شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. 136107 نوشته است: سلام و خسته نباشيد خدمت جناب دكتر و دوستان محترم بيست و پنجم  ماه گذشته اسفند ماه شروع پريوديم بوده حدودا 5يا 6 فروردين ماه با همسرم نزديكي داشتم ولي دخول انجام نشد فقط به صورت تماس با الت ايشون به صورت ماساژ كه فقط روي واژنم ولي دخول اصلا انجام نشده به علت مطالبي كه قبلا راجب پيش مايع و وجود اسپرم خوانده بودم قرص اورژانسي استفاده كردم كه يك بسته 2 عددي بود يكي را 2 -3 ساعت بعد  و بعدي را 12 ساعت بعد استفاده كردم البته بعد از استفاده قرص 2 دفعه ديگه به همان شكل قبلي رابطه داشتيم ولي از اونجايي كه در ماه بايد يك دفعه از روش اورژانسي استفاده كرد ديگه استفاده نكردم حدودا 3 روز بعد از استفاده از قرص به خونريزي افتادم اولش خونريزيم كمتر از پريود بود ولي روز سوم و چهارم شدتش خيلي زياد شد الان حدود پنج روزه كه خونريزي دارم و قطع نشده البته تقريبا يك روزه كه قرص مفناميك اسيد استفاده ميكنم كه خونريزيم كمتر بشه ولي تا الان كه تغييري نكرده ميخواستم بدونم علت خونريزي چي ميتونه باشه ممكنه پردم صدمه ديده باشه يا علائم بارداري باشه يا اينكه از عوارض استفاده قرص مي باشد اگر لطف كنيد سوالاتم را پاسخ بديد خيلي ممنونم و  براي اينكه بهتر بشم بايد چيكار كنم  ممنون از لطفتون

سلام دوست عزیز
    درسته این سوالتون نی ولی اگه قرصایی که برای روش اورژانس استفاده کردین لوونورژسترول بودن نحوه مصرف درسته
    (البته به طور همزمان هم میتونیستین دو تا قرصو بخورین) و از بارداری جلوگیری میکنه. هر چند نزدیکیتونم در دوره بی خطر بوده.
    مصرف قرصا اختلال هورمونی در بدنتون ایجاد میکنه و پریودتون عقب جلو میشه.
    با توجه به نوع رابطتون چون دخول نداشتین بکارتتون سالمه.
    استرس نداشته باشین.

2. سلام
    من با نامزدم از عقب رابطه داریم.البته همیشگی نیست.مثلا گاهی هفته ای 3 بار و گاهی
    هم هر 3 هفته 1 بار.
    می خواستم بدونم اگر تو این رابطه منی بین مقعد و دهانه بیرونی الت نامزدم ریخته بشه
    برای جلوگیری از بارداری باید چه روزهایی و چند عدد قرص ال دی مصرف بشه؟؟؟
    عادتش هم منظم هست.

3. name2002 نوشته است: سلام
    من با نامزدم از عقب رابطه داریم.البته همیشگی نیست.مثلا گاهی هفته ای 3 بار و گاهی
    هم هر 3 هفته 1 بار.
    می خواستم بدونم اگر تو این رابطه منی بین مقعد و دهانه بیرونی الت نامزدم ریخته بشه
    عادتش هم منظم هست.

سلام دوست عزیز
    بارها توصیه شده که رابطه از مقعد انجام نشه بخاطر عوارض بدی که داره.
    به هر حال...
    رابطه از مقعد باعث بارداری نمیشه ولی اگه منی روی سطح واژن ریخته شد 4تا ال دی تا حداکثر 72 ساعت بعد رابطه مصرف شه و 4 تای دیگه 12 ساعت بعد.
    سعی کنین رابطه هاتون با کاندوم و در دوران بی خطر باشه.
    روشای پیشگیری رو بیشتر مطالعه کنین.
    موفق باشین.

4. name2002 نوشته است: سلام
    هم هر 3 هفته 1 بار.
    عادتش هم منظم هست.

در صورتی که منی وارد واژن بشه احتمال بارداری هست. در شرایطی که شما گفتید احتمال این اتفاق هست و باید مراقب بود.
    ضمناً لازم به تذکره که تا حد امکان از رابطه‌ی مقعدی خودداری کنید که مخاطرات زیادی داره. در صورت انجام این روع رابطه هم حتماً از کاندوم استفاده کنید.
    در مورد جلوگیری هم اینجا رو مطالعه کنید. (در مورد جلوگیری کلی) و یا اینجا (برای جلوگیری اورژانسی)

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. سلام دوستان
    سال نو مبارک

یه سوالی داشتم از آقای دکتر آیا قرص اتیسترون دقیقا همان قرص سیپروترون کامپاند است؟ شرکت داروسازی ایران هورمون
    من از داروخانه سه قوطی خریدم که هر سه مال این شرکت داروسازی یکی از قوطیا روش نوشته سیروترون کامپاند که تولیدش مال یه سال پیشه ولی دوتای بعدی روش نوشته اتیسترون و پایینش کوچولو نوشته سیپروترون کامپاند که تولیدش مال امساله ( منظورمه 90)

تو نت سرچ کردم یه جایی نوشته این دوتا یکین که شرکت ایران هورمون با نام اتیسترون تولید میکنه و ابوریحان با نام سیپروترون کامپاند! ولی مال من هرسه تا قوطی ایران هورمونه

ممنون میشم جوابمو بدین

6. قرص مربوطه همان  سیپروترون کامپاند هستش و مواد هرمونی و نوع فورمولاسیون همان هست فقط نام تجاریش عوض شده همین

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. name2002 نوشته است: سلام
    هم هر 3 هفته 1 بار.
    عادتش هم منظم هست.

دوست عزیز
    اول از همه به گفته دوستان تا میتونید این نوع رابطه رو کم کنید و حتی حذفش کنید چون عوارض ماندگار و مهمش چندین سال بعد خودشو نشون میده مثل بی اختیاری مدفوعی و...
    اما در موارد اورژانس همونطور که دوستان گفتن قرص ال دی هم در دسترسه که اگر احساس تهوع کردن در اثر مصرف دفعات بعدی نیم ساعت قبل از مصرف قرص ضد تهوع یا ویتامین b6مصرف کنن.
    البته قرص بهتری که الان اومده قرص لوونژسترول که 2 عددد در یک بسته قرار داره که میتونن هر دو رو همزمان یا یکی رو در اولین فرصت تا 72 ساعت و دیگری رو 12 ساعت بعد مصرف کنن,عملکردش مثل ال دی است اما عوارض اونرو نداره.

8. سلام
    دکتر به من برای تنظیم پریودم 2 بسته قرص ال دی یاز رو داد  که از روز 5ام پریود شروع به خوردن کردم (قبلا یه قرص ال دی دیگه مصرف کرده ام اما اسمش یادم نیست و با مصرف اولیش استفراغ کردم به همین دلیل بهم یاز دادن) 5 تای اول رو با قرص ضد استفراغ  متوکلوپرامید مصرف کردم 6امی را بدون متوکلوپرامید و باز هم بالا اوردم و الان 2 روز که مصرف رو قطع کردم
    باید چیکار کنم؟ خوردن را ادامه بدم؟ با متوکلوپرامید (ممکن بعد از مصرف تعدادی حالت تهوع از بین بره؟)؟ یا مصرف رو قطع کنم؟

9. سلام
    ببخشید من و دوست دخترم رابطه محافظت نشده داشتیم بصورت کامل و پریود دوستم منظم هست تقریبا.
    آیا نیاز به مصرف قرص ضدبارداری به روش اورژانسی هست؟ با توجه به اینکه منی داخل ریخته نشده و 5روز مونده به دوره بعدی پریود شدن دوستم(ولی پیشاب چون بصورت کامل انجام دادیم فک کنم داخل واژینال هم ... و ترس از پیشاب دارم)

10. name2002 نوشته است: سلام
    هم هر 3 هفته 1 بار.
    عادتش هم منظم هست.

دوست عزیز یه مورد هم من اضافه کنم به صحبتهای دوستان انجمن:
    در هر دوره از عادت نامزدتان فقط مجاز هستین به یک بار استفاده از قرص ضدبارداری به روش اورژانسی و توصیه میشه در سال هم  بیشتر از 4-5 دفعه از قرص ضدبارداری به روش اورژانسی استفاده نشه.

11. arman100 نوشته است: سلام
    ببخشید من و دوست دخترم رابطه محافظت نشده داشتیم بصورت کامل و پریود دوستم منظم هست تقریبا.
    آیا نیاز به مصرف قرص ضدبارداری به روش اورژانسی هست؟ با توجه به اینکه منی داخل ریخته نشده و 5روز مونده به دوره بعدی پریود شدن دوستم(ولی پیشاب چون بصورت کامل انجام دادیم فک کنم داخل واژینال هم ... و ترس از پیشاب دارم)

اگر اطمینان دارید منی اصلاً داخل ریخته نشده با توجه به زمان رابطه، گرچه احتمال صفر مطلق نیست ولی نیازی به پیشگیری اورژانسی دیده نمی‌شه.

12. arman100 نوشته است: سلام

دوست عزیز
    با توجه به اینکه میگید پریودشون منظمه احتمال کمه و نیاز به قرص اورژانس نیست اما اگر اختلاف روزهاشون بیش از 3 تا 4روز در هر دوره اس به جهت اطمینان استفاده کنن اما اگر اختلاف روزها کمتره نیازی نیست و فقط سعی کنید بدون استرس منتظر پریود شدنشون باشید چون ممکن فشار عصبی زیاد پریودشون رو عقب تر بندازه.اما اگر نهایتا تا 10 روزبعد از تاریخ پریودشون، پریود نشدن باید دیگه چک کنید
    پیروز باشید

13. با عرض سلام

ببخشین شاید سوالم خیلی تکراری باشه ولی از لحاظ روانی دوست داشتم که خودم جوابم رو بگیرم

من و نامزدم با هم رابطه داشتیم . و من بعد از 40 ساعت 2 عدد قرص hd رو مصرف کردم . و بعد از گذشت 12 ساعت چون در حال سفر کاری بودم فقط تونستم 1 عدد قرص رو بخورم اما بعد از گذشت 2 ساعت قرص دوم رو خوردم . در ضمن رابطه ای که داشتیم دخول کامل نبود یعنی وقتی ارضا شدن آلتتشون بیرون بود ولی خودش می گه مایع مذی اگه درست گفته باشم .خاهش می کنم جواب بدین چون از لحاظ روانی دارم داغون می شم.

14. سلام دوستان عزيز
    لطفاً راهنمايي كنيد.
    دوست دخترم ديروز 20/1/91 پريودش اتمام يافته.
    اگر بخواهد در تاريخ 10/3 الي 15/3 پريود نباشه چه تاريخي و چه قرصي را به چه روشي بايد بخورد ؟

15. bahi نوشته است: سلام دوستان عزيز
    لطفاً راهنمايي كنيد.
    دوست دخترم ديروز 20/1/91 پريودش اتمام يافته.
    اگر بخواهد در تاريخ 10/3 الي 15/3 پريود نباشه چه تاريخي و چه قرصي را به چه روشي بايد بخورد ؟

سلام دوست عزيز

پريود ايشون چند روزس؟ منظمه؟
    اگه پريودشون طوري هس كه تو اين روز پريود نميشن كه نيازي به مصرف قرص ني ولي اگه پريودشون تو اين ايامي كه گفتين رخ ميده ايشون بايد 5 – 6 روز قبلش از قرصاي جلوگيري مثه ال دي يا ياسمين يا ... به طور منظم استفاده كنن.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 16 از 22
رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید