شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    2 ...   

آیا من حامله شده ام؟ (راهنمای دقیق و قدم به قدم احتمال بارداری)

1. af1390

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    سلام سمیرا خانم
    برای اینکه کاملا وضعیتتون بررسی بشه و از نگرانی دربیاین باید یک آزمایش کامل هورمونی به همراه سونوگرافی انجام بدین تا مشخص بشه مشکلی دارین یا نه
    انشاالله که مشکلی نداشته باشین
    2 ماه مدت زمان کمی هست یه کم تحمل داشته باشید

2. af1390

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    سلام
    می خواستم بدونم آیا در دوران حاملگی ترشحات متفاوت هست و یا کلا ترشحات بیشتر از حد طبیعی نشون دهنده عفونت هست و اینکه برای تشخیص عفونت حتما باید به پزشک مراجعه کنیم؟
    اگر ترشحات بیشتر از حد طبیعی باشه و قهوه ای کمرنگ باشه ولی بوی خیلی کمی داشته باشه و سوزش و خارش هم نداشته باشه باز هم نشون دهنده عفونت هست؟

3. tala800 نوشته است: سلام 6 ساله ازدواج کردم وجلوگیری طبیعی داشتم 2ماه ونیم تصمیم به بارداری گرفتم وباتوجه به دقیق بودن زمان پریود وانجام نزدیکی در روزهای قبل تخمک گذاری وبعد ان هنوز بارداری رخ نداده میخواستم بدونم مشکلم چیه ایا تخمدان هام تنبله دلیلش چیه لطفا منو از نگرانی تو رو خدا دربیارید باتشکر سمیرا

با سلام
    دوست عزیز،همانطور که بارها گفته شده احتمال عدم باروری به خیلی چیزها برمیگرده از جمله:
    1-تنبلی تخمدان در تولید و آزاد سازی تخمک! که با مشاوره با پزشک قابل حله!
    2- ضعیف بودن اسپرمها در حرکت به سمت تخمک!بهتره که مرد در این مواقع یک آزمایش اسپرم تحت نظر متخصصین مربوطه بده!
    3- نقص در اسپرم ها!!و یا کم شدنه تعداد اونها! که با همون آزمایشها قابل رد یابیه!
    4- عدم تحریک مناسب زوجین!! این مورد هم که احتیاجی به باز کردنش نیست!باید زوجین، طرفشونو خوب تحریک کنن تا احتمال باروری بالاتر بره!(در یکی از پستها در اینمورد بنده توضیحاتی دادم که میتونید اونرو  مطالعه بفرمایید)
    5- عدم زمان مناسب جهت آمیزش!!که با توضیحاتتون این امر میتونه منتفی باشه!یعنی بهتره که در زمانهای تخمک گذاری انجام بشه که شما گفتید همین کاررو میکنید!
    6- عدم پوزیشن مناسب آمیزش! در اینمورد فقط میتونم بگم پوزیشنی رو انتخاب کنید که منی در دهانه رحم(نه صرفاً واژن) ،یعنی در  انتهای مجرای مابین دهانه واژن و دهانه رحم تخلیه بشه!
    7- داشتنه استرس،خستگی،عجله داشتن در ارضا شدن و.... هم میتونه تاثیر گذار باشه!
    8 - استفاده از ژل و یا کرم های بی حس کننده جهت راحتی آمیزش که منجر به از بین رفتن اسپرمها بشه! اگر از این مواد استفاده میکنید بهتره که اونو حذف کنید!
    9- آمیزشهای متعدد با فواصل خیلی کم!مثلاً اگر هر روز آمیزش دارید بدونید که این امر به ضعیف شدن اسپرمها و کم شدن حجم منی ختم میشه!توصیه میشه آمیزش ،هر دوروز یکبار انجام بشه تا هم توان زوجین تقویت بشه و هم اسپرمها و حجم منی متعادل بشه!
    و...
    در نهایت نگران نباشید این موارد برای زوجینی که جلوگیری داشتن اتفاق میفته که کم کم و به مرور حل میشه اما در هرصورت مراجعه به متخصصین زنان رو فراموش نکنید!چون میتونن با تستهای مختلف به تسریع در باروریتون کمک شایانی بکنند
    موفق باشید.

4. دختر 24 ساله ای هستم.بعلت کیست تخمدان از اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند استفاده میکنم 5 بهمن پریود شدم و از همان ماه مصرف قرص ها را شروع کردم. در 16 بهمن با نامزدم رابطه سطحی بدون دخولی داشتیم تا جایی که می دانم اسپرمی وارد نشد.بعد از آن در     3/12  -1/1    -29/1   پریود شدم مانند همیشه فقط کمی خونریزی کمتر بود.الآن هم علایم پریود را دارم اما از یک هفته پیش  سمت چپ شکمم در نزدیکی ناف برجسته شده و گاهی درد مبهم و خفیف دارد و انگار چیزی در آن حرکت میکند. تقریبا هرروز دچار نفخ میشوم و تنگی نفس.  آیا من باردارم؟ممکن است بارداری خارج از رحم باشد؟یا بخاطر کیست هاست؟ یا ؟؟؟
    کمکم کنین لطفا
    (چند روز قبل این سوال را پرسیدم اما نمی دانم جوابی به آن داده شد یا خیر در ایمیلم چیزی نبود) ممنون

5. Rmina نوشته است: دختر 24 ساله ای هستم.بعلت کیست تخمدان از اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند استفاده میکنم 5 بهمن پریود شدم و از همان ماه مصرف قرص ها را شروع کردم. در 16 بهمن با نامزدم رابطه سطحی بدون دخولی داشتیم تا جایی که می دانم اسپرمی وارد نشد.بعد از آن در     3/12  -1/1    -29/1   پریود شدم مانند همیشه فقط کمی خونریزی کمتر بود.الآن هم علایم پریود را دارم اما از یک هفته پیش  سمت چپ شکمم در نزدیکی ناف برجسته شده و گاهی درد مبهم و خفیف دارد و انگار چیزی در آن حرکت میکند. تقریبا هرروز دچار نفخ میشوم و تنگی نفس.  آیا من باردارم؟ممکن است بارداری خارج از رحم باشد؟یا بخاطر کیست هاست؟ یا ؟؟؟
    کمکم کنین لطفا
    (چند روز قبل این سوال را پرسیدم اما نمی دانم جوابی به آن داده شد یا خیر در ایمیلم چیزی نبود) ممنون

یعنی بعد از اون تاریخ که گفتید رابطه‌ای نداشتید؟
    در این صورت وقتی پریود شدید بعد از رابطه یعنی بارداری از اون رابطه منتفیه. مگر این که بعد از آخرین پریودتون رابطه‌ی محافظت نشده داشته بوده باشید!
    مواردی که گفتید ممکنه به علت نزدیک شدن به زمان پریود ایجاد شده باشه و به علت وجود کیست شدتش زیاد شده. با این حال در صورتی که این وضعیت ادامه داشت حتماً‌ به پزشک مراجعه کنید تا وضعیت کیست بررسی شه.

6. af1390 نوشته است: سلام
    می خواستم بدونم آیا در دوران حاملگی ترشحات متفاوت هست و یا کلا ترشحات بیشتر از حد طبیعی نشون دهنده عفونت هست و اینکه برای تشخیص عفونت حتما باید به پزشک مراجعه کنیم؟
    اگر ترشحات بیشتر از حد طبیعی باشه و قهوه ای کمرنگ باشه ولی بوی خیلی کمی داشته باشه و سوزش و خارش هم نداشته باشه باز هم نشون دهنده عفونت هست؟

یکی از علائم بارداری افزایش ترشحاته. که البته وجود یک یا حتی چند علامت بارداری الزاماً به معنی بارداری نیست. و در مورد ترشح هم ممکنه عوامل دیگری موجب این افزایش شده باشند.
    برای تشخیص عفونت بله باید به پزشک مراجعه کرد، چون با توجه به علائم حداکثر می‌شه حدس زد که عفونت وجود داره ولی برای درمان لازمه که پزشک معاینه کنه و داروی مناسب رو برای بهبود تجویز کنه.
    ترشح قهوه‌ای رنگ در صورتی که بو داشته باشه عموماً نشان دهنده‌ی عفونته. عدم وجود سایر عوامل و کم بودن بو ممکنه به دلیل کم بودن میزان عفونت باشه.

7. nadikhan نوشته است: سلام

من روز پنجم قاعدگی نزدیکی داشتم که متاسفانه کاندوم پاره شد و چون در این 13 سال تا به حال همچین اتفاقی نیفتاده بود خیلی هول شدم و روش اورژانسی را هم نمی دانستم و چون روز پنجم بود قرص ld را خریدم و خوردم تا به حال 9 روز گذشته است آیا این قرصها اثر بخش هستند درضمن پریودهای من 29 یا 30 روزه است . با این اوصاف خیلی نگرانم لطفا راهنمایی کنید قرصها رو ادامه بدهم؟

و من دو فرزند دارم به هیچ وجه دیگه نباید باردارشوم می تونید قرص دیگری معرفی کنید تا خیالم راحت شود.

روز پنجم پرید تخمکی معمولا وجود نداره اما قرصها را درست نخوردید به جای ال دی قرص لونورجسترول را تهیه کنید و در مواقع اورژانس هردوتا را باهم بخورید
    قرصها را ادامه ندهید ترک آن ممکنه ایجاد یک پرید نا منظم بدهد اما اگر میخواهید از این روش برای پیشگیری استفاده کنید ادامه دهید

8. Rmina نوشته است: دختر 24 ساله ای هستم.بعلت کیست تخمدان از اسپیرونولاکتون و سیپروترون کامپاند استفاده میکنم 5 بهمن پریود شدم و از همان ماه مصرف قرص ها را شروع کردم. در 16 بهمن با نامزدم رابطه سطحی بدون دخولی داشتیم تا جایی که می دانم اسپرمی وارد نشد.بعد از آن در     3/12  -1/1    -29/1   پریود شدم مانند همیشه فقط کمی خونریزی کمتر بود.الآن هم علایم پریود را دارم اما از یک هفته پیش  سمت چپ شکمم در نزدیکی ناف برجسته شده و گاهی درد مبهم و خفیف دارد و انگار چیزی در آن حرکت میکند. تقریبا هرروز دچار نفخ میشوم و تنگی نفس.  آیا من باردارم؟ممکن است بارداری خارج از رحم باشد؟یا بخاطر کیست هاست؟ یا ؟؟؟
    کمکم کنین لطفا

دوست عزیز
    با توجه به اینکه پریود شدید در دوره ها و اصلا رابطه خطر ناک هم نداشتید و با توجه به اینکه خود سیپروترون کامپاند درصد کمی قابلیت پیشگیری از بارداری رو داره احتمال بارداری براتون تقریبا منتفیه،مگر اینکه قبلش باردار باشید که با توجه به شرح معمولا تو پریود باید دفع میشده مگر اینکه اصلا پریود نداشتید و حالتهای لکه بینی بوده باشه.خونریزی مداوم حداقل در 1 یا 2 روز؟
    .اما وضعیت شما حتما باید بررسی بشه و مجدد سونوگرافی از رحم و تخمدانها  و یا حتی حفر شکمی صورت بگیره چون ممکن وضعیت کیستها تغییر کرده باشه.در اولین فرصت مراجعه کنید چون بدون هیچ آزمایشی نمیشه چیزی گفت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام
    میخواستم بدونم آیا بعد از حدود 40 روز از نزدیکی و بدون اطلاعی از زمان آخرین پریود میشه با خیال راحت از تست های حاملگی استفاده کرد
    ممنون

10. من پريود منظمي دارم. ٢٧ فروردين پريود شدم. ٥ اورديبهشت رابطه داشتم. از روش اوژانسي استفاده كردم  . ٢ تا اچ دي خوردم. ١ هفته بعد لكه بيني دارم. همراه با درد شديد. مثل پريود؟! دليلش چه؟! ايا عوارض قرصهاست يا احتمال بارداري هست؟!

11. af1390

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    neda123 نوشته است: من پريود منظمي دارم. ٢٧ فروردين پريود شدم. ٥ اورديبهشت رابطه داشتم. از روش اوژانسي استفاده كردم  . ٢ تا اچ دي خوردم. ١ هفته بعد لكه بيني دارم. همراه با درد شديد. مثل پريود؟! دليلش چه؟! ايا عوارض قرصهاست يا احتمال بارداري هست؟!

اگه بار اول بوده که قرص اچ دی می خوردین به احتمال زیاد از عوارض قرص ها بوده

12. toni_montana نوشته است: سلام
    میخواستم بدونم آیا بعد از حدود 40 روز از نزدیکی و بدون اطلاعی از زمان آخرین پریود میشه با خیال راحت از تست های حاملگی استفاده کرد
    ممنون

سلام
    اگه تو این 40 روز پریود اتفاق افتاده که بارداری منتفیه اما اگه نبوده بله با خیال راحت (!!!) آزمایش بدید یا از بی بی چک استفاده کنید. البته آزمایش خون مطمئن تره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  13. سلام
    دختری 18 ساله هستم با پریود نا منظم ازحدودا دوره 28 روزه تا 34 روزه , 11 اسفند  رابطه جنسی محافظت نشده داشتم ولی منی روی واژنم نریخت اما پیشاب به واژنم برخورد داشته و 20 یا 21 اسفند پریود شدم و پریودم کمی کوتاه تر از دوره های قبل طول کشید (قبلا 5 تا 6 روزه این بار 4 روزه)  ولی  فروردین ماه پریود نشدم و تا امروز هم خبری از پریودم نیست , آیا با این شرایط احتمال بارداری هست؟ اگر باردار نیستم چرا تا کنون پریود نشدم؟ اگر باردار باشم امکان سقط با آمپول یا قرص . . . وجود داره؟ بی بی چک در این مرحله از بارداری چند درصد درست عمل میکنه؟ امکان دادن آزمایش بتا هم ندارم خواهشمندم به همه سوال هام جواب بدین , ممنون

14. Sherminn نوشته است: سلام
    دختری 18 ساله هستم با پریود نا منظم ازحدودا دوره 28 روزه تا 34 روزه , 11 اسفند  رابطه جنسی محافظت نشده داشتم ولی منی روی واژنم نریخت اما پیشاب به واژنم برخورد داشته و 20 یا 21 اسفند پریود شدم و پریودم کمی کوتاه تر از دوره های قبل طول کشید (قبلا 5 تا 6 روزه این بار 4 روزه)  ولی  فروردین ماه پریود نشدم و تا امروز هم خبری از پریودم نیست , آیا با این شرایط احتمال بارداری هست؟ اگر باردار نیستم چرا تا کنون پریود نشدم؟ اگر باردار باشم امکان سقط با آمپول یا قرص . . . وجود داره؟ بی بی چک در این مرحله از بارداری چند درصد درست عمل میکنه؟ امکان دادن آزمایش بتا هم ندارم خواهشمندم به همه سوال هام جواب بدین , ممنون

سلام
    شما ذکر نکردید که رابطه تون در چه روزی از سیکل پریودتون بوده اما در هر صورت اگه پریود اسفند ماهتون خونریزی کامل بوده بارداری منتفیه. همین استرس بارداری میتونه دلیلی برای تاخیر پریودتون باشه. بله بی بی چک الان جواب میده. گرچه اگه در روزهای پرخطر نبوده باشید احتمال بارداری با شرایط شما نیست.

15. سلام من این ماه برای بارداری اقدام کردم
    قبل از عروسیم پریودی هام منظم بود اما از بعد از اولین نزدیکیم هرماه 3 الی 5 روز جلو میفته و نامنظمه که با دلدرد و کمر درد هم همراهه که قبل از عروسیم اینجوری نبودم
    20 ام ماه پیش پریود شدم از 1 هفته پیش دچار یبوثت و گاهی هم حالت اسهال میشم و شکمم هم ورم زیادی داره سینه هام خیلی حساس و دردناک شدن و کمی هم حالت تهوع داشتم که مجبور میشدم آب دهانم رو بیرون تف کنم
    تا دیروز صبح که با درد و سوزش شدید پهلوی راست تا مثانه از خواب بیدار شدم اونقدر دردم شدید بود که مجبور شدن ببرنم بیمارستان چون تو هر وضعیتی شدیدتر میشد و فقط جیغ میکشیدم
    اونجا برام آز ادرار و خون و سونوگرافی نوشتن ولی در نهایت گفتن همه چی طبیعیه و فقط چند تا مسکن دادن البته دردم تا ظهر بهتر شد
    بعد از ظهر هم 3 لیوان چایی نبان خوردم
    امروز صبح که از خواب بیدار شدم
    توی دستشویی رو دستمال توالت یه قطره خون صورتی رنگ دیدم بعد هم تا ظهر خونریزیم کمی بیشتر شد قهوه ای رنگ و تیره البته از خونریزی های پریودی کمتره
    یه ساعت پیش هم بیبی چک گذاشتم که منفی بود
    می خوام بدونم ممکنه باردار بوده باشم و سقط شده باشه؟
    با وجود پریود نامنظمم چطور باید زمان تخمک گذاریمو تعیین کنم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 15
رفتن به صفحه :    2 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید