شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرگیجه شدید در خواب همراه با تعرق

1. با سلام
    مادر من چند سالی است در فصل پاییز بعد از ظهر ها دچار سرگیجه می شود که اوایل همراه با حالت تهوع و استفراق و لرز بود که بعد از مدتی محدود شد به سرگیجه .اما امسال از تابستان یک روز صبح زود در خواب به مادرم حمله بسیار شدید سرگیجه به صورتی که تمام اشیا و محیط به صورت دورانی و به سرعت به دور سرش می چرخیدند شد که همراه با تعریق بسیار شدید بود بعد از این حادثه یک بار دیگر نیز مادرم به صورت خفیف تر دچار این حمله شداز ان زمان تا الان باز هم سرگیجه ها ادامه دارند(بیشتر بعد از ظهرها) البته نه به صورت حمله های شدید بلکه به صورت مداوم حتی در حرکات معمولی سر بلند شدن و نشستن و خوابیدن  که همراه با گر گرفتگی و گیجی چشم میباشد. با توجه به این که مادر من ورزش هم میکند اما در حین ورزش به مراتب بسیار کمتر دچار سرگیجه می شود. مادر من 44 ساله است و در دوران کودکی نیز دچار حمله سرگیجه های شبانه می شده. با تشکر از سایت بسیار مفیدتان خیلی ممنون می شوم اگر جواب من را بدهید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام.
    بهتره ایشون هرچه زودتر به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنند.
    بعد از معاینه و انجام ازمایش میشه نظر قطعی داد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سرگیجه سه نوع است : 1. پاتولوژیکی ؛ 2. محیطی ؛ 3. مرکزی .

هر کدام از سرگیجه های محیطی و مرکزی می توانند به سرگیجۀ پاتولوژیکی تبدیل شوند.

1.  سرگیجه پاتولوژیکی
    در این نوع سرگیجه معمولاً تهوع و بی ثباتی در حالت ایستادن مشاهده می شود و بیشتر دلیل آن اختلالات بینایی ، جسمی، حسی و یا دهلیزی گوشها است.به طور مثال هنگامی که فردی برای نخستین بار عینک طبی به چشم می زند، یا از یک عینک جدید استفاده می کند احتمال بروز سرگیجه در وی هست  زیرا احتمال دارد شمارۀ عینک برایش نامناسب باشد.

2. سرگیجۀ محیطی
    در این نوع سرگیجه افزون بر حالت تهوع و استفراغ، احساس پُری در گوش یا ناشنوایی هم مشاهده         می شود و حالت شدیدتری از سرگیجه را بروز می دهد. احساس عرق ریزش و رنگ پریدگی همراه با حرکات ریز چشمها نیز ایجاد می شود. علت بروز سرگیجۀ محیطی را می توان در عفونت ویروسی گوش ، سابقۀ ضربه به سر و « بیمار منیر » و مسمومیت دارویی با داروهای نوع استرپتومایسین یا جنتامایسین  دانست.

3. سرگیجۀ مرکزی
    در این نوع سرگیجه که با علائمی از قبیل دو بینی ، اختلال تکلم ، سردرد ، ضعف و سستی بدن و حرکات چرخشی چشمها مشاهده می شود مشکل اصلی در ساقۀ مغز است و می تواند ناشی از بیماریهای عروقی مغز و سایر اختلالات تخریب کنندۀ سلولهای مغزی نیز باشد.

سوالی دارم عرق سرد دارند؟
    دادن یه سی تی اسکن لازمه..حتما به تاخیر نندازینش..
    امکان اسیب گوش میانی وجود داره...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  4. سلام بزرگواران خانمم 3 ماه پیش دچار سرگیجه های شدید شد بطوریکه در روز فقط 3 ساعت بیدار بود ، دکتر روانشناس ، گوش و حلق و بینی ، مغز و اعصاب ، دکتر زنان و روانپزشک رفتیم در آزمایشات کلسیم بالا ، پرولاکتین بالا ، mri سالم  و بعضی روزها تکرر ادرار داشت دکتر زنان قرصی داد برای پرولاکتین دکتر روانپزشک فلکسامین داد ( چند سال هست که قرص فلکسامین به تشخیص پزشک می خورد )بعد گفتن ببرید دکتر مغز و اعصاب در بیمارستان کسری دکتر گفت مستقیم و پاها رو در امتداد هم قرار بدهید که حتی بک قدم هم بر نداشت و تعادلش بهم خورد و خود دکتر گفت که تکرر ادرار داری ؟ که ما تعجب کردیم ، بعد MRI را دید و گفت نوار مغز و دست و پا بگیرید که بعد از آن دکتر گفت در مغزش لک وجود دارد و عروقش تنگ شده قرص PLAVIX  و آسپرین داد و گفت 6 هفته دیگه بیا تقریبا بهتر شده بود ، تا اینکه از هفته پیش باز سرگیجه شدید شد , و حالت تهوع هم به آن اضافه شده است جالب اینکه تا اینطوری می شود زیر چشماش گود میندازه و سیاه میشه ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید مشکل چیه واقعا نمی دونم چیکار کنم ، بزرگواری بفرمایید راهنمایی کنید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید