شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علت سفيدي زود هنگام موي سر؟

1. با سلام: چندسوال
    1علت سفيدي زود هنگام موي سرچيه؟ 2  آيا راهي براي درمان وجود دارد و با كندن موهاي سفيد تعداد آنها بيشتر ميشود؟
    3  آيا اين تبليغات كه در اينترنت منتشر مشود با عنوان شامپوها و مواد از بين بردن سفيدي موي سر براي هميشه . آيا واقعا صحت دارد؟
    آقاي دكتر ممنون ميشم جواب كامل را شما ارائه فرماييد و دوستان محترم نيز نظرات و احيايا تجربه هاي خود را بگن و جواب سوالات بنده رو بدهند؟ با تشكر وسپاس فراوان

2. سلام دوست عزیز
    من نظر شخصیم رو میگم
    این داروهایی که تو تلویزیونهای خارجی و اینترنت تبلیغ میکنن نودو ده درصد الکیه و پول شما رو به باد میده
    موی سفید چه اشکالی داره؟
    خیلیم قشنگه
    با داروهای شیمیایی نه تنها مشکیش نمیکنی بلکه باعث ریزش میشی
    موی سفید خیلی قشنگتر از بی مویی هست
    همینی که هست رو نگه دار
    تمیز نگهش دار و بذار همینطوری که خدا خواسته رو سرت بمونه
    یکسری مواد معدنی خون که میاد پایین مو شروع به ریزش میکنه و یکسری مواد هم که بالا میره اطراف پیاز مو رو میگیره و نمیذاره ریشه رنگدانه تولید کنه
    باید آزمایش بدی ببینی چی کمه
    با مکملهای خوراکی شاید بهتر بشه اما شامپو اینا دنبالش نرو

البته اینا همش نظر شخصی منه
    شادباشی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ali363 نوشته است: با سلام: چندسوال
    1علت سفيدي زود هنگام موي سرچيه؟ 2  آيا راهي براي درمان وجود دارد و با كندن موهاي سفيد تعداد آنها بيشتر ميشود؟
    3  آيا اين تبليغات كه در اينترنت منتشر مشود با عنوان شامپوها و مواد از بين بردن سفيدي موي سر براي هميشه . آيا واقعا صحت دارد؟
    آقاي دكتر ممنون ميشم جواب كامل را شما ارائه فرماييد و دوستان محترم نيز نظرات و احيايا تجربه هاي خود را بگن و جواب سوالات بنده رو بدهند؟ با تشكر وسپاس فراوان

با سلام
    دوست عزیز،جواباتون به ترتیب میتونه به شرح ذیل باشه:
    1- عللی همچون کمبود بعضی از مواد مورد نیاز ریشه مو!--داشتنه فشار بی حد عصبی ---وراثت ---امراض پوستی ----استفاده از مواد شوینده نامناسب ---- استفاده از آب نامناسب و.....
    2- حداقل بنده هنوز در جایی نخوندم که براش  درمانی وجود داره! و اما بله با کندنش دیدم که سفیدی موهای دیگه هم زیاد میشه حالا چرا؟؟ از نظر علمی نمیدونم!!!
    3- بنده هم معتقدم این تبلیغات جزء آزار پوست و مو و تشدید بیماریهای پوستی،نتیجه خاصی نداره و توصیه میکنم استفاده نشه!
    و در آخر هم همانند دوستمون که زیبا گفتن  همین داشتن مو ،چه مشکی و چه سفید بر نداشتنش ارجح هستش گوئینکه نداشتنش هم،دال بر نازیبایی نیست!!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  4. درود بر شما

استرس عامل بسياری مهمی در سفيدی و ريزش مو هست.

موقعی که بهش فکر می کنی که کندن مو هم جزو فکر کردن بهش هست، استرس مو بر استرس ديگه ای که قبلن داشتی اضافه می شه.

سعی کن ببینی چی باعث استرس در شما هست و روش کم کردن استرس در خودت رو پيدا کن.

با وضعيت شغلی و تفريحی که در ايران داريم بيشتر از اين نمی شه انتظار داشت. لازم هست که مديتيشن رو ياد بگيريم.

بالانس ايستادن به رسيدن مواد معدنی لازم به موهای سر کمک می کنه. هر روز اين کار رو انجام بديم.

شاد باشيد

ژاسينا

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. JaSina نوشته است: درود بر شما

استرس عامل بسياری مهمی در سفيدی و ريزش مو هست.

موقعی که بهش فکر می کنی که کندن مو هم جزو فکر کردن بهش هست، استرس مو بر استرس ديگه ای که قبلن داشتی اضافه می شه.

سعی کن ببینی چی باعث استرس در شما هست و روش کم کردن استرس در خودت رو پيدا کن.

با وضعيت شغلی و تفريحی که در ايران داريم بيشتر از اين نمی شه انتظار داشت. لازم هست که مديتيشن رو ياد بگيريم.

بالانس ايستادن به رسيدن مواد معدنی لازم به موهای سر کمک می کنه. هر روز اين کار رو انجام بديم.

شاد باشيد

ژاسينا

باسلام.
    به نظرمن وراثت نقش مهمی تو سفید شدن موداره مثل داداش من که تو18 سالگی تقریبا 120تا موی سفید داره.خیلی رفت دنبال سیاه کردنشون قرص و.....ولی الان به این نتیجه رسیده که وقتشو تلف کرده وهمینجوری موهاش قشنگه وازشون خوب محافظت میکنه/
    دلیل دیگه براسفیدی موکمبودماده ای مثل روی ومنگنزوترکیبات الومینیوم توبدنه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام دوستای گلم:
    از زمانهای کهن، سفیدی مو نشانه پیری و با تجربگی بوده، ولی برخی جوانان هنوز به ۲۰ سالگی نرسیده، و ازدواج ننموده اند که گرد سپیدی بر موهایشان می نشیند. رنـگــــدانـــه‌هـــای مـــوجـــود در سلولهای ریشه ای موها، عامل طبیعی رنگ مو هستند. زمانی که سـاخـت ایـن رنـگدانه‌ها در سلول مـتوقف شود، مو رنگ خود را از دست می‌دهد و بــه اصـطـلاح سـفـیـد می‌شود.

گاهی فرآیند سفید یا خاکستری شدن در زمانی زودتر از حد معمول(قبل از ۲۰ سالگی) آغاز می‌شود و باعث می‌شود یک فرد جوان کمی‌ پیرتر به نظر برسد.

در حالت عادی، سفید شدن مو در مردان حدود ۳۰ سالگی و در زنان حدود ۳۵ سالگی اتفاق می‌افتد. سفیدی موی سر ابتدا از شقیقه شروع می‌شود، ولی پیش از موی سر، سبیل و ریش معمولاٌ شروع به سفید شدن می‌کند.

آشفتگی‌های ذهنی، بی خوابی واضطراب از عوامل مساعدکننده سفیدی زودرس مو هستند.

از دلایل اولیه دیگر سـفـیــدی زودرس مـوهـا مـی‌تـوان بـه به وراثت اشـاره کـرد.نژاد اروپایی , خاورمیانه و هند ؛ زودتر از چینی ها و ژاپنی ها به سفیدی مو دچار می شوند. رژیـم غــذایـی نـامناسب ((کمبود ویــتــامـیــن‌هــا از جـمـلــه ویتامین B12 فولات، آهن، مس، منگنز،زینک و ید))، سبب سفیدی مو ها شده و نیز بیماری تیروئید، کم‌خونی، رژیم‌های لاغری بسیار سخت و طولانی‌مدت، ضمناً استفاده از سیگار از دیگر عوامل سفیدی زودرس موها هستند(ثابت شده که افراد سیگاری ۴ برابر غیر سیگاری ها دچار سفیدی مو می شوند).

کـنــدن یــا قـیـچــی کــردن مــوهــای سـفـیـد به‌هیچ‌وجه باعث زیاد شدن آنها نمی‌شود. ولی به دلیل فشار وارد آمده بر پوست سر و مو، توصیه می‌کنیم این کار را انجام ندهید. با کندن موی سفید، مجدداً در همان مکان، موی سفید جدیدی رشد خواهد کرد ولی با این وجود، تعداد آن زیادتر نمی‌شود.

رنگ کردن هیچ تأثیری روی زودتر سفید شدن موها ندارد، بلکه عوامل دیگری که در بالا اشاره کردیم در این امر دخیل هستند. ولی رنگ کردن پیاپی هم مشکلاتی را برای مو ایجاد می‌کند و ممکن است باعث خشکی و تحریک‌پذیری مو شود، ولی باعث سفید شدن مو نمی‌شود. در واقع رنگ کردن مو، یکی از راه‌های خلاص شدن از شر سفیدی موهاست.

با رعایت یک رژیم خوب شاید بتوان ازسفیدی زودهنگام مو جلوگیری کرد. مصرف غـذاهـای سـرشـار از ویـتامینB مانند مصرف نان جو در رژیم غذایی، خوردن یک لیوان جوشانده سبوس گندم، جو و برنج در روز و یا خـوردن یـک قاشق مرباخوری پودر سـبـوس برنج در روز می‌تواند در جلوگیری و نیز درمان سفیدی مو مؤثر باشد. غذاهای دارای آهن ( گوشت ؛ جگر؛ تخم‌مرغ، عدس و سبزیجات ) نیز بسیار مؤثربوده و سفیدی مو را به تأخیر می‌اندازند.

عنصر مس از آن دسته عناصری است که نقش زیادی در جلوگیری از سفید شدن موها دارد. غذاهایی چون قارچ، سیب‌زمینی، عدس، نخودفرنگی، لوبیا، موز، هلو، گلابی و سیب غنی از مس هستند.

تمشک، سنبل الطیب و سیر با دارا بودن فلز منگنز در بازگشت موهای خاکستری به رنگ تیره تر موثر بوده اند. پس اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به موهای خود اهمیت می‌دهید و از سفید شدن آنها وحشت دارید، با رعایت نکاتی که گفته شد تا جایی که می‌توانید از ایجاد شـرایـط برای سفید شدن موهایتان جلوگیری کنید.

سپاس از دکتر گیتا فقیهی متخصص پوست و مو
    منبع:
    http://www.zibasho.com

7. سلام ایا رنگ کردن مو ربطی به زود سفید شدن مو دارد؟

8. aytan نوشته است: سلام ایا رنگ کردن مو ربطی به زود سفید شدن مو دارد؟

سلام
    این سوالی ک میپرسید جنبه تجربی داره نه علمی ..یعنی هر کسی تو این زمینه یه تجربه ای داره و موقع پرسش به اون تجربه پناه میبره برا پاسخ..
    حالا ...من خودم یه کسیرو میشناسم ک روزی دو بار و سه بار موهاشو رنگ کرده... و بعد از یک ماه بازم رفته سراغ یه رنگ و مدل دیگه .
    درسته موهاش کم پشت شده ولی با اینکه 60 سال از سنشون میگذره هنوز موهاش سفید نشده.
    و در مقابل کسیرو هم میشناسم ک با توجه زیادی ک به موهاش داره اما  هنوز به 30 سالگی نرسیده بخش اعظم موهاش سفید شده...البته نباید تاثیر منفیه رنگ و مشهای شیمیایی رو کتمان کرد ..خودم ب شخصه با اینکه همش 23 سال سن دارم ..با سه چهار بار رنگیدن موهام حدود 6 یا 7 تا تار سفید تو موهام نمایان شده..ک قبلا نبوده.
    به نظر شخص من ک از روی یه کوچولو تجربه میگم  اون چیزی ک روی پوست و مو تاثیر داره اول وراثت ...دوم جنس مو...و در وهله اخر نگهداریه  .
    این فقط یه نظر شخصیه .. همین.
    پیروز باشد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. من هم یه دختر 32 ساله هستم. تقریبا از 27 سالگی موهام شروع به سفید شدن کرد. الان که در آستانه ی ازدواجم خیلی نگرانم. مدام میترسم خواستگارم که از خودم کوچیکتره متوجه این موضوع بشه. میترسم توی زندگی از طرف همسر آیندم سرزنش بشم. چاره ای جز این ندارم که حداقل سه هفته یکبار رنگ بذارم. از مصرف ویتامین ب و خوردن سیر و ماست و ... همه را امتحان کردم. زیاد تأثیر نداره. کمی افسرده و عصبی بودم اما حالا نیستم. زیاد یبوست میشم که بزرگترا معتقدن یبوست دلیل اصلی سفیدی موهامه. خواهرام که از من بزرگترن موهاشون چندان سفید نشده. لطفا راهنماییم کنید. خیلی استرس دارم که بازم بیشتر و بیشتر بشه.

10. سلام
    موی من برعکس همه از قسمت پیاز مو سفید نمیشه، بلکه از بالا شروع میکنه و به پیاز مو میرسه به نظر شما علت چی میتونه باشه ؟
    من از دبیرستان ژل مو و الان هم یه 7 سالی میشه از تافت استفاده میکنم .تافت همون مارک تافت رنگ مشکی +5

11. سلام

منم 2سال پیش یه دونه از موهام بی دلیل سفید شد من اصلا هم آدمی نیستم که الکی استرس بگیرم بعد از گذشت چن ماه همون مو دوباره سیاه شد!!! طوریکه از ریشه سیاه بود اونوقت بقیه اش سفید ، کسی میدونه دلیلش چی بوده؟

12. کمبود ویــتــامـیــن‌هــا از جـمـلــه ویتامین B12 فولات، آهن، مس، منگنز،زینک و ید سبب سفیدی مو میشود

مصرف غـذاهـای سـرشـار از ویـتامینB مانند مصرف نان جو در رژیم غذایی، خوردن یک لیوان جوشانده سبوس گندم، جو و برنج در روز و یا خـوردن یـک قاشق مرباخوری پودر سـبـوس برنج در روز می‌تواند در جلوگیری و نیز درمان سفیدی مو مؤثر باشد

عنصر مس از آن دسته عناصری است که نقش زیادی در جلوگیری از سفید شدن موها دارد. غذاهایی چون قارچ، سیب‌زمینی، عدس، نخودفرنگی، لوبیا، موز، هلو، گلابی و سیب غنی از مس هستند.تمشک، سنبل الطیب و سیر با دارا بودن فلز منگنز در بازگشت موهای خاکستری به رنگ تیره تر موثر بوده اند.

این ها تنها اطلاعاتی بود که تونستم در اختیارتون بذارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید