شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بارداری باوجودمصرف ال دی

1. سلام من عضو جدید هستم

به علت نامنظمی پریودی هام ووسواس بارداری باتجویز پزشک مجبور به استفاده از قرص ال دی شدم بسته اول قرص رو ازروزپنجم قاعدگی شروع وبعدازتمام شدن 21قرص چهارروزبعدپریود شدم بعداز استراحت 7روزه مصرف قرص رو مجدادا شروع کردم ام تو این دوره حالت تهوعولکه بینی  داشتم والان با توجه به اینکه 2روزه قرصها تموم شده هنوز اون حالت تهوع هست وسینه هام خیلی دردناک شده ،آیا من باردام ؟باتوجه به اینکه مصرف قرصها شبها بعدازشام وموقع خواب وبه طور منظم بوده احتمال بارداری هست ؟ خواهش میکنم سریع به سوالم جواب بدهید اگه امکان داره

باتشکرفراوان

2. سلام

آخرین بار کی نزدیکی داشتید و چطور جلوگیری می کنید؟ فقط با قرص؟
    زمانی که باید پریود بشید کی بوده و الان چقدر از زمان پریودتون عقب افتاده؟

علائمی که می گید در زمان بارداری هم این علائم وجود دارن ولی قطعا نمی شه گفت کسی که این علائم را داره بارداره!

3. سلام من عقد هستم ونزدیکی نداشتم فقط از این می ترسم که منی با التم تماس پیداکرده باشد ،اولین روز پریودی من ماه قبل یهنی20/10بوده است

4. سلام دوست عزیز
    باید بدونید حالت تهوع باقرصهای ال دی برای مصرف کنندگان شایع است البته بعد از 2-3 ماه برطرف میشه.ولی اگر اذیتتون میکنه میتونید داروی ضدتهوع یا بی 6 هم استفاده کنید.در مورد لکه بینی هم معمولا توصیه به مصرف مفنامیک اسید یا ایبو پروفن تو 1دروره 5 روزه تو برهه لکه بینی میکنن(روزانه 3 تا تا5روز) که اگر برطرف نشه معمولا فرد رو تشویق به تغییر نوع قرص پیشگیری از بارداری میکنن مثلا یاسمین که این عوارض تهوع و..کمتره و یا نوع ارزونتر یاسمین، رزوسپتیو.
    البته متوجه نشدم شما بعد از آغز پریود 7روز ال دی رو مصرف نکردید یا بعد از اتمام 21 قرص.بدونید باید بعد از اتمام بسته چه پریود بشید چه نه 1هفته بعد بسته جدید رو شروع کنید اما شروع بسته سوم منوط به پریود شدنه در غیر اینصورت شک به بارداری باید رد بشه بعد بسته مصرف بشه.
    دردناکی سینه ها هم قبل از پریود شدن 1چیز طبیعیه البته چون شما ال دی مصرف کردید و سطح هورمونیتون تغییر کرده و علاوه براین قرص باعث تجمع آب در بدن میشه ،میتونیم شدت بیشتر این دوره رو به هم مربوط بدونیم بعلاوه چون شما هنوز پریود نشدید قضیه اذیتتون میکنه،زنان زیادی وقتی دچار تاخیر پریود میشن از درد سینه اظهار ناراحتی میکنن.
    درمورد حاملگی هم باید بگم تمامی روشها با مصرف صحیح هم 1شکست تعریف شده علمی دارن که باری قرص از سایر روشها کمتره بنابراین احتمال حاملگی برای شما خیلی کمه بخصوص چون دخول کامل هم نداشتید و باز احتمال کمترمیشه اما قابل رد کامل نیشت.باتوجه به اینکه پریود شما 20 برج باید صورت بگیره به نظرم  تااون موقع باید صبرکنیدوبعداز گذشت 5روز اگر پریود نشدید میتونید باتست BHCG مطمئن بشیدفالبته بیبی چک هم میتونید استفاده کنید اما پیشاپیش خدمتتون میگم که حساسیت واعتیار آنها 100 در 100 نیست پس اگر مثبت هم شد بدون اضطراب اسریعا وریدی آزمایش بدید.
    راستی باید بگم که قطعی ترین دلیل برای بارداری سونوگرافی،شنیدن صدای قلب جنین و..است.حالت تهوع و این علایمی که شما گفتید جزو گروه محتمل بسیار ضعیف قرار داره.حتی تست وریدی مثبت،نمونه ادراری قطعی هم جزو محتمل قوی در نظرگرفته میشه و روش مانور داده میشه.
    اگرناراحت نمی شید توصیه میکنم از کاندوم استفاده بکنید چون در اون صورت استرس تماس منی با آلت رو ندارید و علاوه براین مجبور به مصرف مداوم هورمون هم نیستید مگر اینکه به کاندوم حساسیت داشته باشید.تازه این باعث تمرین برای دوران ازدواجتون میشه که اون موقع دوباره این تجربه هارو نداشته باشید.بعلاوه ممکن قرص باعث چاقی و سردرد هم براتون بشه.
    امیدوارم نگرانیتون برطرف بشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. سلام
    من دارای دوره منظم 30 روزه و مدت 5 روزه هستم. روز 19 دوره یک رابطه از روی شلوار داشتم که حتی تماس آلت هم نداشتیم اما از ترس از روش اورژانسی استفاده کردم، دوباره یه هفته بعد یه رابطه بدون دخول با کاندوم داستم که باز هم از روش اورژانسی استفاده کردم.روز 8 دی که باید پریود میشدم نشدم اما دقیقا 7 روز پس مصرف آهرین قرص یعنی 12 بهمن پریود شدم که 2 روز اول مثل همیشه بود وشدید اما 3 روز بعد در حد لک بینی. اما الان با گذشت یک ماه و 5 روز هنوز پریود نشدم .باید 12 بهمن پریود نمی شدم. خیلی استرس دارم .آیا احتمال بارداری وجود داره با نه این تاخیر به علت مصرف قرص؟ در این ماه هم ما اصلا رابطه ای نداشتیم

6. rozitaaaa نوشته است: سلام
    من دارای دوره منظم 30 روزه و مدت 5 روزه هستم. روز 19 دوره یک رابطه از روی شلوار داشتم که حتی تماس آلت هم نداشتیم اما از ترس از روش اورژانسی استفاده کردم، دوباره یه هفته بعد یه رابطه بدون دخول با کاندوم داستم که باز هم از روش اورژانسی استفاده کردم.روز 8 دی که باید پریود میشدم نشدم اما دقیقا 7 روز پس مصرف آهرین قرص یعنی 12 بهمن پریود شدم که 2 روز اول مثل همیشه بود وشدید اما 3 روز بعد در حد لک بینی. اما الان با گذشت یک ماه و 5 روز هنوز پریود نشدم .باید 12 بهمن پریود نمی شدم. خیلی استرس دارم .آیا احتمال بارداری وجود داره با نه این تاخیر به علت مصرف قرص؟ در این ماه هم ما اصلا رابطه ای نداشتیم

سلام دوست عزیز
    منم مثله تو همین جریان برام پیش اومد ولی پریود شدم و مشکل حل شد
    شما هم نگران نباش بدون رابطه حاملگی ممکن نیست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید