شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

آیا احتمال حاملگی هست؟ (راهنمای دقیق قدم به قدم)

1. سلام!
    ببخشید اگر طولانی هست...
    من و همسرم تقریبا توی زمان های تخمک گذاریم یه شیطنت کوچیک داشتیم که هیچ دخولی نداشت(عقدیم)!فقط یه چند بار آلتشون از زیر لباس زیر به دهانه ی واژن من برخورد کرد...هیچ گونه ارضا شدنی اتفاق نیافتاد...به گفته ی خودشون هم پیشاب یا هر چیز دیگه خارج نشد...
    الان من 7 روزه دوره ام عقب افتاده!!توی تمام این 7 روز هم تمام علائم شروع دوره رو دارم
    تقریبا توی زمانی که باید دوره ام شروع می شد یه ناراحتی نسبتا شدیدی داشتم.که البتهمن هیچ وقت از ناراحتی دوره ام عقب نمی افته...و این که روز بعد از تموم شدن پریودی ماه قبل ،من سرما خوردگی خیلی شدیدی داشتم که دکتر واسه من کپسول چرک خشک کن(از اون هایی که بر اساس وزن بیمار می دن، اسمش یادم نیس) نوشت...
    دیروز هم من فقط و فقط یه قطره خون خیلی رقیق!!دیدم!و دیگه هیچی نمیاد!
    ااحتمال بارداری هست؟

2. faeze1366 نوشته است: سلام!
    ببخشید اگر طولانی هست...
    من و همسرم تقریبا توی زمان های تخمک گذاریم یه شیطنت کوچیک داشتیم که هیچ دخولی نداشت(عقدیم)!فقط یه چند بار آلتشون از زیر لباس زیر به دهانه ی واژن من برخورد کرد...هیچ گونه ارضا شدنی اتفاق نیافتاد...به گفته ی خودشون هم پیشاب یا هر چیز دیگه خارج نشد...
    الان من 7 روزه دوره ام عقب افتاده!!توی تمام این 7 روز هم تمام علائم شروع دوره رو دارم
    تقریبا توی زمانی که باید دوره ام شروع می شد یه ناراحتی نسبتا شدیدی داشتم.که البتهمن هیچ وقت از ناراحتی دوره ام عقب نمی افته...و این که روز بعد از تموم شدن پریودی ماه قبل ،من سرما خوردگی خیلی شدیدی داشتم که دکتر واسه من کپسول چرک خشک کن(از اون هایی که بر اساس وزن بیمار می دن، اسمش یادم نیس) نوشت...
    ااحتمال بارداری هست؟

با توجه به نوع رابطه شما احتمال بارداری وجود نداره
    اگه سابقه بی نظما پریودی ندارین جهت بررسی به پزشک مراجعه کنید گرچه که داروها و اتفاقی که براتون هم افتاده در بی نظمی دوره شما بی تاثیر نبوده

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. faeze1366 نوشته است: سلام!
    ببخشید اگر طولانی هست...
    ااحتمال بارداری هست؟

سلام فائزه خانم
    بادمك عزيز پاسختونو دادن. خب بارداري كه منتفيه ولي من ميخوام بگم شايد بخاطر استرسي كه از احتمال باردار شدنتون دارين باعث تاخير در پريودتون شده اولا ريلكس باشين دوما اگه بيشتر از 10 روز شد حتما بايد توسط پزشك ويزيت شين تا علت اصلي مشخص بشه. موفق باشين.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. tehqu نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    tehqu نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    tehqu نوشته است:
    tehqu نوشته است: سلام
    ماه پیش متوجه شدم نامزدم کیست داره (یک کیست 3 سانتی در تخمدان راست و یک کیست 5 سانتی در تخمدان چپ) و بعد از مراجعه به دکتر و یک روز بستری شدن توی بیمارستان (چون کیست یکم خونریزی کرده بود) دکتر قرص  مدروکسی پروژسترون داد بهشون و بعد از خوردن قرص و قطعش به مدت 5 روز پریود شد (همیشه 7 روزه بود) و بعد دکتر قرص یاسمین داد که از روز 5 قاعدگی شروع کنه به خوردن
    ما روز 8 قاعدگی یعنی 3 روز بعد از اتمام پریود و شروع قرص یک رابطه خیلی سزحی داشتیم ، پیش اب و منی به واژن نزدیک نبود فقط ممکنه دست خورده باشه به پیش اب و بعد دست خورده باشه به واژن
    حالا با توجه به تفاسیر بالا احتمال حاملگی هست؟
    و چند سوال :
    قرص ضد بارداری در روزهای اول مصرف چند درصد جلوی حاملگی رو می گیره (میدونم که تا وقتی یک دوره کامل نگذره نمیشه گفت صد در صد) پس میشه درصد بگین؟
    کیست های تخم دان چند درصد میتونه جلوی حاملگی رو بگیره؟
    ممنون میشم دقیق جواب بدید
    ممنون میشم جواب دقیق تری بدید

دوست عزیز
    ببینید در دوره اول شروع قرصهای جلوگیری معمولا بعد از 7 روز اثر مورد نظر گذاشته میشه و با ادامه دوره ها دریگه حتی این هفت روز هم نیاز نیست نگران بود اما علت اینکه این هفت روز گفته نمیشه اینه که چون خانمها از روز 5 پریود شروع به مصرف میکنن و بعد از 7 روز تازه میشه روز 13 که نزدیک تخمک گذاری میشه و قبلش اصلا تخمکی در کار نیست که جای نگرانی باشه البته اکثر موارد نزدیک به 99/8%.فقط سوال اینجاست سکلهای نمزدتون منظمه؟باید بگم قرصها در دوره های مصرف با صحیح ترین نحوه مصرف هم بازم موفقیت 99/8% دارن و باقی رو ضریب شکست روش در نظر میگیرن که ممکن در شرایطی ایجاد بشه.باتوجه به نوع رابطه شما و روز انجامش هم امکان بارداری تقریبا صفره چون هم منی یا پیشاب بسیار کمه و هم سطحی بوده و به قسمتهای داخلی تر مالیده نشده و هم بعد از پریود در دوره کم خطر بوده که معمولا در این دوره هنوز تخمک آزاد نشده که بتونه بارور بشه.
    کیست هم در موارد شدید یا در موارد که تخمدان پلی کیستیک بشه رو باروری خیلی تاثیر گذاره و در بادار شدن ایجاد مشکل میکنه اما در موارد کیست کم وکوچیک نظم تخمک گذاری  رو بهم میریزه وباعث درهای شدید پریود میشه.اما با 1 دوره 3 ماهه درمان معمولا برطرف میشه پس فعلا نگران نباشید و درمان را ادامه بدید تا سونوگرافی بعدی وضعیت مشخص به
    اگر امری بود در خدمتم.پیروز باشید

ممنون بابت جوابتون
    کمترین زمان پریودشون 25 روزه بوده و بیشترین 33 روزه
    این ماه پریودشون عقب افتاده
    ابن عقب افتادن میتونه از عوارض کیست یا قرص های یاسمین که مصرف می کنن باشه؟

دوست عزیز
    نامنظمی که در پریود ایشون دیده میشه میتونه بخاطر کیستشون بوده باشه که معمولا با مصرف قرصها نظم پیدا میکنه چون هم کیست کوچیکتر میشه و هم سطح هورمونی با قرصها به طور منظم بالا میره و بعد از قطعش افت میکنه و پریود صورت میگیره که البته بدن افراد متفاوته بعضی ها بلافاصله پریود میشن و برخی دیرتر اما حتما بسته بعدی رو 1 هفته بعد شروع کنن بدون توجه به اینکه پریود میشن یا نه اما شروع بسته سوم مشروط به پریود شدنه در افرادی که نزدیکی دارن به هر نحوی.پس نگران نباشید این اختلالات جزئی به علت کیسته معمولا و برطرف میشه اما حتما پیگیر باشید.
    اما در مورد قرصها باید بگم باعث تاخیر در پریود نمیشن و طبق عملکردشون بعد از قطع پریودی رخ میده و تنها در صورت وجود اختلال این برنامه بهم میریزه مثل کیست و یا بارداری و...بعلاوه این قرصها باعث نظم سیکلشون خواهد شد تا بتونید تاریخ تخمک گذاریشون رو در اینهد محاسبه کنید.دوست عزیز معمولا کیست روی تخمک گذای تاثیر میذاره و از این نظر برای افراد حائز اهمیته.
    پیروز باشید

ممنون بابت جوابتون
    این سری که قرص جلوگیری می خورن دیگه نیاز به روش پیشگیری دیگه نیست؟
    یعنی ماه پیش قرص یاسمین روزی یک دونه خوردن بعد از قطع قرص 5-6 روز بعد پریود میشن و بعد دوباره روز5 پریود شروع به خوردن یاسمین روزی یک دونه می کنه ، دیگه نیاز به هیچ روش جلوگیری نیست؟

دوست عزیز
    روش استفاده قرصها به این نحوه که ایشون در اولین بسته از روز 5 پریود شروع میکنن بعد از اتمام اولین بسته و مصرف هر 28 قرص 1 هفته صبر کرده و بعد بسته دوم رو شروع میکنن بدون توجه بر روز پریودشو . باز بعد از بسته دوم دوباره 7 روز صبر کرده و بسته  سوم رو استفاده میکنن.
    نکته مهم اینجاست ممکن فرد بعد از بسته اول 6روز بعد پریود بشه باز نباید تا روز 5 شما صبر کنید بلکه فقط فاصله 7 روزه رعایت بشه بعلاوه ممکن پیش بیاد کسی بعد از مصرف بسته اول تو 7 روز پریود نشه باز باید بسته دوم رو شروع کنه اما مهم ترین نکته اینجاست که شروع بسته سوم فقط منوط به پریود شدن ایشون بعد از بسته دومه،اگر پریود نشن باید اتمال حاملگی اول رد بشه بعد بسته سوم مصرف بشه.
    اما در مورد پیشگیری همزمان،فقط در بسته اول اون هم 6 یا 7 روز اول اگر خیلی نگرانید میتونید رو طبیعی یا کاندوم رو هم همراه کنید در غیر اینصورت باقی دوره ها و روزها امن محسوب میشن.
    پیروز باشید

5. faeze1366 نوشته است: سلام!
    ببخشید اگر طولانی هست...
    ااحتمال بارداری هست؟

نه دویت عزیز با توجه به شرایط گفته شده جای نگرانی نیست.احتمالا تا 1 یا 2 روز دیگه ریزش رحم رخ میده و پریودتون اتفاق میوفته چون علائمش رو دارید.فقط استرستون رو کنترل کنید چون اونه که کار رو خراب میکنه.اگر تا چند روزدیگه(حدود 7 روز) پریود نشدید یا تست بدید یا بی بی چک

6. سلام دوستان!!
    ممنون از همگی....از ظهر دوره ام شروع شده!!
    احتمالا واسه استرسی بوده که داشتم......خدا ببخشه به همه عروس خانوم ها مادر شوهر هاشونو!!

7. tehqu نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    tehqu نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    tehqu نوشته است:
    ماه پیش متوجه شدم نامزدم کیست داره (یک کیست 3 سانتی در تخمدان راست و یک کیست 5 سانتی در تخمدان چپ) و بعد از مراجعه به دکتر و یک روز بستری شدن توی بیمارستان (چون کیست یکم خونریزی کرده بود) دکتر قرص  مدروکسی پروژسترون داد بهشون و بعد از خوردن قرص و قطعش به مدت 5 روز پریود شد (همیشه 7 روزه بود) و بعد دکتر قرص یاسمین داد که از روز 5 قاعدگی شروع کنه به خوردن
    ما روز 8 قاعدگی یعنی 3 روز بعد از اتمام پریود و شروع قرص یک رابطه خیلی سزحی داشتیم ، پیش اب و منی به واژن نزدیک نبود فقط ممکنه دست خورده باشه به پیش اب و بعد دست خورده باشه به واژن
    و چند سوال :
    قرص ضد بارداری در روزهای اول مصرف چند درصد جلوی حاملگی رو می گیره (میدونم که تا وقتی یک دوره کامل نگذره نمیشه گفت صد در صد) پس میشه درصد بگین؟

دوست عزیز
    ببینید در دوره اول شروع قرصهای جلوگیری معمولا بعد از 7 روز اثر مورد نظر گذاشته میشه و با ادامه دوره ها دریگه حتی این هفت روز هم نیاز نیست نگران بود اما علت اینکه این هفت روز گفته نمیشه اینه که چون خانمها از روز 5 پریود شروع به مصرف میکنن و بعد از 7 روز تازه میشه روز 13 که نزدیک تخمک گذاری میشه و قبلش اصلا تخمکی در کار نیست که جای نگرانی باشه البته اکثر موارد نزدیک به 99/8%.فقط سوال اینجاست سکلهای نمزدتون منظمه؟باید بگم قرصها در دوره های مصرف با صحیح ترین نحوه مصرف هم بازم موفقیت 99/8% دارن و باقی رو ضریب شکست روش در نظر میگیرن که ممکن در شرایطی ایجاد بشه.باتوجه به نوع رابطه شما و روز انجامش هم امکان بارداری تقریبا صفره چون هم منی یا پیشاب بسیار کمه و هم سطحی بوده و به قسمتهای داخلی تر مالیده نشده و هم بعد از پریود در دوره کم خطر بوده که معمولا در این دوره هنوز تخمک آزاد نشده که بتونه بارور بشه.
    کیست هم در موارد شدید یا در موارد که تخمدان پلی کیستیک بشه رو باروری خیلی تاثیر گذاره و در بادار شدن ایجاد مشکل میکنه اما در موارد کیست کم وکوچیک نظم تخمک گذاری  رو بهم میریزه وباعث درهای شدید پریود میشه.اما با 1 دوره 3 ماهه درمان معمولا برطرف میشه پس فعلا نگران نباشید و درمان را ادامه بدید تا سونوگرافی بعدی وضعیت مشخص به

ممنون بابت جوابتون

دوست عزیز
    نامنظمی که در پریود ایشون دیده میشه میتونه بخاطر کیستشون بوده باشه که معمولا با مصرف قرصها نظم پیدا میکنه چون هم کیست کوچیکتر میشه و هم سطح هورمونی با قرصها به طور منظم بالا میره و بعد از قطعش افت میکنه و پریود صورت میگیره که البته بدن افراد متفاوته بعضی ها بلافاصله پریود میشن و برخی دیرتر اما حتما بسته بعدی رو 1 هفته بعد شروع کنن بدون توجه به اینکه پریود میشن یا نه اما شروع بسته سوم مشروط به پریود شدنه در افرادی که نزدیکی دارن به هر نحوی.پس نگران نباشید این اختلالات جزئی به علت کیسته معمولا و برطرف میشه اما حتما پیگیر باشید.
    اما در مورد قرصها باید بگم باعث تاخیر در پریود نمیشن و طبق عملکردشون بعد از قطع پریودی رخ میده و تنها در صورت وجود اختلال این برنامه بهم میریزه مثل کیست و یا بارداری و...بعلاوه این قرصها باعث نظم سیکلشون خواهد شد تا بتونید تاریخ تخمک گذاریشون رو در اینهد محاسبه کنید.دوست عزیز معمولا کیست روی تخمک گذای تاثیر میذاره و از این نظر برای افراد حائز اهمیته.
    پیروز باشید

ممنون بابت جوابتون
    یعنی ماه پیش قرص یاسمین روزی یک دونه خوردن بعد از قطع قرص 5-6 روز بعد پریود میشن و بعد دوباره روز5 پریود شروع به خوردن یاسمین روزی یک دونه می کنه ، دیگه نیاز به هیچ روش جلوگیری نیست؟

دوست عزیز
    شرمندم و عذر میخوام دیر متوجه شدم امکان ویرایشم بسته شد
    تعداد قرصهای هر بسته 21 تاست.اشتباه تایپی پیش اومد.
    21 قرص مصرف میشه بعد7 روز نمیخورن بعد بسته دوم و بارز همین سیکل تکرار میشه

8. با سلام و خسته نباشید.
    من و نامزدم با هم معاشقه داشتیم.احتمال اینکه ایشان دست آلوده به پیشاب خود را به آلت من مالیده باشد وجود دارد.ایشان ارضا نشده بود و منی در کار نبود.ایشان فقط یک بار آلتش را از لباس زیرش بیرون اورد و بعد دوباره آلتش را زیر لبایش کرد و بعد از آن آلت من را مالید.من 5 دقیقه بعد از این رابطه پریود شدم. ماه پیش 28 پریود شدم این ماه هم 28 ام.آیا احتمال دارد من با دست آلوده به پیشاب ایشان باردار شده باشم؟

خیلی نگرانم لطفا پاسخم را بدهید

9. sara2joon نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
    من و نامزدم با هم معاشقه داشتیم.احتمال اینکه ایشان دست آلوده به پیشاب خود را به آلت من مالیده باشد وجود دارد.ایشان ارضا نشده بود و منی در کار نبود.ایشان فقط یک بار آلتش را از لباس زیرش بیرون اورد و بعد دوباره آلتش را زیر لبایش کرد و بعد از آن آلت من را مالید.من 5 دقیقه بعد از این رابطه پریود شدم. ماه پیش 28 پریود شدم این ماه هم 28 ام.آیا احتمال دارد من با دست آلوده به پیشاب ایشان باردار شده باشم؟

خیلی نگرانم لطفا پاسخم را بدهید

سلام سارا خانم
    ممنون كه قوانين سايتو رعايت كردين.
    با توجه به زمان و نوع رابطه بارداريتون منتفيه.
    موفق باشين.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. سلام به همگی دوستان.
    من و نامزدم یه رابطه به این صورت داشتیم:
    ایشون لباس زیر داشتند ولی من نه، دخولی صورت نگرفته و رابطه به صورت ازپشت و لای پاها بوده.
    بعد از انزال مقداری از منی روی لباس زیر ایشون ریخته شده، اما زیر اون پد هم وجود داشته(پد روزانه). پرده بکارت وجود داره.
    پریود ایشون نامنظم است(از 28 تا 41 روز)،البته از یک سال 1پیش اینطور شده و قبل ازون نامنظم تر هم بوده(2 ماه یا 3 ماه یکبار) ما بعد رابطه از هیچ روش پیشگیری استفاده نکردیم(بخاطر اینکه احتمال نمیدادیم و اینکه نمیخواستم پریودش نامنظم تر شه اما الان با شرایطی که پیش اومده خیلی نگرانم).
    رابطه 14 روز پیش اتفاق افتاده؛ امروز 43 روز از تاریخ آخرین شروع پریود ایشون میگذره.
    بخاطر همین من شدیدا نگران احتمال بارداری هستم چون ما هنوز ازدواج نکردیم !
    دیشب از استرس خوابم نبرد، چون تو عید و تعطیلات هستیم نمیتونم به جایی مراجعه کنم!؟
    این تاخیر ممکنه بخاطر حاملگی باشه یا علت دیگه ای داره؟!
    اگه آره بعد 14 روز روشی برای پیشگیری هست !؟

11. tehqu

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ماه پیش نامزد من به علت کیست از قرص یاسمین استفاده کرد (از روز 5 قاعدگی) و 5 روز بعد از قطع مصرف (پایان قرص ها) پریود شد و حالا روز 5 قاعدگی دوباره شروع به مصرف می کنه یعنی 10 روز بعد از تموم شدن قرص ها پبا این تفاسیر این ماه دیگه احتیاج به روش جلوگیری دیگه ای هست؟
    ممنون

12. arash68 نوشته است: سلام به همگی دوستان.
    من و نامزدم یه رابطه به این صورت داشتیم:
    ایشون لباس زیر داشتند ولی من نه، دخولی صورت نگرفته و رابطه به صورت ازپشت و لای پاها بوده.
    بعد از انزال مقداری از منی روی لباس زیر ایشون ریخته شده، اما زیر اون پد هم وجود داشته(پد روزانه). پرده بکارت وجود داره.
    پریود ایشون نامنظم است(از 28 تا 41 روز)،البته از یک سال 1پیش اینطور شده و قبل ازون نامنظم تر هم بوده(2 ماه یا 3 ماه یکبار) ما بعد رابطه از هیچ روش پیشگیری استفاده نکردیم(بخاطر اینکه احتمال نمیدادیم و اینکه نمیخواستم پریودش نامنظم تر شه اما الان با شرایطی که پیش اومده خیلی نگرانم).
    رابطه 14 روز پیش اتفاق افتاده؛ امروز 43 روز از تاریخ آخرین شروع پریود ایشون میگذره.
    بخاطر همین من شدیدا نگران احتمال بارداری هستم چون ما هنوز ازدواج نکردیم !
    دیشب از استرس خوابم نبرد، چون تو عید و تعطیلات هستیم نمیتونم به جایی مراجعه کنم!؟
    این تاخیر ممکنه بخاطر حاملگی باشه یا علت دیگه ای داره؟!
    اگه آره بعد 14 روز روشی برای پیشگیری هست !؟

با توجه به اینکه منی روی واژن نریخته احتمال بارداری نیست
    بهتره در رابطه بعدی از کاندوم استفاده کنید
    برای درمان بینظمی پریودی که احتمالا تاخیر عادت این ماهشون هم به همین دلیل هستش به پزشک متخصص مراجعه که علت بررسی و درمان بشند
    در صورتی که بخواید از روش اورژانسی هم استفاده کنید حداکثر 72 ساعت فرصت هستش که اطلاعات بیشتر رو می تونید در سایت جستجو کنید
    موفق باشید

13. tehqu

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    sepideh90 نوشته است:
    tehqu نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    tehqu نوشته است:
    sepideh90 نوشته است:
    tehqu نوشته است:
    و چند سوال :

دوست عزیز

ممنون بابت جوابتون

دوست عزیز
    پیروز باشید

ممنون بابت جوابتون

دوست عزیز
    شرمندم و عذر میخوام دیر متوجه شدم امکان ویرایشم بسته شد
    تعداد قرصهای هر بسته 21 تاست.اشتباه تایپی پیش اومد.
    21 قرص مصرف میشه بعد7 روز نمیخورن بعد بسته دوم و بارز همین سیکل تکرار میشه

پریود شدند اما خونریزی خیلی خیلی کم بود

14. tehqu نوشته است: سلام
    ماه پیش نامزد من به علت کیست از قرص یاسمین استفاده کرد (از روز 5 قاعدگی) و 5 روز بعد از قطع مصرف (پایان قرص ها) پریود شد و حالا روز 5 قاعدگی دوباره شروع به مصرف می کنه یعنی 10 روز بعد از تموم شدن قرص ها پبا این تفاسیر این ماه دیگه احتیاج به روش جلوگیری دیگه ای هست؟
    ممنون

البته روش صحیح این هستش که بعد از اتمام آخرین قرص 7 روز صبر کرده و سپس بسته جدید مصرف بشه
    در ماه دوم هم اگه به طور منظم مصرف بشه جای نگرانی نیست و می تونید با خیال راحت رابطه داشته باشید

15. سلام
    روزتون بخیر
    ببخشین یه سوال داشتم
    من امروز با دوست دخترم رابطه داشتیم
    البته سطحی بود و دخول صور نگرفت(دوست دخترم باکره هست و رابطه ی ما در حد تماس الت با الت بود،من التم را بین پاهای دوست دخترم گذاشته بودم)
    از کاندم استفاده میکردم
    ولی وقتی ارضا شدم و منی را داخل کاندوم ریختم متوجه شدم کاندوم پاره شده بوده
    نمیدونم منی من با واژن دوستم در تماس بوده یا نه
    ولی کنار پاش ریخته شده بود
    پریود دوستم 26 تا 30 روز متغییره
    و امروز روز 19 از شروع خون ریزیش بوده
    یعنی به طور معمول باید 7 یا 8 روز دیگه پریود بشه
    با توجه به اینکه رابطمون تو روزهای پرخطر نبوده میخوام ببینم احتمال خطر هست و احتیاج به خوردن قرص هست یا نه؟
    ممنون میشم اگه زود جوابما بدین

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 18 از 39
رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید