شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 15 ...   

آیا احتمال حاملگی هست؟ (راهنمای دقیق قدم به قدم)

1. kiana222

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من تو رابطه ام از کندوم استفاده می کنم و حتی با وجود کاندوم منیداخل واژن خالی نمی شود.من پریود نامرتب دارم و حتی کیست تخمدان که البته گفتن ارثی هستش امکان داره این لکه ها مال این شرایط من باشه؟

2. kiana222 نوشته است: من تو رابطه ام از کندوم استفاده می کنم و حتی با وجود کاندوم منیداخل واژن خالی نمی شود.من پریود نامرتب دارم و حتی کیست تخمدان که البته گفتن ارثی هستش امکان داره این لکه ها مال این شرایط من باشه؟

كياناي عزيز همون طور كه narsan خانم گفتن برا لكه بيني عوامل مختلفي وجود داره. بهتربن راهكار مراجعه به متخصصه تا علت اصلي مشخص بشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام،
    من 25 سالمه. من 8 اسفند پریود شدم و دوره ی پریودم تقریبا 8 روز بود. من مشکل افزایش هورمون پرولاکتین داشتم و تحت درمان دکتر تفریبا یک ماه و نیم هست که از داروی کابرلین استفاده می کنم. ضمن اینکه به دلیل ایجاد موهای زائد از قرص سیپروترون هر شب و قرص اسیرونولاکتون روزی دو عدد به مدت تقریبا سه ماه استفاده می کنم. شب 18 اسفند شب پنجمی بود از بسته ی جدید قرص سیپروترون استفاده می کردم و  من در روز 19 اسفند از روی بدشانسی پیشگیری شکست خورده داشتم (بعلت پارگی کاندوم) و منی کاملا در واژنم خالی شد. بلافاصله شست شو انجام دادم و تقریبا دو-سه ساعت بعد از این اتفاق از روش اورژانسی (4 عدد قرص ال دی 2-3 ساعت بعد از این اتفاق و 4 قرص دیگر در 14 ساعت بعد) استفاده کردم.  روز 20 اسفند که ازمایش bhcg دادم (بعد از تکمیل مراحل اورژانسی) میزان b hcg برابر 5.2 بود. در توضیحات برگه ی آزمایش کمتر از 10 منفی عنوان شده بود. ولی مسئول ازمایشگاه گفت میزان bhcg باید حول و حوش 0.1  باشد.

حال سوال من این است: ایا احتمال بارداری بوجود داره؟ ایا زیاد بودن hcg بخاطر استفاده از داروهای هورمونی که استفاده کردم یا احتمال بارداری؟! اصلا دلیل اصلی بالا بودن میزان این هورمون چیست؟ چند روزی است که کمر درد دارم آیا به خاطر احتمال بارداری است؟ خیلی میترسم با وجه به اینکه احتمالاً در دوره حساس هم بوده ام. اگر در تاریخ 27 اسفند مجددا ازمایش بارداری رو تکرار کنم جواب قطعی رو بهم میده؟ ایا خوردن این قرصها رو تأخیر یا تسریع پریودی ماه بعد من اثرگذار خواهد بود، چگونه؟ من واقعا نگرانم . ممنون میشم جواب منو فوری بدید... متشکرم

4. kiana_khanom نوشته است: با سلام،
    من 25 سالمه. من 8 اسفند پریود شدم و دوره ی پریودم تقریبا 8 روز بود. من مشکل افزایش هورمون پرولاکتین داشتم و تحت درمان دکتر تفریبا یک ماه و نیم هست که از داروی کابرلین استفاده می کنم. ضمن اینکه به دلیل ایجاد موهای زائد از قرص سیپروترون هر شب و قرص اسیرونولاکتون روزی دو عدد به مدت تقریبا سه ماه استفاده می کنم. شب 18 اسفند شب پنجمی بود از بسته ی جدید قرص سیپروترون استفاده می کردم و  من در روز 19 اسفند از روی بدشانسی پیشگیری شکست خورده داشتم (بعلت پارگی کاندوم) و منی کاملا در واژنم خالی شد. بلافاصله شست شو انجام دادم و تقریبا دو-سه ساعت بعد از این اتفاق از روش اورژانسی (4 عدد قرص ال دی 2-3 ساعت بعد از این اتفاق و 4 قرص دیگر در 14 ساعت بعد) استفاده کردم.  روز 20 اسفند که ازمایش bhcg دادم (بعد از تکمیل مراحل اورژانسی) میزان b hcg برابر 5.2 بود. در توضیحات برگه ی آزمایش کمتر از 10 منفی عنوان شده بود. ولی مسئول ازمایشگاه گفت میزان bhcg باید حول و حوش 0.1  باشد.

حال سوال من این است: ایا احتمال بارداری بوجود داره؟ ایا زیاد بودن hcg بخاطر استفاده از داروهای هورمونی که استفاده کردم یا احتمال بارداری؟! اصلا دلیل اصلی بالا بودن میزان این هورمون چیست؟ چند روزی است که کمر درد دارم آیا به خاطر احتمال بارداری است؟ خیلی میترسم با وجه به اینکه احتمالاً در دوره حساس هم بوده ام. اگر در تاریخ 27 اسفند مجددا ازمایش بارداری رو تکرار کنم جواب قطعی رو بهم میده؟ ایا خوردن این قرصها رو تأخیر یا تسریع پریودی ماه بعد من اثرگذار خواهد بود، چگونه؟ من واقعا نگرانم . ممنون میشم جواب منو فوری بدید... متشکرم

سلام كيانا خانم
    با توجه به اينكه پريودتون 8 روزه بوده پس 16 اسفند روز اتمام پريودتون بوده و رابطتون(19 اسفند) در دوران پر خطر نبوده چرا ميگين در دوره حساس بودين؟ روش اورژانسم تقريبا درس انجام دادين فقط بايد 4 قرص دوم رو 12 ساعت بعد مصرف ميكردين نه 14 ساعت. قطعا مصرف قرصا براتون اختلال هورموني ايجاد ميكنه و پريودتون عقب جلو ميشه. در كل به نظر من احتمال بارداري خيلي ضعيفه. ازمايش بتا هم معمولا 7  8 روز بعد از رابطه بهتر جواب ميده پس دوباره ازمايش بدين تا مطمئن شين. موفق باشين.

5. kiana_khanom نوشته است: با سلام،

امکان بارداری در مورد شما نیست
    آزمایش بتا حداقل 2 روز بعد از رابطه جواب دقیق و مشخص رو میده نه 1 روز بعدش
    اینکه در آزمایش شما bhcg 5 بوده به دلیل مصرف قرصهای هورمونی هستش که مصرف میکنید و جای هیچگونه نگرانی نیست
    بطبع در ماه آینده در پریوتون تاخیر خواهید داشت به دلیل مصرف نادرست ال دی
    از نظر بارداری خیتالتون جمع بارداری منتفیه

6. kiana_khanom نوشته است: با سلام،

دوست عزیز
    احتمال بارداری تقریبا برای شما وجود نداره چون قرص سیپروترون کامپاند درسته که کاربرد اصلیش پیشگیری از بارداری نیست اما خود این دارو هم کمی اثر پیشگیری کننده داره.بعلاوه شماروش اورژانس رو انجام دادید که اثر اون 99/9%
    در نهایت بایدبدونید آزمایش شما منفی هست اما بهترین جواب 5روز بعد از رابطه گرفته میشه چون قبلش ممکن منفی کاذب باشه.البته باید بدونید میزان هورمون bhcg در هیچ کسی کاملا صفر نیست و ممکن کمی بیشتر بودن میزان شما هم بدلیل قرصهاتون باشه.
    به نظر من جای نگرانی نیست و تا تاریخ پریودتون منتظر باشید اما اگر خیلی خیلی خیلی نگرانید 5 روز بعد از رابطه هم تست بدبد.

7. afarin_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام من در روز 6 پریودم که 4 روز خونریزی داشتم  2 روز لکه های کم رنگ نزدیکی داشتم که  اب  از پشت باسنم ریخته شد احتمال میدم به سمت واژن رفته باشد. بعد از یک ساعت بعد 4 قرص ld  مصرف کردم اما چون روش اورژانسی بلد نبودم به جای 12 ساعت  بیشتر از 24 ساعت بعد 4 قرص دیگر خوردم.ایا احتمال بارداری من وجود دارد؟باید چه کار کنم؟اگر جواب بدین ممنون میشم

8. afarin_2 نوشته است: با عرض سلام من در روز 6 پریودم که 4 روز خونریزی داشتم  2 روز لکه های کم رنگ نزدیکی داشتم که  اب  از پشت باسنم ریخته شد احتمال میدم به سمت واژن رفته باشد. بعد از یک ساعت بعد 4 قرص ld  مصرف کردم اما چون روش اورژانسی بلد نبودم به جای 12 ساعت  بیشتر از 24 ساعت بعد 4 قرص دیگر خوردم.ایا احتمال بارداری من وجود دارد؟باید چه کار کنم؟اگر جواب بدین ممنون میشم

سلام
    احتمال بارداری وجود نداره با این شرایط. نگران نباشید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. samia

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من این ماه چند رابطه برای بارداری داشتم الان نزدیک پریودیمه ولی از چند روز قبل زیر دلم درد دارم سینه هام هم درد می کنه  و همش خسته ام یک بی بی چک هم تست کردم ولی خطش دقیقا وسط بود حالا احتمال داره من باردار باشم؟

10. samia نوشته است: سلام من این ماه چند رابطه برای بارداری داشتم الان نزدیک پریودیمه ولی از چند روز قبل زیر دلم درد دارم سینه هام هم درد می کنه  و همش خسته ام یک بی بی چک هم تست کردم ولی خطش دقیقا وسط بود حالا احتمال داره من باردار باشم؟

سلام samia خانم
    اگه رابطه هاتون تو دوران تخمك گذاري بوده احتمال بارداري خيلي زياده ميتونين ازمايش بتا بدين تا مطمئن شين. ولي اگه باردار نبودين زياد نگران نشين چون تعدادي از زوجين تا يه سال هم باردار نميشن. اميدوارم خبر مامان شدنتونو بشنويم. موفق باشين.

11. samia

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنونم آقایm1989  ولی می خواستم بدونم با توجه به جواب بی بی چک احتمال بارداری وجود داره

12. samia نوشته است: ممنونم آقایm1989  ولی می خواستم بدونم با توجه به جواب بی بی چک احتمال بارداری وجود داره

بی بی چک بعد از 20 روز از رابطه می تونید جواب دقیق ازش بگیرید روی بعضی هاش هم نوشته یک هفته بعد از تاخیر در پریود شدن
    البته در بیشتر بی بی چک ها 2 خط نشان بارداری هستش

13. samia

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ولی من قبل از پریودی ازش استفاده کردم یعنی باید صبر کنم بعد از تاریخ
    پریودی؟

14. samia نوشته است: ولی من قبل از پریودی ازش استفاده کردم یعنی باید صبر کنم بعد از تاریخ
    پریودی؟

خوب اگه عجله دارین که باید آزمایش خون بدید

15. samia نوشته است: ولی من قبل از پریودی ازش استفاده کردم یعنی باید صبر کنم بعد از تاریخ
    پریودی؟

خوب اگه عجله دارین که باید آزمایش خون بتا بدید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 15 از 39
رفتن به صفحه :    ... 15 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید