شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مقابله با خارش کهیر

1. با عرض سلام و خسته نباشید،

من به کهیر مبتلا هستم و به پزشکهای متعددی جهت تست جلدی و درمان مراجعه کرده ام که بی فایده بوده است و به من گفته اند که دلیل 70 درصد کهیرها ناشناخته است و بیماری من هم جزو همان 70 درصد است!
    کهیر من گاهی شدید و گاهی ضعیف است اما تقریبا همیشه جایی در بدن من هست که قرمز شده باشد و بخارد! گاهی خارشهایی در حد زخم شدن... بی خوابی و...
    انواع داروها را نیز امتحان کرده ام (حتی آپوسیتریزین که کوچکترین اثری نداشته است) و فقط زادیتن و  هیدروکسی زین بر من اثر دارند که جدیداً هیدروکسی زین (که بسیار موثر و خواب آور بوده است) بر من اثری ندارد! نه خواب آور است و نه کهیر را بهتر میکند! زادیتن هم که گاهی بد نیست و گاهی هیچ اثری ندارد!

حال چند سوال داشتم:

1. در مواقعی که خارش شدید است جهت کم شدن خارش از پماد کالامین استفاده میکنم که گاهی اوقات موثر است ولی نه همیشه. آیا پماد موثرتری وجود دارد؟ البته گاهی آنقدر کهیر دارم که اگر بخواهم از پماد استفاده کنم باید حمام پماد بگیرم!!

2. چرا اثر هیدروکسی زین کم شده است؟! مدتی بود از آن استفاده نمیکردم چون بسیار خواب آور است. حال که استفاده میکنم بی اثر است (دارو مربوط به همان تولید کننده است) آیا دارو مشکل دارد؟ آیا هیدروکسی زین خارجی هم در ایران هست یا خیر؟

3. لطفاً پماد (یا اسپری) بی حسی ای معرفی کنید که در مواقعی که خارش بسیار اذیت میکند از آن استفاده کنم. پمادی که اثرات سوء نداشته باشد یا کمتر داشته باشد. آیا پمادی که در دندانپزشکی و قبل از آمپول زدن به لثه میزنند مناسب است؟ نام آن پماد چیست؟

4. تستهای جلدی همگی منفی بوده و حساسیت به هیچ ماده ای را نشان نداده اند. آیا تستهای بیشتری انجام بدهم یا فایده ندارد؟ شنیده ام کیتهایی آمده است که به پشت فرد میزنند و مواد زیادی را تست میکند. توصیه میکنید؟

5. یکی از پزشکان به من کورتن تجویز کرد که در دوره ای یک ماهه از آن استفاده کردم و کوچکترین اثری برای من نداشت درصورتیکه پزشک گفته بود که روز بعد از شروع قرصها کهیر میبایست کاملاً خوب شود (به صورت مقطعی) البته به مضرات کورتن هم اشاره کرد ولی سوال من این است که چرا کورتن بر من اثری نداشته است؟! مگر کهیر غیر از ضعف سیستم ایمنی است و کورتن هم سیستم ایمنی را موقتاً مختل میکند؟! پس چرا اثری نداشته؟! دوز آن کم بوده یا منشاء کهیر من عامل دیگری است؟!

با تشکر فراوان

2. dariush1970 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید،
    من به کهیر مبتلا هستم و به پزشکهای متعددی جهت تست جلدی و درمان مراجعه کرده ام که بی فایده بوده است و به من گفته اند که دلیل 70 درصد کهیرها ناشناخته است و بیماری من هم جزو همان 70 درصد است!
    کهیر من گاهی شدید و گاهی ضعیف است اما تقریبا همیشه جایی در بدن من هست که قرمز شده باشد و بخارد! گاهی خارشهایی در حد زخم شدن... بی خوابی و...
    انواع داروها را نیز امتحان کرده ام (حتی آپوسیتریزین که کوچکترین اثری نداشته است) و فقط زادیتن و  هیدروکسی زین بر من اثر دارند که جدیداً هیدروکسی زین (که بسیار موثر و خواب آور بوده است) بر من اثری ندارد! نه خواب آور است و نه کهیر را بهتر میکند! زادیتن هم که گاهی بد نیست و گاهی هیچ اثری ندارد!
    حال چند سوال داشتم:
    1. در مواقعی که خارش شدید است جهت کم شدن خارش از پماد کالامین استفاده میکنم که گاهی اوقات موثر است ولی نه همیشه. آیا پماد موثرتری وجود دارد؟ البته گاهی آنقدر کهیر دارم که اگر بخواهم از پماد استفاده کنم باید حمام پماد بگیرم!!

سلام،
    در مورد کهیر و علل آن قبلا به طور کامل صحبت شده است، جستجو کنید. پمادهای قویتر وجود دارند ولی در راستای اثر بیشتر، عوارض آنها هم بیشتر می شود که بهتر است با تجویز پزشک مصرف شوند.
    dariush1970 نوشته است: 2. چرا اثر هیدروکسی زین کم شده است؟! مدتی بود از آن استفاده نمیکردم چون بسیار خواب آور است. حال که استفاده میکنم بی اثر است (دارو مربوط به همان تولید کننده است) آیا دارو مشکل دارد؟ آیا هیدروکسی زین خارجی هم در ایران هست یا خیر؟

احتمال دارد که مقاومت دارویی به هر دلیلی ایجاد شده باشد.
    dariush1970 نوشته است: 3. لطفاً پماد (یا اسپری) بی حسی ای معرفی کنید که در مواقعی که خارش بسیار اذیت میکند از آن استفاده کنم. پمادی که اثرات سوء نداشته باشد یا کمتر داشته باشد. آیا پمادی که در دندانپزشکی و قبل از آمپول زدن به لثه میزنند مناسب است؟ نام آن پماد چیست؟

اسپری و پماد لیدوکایین می تواند چنین اثری داشته باشد.
    dariush1970 نوشته است: 4. تستهای جلدی همگی منفی بوده و حساسیت به هیچ ماده ای را نشان نداده اند. آیا تستهای بیشتری انجام بدهم یا فایده ندارد؟ شنیده ام کیتهایی آمده است که به پشت فرد میزنند و مواد زیادی را تست میکند. توصیه میکنید؟

ممکن است مفید باشد ولی ممکن هم هست این آزمون هم منفی باشد و علت همچنان ناشناخته! باقی بماند.
    dariush1970 نوشته است: 5. یکی از پزشکان به من کورتن تجویز کرد که در دوره ای یک ماهه از آن استفاده کردم و کوچکترین اثری برای من نداشت درصورتیکه پزشک گفته بود که روز بعد از شروع قرصها کهیر میبایست کاملاً خوب شود (به صورت مقطعی) البته به مضرات کورتن هم اشاره کرد ولی سوال من این است که چرا کورتن بر من اثری نداشته است؟! مگر کهیر غیر از ضعف سیستم ایمنی است و کورتن هم سیستم ایمنی را موقتاً مختل میکند؟! پس چرا اثری نداشته؟! دوز آن کم بوده یا منشاء کهیر من عامل دیگری است؟!
    با تشکر فراوان

نمی توان به طور دقیق اظهارنظر نمود همانطور که علت این بیماری را هم در بسیاری از موارد نمیتوان دقیق مشخص کرد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید