شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

احتمال بارداری ..

1. يه نكته يادم رفت
    زماني با  آزمايش ميتوانيد از بارداري مطلع شويد كه اين آزمايش براي تشخيص بارداري انجام شده باشد
    اين موضوع را از پزشك خود جويا باشيد.

2. reza7 نوشته است: سلام؛
    از اینکه وقت میذارید و به سوال های من جواب میدید ممنونم.
    تاریخ پریود من به شدت به هم ریخته و می ترسم که باردار شده باشم. ممکنه لطفا من رو راهنمایی کنید؟
    آخرین بار در تاریخ 9 مهر پریود شدم. بعد از اون در تاریخ 25 مهر از روش اورژانسی یعنی 8 قرص ال-دی پیشگیری کردم. روز اول آبانماه هم باید از روش اورژانسی استفاده می کردم ولی فقط 2 تا قرص ال-دی خوردم. باید اضافه کنم که آخرین باری که قرص هامو به طور مرتب یعنی 21 روز خوردم در ماه مرداد بود و بعد از اون تا 9 مهر قرص نخورده بودم.
    روز 8 آبان هم نتیجه بییی چک منفی بود.
    فکر می کنید ممکنه نتیجه بییی چک اشتباه بوده  باشه؟ آیا ممکنه من باردار شده باشم؟ یا اینکه به خاطر مصرف نادرست قرص برنامه پریودم این طور به هم ریخته؟
    اضافه می کنم که من 25 سال دارم.

سلام،
    به طور خلاصه اولین روز آخرین خونریزی شما 9 مهر بوده - که اگر سیکلهای شما را 30 روز در نظر بگیریم - می بایست 9 آبان خونریزی مجدد شروه می شده است. حال یکبار در 25 مهر نزدیکی محافظت نشده داشته اید که پس از آن به روش صحیح از بارداری جلوگیری کرده اید و یکبار 1 آبان نزدیکی داشته که این بار درست پیشگیری نکرده اید (چرا؟)
    با توجه به اطلاعات بالا احتمال بارداری در روز 1 آبان یعنی روز 22 سیکل پایین می باشد. به نظر من احتمال بارداری پایین است و تعویق خونریزی به دلیل مصرف قرص می باشد. با این حال اگر بیش از 10 روز این حالت طول کشید برای تعیین احتمال بارداری از آزمایش خون استفاده کنید.

3. سلام
    اگه تو یک رابطه عمل دخول انجام نشده باشه اما مقداری ار اسپرم به لباس زیر فرد مونث ریخته باشه احتمال حاملگی چقدر هست؟
    و در صورت لزوم چه کارهایی باید انجام داد؟

4. mehdinice نوشته است: سلام
    اگه تو یک رابطه عمل دخول انجام نشده باشه اما مقداری ار اسپرم به لباس زیر فرد مونث ریخته باشه احتمال حاملگی چقدر هست؟
    و در صورت لزوم چه کارهایی باید انجام داد؟

سلام،
    همانطور که بارها گفته شده، احتمال بارداری به شرایط مختلفی بستگی دارد و مهمترین نکته زمان انجام آن است. برای اطلاعات بیشتر لطفا مطالب قبلی همین تاپیک را مطالعه نمایید. با شرایطی که شما ذکر کردید، احتمال بارداری وجود ندارد و یا خیلی خیلی پایین است.

5. سلا م دكتر صادقي_ما يك سال جلو گيري ميكردم حالا سه ماهي ميشه كه جلوگيري نكرديم پريود من خيلي منظم بود 28 روز از زماني كه جلو گيري نكرديم دو رو ز عقب يا جلو افتاده ايا مشكلي هست و احتمال بارداري من چقدر است؟و زمان عادي كه باردار نشم چه مدت است؟

6. با سلام
    اگه ممکنه بگید ایا پیش آب باعث حاملگی میشود البته با وجود پرده بکارت ؟

7. اطلاعات شما کامل نیست.
    اگر دخول صورت نگرفته و بویژه در وسط سیکل پریود نیستید (14+-2) خیر

8. گاهي اوغات اسپرم ها ميتوانند حفره هاي زير موجود در پرده بكارت عبور كنند و خود را به تخمك برسانند و باعث حاملگي شوند
    اما در مورد وجود اسپرم ها در پيشاب :
    گاهي اوغات اسپرم ها قبل از انزال مايع مني از محل خود حركت كرده و وارد مجرا ميشوند و آن وقت اگر بتوانند خود را به تخمك برسانند موجب بارداري گردند
    ولي احتمال آن ضعيف است
    نگران نباشيد احتمال حاملگي در اين مواقع خيلي ضعيف است.

9. من در یک رابطه اسپرم هایم بر روی دهانه ی واژن(آلت دختر) ریخت و پرده ی بکارت هم وجود دارد و هیچگونه دخولی هم صورت نگرفته و در وسط های دوره ی پریود طرف هم بوده با این اوضا احتمال حاملگی وجود دارد؟
    خاهش میکنم جواب بدید که دارم میمیرم از دلهره

10. امکان آن منتفی نیست
    ولی با احتمال بسیار کم

11. با سلام خدمت دکتر صادقی
    با توجه به موضوعی که در بالا مطرح شد، مبنی بر ناسالم بودن رابطه در دوره پریودی لطفاً بیشتر توصیح دهید که چه مشکلات و بیماری هایی ایجاد می کند؟

12. با اجازه مدير محترم سايت :

سلام دوست عزيز
    اگه منظور شما از اواسط دوره قائدگي روزهايي ميباشد كه خونريزي اتفاق مي افتد در آن روزها احتمال حاملگي وجود ندارد.
    ولي اگر منظور اواسط دوره كامل قائدگي است :
    احتمال حاملگي با اين شرايط بسيار ضعيف است مگر اينكه اسپرم ها به طريقي خود را از ديواره پرده بكارت عبور بدهند و به تخمك برسند كه معمولا چنين اتفاقي نمي افتد.
    اين سوال براي تمام كساني كه تازه نامزد كرده اند و هنوز زندگي زناشويي را شروع نكرده اند پيش مي آيد
    نگران نباشيد .
    برخي علائم حاملگي عبارتند از:
    تهوع صبحگاهي - استفراغ  - سرگيجه - سردرد - احساس ضعف و خستگي
    مد نظر داشته باشيد استرس و ترس از حاملگي براي دختر ميتواند كه شروع دوره ماهانه  جديد را با تاخير روبرو كند .و آن وقت شما فكر كنيد نامزدتان باردار است.
    پس بيخود ترس به خود ونامزد خود القا نكنيد.

13. با تشکر دوست عزیز کمی دلگرم شدم ولی همچنان نگرانم.
    در آن موقع دقیق محاسبه کردیم روز 18 دوره ماهیانه بود.
    با امشب 2شبه که قرص LD هر شب2تا مصرف میکنه..و تا 3شب میخاد بخوره.
    ......... فقط حدودا چند روز پس از قطع قرصها باید منتظر عادت ماهیانه بود؟
    آزمایش خون چند روز بعد جواب میده؟
    با بیشترین تشکرها...............................

14. سلام و با اجازه مدیر

در سیکل پریود تخمک ها در روز 14+-2 روز (یعنی بین 12 تا 16 روز مانده به پریود بعدی) تولید تخمک میکنند. در سیکل منظم در روز 18 سیکل مشکلی نیست.

بوسیله آزمایش خون پس از 6 روز و با آزمایش ادرار پس از 12 تا 14 روز تست جواب میدهد.
    توصیه البته به زوجها این است که تست زمانی انجام شود که پریود صورت نگیرد. زیرا حتی تست  مثبت قبل از پریود میتواند با صورت پذیرفتن پریود دوباره منفی شود.
    شما نگران نباشید. این اطلاعات در مورد شما صدق نمیکند.

15. sanam_na نوشته است: با سلام خدمت دکتر صادقی
    با توجه به موضوعی که در بالا مطرح شد، مبنی بر ناسالم بودن رابطه در دوره پریودی لطفاً بیشتر توصیح دهید که چه مشکلات و بیماری هایی ایجاد می کند؟

سلام،
    عمده ترین مشکل ایجاد عفونت است چون در این شرایط هم محیط برای رشد میکروارگانیسم ها مستعد تر است و هم اینکه مخاط دستگاه تناسلی مستقیم تر در معرض خواهد بود. علاوه بر این معمولا در زمان خونریزی شرایط فیزیکی زن مشکل تر بوده و چنین عملی ممکن است باعث آزردگی و درد بیشتر در وی گردد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 9 از 57
رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید