شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

وجود خون در ادرار به مقدار زیاد

1. با سلام خدمت جناب آقای دکتر رهام

برادر من چندی پیش دچار خونریزی در ادار شده بود (سال گذشته ) که خود به خود خوب شد . اما امسال دوباره شروع شده و اون هم به مقدار زیاد .

سونوگرافی و آزمایش هم داده ولی چیزی نشون نداده . به نظر شما مشکل چیه ؟ دکتر براش رادیولوژی نوشته . به نظر شما تشخیص دکتر چی بوده که رادیولوژی نوشته .؟ خواهش می کنم جواب سوالم رو زود بدین . با تشکر

2. مورد برادر شما احتمالا از 2 حالت خارج نیست 1- عفونت ادراری 2- مشکل کلیوی
    بهتر تحت نظر پزشک باشن تا بهبودی کامل صورت بگیره
    پدر من هم مدتی قبل چنین مشکلی رو پیدا کرد ولی علت درست و دقیق معلوم نشد و احتمال دادن بخاطر بد کار کردن کلیه و کم استراحتی و استرس فوق العاده میتونه باشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. به نظرم اگه عفونت ادرار بود آزمایش نشون میداد . حتی اگه سنگ کلیه هم بود سونوگرافی نشون میداد. یعنی رادیولوژی می تونه تشخیص بده مشکل چیه  ؟

4. بعضی از سنگها به دلیلل نوع و جنس و حتی کوچکی در آزمایشات اولیه معلوم نمیشن ولی بطبع باید هر چه باشد در رادیولوژی خودشو نشون بده

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. nefertiti نوشته است: با سلام خدمت جناب آقای دکتر رهام

برادر من چندی پیش دچار خونریزی در ادار شده بود (سال گذشته ) که خود به خود خوب شد . اما امسال دوباره شروع شده و اون هم به مقدار زیاد .

سونوگرافی و آزمایش هم داده ولی چیزی نشون نداده . به نظر شما مشکل چیه ؟ دکتر براش رادیولوژی نوشته . به نظر شما تشخیص دکتر چی بوده که رادیولوژی نوشته .؟ خواهش می کنم جواب سوالم رو زود بدین . با تشکر

سلام دوست عزیز
    خب شاید از درون مثانه و یا کلیه دارای خونریزی هستن!و شایدم مجرای ادراریشون تنگه که در زمان خروج ادرار،باعث ترکیدن مویرگهای اون منطقه شده و موجب خونریزی میشه!از طرفی توصیه میکنم فشار خونشونو هم کنترل کنند شاید بالاست!!و این بالا بودنش باعث ترکیدگی مویرگها میشه!در هرحال بهترین راهکار،مراجعه به متخصصین اورولوژی است!و چون دفع خون، علائمی است که باید بهش حتماً رسیدگی کرد! لذا توصیه میکنم در اولین فرصت ایشون به دکتر متخصص مطروحه مراجعه کنند.انشالله که هیچ مشکلی نیست
    موفق باشید.

6. سلام. من دانشجوی پزشکی ام.
    در ازمایش ادرار ایشون چی بود؟

BLOOD?
    RBC?
    پروتئین؟

نکته اول اینکه پدر شما دارویی مصرف میکنند؟برخی دارو ها رنگ اردار را قرمز میکنه...مثل ریفامپین...

وقتی فردی با هماچوری گراس مراجعه میکند قدم اول یک ازمایش ادرار هست....
    و بر اساس اون  میشه تصمیم گرفت.

اگر جواب ازمایش ادرارشون را بنویسید میتونم راهنماییتون کنم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید