شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ایا کلوتیزول واژینال عفونت را به کلی از بین میبرد؟

1. با سلام
    دوستان لطفا راهنمایی کنید.
    دچار سوزش بعد از رابطه شده بودم و گاهی هم خارش و ترشح داشتم که بلافاصله از قرص واژینال کلوتیزول استفاده کردم.ب مدت 6شب....ک نمیدونم کافی بوده یا نه؟
    خارش و ترشح کاملا رفع شده..و اصلا از لباس زیر استفاده نمیکنم و خودمو کاملا خشک نگه میدارم
    ولی در ابتدا و انتهای امیزش دچار سوزش میشم..که با دوش سوزشم رفع میشه ولی چون قصد باردار شدن دارم بلافاصله بعد از امیزش نمیتونم شست و شو انجام بدم..و مجبورم تا دقایقی سوزش رو تحمل کنم.حالا سوالم اینه که ..
    علت سوزش  چیه؟؟؟
    ایا هنوز من عفونت دارم که سوزش ادامه داره؟ یا علت از منی همسرم میتونه باشه؟
    در ضمن جوش بزرگ و دردناکی در قسمت بیرونی التم وجود داره..ایا این جوش و سوزش با هم رابطه ای دارن؟؟؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

2. سلام
    ممکنه عفونت شما کاملا درمان نشده باشه. شما که قصد بارداری دارید نباید یه سر به دکتر بزنی با این اوصاف دوست من؟ فکر نمیکنی تجویز پزشک از خوددرمانی شما موثرتره؟
    بارها به همه افراد توصیه شده از خوددرمانی بپرهیزند چه برسه به شما که قصد بارداری دارید. سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا هم مشکلتون رفع شه و هم بارداری سالم تری رو تجربه کنید.
    به امید شادکامی...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. elinaze نوشته است: سلام
    ممکنه عفونت شما کاملا درمان نشده باشه. شما که قصد بارداری دارید نباید یه سر به دکتر بزنی با این اوصاف دوست من؟ فکر نمیکنی تجویز پزشک از خوددرمانی شما موثرتره؟
    بارها به همه افراد توصیه شده از خوددرمانی بپرهیزند چه برسه به شما که قصد بارداری دارید. سریعتر به پزشک مراجعه کنید تا هم مشکلتون رفع شه و هم بارداری سالم تری رو تجربه کنید.
    به امید شادکامی...

دوست عزیزم
    با تجویز پزشک این دارو رو استفاده کردم..و لی سوزش همچنان ادامه داشت ک تازگی بهتر شده...لک بینی هم ک داشتم خود بخود  برطرف شد..
    در معایناتی ک دکتر انجام داد گفت اصلا عفونت یا زخمی وجود نداره و علت لک بینی نامعلومه.

4. تا زمانی که زخم یا خراش یا عفونت وجود نداشته باشه خونریزی هم نباید باشه. از داروی خاصی استفاده نکردید تازگی ها؟ زمان دخول واژنتون کاملا خیس و آماده هست؟
    با توجه به این که گفتید لکه بینی هم خوب شد الان دیگه مشکلی ندارید؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. elinaze نوشته است: تا زمانی که زخم یا خراش یا عفونت وجود نداشته باشه خونریزی هم نباید باشه. از داروی خاصی استفاده نکردید تازگی ها؟ زمان دخول واژنتون کاملا خیس و آماده هست؟
    با توجه به این که گفتید لکه بینی هم خوب شد الان دیگه مشکلی ندارید؟

با سلام
    از دو نوع قرص استفاده کردم با تجویز پزشک  ...سیتالوپرام و نورتریپتیلین ک فک نمیکنم ربطی ب مشکل من داشته باشه.
    در مورد امادگی واژن هم باید بگم بستگی ب شرایط داره گاهی اوقات اماده میشم گاهی اوقات بنا ب دلایل مختلف نه.
    الان هم مشکل خاصی دیده نمیشه ب جز کمردردهای خفیف ک از زمان لکبینی شروع شده.
    در ضمن  10 روز  مونده بود ک من پریودشم لک بینی شروع شد و چند روز ادامه داشت تا اینکه قطع شد و من در تاریخ  دقیق پریود شدم ولی فقط یک روز.
    دکترم میگه فعالیت سنگین هم میتونه باعث بروز این مشکل بشه.
    مرسی از راهنمایی های شما دوست عزیزم الی ناز جان.

6. میتونید اینو بخونید

درضمن حتما به پزشک مرتبط مراجعه کنید

7. baran_24

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام .من مدت زیادی هست که عفونت های سبز رنگی دارم و شورتم هم همیشه زرد میشه و بوی خیلی بدی هم داره . چندین بار دکتر رفتم اما خوب نشد .دیروز دوباره رفتم که محلول کانازول 1 درصد و پماد کلوتریمازول و قرص  fluconazole  داد .به نظر شما این داروها اثر داره .ضمنا من مجرد هستم

8. baran_24 نوشته است: سلام .من مدت زیادی هست که عفونت های سبز رنگی دارم و شورتم هم همیشه زرد میشه و بوی خیلی بدی هم داره . چندین بار دکتر رفتم اما خوب نشد .دیروز دوباره رفتم که محلول کانازول 1 درصد و پماد کلوتریمازول و قرص  fluconazole  داد .به نظر شما این داروها اثر داره .ضمنا من مجرد هستم

سلام دوست عزیز

تاپیکای زیرو مطالعه کنین.

Fluconazole

Clotrimazole

9. Aylana

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    baran_24 نوشته است: سلام .من مدت زیادی هست که عفونت های سبز رنگی دارم و شورتم هم همیشه زرد میشه و بوی خیلی بدی هم داره . چندین بار دکتر رفتم اما خوب نشد .دیروز دوباره رفتم که محلول کانازول 1 درصد و پماد کلوتریمازول و قرص  fluconazole  داد .به نظر شما این داروها اثر داره .ضمنا من مجرد هستم

سلام. داروهايي كه ذكر كرديد براي درمان عفونت قارچي هستند. ولي با توجه به توضيحات شما به نظرم دچار واژينوز باكتريال شديد كه خانمهاي مجرد هم ممكنه به اون مبتلا بشن كه ناشي از تجمع مخلوطي از ميكربهاي هوازي و غير هوازي در واژن هست و علايمش ترشحات زرد تا خاكستري بدبو با بوي ماهي و گاهي سوزش و تكرر ادرار و كمردرد هست و درمانش ژل كليندامايسين موضعي يا قرص مترونيدازول به مدت يك هفته ميباشد.

10. baran_24

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Aylana نوشته است:
    baran_24 نوشته است: سلام .من مدت زیادی هست که عفونت های سبز رنگی دارم و شورتم هم همیشه زرد میشه و بوی خیلی بدی هم داره . چندین بار دکتر رفتم اما خوب نشد .دیروز دوباره رفتم که محلول کانازول 1 درصد و پماد کلوتریمازول و قرص  fluconazole  داد .به نظر شما این داروها اثر داره .ضمنا من مجرد هستم

سلام. داروهايي كه ذكر كرديد براي درمان عفونت قارچي هستند. ولي با توجه به توضيحات شما به نظرم دچار واژينوز باكتريال شديد كه خانمهاي مجرد هم ممكنه به اون مبتلا بشن كه ناشي از تجمع مخلوطي از ميكربهاي هوازي و غير هوازي در واژن هست و علايمش ترشحات زرد تا خاكستري بدبو با بوي ماهي و گاهي سوزش و تكرر ادرار و كمردرد هست و درمانش ژل كليندامايسين موضعي يا قرص مترونيدازول به مدت يك هفته ميباشد.

ببخشید اتفاقا من زیاد دستشویی میرم که ازمایش ادرار دادم که باکتری رو مقدارش رو زده few  و اینکه Ph هم 6 زده . من بعید میدونم با این داروها خوب بشم.درسته؟

11. baran_24 نوشته است:
    Aylana نوشته است:

ببخشید اتفاقا من زیاد دستشویی میرم که ازمایش ادرار دادم که باکتری رو مقدارش رو زده few  و اینکه Ph هم 6 زده . من بعید میدونم با این داروها خوب بشم.درسته؟

با سلام
    دوست عزیز،در وهله اول باید به دکترتون اعتماد کنید و بدونید داروهایکه دادن بر اساس معاینات بالینی شما بوده پس فعلاً درمان رو با همین داروها شروع کنید! انشالله خوب میشید،و اما نکته بعدی اینه که میگید زیاد دستشوئی میرید!خب دو مورد رو باید مد نظر قرار بدید اولاً  حتماً پس از ادرار کردن و شستن آلت، اون ناحیه رو خوب خشک کنید! چون وجود رطوبت موجب ایجاد قارچ در اون ناحیه میشه!ضمناً فاصله تعویض لباس زیرتونو هم کم کنید مثلاً هر یکروز درمیون حتماً البسه زیرتونو عوض کنید!سعی کنید شبها بدون البسه زیر بخوابید! و از طرفی از نوارها و پدهای بهداشتی  استاندار  ،هنگام پریودیتون استفاده کنید !و دوماً اگر تعدد دستشوئی رفتنتون زیاده،پیشنهاد میکنم یک آزمایش برای تشخیص قند خونتون بدید شاید قند خونتون  بالاست!چون اگر قند خون بالا باشه فرد،زیاد دستشوئی میره!
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید..
    برای رفع سوزش کلیتوریس و ناحیه داخل واژن.. حین و بعد از مقاربت چیکار میشه کرد؟
    اگه این سوزس ناشی از عفونت باشه ..درمانش چیه؟ منظورم اینه ک تا زمان درمان عفونت باید شخص این سوزشو ک البته خیلی هم شدید هست تحمل کنه؟؟؟
    ایا دارویی وجود داره ک از  سوزش جلوگیری کنه؟ و یا کاهش بده؟؟؟

13. Aysel_2 نوشته است: سلام
    اگه این سوزس ناشی از عفونت باشه ..درمانش چیه؟ منظورم اینه ک تا زمان درمان عفونت باید شخص این سوزشو ک البته خیلی هم شدید هست تحمل کنه؟؟؟

سلام ایسل خانم

یه سوال: شما بعد از 6 سال که ازدواج کردین تا حالا برا سوزش واژنتون بعد نزدیکی، به پزشک مراجعه نکردین؟؟؟

این تاپیکو بخونین تقریبا کامله.

فقط من یه مورد دیگه رو  هم برا علت سوزش واژنتون بعد نزدیکی اضافه می کنم، اینکه این سوزش میتونه به خاطر تغییر PH محیط واژنتون هم باشه چون PH  محیط واژن بین 3.8 - 4.5   و PH منی بین 7.2 - 8 در حالت معمولیه و این تغییر فاز بافری و اسیدی میتونه یه دلیل سوزشتون باشه.

ضمن اینکه برا مشخص شدن علت سوزشتون حتما به پزشک مراجعه میکنین، از ژل Lubricant هم میتونین برا کاهش درد و سوزش استفاده کنین.

به امید بهبودی

14. m1989 نوشته است:
    Aysel_2 نوشته است: سلام

سلام ایسل خانم

یه سوال: شما بعد از 6 سال که ازدواج کردین تا حالا برا سوزش واژنتون بعد نزدیکی، به پزشک مراجعه نکردین؟؟؟

این تاپیکو بخونین تقریبا کامله.

فقط من یه مورد دیگه رو  هم برا علت سوزش واژنتون بعد نزدیکی اضافه می کنم، اینکه این سوزش میتونه به خاطر تغییر PH محیط واژنتون هم باشه چون PH  محیط واژن بین 3.8 - 4.5   و PH منی بین 7.2 - 8 در حالت معمولیه و این تغییر فاز بافری و اسیدی میتونه یه دلیل سوزشتون باشه.

ضمن اینکه برا مشخص شدن علت سوزشتون حتما به پزشک مراجعه میکنین، از ژل Lubricant هم میتونین برا کاهش درد و سوزش استفاده کنین.

راستی بابت اون قضیه، من یه عذر خواهی به شما بدهکارم. امیدوارم رفع ابهام شده باشه.

به امید بهبودی

با سلام m جان ..
    دوست عزیز من ب تازگی دچار این مشکل شدم (یک ماهه تقریبا)..وچون تا زمان ویزیت دکترم  مدتی مونده خواستم از طریق سایت و شما دوستای خوبم به راه حل مشکلم برسم..ک البته ازتون ممنونم چون راهنماییتون بسیار کامل و جامع هستش.

حدود یک ماه قبل برای چکاپ ب دکترم مراجعه کرده بودم ..گفتن ک عفونت سطحی دارم و برام دارو نوشتن.(مترونیدازول)..از اون موقع دچار این سوزش وحشتناک شدم. با اینکه فقط یکی دو ورق از قرصام مونده همچنان این سوزش ادامه داره  .
    اگه این مشکل از عفونت باشه ایا بعد از بهبودی کامل سوزش رفع میشه؟؟؟
    ممنونم از لطفتون ..ک وقت صرف میکنید و پاسخگوی سوالات من هستید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید