شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سینوس پایونیدال

1. با سلام
    من 21 سالمه و از هقته پیش در ناحیه پایین کمرم در نزدیک آخرین مهره ستون فقرات احساس در داشتم
    تا اینکه به یک دکتر ستون فقرات مرجعه کردم و او گفت شاید دیسک کمر باشد
    اما چنر روز بهد ناحیه ورم کرد و شبیه یک آبسه بزرگ و درد ناک بود
    که دکتر گفت سینوس پایونیدال هستش و بهم قرص خشک کنند دهد
    و از چند روز بعد زخمم باز شد و همش ترشح میده
    دکتر گفته باید بعد عید عمل کنی
    لطفا بگویید عملش چجوری؟
    راجع به بیماری کمی توضیح بدید
    مرسی

2. سلام
    این کیست (کیست پیلونیدال یا کیست مویی) به دلیل جمع شدن مو زیر پوست به وجود میاد و دردناک هم هست. مانع درست نشستن و گاهی خوابیدن شخص میشه. دلایل متفاوتی برای بوجود اومدنش هست مثل زیاد نشستن و ...
    عملش میتونه بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی باشه یا با بیهوشی ، این به خودتون بستگی داره. در کل عمل سرپایی محسوب میشه.
    بعد از عمل خیلی باید رعایت کنید چون جای زخمتون بخیه نمیشه و بدن باید خودش ترمیم بشه. به طور مرتب باید پانسمان عوض بشه تا عفونت نکنه و خلاصه بهداشت خیلی مهمه. تا مدتی باید روی بالشتک های مخصوص بشینید تا بیماریتون عود نکنه.
    اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم...

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  3. elinaze نوشته است: سلام
    این کیست (کیست پیلونیدال یا کیست مویی) به دلیل جمع شدن مو زیر پوست به وجود میاد و دردناک هم هست. مانع درست نشستن و گاهی خوابیدن شخص میشه. دلایل متفاوتی برای بوجود اومدنش هست مثل زیاد نشستن و ...
    عملش میتونه بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی باشه یا با بیهوشی ، این به خودتون بستگی داره. در کل عمل سرپایی محسوب میشه.
    بعد از عمل خیلی باید رعایت کنید چون جای زخمتون بخیه نمیشه و بدن باید خودش ترمیم بشه. به طور مرتب باید پانسمان عوض بشه تا عفونت نکنه و خلاصه بهداشت خیلی مهمه. تا مدتی باید روی بالشتک های مخصوص بشینید تا بیماریتون عود نکنه.
    اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم...

مرسی از راهنماییتون
    لطفا راجع به عملش توضیح بدهید من خیلی از عملش می ترسم
    با توجه به اینکه الان زخمم سر باز کده و مدام چرک و /آب و خون میده باز هم باید عمل کرد؟
    بیهموشی بهتره یا بی حسی؟
    منظور از بی حسی موضعی همونه که یک آمپول تو کمر رکنار نخاع می زنن؟
    این کار عوارض نداره ؟
    دوران نقاهت بعد عملش جند وقته؟

4. سلام
    من اين عمل رو 6 سال پيش انجام دادم

دوره نقاهت توي اين بيماري يعني خوب شدن جاي زخم
    بهترين روش عمل اينه كه سر جاي زخم بخيه نشه و خودش ترميم بشه
    شستشو شستشو شستشو ... حرف اول در درمان بعد از عمل
    من روزي 3 بار شستشو انجام ميدادم
    در مورد بي حسي چيزي نميدونم من بيهوشي گرفتم
    و اينكه الان زخم سر باز كرده و ... خير ربطي نداره شما بايد حتما عمل كنيد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. zohrekarimi نوشته است: با سلام
    من 21 سالمه و از هقته پیش در ناحیه پایین کمرم در نزدیک آخرین مهره ستون فقرات احساس در داشتم
    لطفا بگویید عملش چجوری؟
    مرسی

سلام. من هم تجربه همچین عملی را داشتم. همونطوری که دوستان عزیز هم گفتند کسانی که زیاد مینشینند مثل راننده ها یا کسانی که زیاد روی صندلی هستند، بیشتر در معرض این عارضه قرار دارند که بسته به حجم مو، عمل مهمتری است و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. چه بسا مورد شما خیلی هم بحرانی نباشد. اما بدانید که با گذشت زمان احتمال عود کردن و عفونی شدن بیشتر است. پس بهتر است که در اسرع وقت عمل کنید. به علت نشستن زیاد مقداری مو مجال رشد از بیرون پوست را ندارند و به ناچار از زیر پوست رشد کرده و دور انتهای ستون فقرات پیچیده می شوند.
    مورد من بدون بیهوشی بود و با یک آمپول روی ستون مهره بی حس شد. اما بعد یک آمپول آرام بخش به من زدند که کاملا در خواب فرو رفتم و یکی از شیرین ترین خواب های عمرم را داشتم!!! طوری که بعد از بیداری تا یکی دو ساعت حس خیلی جالب و شادابی داشتم.
    البته هیچ گاه درد عذاب آوری سراغم نیامد. شما مجبورید بعد از عمل تا مدتی به پهلو بخوابید و کمی تحمل شما را می طلبد. در صورت وجود، حتما موهای اطراف باسن خود را بردارید، در غیر اینصورت در بیمارستان یا مطب این کار انجام می گیرد. حداقل تا یک هفته نباید آب به آن ناحیه برسد و موارد دیگری که برای هر عمل موضعی و سرپایی بایستی رعایت شود.

6. Khoshbakht نوشته است:
    zohrekarimi نوشته است: با سلام
    لطفا بگویید عملش چجوری؟
    مرسی

سلام. من هم تجربه همچین عملی را داشتم. همونطوری که دوستان عزیز هم گفتند کسانی که زیاد مینشینند مثل راننده ها یا کسانی که زیاد روی صندلی هستند، بیشتر در معرض این عارضه قرار دارند که بسته به حجم مو، عمل مهمتری است و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. چه بسا مورد شما خیلی هم بحرانی نباشد. اما بدانید که با گذشت زمان احتمال عود کردن و عفونی شدن بیشتر است. پس بهتر است که در اسرع وقت عمل کنید. به علت نشستن زیاد مقداری مو مجال رشد از بیرون پوست را ندارند و به ناچار از زیر پوست رشد کرده و دور انتهای ستون فقرات پیچیده می شوند.
    مورد من بدون بیهوشی بود و با یک آمپول روی ستون مهره بی حس شد. اما بعد یک آمپول آرام بخش به من زدند که کاملا در خواب فرو رفتم و یکی از شیرین ترین خواب های عمرم را داشتم!!! طوری که بعد از بیداری تا یکی دو ساعت حس خیلی جالب و شادابی داشتم.
    البته هیچ گاه درد عذاب آوری سراغم نیامد. شما مجبورید بعد از عمل تا مدتی به پهلو بخوابید و کمی تحمل شما را می طلبد. در صورت وجود، حتما موهای اطراف باسن خود را بردارید، در غیر اینصورت در بیمارستان یا مطب این کار انجام می گیرد. حداقل تا یک هفته نباید آب به آن ناحیه برسد و موارد دیگری که برای هر عمل موضعی و سرپایی بایستی رعایت شود.

مرسی از راهنماییتون
    یک سوال اینکه می گن چون با آمپول نخایی بی حس میشه باید یک روز به پشت روی تخت بخوابی این درسته؟
    تو این مدت هم ینی همین یک روز باید فقط مایعات بخوری و از لحاظ دستشویی مشکل نیست چون باید به پشت خوابیده باشی؟
    چون من دوست ندام برام سون (اگه درست گفته باشم) بزارن
    شما چکار کردید/؟
    آمپول درد داره؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید