شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. ببخشید یه سوال دیگه :
    اگر در یک سیکل قاعدگی بیشتر از یک بار از روش اورژانسی استفاده شود آیا برای دفعات دوم به بعد هم این روش در یک سیکل جوابگو هست؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. arman100 نوشته است: ببخشید یه سوال دیگه :
    اگر در یک سیکل قاعدگی بیشتر از یک بار از روش اورژانسی استفاده شود آیا برای دفعات دوم به بعد هم این روش در یک سیکل جوابگو هست؟

استفاده از این روش در یک سیکل بیشتر از یکبار مجاز نیست و اثر بخشی کاهش پیدا میکنه و همچنین این کار برای بدن مضره و سیکل قاعدگی و بالانس هورمونی رو بهم میریزه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام.........من برای جلوگیری از بارداری و تنظیم پریود از ال استفاده میکنم....و 28 روزه پریود میشم....فقط ماه قبل ( دی) چون یک شب خوردن ال دی یادم رفته بود بعد از رابطم از اورجانسی استفاده کردم که طبق 28 روزه هر ماهم که باید15دی میبود پریود نشدم و 1 روز زودتر(14) دی پریود شدم...میخوام بدونم که ایا با وجود مصرف ال دی هنگام تماس التها و وجود پیشاب در روز پرخطر یا غیر از اون زبونم لال بارداری اتفاق میفته؟؟؟؟با توجه به اینکه دیماه من به جای 28 روز همیشگیم 27 روزه پریود شدم اونم به خاطر روش اورجانسی که دلیلش رو توضیح دادم ایا ممکنه ال دی برای جلوگیری از بارداری موثر نباشه اینماه یا با مالش التها و وجود احتمالی پیشاب یا منی زبونم لال بارداری اتفاق بیفته؟؟؟؟من دیروز من روز 11 پریودم بود و رابطه داشتم.....لطفا کمکم کنید............

4. titka نوشته است: سلام.........من برای جلوگیری از بارداری و تنظیم پریود از ال استفاده میکنم....و 28 روزه پریود میشم....فقط ماه قبل ( دی) چون یک شب خوردن ال دی یادم رفته بود بعد از رابطم از اورجانسی استفاده کردم که طبق 28 روزه هر ماهم که باید15دی میبود پریود نشدم و 1 روز زودتر(14) دی پریود شدم...میخوام بدونم که ایا با وجود مصرف ال دی هنگام تماس التها و وجود پیشاب در روز پرخطر یا غیر از اون زبونم لال بارداری اتفاق میفته؟؟؟؟با توجه به اینکه دیماه من به جای 28 روز همیشگیم 27 روزه پریود شدم اونم به خاطر روش اورجانسی که دلیلش رو توضیح دادم ایا ممکنه ال دی برای جلوگیری از بارداری موثر نباشه اینماه یا با مالش التها و وجود احتمالی پیشاب یا منی زبونم لال بارداری اتفاق بیفته؟؟؟؟من دیروز من روز 11 پریودم بود و رابطه داشتم.....لطفا کمکم کنید............

شما وقتي پريود شدين يعني ديگه احتمال بارداري منتفيه

5. سلام
    من تقریبا هر ماه از روش اورجانسی استفاده میکنم. میدونم خیلی ضرر داره اما هر دفععه با اینکه منی بیرون تخلیه میشه اما همیشه نگران بارداری هستم. میخواستم بدونم استفاده از روش اورجانسی اونم در هر سیکل قاعدگی امکان داره به مرور زمان اثر نکنه؟

6. sami22 نوشته است: سلام
    من تقریبا هر ماه از روش اورجانسی استفاده میکنم. میدونم خیلی ضرر داره اما هر دفععه با اینکه منی بیرون تخلیه میشه اما همیشه نگران بارداری هستم. میخواستم بدونم استفاده از روش اورجانسی اونم در هر سیکل قاعدگی امکان داره به مرور زمان اثر نکنه؟

سلام
    در هر سیکل یکبار استفاده اورژانسی مجازه و اگر به همین ترتیب باشه از اثر بخشی اون کم نمیشه.ولی همونطور که گفتید خوب نیست.شما که انقدر وسواس داری چرا برای جلوگیری قرص استفاده نمی کنی؟اینجوری هم بی ضرره هم خیالت راحت تره و هم تاثیرشو از دست نمی ده.

7. saghar15 نوشته است:
    sami22 نوشته است: سلام

سلام
    در هر سیکل یکبار استفاده اورژانسی مجازه و اگر به همین ترتیب باشه از اثر بخشی اون کم نمیشه.ولی همونطور که گفتید خوب نیست.شما که انقدر وسواس داری چرا برای جلوگیری قرص استفاده نمی کنی؟اینجوری هم بی ضرره هم خیالت راحت تره و هم تاثیرشو از دست نمی ده.

ببخشيد من دقيق متوجه نشدم. يعني چي قرص استفاده نميكنم؟ منظورتون اينه كه در طول ماه كلا از قرص استفاده كنم؟

8. sami22 نوشته است:
    saghar15 نوشته است:

سلام

ببخشيد من دقيق متوجه نشدم. يعني چي قرص استفاده نميكنم؟ منظورتون اينه كه در طول ماه كلا از قرص استفاده كنم؟

بله منظور ایشون همین بوده که بطور منظم واسه پیشگیری از قرص استفاده کنید
    کاربر عزیز saghar15 ضرر استفاده قرص بطور مداوم کمتر از روش اوژانسی نیستش و عوارض خودشو داره
    بنظر من شما که ترس بارداری دارید از کاندوم استفاده کنید بهتره و کم عوارضتر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. titka نوشته است: سلام.........من برای جلوگیری از بارداری و تنظیم پریود از ال استفاده میکنم....و 28 روزه پریود میشم....فقط ماه قبل ( دی) چون یک شب خوردن ال دی یادم رفته بود بعد از رابطم از اورجانسی استفاده کردم که طبق 28 روزه هر ماهم که باید15دی میبود پریود نشدم و 1 روز زودتر(14) دی پریود شدم...میخوام بدونم که ایا با وجود مصرف ال دی هنگام تماس التها و وجود پیشاب در روز پرخطر یا غیر از اون زبونم لال بارداری اتفاق میفته؟؟؟؟با توجه به اینکه دیماه من به جای 28 روز همیشگیم 27 روزه پریود شدم اونم به خاطر روش اورجانسی که دلیلش رو توضیح دادم ایا ممکنه ال دی برای جلوگیری از بارداری موثر نباشه اینماه یا با مالش التها و وجود احتمالی پیشاب یا منی زبونم لال بارداری اتفاق بیفته؟؟؟؟من دیروز من روز 11 پریودم بود و رابطه داشتم.....لطفا کمکم کنید............

10. clooney عزیز
    فرمایش شما صحیح اما همونطور که می دونید معمولآ عوارض روش دائمی بسیار کم است و در صورت وجود بعد از مدتی از بین میره و در غیر اینصورت پزشک نوع قرص رو عوض میکنه.و اینکه قرصهایی که برای روش اورژانسی استفاده میشن از دوز بالاتری برخودارند .کسی که از روش اورژانسی بیش از حدش استفاده میکنه خیلی بیشتر صدمه میبینه و به خاطر شوک هورمونی دچار اختلالات شدیدتر و به هم ریختگی تعادل هورمونی میشه نسبت به روش دائمی و سیکل های پریود هم نامنظم میشه..پس بهتره خانمی که بصورت مستمر رابطه داره از یک روش روتین استفاده کنه که مجبور نشه بصورت اورژانس دارو مصرف کنه.استفاده از روش اورژانسی فقط در موارد ضروری باید استفاده بشه و برای استفاده دائمی به هیچ عنوان توصیه نمیشه.همونطور که گفتید هرکدوم عوارض خودشون رو دارن اما این عوارض بسیار متفاوتند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. سلام..من الان حدود 3ماه میشه که برای کیستهام سیپروتن کامپاد و اسپیرونولاکتون مصرف می کنم..تقریبا 15 روز بعد از شروع قاعدگی رابطه ای داشتم در حد تماس الت اونم قبل از ریختن منی و فقط بالای التم ( کلیتوریس)..اول میخواستم بدونم ایا جای نگرانی هست ؟؟ و این قرص های سیپروتن ایا به عنوان ضد بارداری هم در من عمل میکنن مثلا راجب اینطور رابطه هام؟؟ ایا اسپیرونولاکتون و dostinex و بعضی قرص های رفع سو هاضمه مثل پارییت و ان قبیل تو اثر ضد بارداریش تاثیر منفی نمیزارن؟

12. sami22 نوشته است:
    saghar15 نوشته است:

سلام

دوست عزیز باید بدونید استفاده بیش از 4 تا 6 بار روش اورژانس در سال توصیه نمیشه چون عوارض بدتری داره نسبت به مصرف مداوم مثلا به علت ریزش مداوم دیواره رحم ممکن باعث نازکی بیش از حد آندومتر بشه ویا...درصورتی که مصرف ماهیانه قرصها این عرضه رو ندارن و باعث نظم بدن میشن البته موارد فراموشی رو هم نباید با قرص اورژانس جبران کرد و اصول خودش رو داره.
    ببینید با توجه به ضریب شکست روشها و احتمال بارداری حین استفاده از آنها روش طبیعی بیشترین و بعد کاندوم و بعد قرص و آمپول 1 ماهه و بعد آی یو دی و آمپول 3 ماهه قرار میگیره.
    من هم مثل دوستان توصیه به تغییر روش میکنم و به نظرم اگر میخواید هورمونی نباشه از کاندوم استفاده کنید در غیر این صورت قرص الدی یا آمپول 1 ماهه(دسفرول)مناسبه و خوبی آمپول اینه در هر ماه 1 بار تزریق میشه و برگشت باروریش هم نرماله و معمولا در 90%موارد هم همزمان بااستفاده فرد پریود هم رخ میده.
    حتما در مورد مصرف بیش از حد قرص اورژيانستون فکری بکنید و تمامی روشهارو خوب بررسی کنید.
    پیروز باشید

13. Nazism000 نوشته است: سلام..من الان حدود 3ماه میشه که برای کیستهام سیپروتن کامپاد و اسپیرونولاکتون مصرف می کنم..تقریبا 15 روز بعد از شروع قاعدگی رابطه ای داشتم در حد تماس الت اونم قبل از ریختن منی و فقط بالای التم ( کلیتوریس)..اول میخواستم بدونم ایا جای نگرانی هست ؟؟ و این قرص های سیپروتن ایا به عنوان ضد بارداری هم در من عمل میکنن مثلا راجب اینطور رابطه هام؟؟ ایا اسپیرونولاکتون و dostinex و بعضی قرص های رفع سو هاضمه مثل پارییت و ان قبیل تو اثر ضد بارداریش تاثیر منفی نمیزارن؟

دوست عزیزم
    سیپروتن کامپاند از روشهای جلوگیری که بسیار تاثیرش ضعیفه و معمولا برای درمان کیست استفاده میشه اما بالاخره پیشگیری میکنه به شرطی که درست به موقع  و سرساعت مصرف بشه و نهایت تاخیرش در این موارد 3 ساعته.اما با توجه به نوع رابطه شما به نظرم کافیه اما اگر پیشاب یا منی روی آلتتون ریخته میشه بهتر 1روش مثل کاندوم رو هم همراه کنید یا قرصهای قویتر مثل ال دی یا یاسمین استفاده کنید هم برای کیست و هم برای جلوگیری جواب میدن و باعث میشه از جلوگیریتون اطمینان داشته باشید.
    پیروز باشید

14. سلام
    من الان ماه سومه كه دارم از قرص ياسمين استفاده ميكنم اين ماه به جاي اينكه بعد از 7 روز دوباره شروع به خوردن قرص كنم بعد از 8 روز شروع كردم آيا اين يك روز تاخير اشكالي دارد يا خير ؟

15. سلام
    ببخشید یه سوال:
    دوست دخترم دوتاقرص اچ دی خورد بعد 12ساعت بعدش هم دوتا دیگه رو خورد که تویه مورد دوم سر 2ساعت یکمی بالا آورد و بعدش دومرتبه دوتا دیگه خورد که در عرض کمتر از ده دقیقه دومرتبه بالا آورد
    میشه راهنمایی کنید که باید کاری دیگه ای انجام بده یا قرصها کامل اثرشونو گذاشتن؟
    از اتمام پریودش هم 5-6 روز میگذره

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 13 از 22
رفتن به صفحه :    ... 13 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید