شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کلردیازپوکساید

1. سلام من می خواستم قرص زاناکس رو که 2 سال می خوردم روزی یه دونه قطع کنم رفتم دکتر جاش کلردیازپوکساید داد گفت با این باید قطع کنی روزی 2 عدد 5 میلی همراهش بوسپیرون هم داد با پرئپرانول 20 روزی دو تا منتها از وقتی زاناکس نمی خورم حالم بده اضظرابم زیاد شده می خواستم ببینم طبیعی هست و رفع میشه بعد چند روز ؟ الان 4 روزی گذشته ولی بهتر نشدم
    ممنون راهنمایی کنید چی کار کنم اروم شم؟

2. دوست محترم . معمولا قطع کردن به یکباره هر قرصی عوارضی به همراه داره. فکر می کنم این حالت شما به دلیل قطع به یکباره قرصی است که دو سال به طور مداوم مصرف می کردید . به طور مثال بهتره شما که هر روز این قرص رو مصرف می کردید مثلا حالا یک روز در میان مصرف کنید بعد دو روز در میان و بعد هفته ای یک دونه و سپس کاملا مصرف نکنید.
    کلردیازپوکساید جزء کم عارضه ترین قرص هاست که البته مصرف مداوم اون برای شخص من مشکل گوارشی ایجاد کرد. من یه جایی خواندم که هر دارویی رو یک ماه که مصرف کردید یه وقفه ای بینش باید انداخت . به جزء داروهایی مربوط به بیماریهای قلب.
    دوست عزیز چرا برای رفع اضطراب به سراغ داروهای گیاهی نمی روید. مثل دم کرده گل گاوزبان. البته هفته ای چند بار. عرق بیدمشک و عرق بهار نارنج. نصف استکان عرق را با کمی آب قبل از غذا میل کنید.
    قرص گیاهی نوراگل هم برای رفع اظطراب بسیار موثر است. من اینها را استفاده کردم و موثر بوده است.
    پیشاپش فرا رسیدن بهار تازه و سال 91 را به همه دوستان و مسئولین این سایت علمی و پربار تبریک می گویم. امیدوارم در سال جدید هیچ غم و دردی بر روی قلبتون سنگینی نکنه.برای سعادت مردم دنیا و ایران عزیزمان دعا کنید. و برای داشتن دنیایی بدون جنگ و خصومت.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. سلام..28 ساله مجرد..من چند وقت پیش متاسفانه مورد تجاوز قرار گرفتم..دکتر گفت که بکارتم ملتهب شده و مشکل خاصی ندارم..2ماه و نیم از این موضوع میگذره ولی هنوز نتونستم خودمو قانع کنم و استرسی که دارم کم کم داره منو از بین میبره..لطفا کمکم کنید وبفرمایید چه دارویی میتونم مصرف کنم..و ببخشید که این سوالو اینجا می پرسم ایا التهاب موجب پارگی می شه؟با تشکر...بازم ببخشید

4. سلام دوست عزیز
    با اظهار تاسف برای مشکل بوجود آمده برای شما باید عرض کنم مشکل شما با قرص به تنهایی حل نمیشود،شما باید به همراه مصرف دارو یک سری جلسات روانشناسی توسط یک پزشک روانشناس خبره  طی کنید تا از لحاظ روحی به سلامت کامل برسید.
    احساسات بوجود آمده در شما زمینه ساز استرس برای شما میباشد که باید این احساسات را فراموش کنید به گفته روانشناسان احساساتی چون احساس گناه از اینکه چرا بیشتر مقاومت نکردید،احساس خشم چرا قادر به دفاع از خود نبودید و چرا اون شخص با شما این کار را کرد،احساس ترس و بی‌پناهی و احساس اینکه دچار آسیب جسمی و اجتماعی شده اید،احساس افسردگی پس از حادثه که امری است طبیعی و بصورت خلاصه، تجاوز جنسی که شاید حداکثر ده دقیقه بطول انجامد، سبب صدمات به‌شدت جدی می‌شود که برای ماه‌ها و سال‌ها دوام دارد که همه اینها نیاز به درمان روانشناسی به همراه دارو را دارد.

در مورد بکارت هم باید عرض کنم التهاب پرده بکارت شما حتما رفع خواهد شد و نگران نباشید معولا در تجاوز های جنسی به دلیل مقاومت فرد پرده بکارت آسیب کمتری میبیند بجز در مواردی که شخص بی هوش باشد که الحمدلله شما جز خوش شانس های این آسیب بوده اید.
    به خدا توکل کنید و روحیه تان را تقویت کنید سعی نکنید از اجتماع دور باشید و سعی کنید دوباره زندگیتان را به حالت عادی برگردانید.

با آرزوی موفقیت برای شما

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. aftab1363 نوشته است: سلام..28 ساله مجرد..من چند وقت پیش متاسفانه مورد تجاوز قرار گرفتم..دکتر گفت که بکارتم ملتهب شده و مشکل خاصی ندارم..2ماه و نیم از این موضوع میگذره ولی هنوز نتونستم خودمو قانع کنم و استرسی که دارم کم کم داره منو از بین میبره..لطفا کمکم کنید وبفرمایید چه دارویی میتونم مصرف کنم..و ببخشید که این سوالو اینجا می پرسم ایا التهاب موجب پارگی می شه؟با تشکر...بازم ببخشید

دوست عزیز
    واقعا متاسفم از اتفاق پیش اومده و امیدوارم هر چه زودتر سلامتی خودتون و روحیه سابقتون رو بدست بیارید
    همونطور که دوستان گگفتن بهتره به جلسات روانشنسی تشریف ببری تا بتونید استرستون روو تحت کنترل در بیارید و با مساله کنار بیاید وبه مرور زمان وظر پزشک هم بتونید داروهاتون رو کم کم کم کنید چون قرار نیست تا آخر عمر اونهارو مصرف کنید.بعلاوه سعی کنید خیلی مطالعه منید و کمتر به یادآوری مساله زمان بگذرونید چون این کار درد و استرس شمارو بیشتر میکنه
    التهاب پرده هم برطرف خواهد شد.حتی اگر میخواید نگرانیتون از این موضوع از بین بره بعد مدتی استراحت(1 یا دو ماه)مجدد برا معاینه برید تا خیالتون راحت بشه و بتونید از این نظر کاملا آرامش پیدا کنید
    پیروز وشاد باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. ممنونم..واقعا دارم روزهای بدیو میگذرونم...همش فکر میکنم باردارم....یا مشکل دیگه فقط برام دعا کنید تا یه خورده ارامش بگیرم

7. tanha2012 نوشته است: سلام من می خواستم قرص زاناکس رو که 2 سال می خوردم روزی یه دونه قطع کنم رفتم دکتر جاش کلردیازپوکساید داد گفت با این باید قطع کنی روزی 2 عدد 5 میلی همراهش بوسپیرون هم داد با پرئپرانول 20 روزی دو تا منتها از وقتی زاناکس نمی خورم حالم بده اضظرابم زیاد شده می خواستم ببینم طبیعی هست و رفع میشه بعد چند روز ؟ الان 4 روزی گذشته ولی بهتر نشدم
    ممنون راهنمایی کنید چی کار کنم اروم شم؟

سلام دوست عزيز همانطور كه دوستمون گفتند مصرف داروهاى سرى پنزوديازپين ها از جمله آرپرازولام(زاناكس)-كلونازپام-ديازپام ..... واز جمله كلروديازپكسايد هركدام بعداز گذشت مدتى از مصرفشون اعتياد دارويى ميارند وقطعشون البته به صورت يكباره ممكنه باعث تشنج وتنش روحى از جمله اضطراب بشه بهتر بود دكتر زاناكس رو تدريجى قطع ميكرد همراه با جايگزينش كه اظاف كرده ،اگر ميبينيد كه خيلى اذيت ميشيد پيش پزشكتون بريد وبهش توضيح بديد تا تدريجى دارو رو قطع كنه،كلرديازپوكسايد به نسبت باقى بنزوديازپين ها كم عاضه تر وبهتر هست اماباز درطولانى مدت اعتياد مياره اما نگران نباش وبه دكترت اعتماد كن،اگه اشتباه نكنم پزشك بهتون ايندرال(پروپرانولول) هم داده كه داروى بتا بلاكر براى تنظيم ريتم قلبى هست وتااندازه اى به اضطرابتون ميتونه كمك كنه ولى اين اضطراب شما ناخداگاهه وبهتره خودتون رومشغول كار كنيد وبهش بها نديد تا كم كم بدنتون به نبود دارو عادت كنه،سربلند وموفق باشيد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید