاتونو به دیوار حائل کنید تا منی به سمت رحم حرکت کنه! انشالله بزودی خبر مادر شدنتونو بشنویم

امیدوارم  گفته هام مفید فایده بوده باشه
    موفق باشید

9. roya59 نوشته است: سلام میخوام از سایت خوبتون وهمه کسانی که مارو در مورد مشکلاتمون یاری میکنند تشکر کنم امروز رفتم دکتر وسونودادم کیست کمی  کوچکتر شده وهمون بار اول دکتر گفت کیست بوجود امده به خاطر کم کاری تیروییده وهمزمان با خوردن تیروکسین خوب میشه امروزم بعداز سونو گفت نه خبری از بارداری هست نه پریود گفتم چرا پریود نشدم گفت ممکنه تخمکگذاری نکرده باشی  امپول پرو دادوقرص کلومیفن که روز 12 قاعدگی برم سونو
    گیج شدم میخوام بدونم کسایی که تجربه استفاده از کلومیفن رودارند نتیجه گرفتن یا اینکه چند دوره ممکنه طول بکشه تا جواب بده دکترم خیلی روشنم  نمیکنه میترسم همینجوری پیش بره یه چند سالی تورفت وامد باشم بی قراری من به دلیل اینه که همسرم با بچه دوم تواین 7 سال موافق نبود الان که موافقه وضعیت انجوریه واختلاف سنی با بچه اولم زیاد میشه راهنماییم کنید خدا نگهدار

با سلام داروی کلومیفن داروی موثری برای تحریک تخمک گذاری هست وبعضی از پزشکان هم برای اثربخشی بیشتر همزمان از داروهای دیگر هم استفاده میکنند.وداروی کلومیفن رو تا 6 ماه  نهایتا میشه مصرف کرد زیر نظر پزشک معالج.وبه امید مامان شدنتون

10. setia نوشته است:
    roya59 نوشته است: سلام میخوام از سایت خوبتون وهمه کسانی که مارو در مورد مشکلاتمون یاری میکنند تشکر کنم امروز رفتم دکتر وسونودادم کیست کمی  کوچکتر شده وهمون بار اول دکتر گفت کیست بوجود امده به خاطر کم کاری تیروییده وهمزمان با خوردن تیروکسین خوب میشه امروزم بعداز سونو گفت نه خبری از بارداری هست نه پریود گفتم چرا پریود نشدم گفت ممکنه تخمکگذاری نکرده باشی  امپول پرو دادوقرص کلومیفن که روز 12 قاعدگی برم سونو

با سلام داروی کلومیفن داروی موثری برای تحریک تخمک گذاری هست وبعضی از پزشکان هم برای اثربخشی بیشتر همزمان از داروهای دیگر هم استفاده میکنند.وداروی کلومیفن رو تا 6 ماه  نهایتا میشه مصرف کرد زیر نظر پزشک معالج.وبه امید مامان شدنتون

دوست عزیز رویا 59
    قرص کلومیفن از قرصهایی که به جهت افزایش تخمک گذاری داده میشه و در واقع تخمدانها رو فعالتر میکنه.شما باید قرص رو بخورید و بعد سونورو انجام بدید تا ببین میزان پاسخ دهی چقدر بوده و اینکه چند تخمک در حال آزاد شدن هست.
    این دارو معمولا تا 6 ماه تخمک گذاری رو تحت کنترل داره یعنی تو این برهه تخمک آزاد میشه و امکان لقاح هست و حتی در مواردی به علت آزاد شدن 2 یا 3 تخمک چندقلویی هم رخ داده.معمولا بعد از استفاده از این دارو پریودتتون منظم خواهد بود یعنی چون سیکل تخمک گذاری اصلاح میشه در صورت عدم لقاح پریود سر موعد رخ میده و دوباره ماه بعد.بعلاوه پزشکان بعد از 6 ماه هم دوباره درخواست سونوو میکنن ببینن وضعیت تخمکها در چه حالتیه.دوست عزیز داروی خوبیه چون بنده خودم استفاده کردم وتخمک گذاری رو هم منظم کرده بود.
    فقط یادمه تو بروشور دارو نوشته شده 3 بار در کل دوران باروری 1 زن میشه از این روش استفاده کرد.بعد از سونو اگر پزشک شرایط رو مناسب دیدن نزدیکی رو بر اساس گفته های آقای آیلین انجام بدید حتما جواب میگیرید.فقط یادتون نره در مورد اینکه چند تخمک در  حال آزاد شدنه و وضعیتتتون از دکتر کامل بپرسید چون ممکن لازم باشه ماه اول رو رعایت کنید تا یه موقع 3 -4تا بچه یه جا براتون به ارمغان نیاره.
    اما مورد آخر اینکه دوست عزیز اصلا نباید نگران باشید و استرس داشته باشید چون دقیقا این قضیه سیکل تخمک گذاریتون رو بهم میریزه،حتی اگر بهترین داروها رو بخورید اما استرستون خیلی بالا باشه شاید جواب نگیرید،داروی تیروکسینتون رو هم منظم مصرف کنید.شما تجربه 1 بار مادر شدن رو دارید پس اصلا نگران نباشید.

11. سلام
    من احساس می کنم کمی عفونت دارم از نوع قارچی قصد حامله شدن هم دار م جلوگیری نمی کنم اگه یه وقت حامله بشم این عفونت مشکل ایجاد میکنه؟آخه یکم خارش و سوزش دارم دکتر هم رفتم دارو داد اما اثری نداشت.

12. mahtabziba نوشته است: سلام
    من احساس می کنم کمی عفونت دارم از نوع قارچی قصد حامله شدن هم دار م جلوگیری نمی کنم اگه یه وقت حامله بشم این عفونت مشکل ایجاد میکنه؟آخه یکم خارش و سوزش دارم دکتر هم رفتم دارو داد اما اثری نداشت.

سلام

توصیه اکید در درجه اول رفع عفونت و بهبودی کامله
    و بعد مصرف فولیک اسید سه ماه قبل بارداری به منظور حفظ سلامت جنین از خطرات احتمالی.

حتما برا اطمینان از وجود یا عدم وجود عفونت به پزشکتون (یا یه پزشک دیگه) مراجعه کنین و در صورت وجود عفونت دوره درمانو کامل کنین.
    اگه ازمایشات روتین قبل بارداری رو انجام ندادین اونا رو هم انجام بدین.

به امید مامان شدنتون  

13. mahtabziba نوشته است: سلام

با سلام دوستان جواب کاملی رو دادند ومطالب گفته شده رو حتما انجام بدین هر گونه عفونتی در طی بارداری  ممکنه باعث زایمان زودرس  وحتی سقط بشه  و زایمان زودرس اینکه تو چه سن حاملگی اتفاق افتاده هم اسیب ها وخطرات خاص خودشو واسه بچه داره پس به همه خانم هایی که تصمیم  دارن مامان بشن ودوران بارداری شیرین وبدون مشکلی رو پشت سر بگذارن خواهش وتمنا دارم هر گونه عفونت وبیماری رو قبل بارداری جدی بگیرن ودرمانش کنن تا این 9ماه روبدون هیچ خطری پشت سر بگذارن .همانطور که دوست عزیزM1989گفتن سه ماه قبل از بارداری فولیک اسید مصرف کنید (برای کاهش اسیب ها وجلوگیری از اختلالات جنینی)مصرف کنید وچکاپ قبل بارداری هم انجام بدین .واینکه خیلی از دلایل سقط جنین در سه ماهه اول حاملگی اختلالات کروموزومی ونقص جنینی هست وبدین منظور فولیک اسید رو به همه خانم چه قبل بارداری چه در حین بارداری میدن تا این اختلالات کروموزومی و....پیش نیاد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  14. roya59

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام برادر م و خانمش 3 ساله که برای بارداری اقدام کردند طی از مایشات کامل خانم کیست وچسبندگی دارند وکیست با لاپراسکوپی بر طرف شد ودوتا دکتر گفتند که اسپرم اقا هیچ مشکلی برای باروری ندارد 3بار ای یو ای 1بار ای وی اف کردند جواب نداده اخیرا یک دکتر گفتند اسپرم اقا مشکل داره  من جواب از مایش رو میذارم لطفا بخوانید ومارا راهنمایی کنید
    sperm  concentration   70000000
    total  sperm  count   210000000
    morphology   normal   18%     abnormal     82%
    motility     rapid   progression    (a     20%
    slow  progression   (b   35%
    non   progression   motitity  (c  10%
    lmmotile   (d  35%

15. سلام
    من آزمايش پاپ اسمير وpct دادم
    اين نتيجه اش بود
    خوبه يا نه؟

P_C_T 2 hr