شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال درباره عوارض داروهام

1. خدمت همگی دوستان عزیزم

مدتی هست که درگیر فشارهای عصبی زیادی هستم و به همین دلیل اوضاع معده ی ضعیفم به هم ریخته..
    معده درد من کاملا عصبی هست و زمان غذا خوردت تشدید می شه.
    دکتر برام داروهای زیر رو تجویز کرده

کلیدینیوم سی
    رابپرازول 20
    سیتالکس 40
    نورتریپتیلین 25

الان، با مصرف این داروها، دیگه زمان غذا خوردن، سوزش و درد معده رو ندارم و به راحتی می تونم غذام رو بخورم
    اون دوتا قرص پایین رو شبی یکی می خورم.. دکترم گفت دردت فقط زمینه ی عصبی داره و شاید نیاز باشه تا یکسال داروهای آرام بخش و داروهای اعصاب رو مصرف کنی.. من به شدت دچار کم خوابی یا بهتره بگم بی خوابی بودم.. یعنی معمولا شبها تا 4-5 صبح بیدار بودم و البته در طول روز هم به هیچ وجه نمی خوابیدم.. اما الان خوابم هم راحت شده و تمام شب رو در خواب راحت هستم
    تنها مشکلی که دارم اینه که بعد از اینکه اون تا قرص آخر رو می خورم، بدنم داغ می شه و احساس می کنم واقعا گیج هستم! و صبح ها هم بعد از بیدار شدن از خواب، تا چند ساعت یا مثلا تا ظهر، کاملا بی حوصله و خسته ام و اصلا تمایل به انجام هیچ کار یا حتی صحبت کردن ندارم
    می خوام بدونم آیا این حس و حال من واقعا مربوط به داروهام هست؟ آیا برام در دراز مدت عوارضی به همراه داره که دچار مشکلات دیگه ای هم بشم؟ آیا وابستگی به این قرص ها برای داشتن خواب راحت، می تونه مضر باشه؟
    لازمه ذکر کنم که من یک هفته است دارم این داروها رو مصرف می کنم.

ممنون می شم اگه جوابم رو بدین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. قرص سیتالوپرام با نام تجاری سیتالکس، دارای یک سری عوارض جانبی است مانند: بی قراری، تعریق و افزایش ضربان قلب، عصبانیت، پرخاشگری، گیجی و مشکلات تمرکزی، خمیازه کشیدن، خشکی دهان و ... هر کدام از علائم ممکن است در همه افراد دیده نشود.
    دارو را باید به دقت و طبق تجویز پزشک مصرف نمائید. از مصرف مقادیر بیش از حد یا مصرف بیش از مدت زمان تجویز شده توسط پزشک خودداری کنید.
    حداقل 4 هفته طول می کشد تا آثار درمانی سیتالکس مشخص شود، نباید بدون مشورت با پزشک دارو را قطع کنید.
    عوارض فوق در طول درمان با دارو و قالباً در روزهای ابتدایی آغاز درمان رخ داده و در اکثر موارد در طول درمان بر طرف می شوند.

قرص نورتریپتیلین پس از دریافت به سرعت و بصورت کامل جذب می گردد. متابولیزم آن کبدی و دفع، از طریق ادرار صورت می گیرد.
    این دارو موجب خواب آلودگی می شود. همچنین این دارو موجب افزایش اشتها و وزن می شود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام دوستان عزيز
    من ديدم در مورد قرص و عوارضش صحبت شده گفتم در مورد قرصهايي كه مصرف مي كنم و عوارضش سوال كنم.
    من جهت داشتن رابطه جنسي با دوست دخترم قرص Erecto مصرف مي كنم.
    حدودا يكسال و نيم است كه اين كار رو مي كنم.
    جديدا و حدود 3-4 ماهه كه وقتي اين قرص رو مي خورم بعد تا 2-3 روز معدم بهم ميريزه. نه بيرون روي پيدا مي كنم. نه نفق مي كنم. فقط انگار يه چيزي توي گلوم گير كرده. معدمم انگار تو جاش داره تكون ميخوره و كلش درد مي كنه.
    نمي دونم بايد چيكار كنم.
    كمك كنيد.

4. bahi نوشته است: سلام دوستان عزيز
    من ديدم در مورد قرص و عوارضش صحبت شده گفتم در مورد قرصهايي كه مصرف مي كنم و عوارضش سوال كنم.
    من جهت داشتن رابطه جنسي با دوست دخترم قرص Erecto مصرف مي كنم.
    حدودا يكسال و نيم است كه اين كار رو مي كنم.
    جديدا و حدود 3-4 ماهه كه وقتي اين قرص رو مي خورم بعد تا 2-3 روز معدم بهم ميريزه. نه بيرون روي پيدا مي كنم. نه نفق مي كنم. فقط انگار يه چيزي توي گلوم گير كرده. معدمم انگار تو جاش داره تكون ميخوره و كلش درد مي كنه.
    نمي دونم بايد چيكار كنم.
    كمك كنيد.

ناراحتی معده یا سوء هاضمه، از عوارض جانبی قرص erecto یا همان سیلدنافیل هست.
    ضمناً برای تأثیر سریع تر، سیلدنافیل باید با معده خالی میل شود. مصرف آن بعد از غذا، خصوصاً غذاهای چرب، جذب آنرا کاهش داده و شروع اثر آنرا به تأخیر می اندازد.
    سیلدنافیل نباید بیشتر از یک بار در شبانه روز مصرف شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قرص اینجا کلیک کنید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. marzi64

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    من 15 روز قرص مترونیدازول250 را هر 12 ساعت یکی برای عفونت زنانه مصرف کردم ولی درست اواخر این دوره به دل درد دچار شدم که الان حدود 15 روز میگذره،کمی بهتر شدم ولی خوب نشدم،من سوزش سر معده دارم و یه درد مبهم خفیف البته دائمی نیست چند بار در روز میگیره،به نظرتون عوارض داروهاست یا چیز دیگه؟احتمال داره زخم معده گرفته باشم؟لطفا راهنمایی کنید

6. marzi64 نوشته است: با سلام
    من 15 روز قرص مترونیدازول250 را هر 12 ساعت یکی برای عفونت زنانه مصرف کردم ولی درست اواخر این دوره به دل درد دچار شدم که الان حدود 15 روز میگذره،کمی بهتر شدم ولی خوب نشدم،من سوزش سر معده دارم و یه درد مبهم خفیف البته دائمی نیست چند بار در روز میگیره،به نظرتون عوارض داروهاست یا چیز دیگه؟احتمال داره زخم معده گرفته باشم؟لطفا راهنمایی کنید

قرص مترونیدازول که ضدباکتری است ممکن است بعد از مصرف دچار عوارض جانبی شوید. حالت تهوع، دل درد، احساس سوزش و تحریک موضعی، بی قراری، ضعف و بی خوابی، بعضی از عوارض این قرص است که با توجه به واکنش هر فرد ممکن است یکی از عوارض فوق بروز کند.
    با توجه به اینکه مترونیدازول ممکن است موجب ناراحتی معده شود، سعی کنید دارو را همراه یا بلافاصله پس از غذا میل نمائید.
    اگر قبل از مصرف قرص مترونیدازول احساس سوزش سر معده داشتید یا حتی اگر این مشکل برطرف نشد، می توانید به متخصص گوارش مراجعه نمائید.

7. قرص دمپریدون و رابزول را دکتر برای درمان مشکل دفع که همراه با درد و خونریزی  است.
    تجویز شده است.آیا تجویز درستی است ویک هفته است این قرصهارا ناشتا مصرف میکنم اما تاثیری نداشته.

8. سلام دوستان،

در ادامه بخش عوارض داروها، یه سوال راجع به عوارض سرترالین (sertraline) دارم. دوست من بیش از دو ماهه که این دارو رو با دوز 50 میل استفاده می کنه و 2-3 هفته هست که احساس می کنه که قلبش سریع و نامرتب میزنه. خوندم که از عوارض جانبی نه چندان شایع این دارو تپش قلب هست، می خوام بدونم که آیا افزایش میزان ضربان قلب در کل روز هم در این رده هست یا دلیل دیگه ای داره؟ و راهکاری براش هست به جز قطع دارو؟

ممنون

9. raha0m نوشته است: سلام دوستان،

در ادامه بخش عوارض داروها، یه سوال راجع به عوارض سرترالین (sertraline) دارم. دوست من بیش از دو ماهه که این دارو رو با دوز 50 میل استفاده می کنه و 2-3 هفته هست که احساس می کنه که قلبش سریع و نامرتب میزنه. خوندم که از عوارض جانبی نه چندان شایع این دارو تپش قلب هست، می خوام بدونم که آیا افزایش میزان ضربان قلب در کل روز هم در این رده هست یا دلیل دیگه ای داره؟ و راهکاری براش هست به جز قطع دارو؟

ممنون

اگر تپش قلب بخاطر عوارض جانبی سرترالین ایجاد شده، می توانند با نظر پزشک مقدار دوز آنرا به 25mg کاهش دهند یا برای کاهش تپش قلب از قرص پروپرانولول استفاده کنند که این مورد بر حسب میزان ضربان قلب، مقدار دوز آنرا پزشک تعیین می کند.

10. haale نوشته است: خدمت همگی دوستان عزیزم

مدتی هست که درگیر فشارهای عصبی زیادی هستم و به همین دلیل اوضاع معده ی ضعیفم به هم ریخته..
    معده درد من کاملا عصبی هست و زمان غذا خوردت تشدید می شه.
    دکتر برام داروهای زیر رو تجویز کرده

کلیدینیوم سی
    رابپرازول 20
    سیتالکس 40
    نورتریپتیلین 25

الان، با مصرف این داروها، دیگه زمان غذا خوردن، سوزش و درد معده رو ندارم و به راحتی می تونم غذام رو بخورم
    اون دوتا قرص پایین رو شبی یکی می خورم.. دکترم گفت دردت فقط زمینه ی عصبی داره و شاید نیاز باشه تا یکسال داروهای آرام بخش و داروهای اعصاب رو مصرف کنی.. من به شدت دچار کم خوابی یا بهتره بگم بی خوابی بودم.. یعنی معمولا شبها تا 4-5 صبح بیدار بودم و البته در طول روز هم به هیچ وجه نمی خوابیدم.. اما الان خوابم هم راحت شده و تمام شب رو در خواب راحت هستم
    تنها مشکلی که دارم اینه که بعد از اینکه اون تا قرص آخر رو می خورم، بدنم داغ می شه و احساس می کنم واقعا گیج هستم! و صبح ها هم بعد از بیدار شدن از خواب، تا چند ساعت یا مثلا تا ظهر، کاملا بی حوصله و خسته ام و اصلا تمایل به انجام هیچ کار یا حتی صحبت کردن ندارم
    می خوام بدونم آیا این حس و حال من واقعا مربوط به داروهام هست؟ آیا برام در دراز مدت عوارضی به همراه داره که دچار مشکلات دیگه ای هم بشم؟ آیا وابستگی به این قرص ها برای داشتن خواب راحت، می تونه مضر باشه؟
    لازمه ذکر کنم که من یک هفته است دارم این داروها رو مصرف می کنم.

ممنون می شم اگه جوابم رو بدین.

سلام دوست عزيز ،من هم مانندشما دچار ناراحتى اعصاب هستم ومعده عصبى دارم وزمانى كه تازه داروهاى اعصاب رو مصرف ميكردم اين حالات رو داشتم اما به مرور برطرف شد درواقع باعادت كردن بدن به دارو واغاز تاثير گذارى دارو اين مشكلات كمتر خواهدشد البته همونطور كه دوست عزيزمون گفتند اين داروها براى تاثيرشون دربدن زمان دوتاسه هفته اى رو لازم دارند وبعدهم اگرحالات ومشكل بيمار برطرف نشه دوز روزانه اون افزايش پيدا ميكنه اما دركل زمان لازمه تابهبودى حاصل بشه ،عزيزم اين مشكل شمايك روزه بوجود نيامده وحاصل فشارهاطى زمان زيادى بوده ويك شبه هم خوب نخواهدشد پس صبور باشيد وبه پزشكتون اطمينان كنيد وتادوهفته اول سعى كنيد بيشتراستراحت كنيد وزيادبه خودتون فشار نياريد وبعداز اون هم سعى كنيد به خودتون بقبولونيد كه مشكلى نداريد(خواب آلودگى وبى حوصله گى) خواهيد ديد كه به مرور به حالت عادى برخواهيد گشت مطمعين باشيد،مسلما هر دارويى داراى مضراتى هست اماداروهاى تجويز شده دردرازمدت مشكلى ايجادنميكنه البته مرتب بايد توسط پزشك چكاب بشيد ،عزيزم استرس ونگرانى بدترين چيز هست پس به فكر سلامتى باش نه درفكر واسترس عوارض دارويى

11. دوستان عزیز
    لطفا عوارض احتمالی ناشی از مصرف این داروها رو برام بگید.
    دکترم برام تجویز کرده و گفت که باید یکسال مداوم مصرف کنی.

Lansoprazole-Najo 30
    Buspanex 5
    Sertraline 50
    Clidinium-c
    و آمپول دیکلوفناک

12. haale نوشته است: دوستان عزیز
    لطفا عوارض احتمالی ناشی از مصرف این داروها رو برام بگید.
    دکترم برام تجویز کرده و گفت که باید یکسال مداوم مصرف کنی.

Lansoprazole-Najo 30
    Buspanex 5
    Sertraline 50
    Clidinium-c
    و آمپول دیکلوفناک

مورد اول که لانزوپرازول یک مهار کننده پمپ پروتون با عملکرد و کاربردهای مشابه با امپرازول است. در درمان زخم معده و دیگر مواردی که مهار ترشح اسید معده می تواند سودمند باشد کاربرد دارد. و عوارض خاصی نداره

مورد دوم از عوارضش میتونه اینا باشه البته در همه صدق نمیکنه
    منگی، تهوع، سردرد، عصبانیت، سبکی سر، تهییج، پارستزی، اختلالات خواب، دردسینه، وزوزگوش، درد گلو و احتقان بینی، تاکیکاردی، تپش قلب، خواب آلودگی، کونفوزیون، تشنج، خشکی دهان، خستگی، تعریق و بیقراری، اثرات سداتیو و وابستگی به آن کمتر از بنزودیازپینهاست.

مورد سوم سرتالین هستش که كلیه این داروها تحت عنوان گروهSSRIS نامیده می شوند. عوارض جانبی داروهای این گروه از داروهای سه حلقه ای كمتراست. تعدادی از عوارض جانبی كه به وسیله داروهای گروهSSRIS ایجاد می شوند عبارت اند از:

كاهش اشتها، تهوع، عصبانیت ، بی خوابی ، سردرد و مشكلاتی در رفتار جنسی. افرادی كه داروی فلوكستین  (Fluxetine ) را مصرف می كنند، ممكن است علاوه بر عوارض فوق ، احساس ناتوانی و خستگی شدید ، به طوری كه قدرت برخاستن از جا را نداشته باشند، ذكر كنند.

مورد چهارم هم که در سایت ذکر شده
    Clidinium-c

آمپول دیکلوفناک هم اگر به صورت مرتب مصرف شه ( بیش از 2 بار به طور مثال) میتونهه عوارض زیر رو داشته باشه
    عوارض گوارشی شامل تهوع، اسهال و خونریزی یا زخم معده ممکن است بروز نماید. واکنش‌‌های‌‌آلرژیک بویژه آنژیوادم، برونکواسپاسم و بثورات جلدی و نیز عوارضی نظیر سرگیجه، سردرد، اختلالات شنوایی مانند وزوز گوش و دفع خون از ادرار ممکن‌‌است ایجاد گردد.

کلا داروهای ذکر شده یک سریشون جز داروهای قوی ضد اضطراب و به نوعی جز دسته داروهای اعصاب هستند اگر اختلال کبد یا کلیه دارید حتما به پزشکتون بگید و مصرف خود سرانه این نوع داروها به هیچ عنوان توصیه نمیشه

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  13. با سلام و عرض خسته نباشید

سوال بنده راجع به داروی ا ل کارنتین و عوارض آن است.آیا این دارو برای کاهش وزن مفید است؟
    نظر شما راجع به تجویز این دارو به صورت شربت، به کودک 5/1 سال که دچار چاقی است(14کیلو وزن دارد) به صورت 5سی سی در روز چیست؟آیا عوارضی برای کودک دارد؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی نگران بچه هستم.البته این امر تجویز دکتر اطفال است ولی من نگران عوارض این دارو،چه حال و چه آینده، برای کودک هستم.

با تشکر از راهنمایی هایتان.

14. bano20 نوشته است: با سلام و عرض خسته نباشید

سوال بنده راجع به داروی ا ل کارنتین و عوارض آن است.آیا این دارو برای کاهش وزن مفید است؟
    نظر شما راجع به تجویز این دارو به صورت شربت، به کودک 5/1 سال که دچار چاقی است(14کیلو وزن دارد) به صورت 5سی سی در روز چیست؟آیا عوارضی برای کودک دارد؟ لطفا راهنماییم کنید خیلی نگران بچه هستم.البته این امر تجویز دکتر اطفال است ولی من نگران عوارض این دارو،چه حال و چه آینده، برای کودک هستم.

با تشکر از راهنمایی هایتان.

کارنیتین یا ال-کارنیتین توسط اسیدهای آمینه لیزین و متیونین ساخته شده و موجب آزاد سازی انرژی از یاخته‌های چربی می‌شود. این ماده موجب انتقال اسیدهای چرب به داخل میتوکندری می‌شود
    مصرفش هم عموما 2 یا 4 گرم در طی روز هستش ولی تا جایی که میدونم برای سنین بالا و وزنهای مثلا 40-50 کیلو تجویز میشه اگه با پزشک مشورت کردید و گفته موردی نداره مشکلی نیست و مفید هم هست اما اگه پزشک تجویز نکرده چون سن کودک شما کمه یه مشورتی کنید بد نیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. سلام من نووژسترول مصرف کردم روز آخر پریودم بودشنبه
    از چهار شنبه من لک دیدم دوباره این عوارض اونه؟
    تا چن وقت دیگه طول میکشه؟
    چه عوارض دیگه ای داره؟
    باید چیکار کنم؟
    لطفاااااااااااااااااا جواب بدین

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید