شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پيري زودرس يا ام اس؟؟

1. سلام

نزديك به يك ماهه كه درمفاصل بدنم احساس درد ميكنم البته درد از زانوهام شروع شد .چند روز اول فقط وقتي بصورت چهار زانو مينشستم درد ميگرفتن ولي الان هميشه يك درد خفيف در زانوهام حس ميكنم وهمچنين هر روز مفاصل ديگه هم دارن مثل زانوم ميشن  ،وقتي مثلا يك رب رو صندلي ميشينم گردن و كمرم درد ميگيره ويك درد مبهم ومقطعي رو گاه گداري توي بعضي مفاصل ديگم مثل مچ دست ،مچ پا حتي بعضي وقتها تو انگشتاي دستم احساس ميكنم (بيشتر مفاصلم صداهم ميدن) .
    نميودنم چرا اين جوري شدم آخه من ازبچگي تا همين دو ماهه پيش هميشه ورزش ميكردم وتغذيه خوبي داشتم واقعا نگران شدم من كه تا همين 2ماه پيش هفته اي 3جلسه فوتسال بازي ميكردم و خيلي هم آماده بودم الان نميتونم چند دقيقه چهار زانو بشينم نميدونم چه اتفاقي داره برام ميافته .با يكي از دوستام كه دانشجوي پزشكيه صحبت كردم ووقتي از احتمال بيماري ام اس صحبت كرد خيلي نگران شدم تواين سايت خيلي گشتم وبعضي از علائم ام اس رو هم دارم مثل ضعيف شدن چشم چپم از1سال پيش, خواب رفتن دستهام هنگام خواب ,‌ حالت برق گرفتگي لحظه اي در بدن البته وقتي كه كه به جسم ديگه اي دست ميزنم, يخ زدگي قسمتي از بدن، خواب زياد, تنبلي و بي حسي, خستگي زودرس, ضعف عمومي بدن,‌ كم شدن ميل جنسي,  افسردگي,‌ داشتن لرزش خفيف دستها(البته تمام علائم بصورت خفيفه).من هيچ چيزي از پزشكي نميدونم شايد علائم ام اسي كه گفتم خنده دار باشه ولي ميخواستم از اين فرصت ارشمند استفاده كنم ونظر آقاي دكتر صادقي وساير دوستان رو بپرسم .
    البته  پيش يك دكتر متخصص استخوان ومفاصل رفتم اما عكس وآزمايشاتم كاملا نرمال بود فقط يك مقدار خونم غليظ بود.نمي دونم پيش چه متخصصي بايد برم لطفا راهنمايي كنيد.باتشكر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    همین اول یه چیزی رو خدمتتون عرض کنم و اونم اینه که بیماری ام اس به همین سادگی قابل تشخیص نیست ، چرا که علائمش با بسیاری از بیماری ها مشترکه. منم اگه بشینم با دقت بگردم احتمالا علائم چندتا بیماری رو تو خودم پیدا میکنم ، در صورتی ممکنه همه این مسائل طبیعی باشه ، نه علائم بیماری! این از این! پس فکرتونو درگیر نکنید چون تلقین باعث مرگ میشه ، چه برسه به بیماری!!!
    از گفته هاتون پیداست که چند وقته ورزش رو رها کردید. این خودش میتونه عاملی باشه برای درد عضلات و مفاصلی که طی چند سال ورزیده شدند و حالا رهاشون کردید به امون خدا!
    غلظت خونتون رو باید کاهش بدید. از آب آلبالو و زرشک و انار کمک بگیرید و حتما با پزشک هم مشورت کنید. بهتره یه چک آپ کامل بدید تا خدای نکرده مشکل تیروئید یا کمبود مواد معدنی از قبیل روی ، کلسیم ، منیزیم و .... نداشته باشید چون کمبود هرکدوم مشکل خاص خودش رو داره و برخی هم مستقیم بر روی استخوان تاثیر دارند. البته کمبود ویتامین هایی از جمله ویتامین گروه B علائمی مثل ضعف بدن و احساس خستگی و خواب آلودگی دارند.
    ببینید چه راحت هر مشکلی میتونه یه دلیلی داشته باشه که باید پیگیری شه. پس نشینید گوشه خونه و خودخوری کنید که ای وای من ام اس گرفتم و ... به نظر من ورزش رو دوباره شروع کنید و به یک متخصص حاذق مراجعه کنید. انشاا... که مشکلی نیست.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  3. galaxy6664 نوشته است: سلام

نزديك به يك ماهه كه درمفاصل بدنم احساس درد ميكنم البته درد از زانوهام شروع شد .چند روز اول فقط وقتي بصورت چهار زانو مينشستم درد ميگرفتن ولي الان هميشه يك درد خفيف در زانوهام حس ميكنم وهمچنين هر روز مفاصل ديگه هم دارن مثل زانوم ميشن  ،وقتي مثلا يك رب رو صندلي ميشينم گردن و كمرم درد ميگيره ويك درد مبهم ومقطعي رو گاه گداري توي بعضي مفاصل ديگم مثل مچ دست ،مچ پا حتي بعضي وقتها تو انگشتاي دستم احساس ميكنم (بيشتر مفاصلم صداهم ميدن) .
    نميودنم چرا اين جوري شدم آخه من ازبچگي تا همين دو ماهه پيش هميشه ورزش ميكردم وتغذيه خوبي داشتم واقعا نگران شدم من كه تا همين 2ماه پيش هفته اي 3جلسه فوتسال بازي ميكردم و خيلي هم آماده بودم الان نميتونم چند دقيقه چهار زانو بشينم نميدونم چه اتفاقي داره برام ميافته .با يكي از دوستام كه دانشجوي پزشكيه صحبت كردم ووقتي از احتمال بيماري ام اس صحبت كرد خيلي نگران شدم تواين سايت خيلي گشتم وبعضي از علائم ام اس رو هم دارم مثل ضعيف شدن چشم چپم از1سال پيش, خواب رفتن دستهام هنگام خواب ,‌ حالت برق گرفتگي لحظه اي در بدن البته وقتي كه كه به جسم ديگه اي دست ميزنم, يخ زدگي قسمتي از بدن، خواب زياد, تنبلي و بي حسي, خستگي زودرس, ضعف عمومي بدن,‌ كم شدن ميل جنسي,  افسردگي,‌ داشتن لرزش خفيف دستها(البته تمام علائم بصورت خفيفه).من هيچ چيزي از پزشكي نميدونم شايد علائم ام اسي كه گفتم خنده دار باشه ولي ميخواستم از اين فرصت ارشمند استفاده كنم ونظر آقاي دكتر صادقي وساير دوستان رو بپرسم .
    البته  پيش يك دكتر متخصص استخوان ومفاصل رفتم اما عكس وآزمايشاتم كاملا نرمال بود فقط يك مقدار خونم غليظ بود.نمي دونم پيش چه متخصصي بايد برم لطفا راهنمايي كنيد.باتشكر

با سلام
    دوست عزیز،ضمن تایید اظهارات کامل دوست عزیزمون الناز خانم،لازم دونستم دو مطلب رو بگم:
    1-تفکرات هر شخص در مورد معضلاتش چه جسمی و چه روحی، میتونه هم مخرب باشه و هم مفید!! یعنی افراد سالمی بودن که با تلقین کردن موارد منفی در خودشون ،خودشونو به انحطاط کشوندن و هستن کسانی که بیمار بودن اما با روحیه بخشیدن به خودشون حتی از امراض صعب العلاج هم به سلامتی گذر کردن!نمونه هاش در جامعه خودمون و جوامع دیگه زیادن!و نیازی به زیاده گوئی در این مورد نیست!پس به هیچ عنوان به خودتون بیماری رو تلقین،و یا بهتره بگم تحمیل نکنید!!و یا حداقل بهش دامن نزنید!!
    2- یکی از همکارای بنده که خانمی متین و صبوریه،چند سال پیش که تازه اسمه  بیماریه ام اس به گوشمون خورده بود!متاسفانه به این بیماری دچارشد!و بازهم با تاسف همه با ترحم بهش نگاه میکردن!! اما ایشون با روحیه عالی وپشتکاری مصصم ، با درمانی بموقع،الحمدالله بهبودی پیدا کردن و الان که من دارم این پست رو میزنم داره زندگیشو با دختر و شوهرش به خوبی ادامه میده و مشکلی هم نداره!و از این کیس ها زیادن!! و اما در مورد شما دوست گرامی،خدارو شکر که تستهاتون نرماله و از این بابت نباید نگرانی داشته باشید،اما توصیه همه این میتونه باشه که اول یک چکاپ کامل بدید بعدش به نوبت به متخصصین مرتبط با دردهاتون مراجعه کنید!مثلاً ارتوپدی،داخلی،خون و..... بالاخره معضل پیدا میشه و خودتون خوب میدونید در دنیای امروزی برای بیشتر بیماریها درمانهایی وجود داره!پس ضمن دوری از نا امیدی و باحفظ  آرامش و روحیه ای فوق العاده به پیگیری مشکل بپردازید!شما جوانید و درمانها،در بدنتون زود به بار میشینه!در ضمن از اتکال به خداوند متعال غافل نشید،انشالله که هیچ مشکلی ندارید
    براتون موفقیت همراه با سلامتی در پناه خداوند مهربون آرزو میکنم
    شاد باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. باسلام مجدد.
    ضمن تشکر از دوستانی که لطف کردن وبنده رو راهنمایی کردن.امروز یه چکاپ کامل دادم واز چند تا دکتر متخصص وقت گرفتم .در حال حاضر وضعیت من طوری نیست که بتونم ورزش کنم حتی پیاده روی هم برام سخت شده ولی حتما در صورت امکان ورزش رو ادامه میدم.در مورد تلقین هم کاملا درست میگید ولی من مطمئن هستم که دردها ومشکلات من ناشی از تلقین نیست و بعضی وقتها اینقدر برام مشکل ایجاد میکنه که نمی تونم سر کار برم وفقط چند هفته است که  فکر ام اس افتاده تو وجودم.
    بعضی از علائم ام اس رو من تو یکی از پستها خوندم میخواستم خواهش کنم که یک مقدار وضعیت رو برام شرح بدید.مثل (دوبینی ،حالت برق گرفتگی لحظه ای، سرشدن اعضای بدن.منشادرد زانوها ).باتشکر

5. galaxy6664 نوشته است: باسلام مجدد.
    ضمن تشکر از دوستانی که لطف کردن وبنده رو راهنمایی کردن.امروز یه چکاپ کامل دادم واز چند تا دکتر متخصص وقت گرفتم .در حال حاضر وضعیت من طوری نیست که بتونم ورزش کنم حتی پیاده روی هم برام سخت شده ولی حتما در صورت امکان ورزش رو ادامه میدم.در مورد تلقین هم کاملا درست میگید ولی من مطمئن هستم که دردها ومشکلات من ناشی از تلقین نیست و بعضی وقتها اینقدر برام مشکل ایجاد میکنه که نمی تونم سر کار برم وفقط چند هفته است که  فکر ام اس افتاده تو وجودم.
    بعضی از علائم ام اس رو من تو یکی از پستها خوندم میخواستم خواهش کنم که یک مقدار وضعیت رو برام شرح بدید.مثل (دوبینی ،حالت برق گرفتگی لحظه ای، سرشدن اعضای بدن.منشادرد زانوها ).باتشکر

دوست عزیز
    امیدوارم هر چه سریعتر به متخصصین مراجعه کنید و نتایج رو مورد بررسی اون عزیزان قرار بدید.اما این علائم که شما ذکر کردید جزو علائم ام اس هست و معمولا در ابتدا در افراد به صورت حمله های گذرا خودشو نشون میده و بعد از مدتی ثابت میشه.اما نوع شروع متفاوته و با توجه به عضو آغازین هم میزان موفقیت درمان و ...هم متفاوت میشه.مثلا افرادی که با علائم بینایی شروع میشه حتی ممکن در ساعات حمله بیماری برای چند دقیقه ای کلا بینایی نداشته باشه و یا افرادی که به صورت استخوانی هست قابلیت حرکت رو از دست میدن یا بهتر بگم عضلاتشون رو نمیتونن حرکت بدن و کاملا حس رو از دست میدن.این حالته در اوایل بیشتر حالت حمله ای داره اما بعد از مدتی مثلا 1 سال از شروع بیماری ممکن فاصله حمله ها بیشتر بشه.
    دوست عزیز بریا تایید ام اس نیاز به آزمایشات زیادی هستو به این راحتی این تشخیص رو برای کس اعلام نمیکنن.اما حتما پیگیر باشید چون علائمتون ممکن تشدید پیدا کنه اگر دلیل اصلیش پیدا نشه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. galaxy6664 نوشته است: باسلام مجدد.

سلام
    اميدوارم زودتر تشخيص مشكلتون معلوم بشه تا استرستون كم شه ... استرس داشتن بيماري واقعا آزار دهنده است
    شما حتما اگه تصميم به مراجعه به پزشك داري به متخصص مغز و اعصاب مراجعه كن (براي رد يا تاييد ام اس)
    ....
    در مورد علائم... اونقدرها نميشه صرفا از روي علايم نظر قطعي داد ...علائم راهنما هستن ...تشخيص قطعي ام اس با ام.ار.اي هست كه اون هم در صورتي كه پزشك صلاح بدونه درخواست ميده
    ...
    ببينيد ام اس در فيبرهاي عصبي با سرعت بالا (معمولا)زودتر خودشو نشون ميده
    مثل بينايي....يكي از معاينات هم اينه كه جسمي رو سريع جلوي چشم حركت ميدن تا ببينند تصوير از ميدان ديد قبلي در ميدان ديد جديد به جاي ميمونه؟! يعني فيبرهاي عصبي بينايي سرعت لازم رو دارن يا نه .....

من نظرم اينه كه علائم بيماري رو زياد نخونين و زياد خودتونو بررسي نكنين !! اين كار واقعا باعث فرسايش روحي ميشه ....حالا كه تصميم گرفتين به متخصص مراجعه كنين سعي كنين آرامش داشته باشين و به پزشكتون اعتماد كنيد....
    انشا الله مشكل جدي اي نداشته باشين دوست عزيز ....

شاد و مويد باشيد./.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام
    مطالبي كه عرض ميكنم صرفا تجربيات خودمه.
    باتوجه به اينكه خون شما غليظه بعضي از علائم شما مثل  خواب رفتن دستها هنگام خواب , يخ زدگي قسمتي از بدن، خواب زياد, تنبلي و بي حسي, خستگي زودرس, ممكنه از همين مورد باشه .درمورد خواب رفتن دستها اگر منشه غلظت خون باشه  به اين دليل رخ ميده كه رگهاي بدن در هنگام خواب تحت فشار قرار ميگيره وفرايند خون رساني بامشكل روبرو ميشه كه خيلي سريع بعداز تغيير حالت خوب ميشه .
    حالت برق گرفتگي وقتي كه شما به جسم ديگه اي دست ميزنيد، معمولا در همه افراد اتفاق مي افته خود من هم هر وقت از ماشين پياده ميشم ميخوام درو ببندم اين حالت برام رخ ميده وشايد با حالت برق گرفتگي در بيماري ام اس فرق بكنه كه بايد حتما پزشك نظر بده.
    در مورد درد مفاصل شايد مشكلات عصبي ديگه اي باشه كه فقط بامصرف يك سري داروهاي گياهي  ميتونه برطرف بشه كه اگر تمايل داشته باشيد بنده  طبق تجويز يك پزشك متخصص ميتونم دوره درمان رو براتون بفرستم .
    حالت دوبيني با ضعيف شدن چشم شما فرق ميكنه كه دراين مورد خانم سپيده توضيح دادن.
    من پيش نهاد ميكنم حتما به يك پزشك متخصص مغز واعصاب مراجعه كنيد مطمئن باشيد خيالتون رو در مورد بيماري ام اس راحت ميكنه .منشا مشكلات شما هر چيزي كه هست با آزمايشاتي كه دادين معلوم ميشه زياد فكرتون رو درگير نكنيد وبه خدا توكل كنيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید