شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 18   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. bagherirenani نوشته است:

من 15 روز از اتمام پريودم گذشته است . اگر روش اورژانسي را انجام بدم و نخوام پريود بشم (چون همانطور كه گفتم مي خوام برم مكه ) و قرص خوردنم را به طور عادي ادامه بدم آيا مشكلي هست؟ خواهشا كمكم كنيد.

شما اين سوالو از طريق پيام خصوصي ازم پرسيدين.

دوست عزيز من خيلي وقته از ارسال پيام خصوصي منع شدم خيلي عذر ميخوام كه نتونستم جوابتونو ازون طريق بدم.
    خواهشا اطلاعاتتونو دقيق بگين تا اطلاعات دقيقتري بگين.
    پريوداتون چن روزس؟
    منظمه؟
    الان چن روز ميشه قرص ال دي رو مصرف ميكنين؟ قرص فراموش شده داشتين؟
    تا به حال از قرص برا جلوگيري استفاده كردين؟
    ميتونين جواب اين سوالارو تو پيام خصوصي برام بذارين و منتظر جوابم تو اين تاپيك باشين يا از كاربراي ديگه اي كه ميان رو سايت از طريق پيام خصوصي بپرسين.
    فعلا من به صورت نرمال فرضو ميگيرم پريوداتون 28 روزه و منظمه و خونريزيتون 7 روزه باشه در اينصورت رابطتون تو روز 22 پريودتون ميفته كه در دوران بي خطر محسوب ميشه و اگه مصرف قرص بار اولتون نبوده باشه ميتونين قرصا رو به صورت معمول يعني هر روز يكي ادامه بدين و روش اورژانسيو اجرا نكنين.
    اگه غير اين فرضاس حتما پيام بذارين. بقيه دوستانم اگه ميتونن به ايشون كمك كنن ايشون كاربر جديد هستن و نميتونن روزي بيشتر از يه پست داشته باشن.

2. سلام
    من 25 ساله هستم 1هفته است که ازدواج کرده ام, 2شب پیش بعد از نزدیکی احساس کردم به دلیل جابه جا شدن کواندوم احتمال دارد اب منی همسرم روی واژن من ریخته باشد به همین دلیل از روش اورژانسی استفاده کردم؛ ولی به این صورت
    اول اینکه من از قرص یاسمین استفاده کردم
    دوم اینکه من 2عدد قرص اولی رو خوردم ولی قرص روز بعد و با 12 ساعت اختلاف فقط یک عدد خوردم و قصد دارم تا اخر بسته قرصم روزی یکی بخورم تا پریود شم
    حالا با توجه به اینکه من کلا" دوره قاعدگی نامنظمی دارم و 4 ماهی هست پریود نشدم این طریق خوردن قرص یاسمین درسته ؟ من یک روز دیگه فرصت دارم که هرکاری که شما بگین انجام بدم ,ممنون می شم سریعا" منو راهنمایی کنید.

3. af1390

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    باسلام خدمت دوستای خوبم
    می خواستم بدونم در ماه اول بارداری چه مراقبت هایی لازم هست؟
    مثلا اگه عکس از پا یا دست بگیریم ( رادیولوژی ) ایرادی داره؟
    دندونپزشکی چی؟
    اگه واقعا اینها و مصرف قرص ایراد داره کسی که قصد بارداری داره باید چیکار کنه ؟ خب تاقبل از اینکه ماه اول پریودی عقب بیفته آدم از کجا خبر داره که بخواد رعایت کنه؟ همش استرس دارم . توهم دارم همه ازم می خندن!
    لطفا کمکم کنین

4. af1390 نوشته است: باسلام خدمت دوستای خوبم
    دندونپزشکی چی؟
    اگه واقعا اینها و مصرف قرص ایراد داره کسی که قصد بارداری داره باید چیکار کنه ؟ خب تاقبل از اینکه ماه اول پریودی عقب بیفته آدم از کجا خبر داره که بخواد رعایت کنه؟ همش استرس دارم . توهم دارم همه ازم می خندن!
    لطفا کمکم کنین

بهتره قبل از اينكه اقدام به بارداري كنيد اگر مشكل دندادنپزشكي يا بيماري ديگه داريد كه نياز به راديولوژي داره درمانش كنيد تا اينقدر استرس نداشته باشيد و مراقب خودتون باشيد تا بيمار نشيد.
    راديولوژي براي جنين ضرر داره.

5. سلام
    من پریود هام تقریبا منظم هست اما 2 ماه گذشته چند روز عقب افتاده.
    ماه فروردین روز 18 پریود شدم از روز 19 شروع به خوردن قرص های یاسمین کردم و روز 26 همون ماه رابطه داشتم که تقریبا بدون تماس آلت ها بوده.
    الان 4 روز هست که قرص نمیخورم اما هنوز پریود نشدم.
    چقدر امکان حاملگی هست و اینکه قرص ها از کی اثر جلوگیری دارن؟

6. miina نوشته است: سلام
    من پریود هام تقریبا منظم هست اما 2 ماه گذشته چند روز عقب افتاده.
    ماه فروردین روز 18 پریود شدم از روز 19 شروع به خوردن قرص های یاسمین کردم و روز 26 همون ماه رابطه داشتم که تقریبا بدون تماس آلت ها بوده.
    الان 4 روز هست که قرص نمیخورم اما هنوز پریود نشدم.
    چقدر امکان حاملگی هست و اینکه قرص ها از کی اثر جلوگیری دارن؟

من متوجه نشدم چجوری قرص مصرف کردید چون اینجوری به نظر میاد یه بسته کاملش رو نخوردید.درسته؟
    اگه قرص ها درست مصرف بشن از ماه دوم به بعد پیشگیریشون تقریبا قطعی هستش البته ماه اول هم اثر دارن اما میگن برای اطمینان از کاندوم هم استفاده بشه
    با توجه به نوع رابطه تون احتمال بارداری نیست

7. khanooom نوشته است: سلام
    من 25 ساله هستم 1هفته است که ازدواج کرده ام, 2شب پیش بعد از نزدیکی احساس کردم به دلیل جابه جا شدن کواندوم احتمال دارد اب منی همسرم روی واژن من ریخته باشد به همین دلیل از روش اورژانسی استفاده کردم؛ ولی به این صورت
    اول اینکه من از قرص یاسمین استفاده کردم
    دوم اینکه من 2عدد قرص اولی رو خوردم ولی قرص روز بعد و با 12 ساعت اختلاف فقط یک عدد خوردم و قصد دارم تا اخر بسته قرصم روزی یکی بخورم تا پریود شم
    حالا با توجه به اینکه من کلا" دوره قاعدگی نامنظمی دارم و 4 ماهی هست پریود نشدم این طریق خوردن قرص یاسمین درسته ؟ من یک روز دیگه فرصت دارم که هرکاری که شما بگین انجام بدم ,ممنون می شم سریعا" منو راهنمایی کنید.

طرز روش اورژانسی و قرص های مورد استفاده:
    1) قرص لوونورژسترول، 2 عدد يک‌جا در اولين فرصت(البته روی بعضی از بسته ها نوشته با فاصله 12 ساعت از هم مصرف بشه)

2) قرص ال دی 4عدد يک‌جا در اولين فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد.

3) قرص تري‌فازيک، 4 عدد قرص سفيد در اولين فرصت و 4 عدد قرص سفيد 12 ساعت بعد.

و در بعضي از کشورها هم از 2 عدد قرص HD در اولين فرصت و 2 عدد 12 ساعت بعد استفاده مي‌شود که البته به دليل هورمون بالا و عوارض، کمتر توصيه مي‌شود.

8. af1390 نوشته است: باسلام خدمت دوستای خوبم
    دندونپزشکی چی؟
    لطفا کمکم کنین

دوست عزیز
    در مورد بارداری بهتره که از قبل پیش بینی کنید که ناخواسته نشه
    بهتره از سه ماه قبل قرص اسید فولیک مصرف کنید و یه چک آپ بدید که کیست نداشته باید یا مشکلات دیگه مثل کم کاری یا پرکاری تیروئید پش نیاد
    در مورد دندان پزشکی هم می تونید در حدی که نیاز به عکس برداری نباشه انجام بدید.این رو به یاد داشته باشید که سه ماهه اول بارداری که جنین در حال شکل گیری هست نیاز به مراقبت شدید دارید چون ممکنه سقط بیشه یا اتاقات دیگه ای بیوفته
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. مصرف قرص ها رو مجبور شدم زودتر قطع کنم چون جایی بودم که قرص ها موجود نبود و منم قرص هام رو جا گذاشته بودم.
    چند روز بعد از قطع قرص ها باید پریود بشم؟
    دلیل اینکه هنوز نشدم چیه؟

10. miina نوشته است: مصرف قرص ها رو مجبور شدم زودتر قطع کنم چون جایی بودم که قرص ها موجود نبود و منم قرص هام رو جا گذاشته بودم.
    چند روز بعد از قطع قرص ها باید پریود بشم؟
    دلیل اینکه هنوز نشدم چیه؟

چون بسته رو کامل مصرف نکردید نظم پریودتون هم بهم میریزه و دلیلش هم بهم خوردن بالانس هورمونی بدنتونه. مصرف این قرص ها باید کاملا منظم باشه تا اثر داشته باشند. بسته بعدی رو به موقع شروع کنید و منظم ادامه بدید و از شروع دومین بسته میتونید به عنوان یک روش جلوگیری روش حساب کنید!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. سلام من میخوام زودتر از موعد پریود بشم 4 تا از قرص یاسمین مونده میخوام فطعش کنم ایا زودتر پریود میشم؟

12. bahar_21bahar نوشته است: سلام من میخوام زودتر از موعد پریود بشم 4 تا از قرص یاسمین مونده میخوام فطعش کنم ایا زودتر پریود میشم؟

آره چون سطح هورمون بدنتون دچار تغيير ميشه پريود مي شيد.

13. امروز من بعداز 5 روز از قطع کردن قرص ها هنوز پریود نشدم دلیلش فقط قرص هاست؟ خوب دیگه اثر ضد بارداری قرص ها که از بین رفته من چیکار کنم؟ دوباره شروع کنم قرص ها رو بخورم قبل از اینکه پریود بشم؟
    من واقعا نگران شدم به خاطر این موضوع.

14. miina نوشته است: امروز من بعداز 5 روز از قطع کردن قرص ها هنوز پریود نشدم دلیلش فقط قرص هاست؟ خوب دیگه اثر ضد بارداری قرص ها که از بین رفته من چیکار کنم؟ دوباره شروع کنم قرص ها رو بخورم قبل از اینکه پریود بشم؟

صبر کنید تا پریود شید ، حتی با تاخیر ، بعد دوباره طبق دستور مصرف قرص رو شروع کنید.

15. miina نوشته است: امروز من بعداز 5 روز از قطع کردن قرص ها هنوز پریود نشدم دلیلش فقط قرص هاست؟ خوب دیگه اثر ضد بارداری قرص ها که از بین رفته من چیکار کنم؟ دوباره شروع کنم قرص ها رو بخورم قبل از اینکه پریود بشم؟

دوست عزیز
    باید صبر کنید تا پریود بشید و بعد بسته بعدی رو شروع منید چون اگر الان مصرف کنید بدتر نظم رو بهم میریزیدو اصلا هم احتمال بارداری با توجه به شرایط شما وجود نداره.
    اما در مورد مصرف مجدد از روز 5 پریود باید مصرف رو شروع کنید و بعد از هفته اول معمولا قرصها پاسخگو هستن ونیاز به روش کمکی نیست و تو هفته اول هم چون معمولا تخمکی وجود نداره ،پزشکها توصیه به استفاده از روش کمکی نمیکنن.
    با توجه به اینکه باید قبل 18 بطور روتین پریود بشید تاا همون روز صبر کنید تا طبق نظم بدنتون بالاخره پریود بشید.
    راستی دوست عزیز باید بدونید در مورد قرصهای پیشگیری اگر بعد از مصرف 1 بسته کامل ،طی فاصله هفت روزه وسطش پریود نشدید میتونید باز مصرف بسته دوم رو شروع کنید اما باید بدونید شروع مصرف بسته سوم فقط مشروط به پریود شدن و یا تست بارداری منفیه.به این موضوع دقت داشته باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 18 از 22
رفتن به صفحه :    ... 18   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید