شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قطع زاناکس و اضطراب

1. pari2009

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من سه سالی هست که به واسطه اضطرابی که گرفته بودم قرص زاناکس نیم میلی میخورم روزی یک عدد نصف صبح یا ظهر و نصفم قبل خواب واقعا بهش معتاد شدم نمیدونم چی کار کنم قطعش کنم یه بار تا یک چهارم هم رسوندم ولی چون اضطرابم زیاد شد دوباره برگشتم همون یک عدد (در ضمن مشکل من اضطراب اجتماعی هست که دارم روش کار میکنم ... فقط الان مشکلم قطع زاناکسه دیگه خسته شدم از خوردنش چی کا کنم به نظر شما این معتاد ها چطوری ترک میکنن؟ من فکر کنم ازونا بدترم ... چطور قطع کنم که بهم فشار نیاد دوس  دارم رهاااااااااااااااااااااااااا باشم کمکم کنید مثل معتاد ها اگه نخورم شدید اذیتم میکنه سنمم بیست و یک سال هست
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. pari2009 نوشته است: من سه سالی هست که به واسطه اضطرابی که گرفته بودم قرص زاناکس نیم میلی میخورم روزی یک عدد نصف صبح یا ظهر و نصفم قبل خواب واقعا بهش معتاد شدم نمیدونم چی کار کنم قطعش کنم یه بار تا یک چهارم هم رسوندم ولی چون اضطرابم زیاد شد دوباره برگشتم همون یک عدد (در ضمن مشکل من اضطراب اجتماعی هست که دارم روش کار میکنم ... فقط الان مشکلم قطع زاناکسه دیگه خسته شدم از خوردنش چی کا کنم به نظر شما این معتاد ها چطوری ترک میکنن؟ من فکر کنم ازونا بدترم ... چطور قطع کنم که بهم فشار نیاد دوس  دارم رهاااااااااااااااااااااااااا باشم کمکم کنید مثل معتاد ها اگه نخورم شدید اذیتم میکنه سنمم بیست و یک سال هست
    ممنون

سلام دوست عزيزم اميدوارم سلامت وتندرست باشيد در مورد مشكلتون بهتره پيش يك رانپزشك مراجعه كنيد تا باتجويز داروى ديگه به اضطراب واسترستون كمك كنه وداروى الپرازولام (زاناكس) رو هم براتون قطع كنه چون بنا به گفته خودتون اضطراب اجتماعى هم داريد وقطع داروهاى بنزوديازپين هم ممكنه باعث اضطراب وبى قرارى وبى خوابى و... بشه باعث ناراحتى شما خواهد شد همانطور كه گفتيد پس بهترين راه مراجعه به يك روانپزشك خواهد بود

3. با سلام من 28 سالمه حدود 9 ماه پیش من به ورزش بدن سازی روی آوردم چون وزنم 122 کیلو بود.همراه ورزش من از داروهای چربی سوز استفاده کردم توی 1.5 ماه من وزنم شد 108 کیلو.طوری بود ورزش سنگین همراه با دارو متابولیسم بدنم را بالا برده بود.از چربی سوزهای 50 تایی من 20 عددشو روزی 1 عدد استفاده میکردم.یک روز از ظهر ضربان قلبم بیشتر شده بود نشسته بودم حیاط به دوستم زنگ زدم گفتم ضربانم بالاست گفت بعد 5 دقیقه زنگ میزنم فقط آرامشتو حفظ کن.این حرفه اون یک شوک عصبی به من وارد کرد طوری که چنان ضربانم رفت بالا که کولا بدنم مور مور شد. خلاصه بعد چند ساعت رفتم تو حالت طبیعی دیگه اون داروهارو نخوردم تا بهد از 2 ماه بعد اون جریان بازم اون طوری شدم.هر شب ضربانم میرفت بالا یک پام تو دکتر بود یک پام خونه.هر شب 3 بار اورژانس میرفتم نوار قلبی میگفتن هیچ چیزت نیست.تا اینکه یک دکتر تشخیص داد که حمله پانیکه.داروهای xanax و سرترالین 50 میلی و پراپرانولول روزی 2 عدد  10 میلی تجویز کرد که هر روز از xanax  و سرترالین 50 از هر کدوم نصفش را باید بخورم حدود 6 ماهه دارم میخورم .حالم خوبخ ولی هر روز اضطراب دارم که کی میخواد حمله کنه.بعضی وقتا حمله پانیک میکنه ولی خیلی خفیفه چون میشناسم چیه.سئوالم اینه تا کی باید انتظار بکشم که کلا همون آدم قبلی بشم.دیگه اضطراب پانیک نکشم و ار دست این داروها خلاص بشم؟لطفا جواب بدین

4. ashkanazima نوشته است: با سلام من 28 سالمه حدود 9 ماه پیش من به ورزش بدن سازی روی آوردم چون وزنم 122 کیلو بود.همراه ورزش من از داروهای چربی سوز استفاده کردم توی 1.5 ماه من وزنم شد 108 کیلو.طوری بود ورزش سنگین همراه با دارو متابولیسم بدنم را بالا برده بود.از چربی سوزهای 50 تایی من 20 عددشو روزی 1 عدد استفاده میکردم.یک روز از ظهر ضربان قلبم بیشتر شده بود نشسته بودم حیاط به دوستم زنگ زدم گفتم ضربانم بالاست گفت بعد 5 دقیقه زنگ میزنم فقط آرامشتو حفظ کن.این حرفه اون یک شوک عصبی به من وارد کرد طوری که چنان ضربانم رفت بالا که کولا بدنم مور مور شد. خلاصه بعد چند ساعت رفتم تو حالت طبیعی دیگه اون داروهارو نخوردم تا بهد از 2 ماه بعد اون جریان بازم اون طوری شدم.هر شب ضربانم میرفت بالا یک پام تو دکتر بود یک پام خونه.هر شب 3 بار اورژانس میرفتم نوار قلبی میگفتن هیچ چیزت نیست.تا اینکه یک دکتر تشخیص داد که حمله پانیکه.داروهای xanax و سرترالین 50 میلی و پراپرانولول روزی 2 عدد  10 میلی تجویز کرد که هر روز از xanax  و سرترالین 50 از هر کدوم نصفش را باید بخورم حدود 6 ماهه دارم میخورم .حالم خوبخ ولی هر روز اضطراب دارم که کی میخواد حمله کنه.بعضی وقتا حمله پانیک میکنه ولی خیلی خفیفه چون میشناسم چیه.سئوالم اینه تا کی باید انتظار بکشم که کلا همون آدم قبلی بشم.دیگه اضطراب پانیک نکشم و ار دست این داروها خلاص بشم؟لطفا جواب بدین

دوست عزيز
    با توجه به ناراحتي ناگهاني شما از دوستتون كه احتمالا استرسور ابتدايي بوده و توضيحاتتون تشخيص حملات پانيك صحيحه
    داروهاتون هم دقيقا پروتكل درماني همين اختلال هست
    دوره درمان 8تا 12 ماهه
    اما يادتون باشه خودتون هم بايد به خودتون كمك كنين
    اولين قدم اينكه كه به يه نحوي مطمئن شيد مشكل جسمي نداريد .... مطمئن شيد تا نگران نباشيد !!! كه با توجه به حرفاتون و چك هايي كه شديد مشكلي نداريد...
    حملات پانيك آني هستن ... هر وقت احساس هراس كرديد بنشينيد ....نفس عميق بكشيد و به خودتون بگيد من سالمم و مشكلي پيش نمياد !!!
    اين جملات رو با قدرت ادا كنيد ....
    سعي كنيد ارتباطتون با خدا رو بالا ببريد ( اگر اعتقاد داريد )
    عمر و هستي ما دست خداست ....اين نكته رو مدام با خودتون تكرار كنيد ... اگر بخواد هستيم و اگر نخواد نه !!!
    در ضمن حمله (اگر معتقد هستيد ) از ذكر گفتن يا صلوات يا هر اونچه كه شما رو به ياد خالق هستي ميندازه استفاده كنيد
    ....
    از راههاي درماني پانيك ريلكسيشن هست كه روشهاي مختلفي داره
    چيزهايي كه من گفتم در راستاي همين موضوع هست
    ...
    لطفا منتظر حمله نباشيد ...اين موضوع خودش اضطراب آوره ... اجازه بديد هر وقت اتفاق افتاد نگرانش باشيد ...
    اصلا با خودتون تكرار كنيد "حمله هاي من كمتر ميشن ... و يا حمله هاي من دارن كاملا با من خداحافظي ميكنن " ...
    اجازه بديد نا خودآگاهتون آروم باشه ....
    اميدوارم اين موارد كمكتون كنه ....
    شاد و پيروز باشيد ./.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید