شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 27   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. samisaji نوشته است: سلام می خواستم بدونم ضخامت اندومتر 10mmو فولیکول 17mmدر روز 12 قائدگی مناسبه؟ در ضمن من قبل از اقدام به بارداری دوره های 26 تا 28 روزه داشتم ولی از وقتی که برای بارداری اقدام کردم   26 روزه شد ماه پیش تاخیر در قائدگی داشتم 35 روز طول کشید.کیست هم ندارم و کاملا سالمم.علت تاخیر چی میتونه باشه؟  شنیدم که باید اندازش در روز 14بین 18 تا 27 باشه با توجه به اینکه من روز 12 بودم و فولیکول 2mm هر روز رشد میکنه یعنی در روز 14 فولیکولم 21 میشه پس مناسبه دیگه؟اگه همون روز نزدیکی صورت گرفته باشه احتمال بارداری هست یا نه؟

سلام بله ضخامت آندومتر و اندازه فولیکول شما مناسبه.
    تاخیر در پریود علل متفاوتی میتونه داشته باشه ازقبیل استرس، تغذیه، بهم ریختن بالانس هورمونی بدن و ...
    در روزهای پرخطر (تخمک گذاری) برای بارداری اقدام کنید زودتر نتیجه میگیرید. بله روز 14 پریود برای کسانی که سیکل منظم 28 روزه دارند بهترین زمان برای بارداریه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. samisaji نوشته است:   منو کسی تحویل نمی گیره!!!!!!!!!!  

دوست عزیز
    ضخامت آندومتر و اندازه فولیکول شما مناسب برای بارداریه.باید سعی کنید در مواقع تخمک گذاری  و محدودهای نزدیک به اون ،هر روز رابطه داشته باشید تا اولین موقعیت لقاح صورت بگیره.
    اما در مورد بی نظمی چون کیست یا مشکلی ندارید بیشتر به استرستون میشه ربطش داد .پس اینقدر به اینکه وضعیت چطوریه یا قطر چقدر و ...فکر نکنید و رابطه رو با ارامش انجام بدید.منی کامل تخلیه بشه و البته آلت کامل داخل باشه تا هر چه نزدیکتر به دهانه رحم تخلیه صورت بگیره و بعدش شما استراحت کنید و پاهاتون رو تو شکمتون جمع کنید.
    دوست عزیز تمرکز بیش از حد باعث افزایش ناخودآگاه استرستون میشه ممکن باعث از دست رفتن تخمک بیشه ،یا حتی ممکن برنامه تخمک گذاری رو کاملا بهم بریزه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. sepideh90 نوشته است:
    samisaji نوشته است:   منو کسی تحویل نمی گیره!!!!!!!!!!  

دوست عزیز
    ضخامت آندومتر و اندازه فولیکول شما مناسب برای بارداریه.باید سعی کنید در مواقع تخمک گذاری  و محدودهای نزدیک به اون ،هر روز رابطه داشته باشید تا اولین موقعیت لقاح صورت بگیره.
    اما در مورد بی نظمی چون کیست یا مشکلی ندارید بیشتر به استرستون میشه ربطش داد .پس اینقدر به اینکه وضعیت چطوریه یا قطر چقدر و ...فکر نکنید و رابطه رو با ارامش انجام بدید.منی کامل تخلیه بشه و البته آلت کامل داخل باشه تا هر چه نزدیکتر به دهانه رحم تخلیه صورت بگیره و بعدش شما استراحت کنید و پاهاتون رو تو شکمتون جمع کنید.
    دوست عزیز تمرکز بیش از حد باعث افزایش ناخودآگاه استرستون میشه ممکن باعث از دست رفتن تخمک بیشه ،یا حتی ممکن برنامه تخمک گذاری رو کاملا بهم بریزه

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید اظهارات متین دوست عزیزمون،فقط یک نکته رو باید گوشزد کنم و اون اینه که طبق گفته های متخصصین باروری،بهترین و موثر ترین فواصل آمیزش برای بارداری ،هر دو یا سه روز یکباره!و نه هر روز!! زیرا  اگر هر روز آمیزش صورت بگیره ، از حجم منی کاسته شده و این امر منجر به کاهش تعداد اسپرم  میشه!از طرفی دیگه اسپرمها اون توان و قدرتی که باید به سمت لوله های فالوپ در رحم حرکت کنن رو ندارن!پس بهترین فاصله همون دو یا بهتر از اون هر سه روز یکبار و در زمان تخمک گذاری شماست!و از طرفی رسیدن به اوج تحریک هم در زن و هم در مرد،فاکتور بسیار مهمی برای  ایجاد باروری در زن بشمار میاد!پس باید تا حد امکان هردو جنس تحریک بشن و بعد آمیزش و انزال و اورگاسم همزمان صورت بگیره!تا احتمال بارداری بیشتر بشه! و اینکه بعد  از آمیزش پاهاتونو بالا و حتی الامکان به دیوار تکیه بدید تا منی به سمت رحم با سرعت بیشتری حرکت کنه!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام روز بخير
    دوستان چند تا سوال داشتم  اگه ميشه من رو راهنمايي كنين وجواب سوالهام كامل بدين ؛مرسي
    من 2سال و3 ماه كه ازدواج كردم روش پشگيريم طبيعي بوده .مهرماه يه باراداري ناخواسته داشتم كه تو هفته 6 خودبخود سقط كامل شد . بعد دكتر گفت 6 ماه بعد بايد اقدام كني .متاسفانه تو شهر كوچيك ما متخصص زنان خوب نيست و بايد يه شهر ديگه دكتر پيدا ميكردم كه اونم 1 ماه وقت گرفت .
    حالا اين ماه در عرض 1ماه 2بار دكتر عوض كردم . دكتر اولي گفت زخم داري بايد فريز كني و چون موهاي بدنم زياد شده بايد بري دكتر غدد كه اونم براي اخر خرداد وقت داد.چون منم ترسيدم فربز انجام بدم هفته پيش رفتم پيش يه دكتر ديگه كه كفت اين زخم در خانمهاي جوان عادي ونياز به فريز نيست و دارو داد گفت پيشگيري نكن ودارو رو استفاده كن.ولي مابرنامه بارداري 1ماه به دلايلي بايد عقب بندازيم .
    1-دارو قرص اهن وويتامين  د ومتروماكس ويه قرص dalacin vaginal ovule (سه تاشياف)داروخانه رو قوطي طرز استفاده رو بد خط نوشته معلوم نيست هر شب 1عدد مصرفي  يا مقعدي .لطفا طرز استفاده رو بگين؟
    2-ما اگه برنامه براي بارداري يه ماه عقب بندازيم لازم مصرف قرصارو هم يه ماه عقب بندازم وهمزمان با برنامه استفاده كنم  يانه ؟
    2-دكتر دومي چيزي درباره دكتر غدد نگقت ايا لازم بازم برم چون اگه منتظر وقت وازمايش دكتر غدد بمونم بايد دوماه برنامه رو عقب بندازيم .ميشه به جاي اونم يه ازمايش چكاپ هورموني بدم ؟ايا اگه مشكلي باشه ازمايش كامل نشان ميده؟(مشكل من پرموشدن چندماهه كل بدنم و جوش زدن صورتمه )
    3-من به علت در رفتگي مادرزادي  لگن ؛عمل جراحي لگن داشتم .تو اين 2 سال كه چندين دكتر مختلف رفتم چند تا گفتن بهتره سزارسن كني و 1 هم گفته فرقي نميمنه چه طبيعي چه سزارين .حالا به نظر شما سزارين يا طبيعي؟
    4-تواين مدت  تابخواهيم برنامه بارداري پياده كنيم من قرص اهن ميخوام قرص مولتي ويتامين ومكمل غذايي كلسيم مصرف كنم .به نظر شما مصرف اين دارو ها در سه وعده مختلف ولي در يك روز مشكلي داره يانه؟

ببخشد خيلي سوال پرسيم و سوالام طولاني وزياد بود ولي چون دسترسي به پزشك نداشتم (دكتر زنان يه شهر ديگه ميرم).مرسي وممنون
    باتشكرساقي

5. من با پروژسترون پریود میشم و دکتر میگه تخمک گذاری نداری و ماه قبل این داروها رو واسم نوشته بود که از روز سوم مصرف کنم:<xml><o></o>

لتروفم ، ویتامین ای ، متفورمین ، پروژسترون از روز شانزدهم<o></o>

روز دوازدهم هم  رفتم سونوگرافی یک فولیکول 24 میلیمتری در تخمدان راست داشتم. دو تا آمپول همزمان زد تا تخمک آزاد بشه، بعد گفت امروز و فردا نزدیکی داشته باش بعد مراقبت شده نزدیکی کن ( آخه پسر می خواستم) اون ماه حامله نشدم<o></o>

بازم رفتم گفت از روز پنجم این داروها رو استفاده کنم:<o></o>

BROT 500 هر 8 ساعت 1 عدد <o></o>

ویتامین ای روزی دو عدد<o></o>

کلومیفن روزی 1 عدد تا پنج روز<o></o>

پروژسترون از روز شانزدهم<o></o>

چه چیزی می تونه علت حامله نشدنم باشه؟  آیا با این دارو ها احتمال داره این ماه حامله بشم ....<o></o>

6. عنوان چرا باردار نمی شوم
    بابا تو رو خدا جون مادرتون جواب منو بدید اخه پس واسه چی جواب نمیدید سمیرا هستم 26 سالمه 6ساله عروسی کردم وتواین 6سال طبیعی جلوگیری کردم 3 ماهه تصمیم به بارداری گرفتم وبا وجود اینکه پری خیلی منظمه وازمایش پاپ اسمیر وسونوگرافی و... دادم و همه سالم بوده هنوز موفق به بارداری نشدم بابا یه چیزی زیر پرسش من بنویسید که هرموقع تو سایت میام دلم خوش باشه یه نگاهی به سایت میکنید نکنه سیستم شما غیر فعاله سر کاریم اقای دکتر

7. با سلام.من 25 سالمه و بارداري اولم مورخ 8/10/90 در اثر عمل كيست تخمدان مجبور به عمل شدم و بچم در هفته7 در اثر عمل مرد و 2 هفته بعدش با دارو سقط كردم و الان 2 ماهه كه جلوگيري نداشتم و دوره هاي پريوديم 28 روزه و منظمه امروز روز 28 پريودي و موعدم هست ولي هنوز خبري نيست 2 روز پيش آزمايش خون دادم جوابش منفي بود من روزهاي 13 و14 و15 پريوديم نزديكي داشتم امروز صبح بي بي چك زدم منفي بود ميخواستم بدونم آيا 2 روز قبل موعد پريودي  نتيجه آزمايش خون نشون ميده كه باردار هستيم يا نه ؟خيلي دوست داشتم تو اين روز بهترين هديه رو از خدا بگيرم ممنون نتظر پاسختون هستم

8. tala800 نوشته است: عنوان چرا باردار نمی شوم
    بابا تو رو خدا جون مادرتون جواب منو بدید اخه پس واسه چی جواب نمیدید سمیرا هستم 26 سالمه 6ساله عروسی کردم وتواین 6سال طبیعی جلوگیری کردم 3 ماهه تصمیم به بارداری گرفتم وبا وجود اینکه پری خیلی منظمه وازمایش پاپ اسمیر وسونوگرافی و... دادم و همه سالم بوده هنوز موفق به بارداری نشدم بابا یه چیزی زیر پرسش من بنویسید که هرموقع تو سایت میام دلم خوش باشه یه نگاهی به سایت میکنید نکنه سیستم شما غیر فعاله سر کاریم اقای دکتر

با سلام
    دوست عزیز،در بیشتر مواقع،زوجینی که از طرق مختلف جلوگیری کردن،وقتی میخوان بچه دار بشن با این معضلات مواجه میشن و اینها طبیعیست!چون تخمدانها هنوز اون فعالیتشونو با این موضوع تطبیق ندادن(این نظر شخصیه منه) در نتیجه احتمال باروری تخمک کمی با توجه به عادت رحم و زمان ترشحات و..... مچ نشده که با نزدیکهای مستمر و طی یک پروسه چند ماهه انشالله باروری اتفاق میفته نگران نباشید!متخصصین میگن تا یکسال عدم باروری در اینگونه زوجین میتونه طبیعی باشه!
    معذالک توصیه میکنم:
    1- در زمانهای تخمک گذاریتون آمیزش داشته باشید.
    2- پوزیشن مناسبی رو برای رابطه جنسیتون انتخاب کنید.
    3- همسرتون سعی کنن در انزالهاشون آلتشونو تا انتها داخل کرده و در دهانه رحم تخلیه منی رو انجام بدن!
    4- پس از آمیزش،شما تا یک ساعت به حالت خوابیده بوده و پاهاتونو ضمن بسته نگه داشتن،به دیوار تکیه بدید.تا منی به سمت رحم حرکت کنه!
    5- تا حد ممکنه هم شما و هم همسرتون همدیگه رو به ا وج تحریک برسونید چون این قضیه در باروری شما تاثیر داره!
    6- هر دو یا سه روز یکبار آمیزش داشته باشید و نه هرروز!
    و....
    در نهایت همسرتون هم یک آزمایش برای سلامت اسپرمهاشون بدن تا خیالتون از این بابت هم راحت بشه
    انشالله بزودی طعم زیبای مادر بودن رو خواهید چشید
    موفق باشید.

9. nastaranomidi نوشته است: با سلام.من 25 سالمه و بارداري اولم مورخ 8/10/90 در اثر عمل كيست تخمدان مجبور به عمل شدم و بچم در هفته7 در اثر عمل مرد و 2 هفته بعدش با دارو سقط كردم و الان 2 ماهه كه جلوگيري نداشتم و دوره هاي پريوديم 28 روزه و منظمه امروز روز 28 پريودي و موعدم هست ولي هنوز خبري نيست 2 روز پيش آزمايش خون دادم جوابش منفي بود من روزهاي 13 و14 و15 پريوديم نزديكي داشتم امروز صبح بي بي چك زدم منفي بود ميخواستم بدونم آيا 2 روز قبل موعد پريودي  نتيجه آزمايش خون نشون ميده كه باردار هستيم يا نه ؟خيلي دوست داشتم تو اين روز بهترين هديه رو از خدا بگيرم ممنون نتظر پاسختون هستم

با سلام
    دوست عزیز،فکر کنم آزمایش خون همه چیز رو نشون میده!اما بازم متخصصین سایت بیشتر میتونن راهنمائیتون کنن !در مورد اقدام به بارداریتون هم بنظرم کمی زود اقدام کردید بهتر بود کمی به رحمتون استراحت میدادید تا بتونه قوای خودشو بدست بیاره بعد اقدام میکردید در هرصورت آرزو میکنم  انشالله به فضل الهی بزودی به خواسته هاتون برسید.
    توصیه میکنم به پستهای قبلی دوستان هم مراجعه کنید نکات مفیدی خواهید یافت
    موفق و شاد باشید.

10. sage_6600 نوشته است: سلام روز بخير
    دوستان چند تا سوال داشتم  اگه ميشه من رو راهنمايي كنين وجواب سوالهام كامل بدين ؛مرسي
    من 2سال و3 ماه كه ازدواج كردم روش پشگيريم طبيعي بوده .مهرماه يه باراداري ناخواسته داشتم كه تو هفته 6 خودبخود سقط كامل شد . بعد دكتر گفت 6 ماه بعد بايد اقدام كني .متاسفانه تو شهر كوچيك ما متخصص زنان خوب نيست و بايد يه شهر ديگه دكتر پيدا ميكردم كه اونم 1 ماه وقت گرفت .
    حالا اين ماه در عرض 1ماه 2بار دكتر عوض كردم . دكتر اولي گفت زخم داري بايد فريز كني و چون موهاي بدنم زياد شده بايد بري دكتر غدد كه اونم براي اخر خرداد وقت داد.چون منم ترسيدم فربز انجام بدم هفته پيش رفتم پيش يه دكتر ديگه كه كفت اين زخم در خانمهاي جوان عادي ونياز به فريز نيست و دارو داد گفت پيشگيري نكن ودارو رو استفاده كن.ولي مابرنامه بارداري 1ماه به دلايلي بايد عقب بندازيم .
    1-دارو قرص اهن وويتامين  د ومتروماكس ويه قرص dalacin vaginal ovule (سه تاشياف)داروخانه رو قوطي طرز استفاده رو بد خط نوشته معلوم نيست هر شب 1عدد مصرفي  يا مقعدي .لطفا طرز استفاده رو بگين؟
    2-ما اگه برنامه براي بارداري يه ماه عقب بندازيم لازم مصرف قرصارو هم يه ماه عقب بندازم وهمزمان با برنامه استفاده كنم  يانه ؟
    2-دكتر دومي چيزي درباره دكتر غدد نگقت ايا لازم بازم برم چون اگه منتظر وقت وازمايش دكتر غدد بمونم بايد دوماه برنامه رو عقب بندازيم .ميشه به جاي اونم يه ازمايش چكاپ هورموني بدم ؟ايا اگه مشكلي باشه ازمايش كامل نشان ميده؟(مشكل من پرموشدن چندماهه كل بدنم و جوش زدن صورتمه )
    3-من به علت در رفتگي مادرزادي  لگن ؛عمل جراحي لگن داشتم .تو اين 2 سال كه چندين دكتر مختلف رفتم چند تا گفتن بهتره سزارسن كني و 1 هم گفته فرقي نميمنه چه طبيعي چه سزارين .حالا به نظر شما سزارين يا طبيعي؟
    4-تواين مدت  تابخواهيم برنامه بارداري پياده كنيم من قرص اهن ميخوام قرص مولتي ويتامين ومكمل غذايي كلسيم مصرف كنم .به نظر شما مصرف اين دارو ها در سه وعده مختلف ولي در يك روز مشكلي داره يانه؟

ببخشد خيلي سوال پرسيم و سوالام طولاني وزياد بود ولي چون دسترسي به پزشك نداشتم (دكتر زنان يه شهر ديگه ميرم).مرسي وممنون
    باتشكرساقي

سلام ؛روزبخير.
    من چند روزه پيغام گذاشتم و روزي چندبارم ميام چك كنم ببينم جواب سوال هام رو دادين يانه .امروز اومدم ديدم  سوالهاي كه بعد من پرسيدن ؛جواب دادين ولي به سوال من جواب ندادين .
    نوبت در جواب دادن رعايت نمكنين.اگه سوالم به اينجا مربوط نيست بگين جاي ديگه مطرح كنم تا به جواب برسم.
    با تشكرساقي

11. sage_6600 نوشته است: سلام روز بخير

باتشكرساقي

با سلام
    دوست گرامی با اینکه سئوالاتتون کمی تخصصی است اما میشه بنا به تجربه جوابهای مختصری بهشون، به شرح ذیل داد معذالک بهترین پیشنهاد ،مراجعه به متخصصین مربوطه هست
    1- در مورد فریز کردن زخمها بگم اگر واقعاً در این محیط دارای مشکل هستید باید انجام بشه و ربطی به جوان و یا مسن بودن فرد نداره!ضمناً ترسی هم نداره !خیلیها انجام دادن و به مشکلی هم بر نخوردن!پس با مشاوره با یک متخصص حاذق زنان ،اگر نیاز بود انجامش بدید
    2- در مورد اون داروهای آهن و ویتامین هم اولین توصیه ،رجوع به بروشور داخل جعبه اونها هست قطعاً توضیحاتی در  مورد چگونگی مصرفشون داده!و پیشنهاد بعدی این میتونه باشه که به داروخونه ای که این دارو ازش گرفتید مراجعه کنید و نسخه رو ببرید تا دوباره دستورات پزشک رو براتون تشریح کنه!اما تاکید میکنم سرخود هیچگاه دارو مصرف نکنید!ضمناً از راهی دور نمیشه دوز مصرف دارو رو تجویز کرد!
    3- در مورد عقب انداختن باروری هم بنظرم بزارید با مصرف داروها و شاید فریز کردن مشکلات جسمیتون حل بشه و در این مدت رحمتون هم استراحتی کرده و تجدید قوا بکنه بعدش اقدام به بارداری کنید!در هرصورت سلامتی مادر ،فاکتور مهمی برای داشتنه فرزندی سالم  بشمار میاد!پس اول به فکر سلامتیتون باشید برای باروری زمان کافی وجود داره!
    4- توصیه میکنم هم آزمایشات هورمونی رو انجام بدید و هم به دکتر غدد مراجعه کنید!(همون متخصص غدد آزمایشات هورمونی رو براتون مینویسه!)چون برای داشتنه فرزند سالم همونطور که گفتم سلامت وجود شما اصلح تره!پس با مراجعات به متخصص فوق، هم از سلامتی خودتون مطمئن شده و هم از بوجود آوردن فرزندی سالم خاطر جم میشید!
    5- در مورد زایمان طبیعی و یا سزارین هم باید بگم بسته به توان جسمی و ساختار بدنی شما و همینطور طرز قرار گرفتن بچه در رحم و زمان زایمان و.... دکترتون تشخیص خواهند داد که چه نوع زایمانی براتون مفید میتونه باشه!در این مورد از الان نمیشه نظر داد!  
    6- در مورد مصرف کلسیم و آهن و.... اینها،اونم در یک روز ،نمیدونم چی بگم اما هر چیزی مصرف بیش از حدش میتونه مضر باشه اگر دکتر بهتون داده !پس تشخیصش علمی بوده !استفاده کنید!اما اگر سرخود اینکاررو میکنید بهتره که قبل از مصرف اینهمه دارو،بازم با پزشکتون مشاوره ای داشته باشید
    در پایان ضمن آرزوی سلامتی برای شما و اینکه بزودی مادر بشین!یادآوری میکنم در این کار(بچه دار شدن) عجله نکنید!چون میخواید یک موجود زنده رو بدنیا بیارید و صلاح  و وظیفه شما بر اینه که تمامه تمهیدات سلامت بودنشو فراهم کنید!تا یک عمر پشیمانی رو به جان نخرید!
    مجدداً براتون و بچه آینده اتون و همسر مهربانتون آرزوی سلامت توام با موفقیت میکنم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. nastaranomidi نوشته است: با سلام.من 25 سالمه و بارداري اولم مورخ 8/10/90 در اثر عمل كيست تخمدان مجبور به عمل شدم و بچم در هفته7 در اثر عمل مرد و 2 هفته بعدش با دارو سقط كردم و الان 2 ماهه كه جلوگيري نداشتم و دوره هاي پريوديم 28 روزه و منظمه امروز روز 28 پريودي و موعدم هست ولي هنوز خبري نيست 2 روز پيش آزمايش خون دادم جوابش منفي بود من روزهاي 13 و14 و15 پريوديم نزديكي داشتم امروز صبح بي بي چك زدم منفي بود ميخواستم بدونم آيا 2 روز قبل موعد پريودي  نتيجه آزمايش خون نشون ميده كه باردار هستيم يا نه ؟خيلي دوست داشتم تو اين روز بهترين هديه رو از خدا بگيرم ممنون نتظر پاسختون هستم

با سلام جواب ازمایش شما درست هست و ازمایش خون دو روز قبل پریودی هم جواب رو درست نشون میده به امید مامان شدنتون.

13. سلام 24 سالمه. پریودم منظمه فقط دو روز جلو می افته. 25  فروردین پریود شدم 1 اردیبهشت پاک

شدم. تاریخ های 9.10.17 رابطه کامل داشتم و منی به داخل ریخته شد. به حسابی که همیشه دو روز

جلو مینداختم امروز باید پریود میشدم که حبری نیست. حالت های پریودیم کمتر از ماهای  قبله. دلم درد

می گیره و زیره دلم یه دفه دوباره خوب میشه. یعنی باردارم؟

14. عفونت یا خارش باعث عقب افتادن پریود میشه؟

15. miadjoon نوشته است: عفونت یا خارش باعث عقب افتادن پریود میشه؟

عفونت باعث بهم ریختن نظم پریود میشه. خارش هم از نشانه های عفونته.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 27 از 29
رفتن به صفحه :    ... 27   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید