شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف همزمان آبجو (الکل) و قرص کلردیازپوکساید

1. سلام من کلاردیازپوکساید می خورم روزی نصف 5 میلی و دارم قطع میکینم می خواستم ببینم اگه ابجو بخورم برام مشکلی ایجاد میکنه چون نوشته از مصرف الکل خودداری کنید وقتی این قرصو میخورید
    منظورم مقدار کم ابجو هست نه خیلی زیاد و همیشه
    ممنون

2. دوست عزیز بعضی از داروها وجود دارند که الکل اثر آنها را از بین میبرد
    شما این دارو را برای درمان بیماری خاصی مصرف میکنید اگر همزمان با آن الکل هم مصرف کنید اثر درمانی دارو از بین میرود
    اولا به شما توصیه میکنم که سعی کنید هیچ وقت الکل مصرف نکنید ولی اگر علاقه دارید مصرف کنید صبر کنیید تا دوره مصرف قرصهایتان به اتمام برسد چون الکل معمولا اثر شفا بخشی خیلی از داروها را خنثی میکند

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. دوست من..مصرف طولانى الکل مى‌تواند باعث ايجاد تغييراتى در کبد شود و باعث تسريع سوخت و ساز (خرد شدن و دفع از بدن) برخى داروها و در نتيجه باعث کاهش تأثير آنها شود.
    از طرف ديگر سيروز (تشمع کبدي) الکلى ممکن است قابليت کبد را در سوخت و ساز داروها کاهش دهد و باعث طولانى شدن اثر آنها شود.
    بنابراین سعی کنید در زمان استفاده دارو از مصرف هر نوع الکل خودداری کنید

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. adel62 نوشته است: دوست عزیز بعضی از داروها وجود دارند که الکل اثر آنها را از بین میبرد
    شما این دارو را برای درمان بیماری خاصی مصرف میکنید اگر همزمان با آن الکل هم مصرف کنید اثر درمانی دارو از بین میرود
    اولا به شما توصیه میکنم که سعی کنید هیچ وقت الکل مصرف نکنید ولی اگر علاقه دارید مصرف کنید صبر کنیید تا دوره مصرف قرصهایتان به اتمام برسد چون الکل معمولا اثر شفا بخشی خیلی از داروها را خنثی میکند

من فقط میخواستم بدونم حالمو بد نکنه یه وقت بعد خوردن! چون نوشته و بروشور قرص که با الکل نخورین به این خاطر این سوال برام پیش اومد که اینجا مطرح کردم.
    منظورمم خوردن مداوم نیست و هر از گاهی تفریحی

5. دوست عزیز حالتو بد نمیکنه فقط اثر داروهارو خنثی میکنه و از بین میبره اگه دارو مصرف میکنی و همزمان باهاش الکل هم مصرف کنی اثر درمانی داروهات از بین میره اگه هنوز داروهات تموم نشده بهتره صبر کنی که تموم بشه بعد اگه خیلی مشتاقی میتونی به قول خودت تفریحی مصرف کنی هر چند توصیه من اینه که تفریحی هم الکل مصرف نکن
    ولی اینکه رو دارو نوشته همزمان با دارو الکل مصرف نکنید فقط به خاطر اینه که اثر دارو رو از بین میبره نه اینکه حالو بد کنه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. tanha2012 نوشته است: سلام من کلاردیازپوکساید می خورم روزی نصف 5 میلی و دارم قطع میکینم می خواستم ببینم اگه ابجو بخورم برام مشکلی ایجاد میکنه چون نوشته از مصرف الکل خودداری کنید وقتی این قرصو میخورید
    ممنون
    دوست عزیز
    با توجه به اینکه خود کلرودیاسپوکساید به جهت آرامش مصرف میشه و در اثر استفاده معمولا بدن و ذهن در حالت آرامش قرار داره اگر همزمان با الکل مصرف بشه و در صورت مصرف معمولا زیاد ،میتونه منجر به بیهوشی و در موارد شدید کما هم بشه.خود الکل باعث کاهش فشار خون میشه بعد از اینکه اثرش رو گذاشت و همزمانی مصرف اون با داروهای آرامبخش به این دلیله که میتونه حالت مسمومیت رو ایجاد کنه.لطفا هرگزز اینکارو انجام ندید حتی با میزان کم.بلکه اختلاف ساعت داشته باشن.
    من کسی رو میشناختم که به علت زیاده روی 3 عدد در قرص ارامبخش و مصرف همزمانش  با االکل به علت کاهش فشار خون به زیز 5 وارد کما شد و بعد از 2 ماه به علت صدمه شدید مغزی به صورت زندگی گیاهی به هوش اومده،پس اصلا اینکار رو نکنید چون میزان توانایی بدن نامشخصه و به قابلیت جسمانی افراد هم برمیگرده.
    اما باید بدونید یکی از علل هپاتیت و یا همون صدمه به کبد مصرف الکله که به مرور و با مقدار کمش هم باعث کاهش کارکرد میشه ،پس تا حد امکان و اگر نیازی نمی بینید الکل رو مصرف نکنید.

7. سلام خدمت دکتر رهام و کابران محترم
    شرمنده که سوالم اینجا مطرح می کنم .چند روز بیش یکی از دوستان از ناحیه سینه دچار درد شدید میشه با مراجعه به بیمارستان وانجام ازمایش های معمول سه تا از رگهای قلبش مسدوده دکترهاا میگن باید عمل باز انجام بشه حالا ایشون به خاطره ترس رضایت به عمل نمیده هرروز هم استرسش بیشتر میشه ایا راه وچاره دیگری هست

8. sepideh90 نوشته است:
    tanha2012 نوشته است: سلام من کلاردیازپوکساید می خورم روزی نصف 5 میلی و دارم قطع میکینم می خواستم ببینم اگه ابجو بخورم برام مشکلی ایجاد میکنه چون نوشته از مصرف الکل خودداری کنید وقتی این قرصو میخورید
    ممنون
    دوست عزیز
    با توجه به اینکه خود کلرودیاسپوکساید به جهت آرامش مصرف میشه و در اثر استفاده معمولا بدن و ذهن در حالت آرامش قرار داره اگر همزمان با الکل مصرف بشه و در صورت مصرف معمولا زیاد ،میتونه منجر به بیهوشی و در موارد شدید کما هم بشه.خود الکل باعث کاهش فشار خون میشه بعد از اینکه اثرش رو گذاشت و همزمانی مصرف اون با داروهای آرامبخش به این دلیله که میتونه حالت مسمومیت رو ایجاد کنه.لطفا هرگزز اینکارو انجام ندید حتی با میزان کم.بلکه اختلاف ساعت داشته باشن.
    من کسی رو میشناختم که به علت زیاده روی 3 عدد در قرص ارامبخش و مصرف همزمانش  با االکل به علت کاهش فشار خون به زیز 5 وارد کما شد و بعد از 2 ماه به علت صدمه شدید مغزی به صورت زندگی گیاهی به هوش اومده،پس اصلا اینکار رو نکنید چون میزان توانایی بدن نامشخصه و به قابلیت جسمانی افراد هم برمیگرده.
    اما باید بدونید یکی از علل هپاتیت و یا همون صدمه به کبد مصرف الکله که به مرور و با مقدار کمش هم باعث کاهش کارکرد میشه ،پس تا حد امکان و اگر نیازی نمی بینید الکل رو مصرف نکنید.

سلام ممنون از پاسختون
    من صبح نصف و بعضی روزها 1/4 کلردیاز 5 میلی میخورم برا اضطرابم و اگر شب الکل مصرف بشه فکر نمیکنم این حالت کما که گفتید اتفاق بیفته درسته؟؟؟ اونم فقط مقدار کم الکل(ابجو)

9. دوست عزیز اگر شما صبح قرص را بخورید و شب الکل را مشکلی پیش نمیاد چون نیمه عمر دارو 4 ساعته و تا حدود 8 ساعت پس از مصرف دفع شده

10. tanha2012 نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    tanha2012 نوشته است: سلام من کلاردیازپوکساید می خورم روزی نصف 5 میلی و دارم قطع میکینم می خواستم ببینم اگه ابجو بخورم برام مشکلی ایجاد میکنه چون نوشته از مصرف الکل خودداری کنید وقتی این قرصو میخورید
    ممنون
    دوست عزیز

سلام ممنون از پاسختون
    من صبح نصف و بعضی روزها 1/4 کلردیاز 5 میلی میخورم برا اضطرابم و اگر شب الکل مصرف بشه فکر نمیکنم این حالت کما که گفتید اتفاق بیفته درسته؟؟؟ اونم فقط مقدار کم الکل(ابجو)

دوست عزیز
    با توجه به شرح مصرف شما خیر مشکلی پیش نمیاد.اما بنده بطور کل گفتم که همزمانی نباید باشه تا احیانا مشکلی بروز نکنه و بعلاوه اینکه میزان دوز داروی شما کمه.همونطور که دوستمون الهام 90 گفتن نیمه عمر دارو کمه و مشکلی یش نخواهد اومد
    در مورد الکل هم بطور کل گفتم تا حد امکان مصرف نکنید تا باعث صدمات کبدی نشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید