شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کم کاری تیروئید مادرزادی (ارثی)

1. با سلام من دیروز رفتم پیش یه متخصص بهم گفت کم کاری تیروئید دارم الان مشخص شده مادرزادی بوده یعنی ارثی

بهم 100 تا قرض لوکسین داد واسه سه ماه  گفت تا آخر عمر باید دارو بخورم  این خوردن داروها عوارض نداره تا اخر عمر و اینکه

من میخوام ازدواج کنم واسه بچه دار شدن  و زایمان و خو بچه چه مشکلاتی به وجود میاد یعنی اینکه من نمیتونم مثل همه یه

زندگی عادی داشته باشم خیلی نگرانم اگه میشه  راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2. سلام
    کم کاری یا پر کاری تیروئید چه عوارضی میتونه داشته باشه

3. saeedfekr نوشته است: سلام

سلام دوست عزيز

عوارض كم كاري تيروئيدو نميدونم ولي پركاري تيروئيد اين عوارضو داره كه شايد با عوارض كم كاري مشترك باشه:
    1. لرزش زبان. اگه زبونتو جلو ايينه در بياري ميبيني كه لرزش داره و يه جا ثابت ني.
    2. تعريق زياد در كف دست.
    3. افزايش ميزان استرس در بدن
    4. يه سري عوارض جنسي هم داره مثلا از غلظت مني كم ميكنه يا در بيضه ها يه حالتي مثه ذوق ذوق كردن ايجاد ميشه.
    5. گرفتگي ماهيچه ها بيشتر ميشه مخصوصا عضلات زير بغل.
    و ...
    يه از تيروئيد بده تا خيالت راحت شه. موفق باشي.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. saeedfekr نوشته است: سلام

علائم كم كاري تيروئيد :
    ضعف .خستگي.رنگ پريدگي.صورت پف آلود .عدم تحمل سرما . افزايش وزن.يبوست. منوراژي(كه اختلاليه مربوط به سيكل قاعدگي). ادم محيطي ( ورم كلي در بدن) . برادي كاردي ( يا همون كاهش تعداد ضربان قلبي )

علائم پر كاري تيروئيد :
    عدم تحمل گرما . كاهش وزن.طپش قلب.اسهال . آمنوره(كه اختلاليه مربوط به سيكل قاعدگي).پوست مرطوب و تعريق زياد . نازك شدن تار موها

تشخيص نهايي از روي آزمايش خون خواهد بود و دارا بودن علائم كافي نيست!!!

5. raha_taranom نوشته است: با سلام من دیروز رفتم پیش یه متخصص بهم گفت کم کاری تیروئید دارم الان مشخص شده مادرزادی بوده یعنی ارثی

بهم 100 تا قرض لوکسین داد واسه سه ماه  گفت تا آخر عمر باید دارو بخورم  این خوردن داروها عوارض نداره تا اخر عمر و اینکه

من میخوام ازدواج کنم واسه بچه دار شدن  و زایمان و خو بچه چه مشکلاتی به وجود میاد یعنی اینکه من نمیتونم مثل همه یه

زندگی عادی داشته باشم خیلی نگرانم اگه میشه  راهنمایی کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
    دوست عزيز انقدر نگران نباشيد !!!
    بله شما ميتوني زندگي عادي داشته باشي ...چرا كه نه ؟!!!
    خوردن لوتيروكسين براي شما مشكلي ايجاد نميكنه ....بعلاوه اينكه علائم احتمالي كم كاري تيروئيد در شما بهتر هم خواهد شد
    در مورد ترستون براي بارداري بايد بگم اين دارو گروه آ هست ....يعني در بارداري سيف و بي خطره (البته در دوز مجاز كه براي جايگزين كردن كمبود هورمون بدن به كار بره)
    اگر دوست داشتين و وقت داشتين اين لينك رو مطالعه كنيد تا خيالتون راحت شه

به هيچ عنوان جاي نگراني نيست Smile
    شاد و سلامت باشيد ./.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام دوست عزیز!
    چرا اینقدر نگرانید؟
    خدا درد رو که میده درمان هم باهاش هست پس توکل به خدا!
    من خودم هم تجربه کم کاری تیروئید رو داشتم ودارم
    بهتون بگم که هیچ خللی به زندگیتون وارد نمکنه.نگران نباشین
    با مصرف دارو از پیشرفتش جلوگیری میکنید و این خیلی خوبه
    نه برای زایمان نه برای ازد.اج هیچ مشکلی پیش نمیاره.
    نگران نباشید.

7. با سلام من آزمایش دادم
    تی .اس . اچ  00/9 بود  دوبار دادم  هر دو بار زیر 10 بود اما دکتر بهم گفته تا "آخر عمر باید قرص بخورم و اینکه کلسیم بدنمو میگره از یکسال دیگه باید قرص کلسیم بخورم، من هنوز24 سالمه بعد تو اینترنت خوندم اونای که کم کاری تیروئید دارن یا نازا میشن یا بچشون عقب افتاده  میشه واقعا چند درصد اینطوری میشن ؟ یا چقدر پیش آمده که نازا یا عقب افتاده بشن  در صورت درمان یا کنترلش چی؟؟نگرانم

8. سلام من هرجا خواستم درمورد قدم سوال بپرسم نشد مجبور شدم اينجا بگم
    ميخواستم بدونم قضيه چيه من تو روز قدم 157-158 هست اما شب 156؟؟؟!!! كدومش درسته؟؟؟از كجا بدونم قدم چنده خب؟؟؟از صبح تا شب 600تا عدد به من ميده اين متر

9. واقعا كه حالا اگه سوال جنسي بود 100نفر جواب داده بودن مردم ايران همينن

10. من دقیقا اطلاعاتم راجع بهش زیاد نیست اما فکر میکنم بخاطر اینه که چون شب خوابیدن و  استراحت میکنین   مفصل ها  از هم بازتر میشوند به این علت که صبح  قدتون بلندتره اما نه اونقد که فاحش باشه و بشه تغییرشو دید

11. saraa72 نوشته است: سلام من هرجا خواستم درمورد قدم سوال بپرسم نشد مجبور شدم اينجا بگم
    ميخواستم بدونم قضيه چيه من تو روز قدم 157-158 هست اما شب 156؟؟؟!!! كدومش درسته؟؟؟از كجا بدونم قدم چنده خب؟؟؟از صبح تا شب 600تا عدد به من ميده اين متر

سلام
    به طور کل این مسئله برای تمام اعضای بدن اتفاق میفته. یعنی در شب به مقدار بسیار کم (که اگه دقت نکنید اصلا متوجهش نمیشید) اعضای بدن کاهش سایز دارن. دست ها ، پاها و ... قد هم از این قضیه مستثنی نیست مسلما. ذهنتون رو درگیر این مسئله نکنید. کاملا طبیعیه.

12. ميدونم طبيعيه...اما ميخوام قد واقعيم رو بدونم چون لازم دارم..ميخوام بدونم كدوم درسته؟اونكه تو شب نشون ميده يا اون كه تو روزه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید