شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 21 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. selena_2

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام وخسته نباشید شوهرم ازمایش اسپرمش ضعیفه ودکتر قرصهای ال_کارنیتین وپنتوکسی فیلین و امپول پرگنیل5000 داده ایا این داروها زود اثر میکنن ویه سوال دیگه اینکه چقدر جدول چینی قابل اعتماده ؟

2. selena_2

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام منتظر جواب سوالم هستم ویه سوال دیگه من در زمان حاملگیم تقریبا سه ماه اخر نمیتونستم رو پشتم بخابم چون موقع بلند شدن درد شدیدی از ناحیه استخانهای  زیر  کمرم (باسن) میگرفت که از درد نفسم قطع میشد الان 5سال گذشته باز گاهی اون دردا میگیره مثلا موقع راه رفتن که از درد نمیتونم جم بخورم میخاستم ببینم علتش چی هست ایا از همون حاملگی مونده؟ یا میتونه علت دیگه ای داشته باشه؟

3. sody

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام به همه خواهشمندم اگه کسی اطلاعاتی در مورد آزمایش هورمون داره نظر بده
    LH(ELISA)           3.2
    FSH (ELISA)          10.5
    با تشکر

4. سلام
    اگه ميشه جوابمو بدين خواهشا
    من براي بارداري 2وم اققدام كردم به اينصورت
    تقريبا دوره هام 35 روزه است گاهي 38 روز
    اما اين اواخر يعني 29 ابان پري شدم و30اذر
    17 دي براي اندازه فوليكول سونو دادم كه اندازش6mmبود
    26دي علايم تخمك گذاري رو داشتم كه از كيت كه استفاده كردم مثبت شد يعني 2 تا خط پررنگ
    27ودي29و1ام بهمن نزديكي داشتم.
    ديروز رفتم از خون كه منفي بود
    ايا براي از زود بود يا بارداري صورت نگرفته؟

5. sody نوشته است: با سلام به همه خواهشمندم اگه کسی اطلاعاتی در مورد آزمایش هورمون داره نظر بده
    LH(ELISA)           3.2
    با تشکر
      سلام LH شما پایین هست رنج نرمال LH 5-20 هست.

6. sody

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    narsan23 نوشته است:
    sody نوشته است: با سلام به همه خواهشمندم اگه کسی اطلاعاتی در مورد آزمایش هورمون داره نظر بده
    LH(ELISA)           3.2
    با تشکر

با تشکر در مورد LH و نقش آن در باردار شدن توضیح بدهید آیا بیماری هست و دارویی لازم دارد

7. elham9111 نوشته است: سلام
    اگه ميشه جوابمو بدين خواهشا
    من براي بارداري 2وم اققدام كردم به اينصورت
    تقريبا دوره هام 35 روزه است گاهي 38 روز
    اما اين اواخر يعني 29 ابان پري شدم و30اذر
    17 دي براي اندازه فوليكول سونو دادم كه اندازش6mmبود
    26دي علايم تخمك گذاري رو داشتم كه از كيت كه استفاده كردم مثبت شد يعني 2 تا خط پررنگ
    27ودي29و1ام بهمن نزديكي داشتم.
    ديروز رفتم از خون كه منفي بود
    ايا براي از زود بود يا بارداري صورت نگرفته؟

سلام
    دوست عزيز با توجه به تاريخ نزديكيتون و تاريخ آزمايش دادن (10روز از رابطه آخرگذشته) اگر باردار بوديد آزمايش خون 100% نشون مي داد پس بارداري شما منتفيه .
    در ضمن تخمك فقط 24 ساعت ( حداكثر 48 ساعت) در بدن  زنده مي مونه ، شما بايد از چند روز قبل از تخمك گذاري (حول و حوش 3 روز) رابطه رو شروع كنيد و 3 روز بعد از تخمك گذاري هم ادامه بديد تا شانس حاملگي افزايش پيدا كنه .
    موفق باشيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. sody نوشته است:
    narsan23 نوشته است:
    sody نوشته است: با سلام به همه خواهشمندم اگه کسی اطلاعاتی در مورد آزمایش هورمون داره نظر بده
    LH(ELISA)           3.2
    با تشکر

با تشکر در مورد LH و نقش آن در باردار شدن توضیح بدهید آیا بیماری هست و دارویی لازم دارد

سلام
    هورمون FSH و هورمون LH هورمون هاي هيپوفيزي هستند كه تخمدان ها را تحریک به رهاسازی تخمک می کنند که این مرحله، تخمک گذاری نامیده می شود. در این مدت که معمولاً در روزهای 14 تا 28 سیکل قاعدگی واقع است، زن توانایی باروری را دارا می باشد.

تخمک در طول لوله فالوپ حرکت می کند و می تواند در مدت تقریباً 24 ساعت بعد از رهاسازی اش بارور شود. احتمال حاملگی در هنگامی که آمیزش یک تا دو روز پیش از تخمک گذاری صورت گرفته باشد، بیشتر است.

برای این که بارداری صورت گیرد می بایستی در این مدت یک اسپرم با تخمک در لوله فالوپ ترکیب شود. اسپرم قابلیت بارورسازی تخمک را تا 72 ساعت دارد و باید همزمان با تخمک در لوله فالوپ حضور داشته باشد. به منظور رسیدن یک اسپرم به تخمک، مرد باید نعوظ و انزال کافی برای تحویل مایع منی به واژن داشته باشد. باید تعداد اسپرم به اندازه کافی باشد و باید شکل درستی داشته و در مسیر درست حرکت کند. به علاوه زن باید محیط رحمی و واژن سالمی داشته باشد تا امکان حرکت اسپرم به سمت تخمک وجود داشته باشد. چنان چه تخمک بارور گردد تخم حاصله به درون رحم حرکت کرده، جایی که در آن به آستر رحمی می چسبد، و یک فرایند رشد 9 ماهه را شروع می کند.

در برخی از زوج ها که قصد بچه دار شدن دارند، با اختلالی در این فرایند پیچیده روبه رو می شوند که منتج به ناباروری می گردد.

برخی از موارد ناباروری زنان به دلیل نارسایی تخمدانی است. اختلال قسمتی از مغز که تنظیم تخمدانی را به عهده دارد می تواند منجر به سطوح پایین دو هورمن LH  , FSH شود. حتی بی نظمی ناچیزی در سیستم هورمونی می تواند از آزاد سازی تخمک توسط تخمدان جلوگیری کند(عدم تخمک گذاری). دلایل اختلالات مسیر هیپوتالاموس - هیپوفیزی که منتج به عدم تخمک گذاری می شوند عبارت هستند از صدمات فیزیکی، تومور، ورزش شدید و گرسنگی. به علاوه برخی از داروهانیز می توانند با نارسایی تخمدان مرتبط باشند.
    داروهاي زيادي براي درمان ناباروري بكار مي روند كه باعث افزايش تعداد تخمك ها، آزاد سازي تخمك, آماده سازي آندومتر، تنظيم زمان آزاد سازي تخمك و حمايت رشد جنين مي گردند.

كلوميفن سيترات (كلوميد, سروفن): براي نخستين بار در سال 1956 ساخته شده و براي انجام آزمايشات كلينيكي در سال 1960 مصرف گرديد. تا آن زمان ، اين دارو بطور گسترده اي بعنوان (( اولين دارو )) براي افزايش رشد فوليكول هاي تخمدان ("كيست هاي" كوچك در تخمدان يعني جايي كه تخمك ها در آن رشد مي كنند ) مورد استفاده قرار مي گرفت.تجويز كلوميفن سيترات غالبا در روز 7-3 و يا 9-5 سيكل قاعدگي صورت مي گيرد. ( روز اول بعنوان اولين روز جريان خون قاعدگي تعريف شده است).  
    هورمون محرك فوليكول " FSH " رشد تخمك را در فوليكول تخمدان تحريك مي كند.براي رشد, رسيدن به بلوغ و آزاد سازي تخمك ها بايد FSH به ميزان كافي موجود باشد. هورمون محرك فوليكول (FSH ) توسط غده هيپوفيز و در اثر تحريك هورمونهاي آزاد كننده گونادوتروپين(مترشحه از هيپوتالاموس) ترشح مي شود. كلوميد در سطح هيپوتالاموس با گيرنده هاي استروژن در مغز پيوند مي شود. وقتي كه اين گيرنده ها بهم پيوند خوردند، مغز مبنا را بر اين مي گيرد كه ميزان استروژن خون خيلي پائين بوده و هورمون آزاد كننده گونادوتروپين بيشتري را ترشح مي كند. و اين امر سبب مي شود تا هيپوفيز FSH بيشتري را توليد كند تا موجب تحريك رشد فوليكول شود.  
    قرص هاي كلوميفن بصورت خوراكي مصرف مي شوند و بهتر است كه اين قرصها در زمان معيني در هر روز مصرف گردند . (( زمان باروري )) يا زمان تخمک گذاری معمولا 8 – 5 روز پس از مصرف آخرين قرص كلوميفن مي باشد .
    گاهي كلوميفن براي تحريك تخمك گذاري در سيكلهاي تلقيح اسپرم به داخل رحم IUI و معمولا به صورت تركيبي با هورمون محرك فوليكول تجويز مي گردد .
    تعيين چگونگي كنترل سيكل هاي كلوميفن بعهده پزشك است . بنا به دلايل گوناگون ، ممكن است پزشك بخواهد مراحل سيكل را از نزديك تحت كنترل داشته باشد .
    در مراحل ابتدائي درمان ، بهتراست بيماران به مدت 5 روز در ماه كلوميفن مصرف نمايند و اگر پس از گذشت 3 ماه ازمدت درمان حامله نشدند ،براي انجام معاينات پيگيري مراجعه نمايند.
    كلوميفن سالهاي زيادي است كه مورد استفاده قرار گرفته و بعنوان يك داروي بي خطر محسوب مي گردد . با اين وجود ممكن است عوارض جانبي داشته باشد . بسياري از بيماران هيچگونه علائمي در زمان مصرف كلوميفن ندارند ولي ممكن است گاه و بي گاه عوارض جانبي مثل شكم درد يعني احساس پري و يا سوزش ، برافروختگي ، كج خلقي و يا اختلال بينايي نيز بروز نمايند . استامینوفن در صورت بروز اين عوارض مي تواند مفيد واقع گردد . در تعدادي از بيماران ، ممكن است كلوميفن موجب بزرگ شدن ( كيست ) تخمدان شود .
    گاهي اين عوارض بدون هيچ اقدام خاصي برطرف مي شوند ، اما براي رعايت احتياط ، به بيماران توصيه مي شود طبق دستور پزشك خود معاينه شوند . ممكن است مشكلات بيشتري در اثر مصرف طولاني مدت كلوميفن براي بيماران ايجاد شود. در كل ، بيماران نبايد بيشتر از شش ماه كلوميد مصرف نمايند. اگر چه اين زمان با توجه به علل ناباروري متفاوت است.
    كلوميفن در 10% موارد با چند قلوئي همراه است كه بيشتر دو قلويي مي باشد. هيچگونه خطري مبني بر تولد نوزاد ناقص الخلقه يا عوارض مشابه وجود ندارد. البته ، هيچكس قادر نيست كه نتايج يك حاملگي را تضمين نمايد.
    متفورمين : درمان رايج "سندرم تخمدان پلي كيستيك" PCOD) (القاء تخمك گذاري است كه از كلوميفن سيترات به عنوان اولين داروي انتخابي استفاده مي شود. با توجه به ارتباط بين افزايش ميزان انسولين و مقاومت انسولين، استفاده از داروهاي حساس به انسولين مثل متفورمين براي وادار كردن تخمدان به تخمك گذاري اخيرا مورد بررسي قرار گرفته كه حاكي از نتايج مثبت است.  
    داروهاي كاهش دهنده انسولين براي القاء تخمك گذاري در زناني كه به تخمدان پلي كيستيك مبتلا هستند ، به دليل كم هزينه بودن، عوارض جانبي كمتر، و كمترين خطر چند قلويي در مقايسه با داروهاي ديگر، ارجح مي باشند.
    گونادوتروپين ها (مترودين ، پرگونال، منوگان ، مريونال ، منوپور ، گونالF ):هورمون هاي محرك رشد فوليكول ( FSH ) حاوي تركيباتي هستند كه بطور مستقيم تخمدان ها را تحريك مي كنند تا چند تخمك توليد نمايند. اين داروها بايد فقط توسط متخصصيني كه در اين زمينه تخصص كامل داشته و آموزش كافي ديده اند، تجويز گردند.
    هورمون محرك رشد فوليكول ( FSH ) تقريبا در همه سيكل هاي تكنولوژي توليد مثل كمكي براي رشد تعداد زياد تخمك ها مورد استفاده قرار مي گيرد .  
    دوزاژ هورمون محرك رشد فوليكول ( FSH ) تا حد زيادي به پاسخ هر بيمار بستگي دارد و غالبا در حين سيكل دستخوش تغيير مي گردد . رشد فوليكول بصورت دوره اي از طريق اولترا سوند و اندازه گيري سطوح استراديول تحت كنترل قرار مي گيرد .تعداد و اندازه فوليكولها از طريق اولتراسوند قابل مشاهده مي باشند و افزايش ميزان استروژن حاكي از رشد طبيعي فوليكول ميباشد. استروژن به نسبت افزايش تعداد و اندازه فوليكول ها افزايش پيدا مي كند و اندازه گيري آن ما را قادر مي سازد تا بتوانيم به دوزاژ مطلوب براي هر بيمار دست يابيم.
    دوزاژ دارو وپاسخ بيمار بايد در جهت كاهش احتمال عوارض جانبي ، مثل تحريك بيش از حد و حصول اطمينان از رشد كافي فوليكول ، توسط يك نفر متخصص بيماريهاي زنان مورد ارزيابي قرار گيرد .
    سوپرفاكت :يك داروي آگونيست هورمون آزاد كننده گونادو تروپين(GNRH) مي باشد كه اغلب در اواخر سيكل قاعدگي قبل از تحريك تخمدان تجويز مي گردد . سوپر فاكت , سيستم توليد مثل بيماررا " غير فعال " مي كند ، به اين صورت كه آنرا قادر مي سازد كه به داروهاي توليد مثل مثل FSH اگزوژن پاسخ مثبت نشان مي دهد . سوپرفاكت بصورت تزريق زير جلدي يا اسپري داخل بيني عرضه شده است .
    سوپر فاكت ترشح زودرس هورمون "LH " را نيز كاهش مي دهد ، اين امر يك رويداد هورموني است كه حاكي از تخمك گذاري زودرس مي باشد و اغلب باعث كنسل شدن سيكل درماني مي شود . در موارد انتخابي, سوپر فاكت به مقدار كم قبل از سيكل تجويز مي گردد ( روش ميكروفلير ) تا اينكه به بيمار در توليد تخمك كمك نمايد . با مصرف سوپرفاكت ,متخصصين كنترل بيشتري بر (( فعاليت هاي اندو كرين )) كه در زمان سيكل تحريك تخمدان صورت مي گيرند دارند ، بنابراين شانس موفقيت تخمك گذاري و نهايتا حاملگي افزايش پيدا مي كند .جالب است بدانيم كه ، كاربرد اوليه سوپر فاكت در درمان آندومتريوز مي باشد ، بطوري كه اين دارو ميزان گردش استروژن را كاهش مي دهد و اين عمل براي مهار رشد بافت اندومتر مورد نياز مي باشد .
    آنتاگون و ستروتايد :دو آنتا گونيست جديد هورمون آزاد كننده گونادو تروپين مي باشند . اين دو دارو اخيرا در ايالات متحده معرفي شده اند . آنتا گون / ستروتايد در واقع ترشح هورمون آزاد كننده فوليكول" LH " را در عرض پنج روز كاهش مي دهد در حالي كه سوپر فاكت نياز به 22 روز زمان دارد . در حال حاضر در مورد نقش مناسب كلينيكي آنتاگون / ستروتايد اختلاف نظر وجود دارد . كاهش كامل LH ممكن است نياز به اين داشته باشد كهFSH بيشتري تجويز گردد ، بنابراين هزينه درمان افزايش پيدا خواهد كرد . برخي از دست اندركاران نيز براين باور هستند كه ميزان كمي از LH براي رشد كامل اووسيت مورد نياز مي باشد .
    HCG (پرگنيل , پروفازي )( گونادو تروپين كور يونيك انساني )), براي القاء تخمك گذاري پس از تجويز گونادوتروپين ها در سيكل هاي تحريك تخمك گذاري مورد استفاده قرار مي گيرد . اين داروها تخمدان را دقيقا 36 ساعت پس از تجويز وادار به تخمك گذاري مي نمايند . به دليل اين پديده ، بين 35 – 34 ساعت پس از تجويز HCG تخمك گذاري انجام مي شود . تلقيح داخل رحمي اسپرم ( IUI (نيز طبق زمان بندي معيني همزمان با تخمك گذاري انجام مي گيرد .
    پروژسترون:در تكميل سيكل هاي درماني جهت فراهم نمودن هورمون پروژسترون بيشتر براي تقويت رشد رويان در درون رحم و پس از تخمك گذاري تجويز مي شود. پزشك ممكن است پروژسترون را براي حصول اطمينان از رشد كافي پوشش داخلي رحم تجويز نمايد . پروژسترون هورموني است كه به صورت طبيعي توسط جسم زرد توليد و ترشح مي شود . جسم زرد هورمون پروژسترون و استروژن را توليد نموده ، اين هورمونها مخاط رحم را براي پذيرش تخمك بارور شده آماده مي سازند . كمبود پروژسترون ممكن است پس از تخمك گذاري ايجاد گردد ، كه به آن نقص فاز لوتئال مي گويند و مي تواند موجب عدم موفقيت حاملگي شود .
    وجود جسم زرد براي استمرار حاملگي حياتي است و تا هفته دهم پروژسترون ترشح مي كند . پس از هفته دهم ، جفت مي تواند پروژسترون كافي توليد نمايد. امروزه پروژسترون بصورت شياف واژينال يا تزريقات عضلاني مورد استفاده قرارمي گيرد .  
    آمپولهاي پروژسترون به صورت 50 و 25 ميلي گرمي در دسترس مي باشد كه معمولا با دوز 50 ميلي گرمي يا 100 ميلي گرمي در روز بنا به توصيه مشاورين بصورت عضلاني تزريق مي شود . شياف ها بايد در يخچال نگهداري شوند ، هر شب يك عدد شياف ، درست قبل از خواب بايد در واژن قرار داده شود . در صورتي كه قرار باشد فعاليت جنسي در شب انجام شود ، لازم است شياف پس از انجام فعاليت جنسي در واژن قرارداده شود.  
    مشاورين درماني مركز اطلاعات بيشتري در مورد چگونگي قرار دادن شياف در داخل واژن ارائه خواهند نمود . مصرف شياف ها را نبايد قطع نمود مگر اينكه توسط مشاورين درماني توصيه شود . البته اين در صورتي است كه بيمار خونريزي ، لكه هاي خوني يا شكم درد نداشته باشد . چنانچه هر كدام از موارد فوق در بيمار ملاحظه شد حتما بايد گزارش شود .
    استروژن ( استراديول والرات , استروژن كونژوگه ): براي آماده سازي آندومتر در سيكل هاي انتقال رويان هاي منجمد شده و نيز در زماني كه تخمك هاي اهدايي انتقال داده شدند ، مورد استفاده قرار مي گيرد .

منبع :
    http://www.mums.ac.ir/ivfcenter/fa/drugs

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. سلام
    من دختر بیست ویکساله هستم هفت ساله که دوست پسردارم ولی تابه حال رابطه ای نداشتم
    دوسال پیش به خاطراینکه ازواژنم هوا خارج میشدبه دکتر مراجعه کردم دکترم بعد ازمعاینه گفت که یه قسمت ازپردم آسیب دیده عفونتم داشتم که با دارو رفع شدولی هنوزم بیشترمواقع از واژنم هوا خارج میشه وخیلی ناراحتم میکنه لطفا بگید دلیلش چیه واینکه احتمال داره ازبچگی پردم به همین شکل بوده باشه؟

10. باسلام
    اقاي دكتر،ترشحات زردرنگي در دهانه واژنم ديده مي شود .من چند وقت پيش كرم هاي زيادي از جمله تريپل سولفا،مترونيدازول و كلوتريمازول استفاده كردم .ولي هنوز خوب نشدم.ديگر نمي خوام به دكتر بروم.چون فايده اي نديدم.آقاي دكتر آيا عفونتم از نوع قارچي است يا باكتري؟ 2-از كدام كرم دوباره استفاده كنم .البته من دارم از كپسول آموكسي سيلين استفاده مي كنم كه شايد تاثيري در عفونتم داشته باشد. آيا اين روش صحيح است؟ لطفاشما داروي گياهي يا يه راه حل به من نشان بدهيد.ممنون.بي صبرانه منتظر پاسختان هستم

11. [quote="maryam63joon"]باسلام
    اقاي دكتر،ترشحات زردرنگي در دهانه واژنم ديده مي شود .من چند وقت پيش كرم هاي زيادي از جمله تريپل سولفا،مترونيدازول و كلوتريمازول استفاده كردم .ولي هنوز خوب نشدم.ديگر نمي خوام به دكتر بروم.چون فايده اي نديدم.آقاي دكتر آيا عفونتم از نوع قارچي است يا باكتري؟ 2-از كدام كرم دوباره استفاده كنم .البته من دارم از كپسول آموكسي سيلين استفاده مي كنم كه شايد تاثيري در عفونتم داشته باشد. آيا اين روش صحيح است؟ لطفاشما داروي گياهي يا يه راه حل به من نشان بدهيد.ممنون.بي صبرانه منتظر پاسختان هس
    نقل قول:
    خواهر عزیز اقای دکتر و دوستان قبلا در مورد ترشحات طبیعی و انواع ترشحات غیرطبیعی بحث کردن اگه جستجو کنید میتونید جواب بگیرید ممکنه ترشحات شما فیزولوژیک باشه ویا همسر شما مبتلا باشن که بایستی درمان شوند. استفاده شما از کپسول اموکسی سیلین بی مورد هست انتی بیوتیکها باعث از بین رفتن فلورطبیعی واژن میشه ومحیط برای ابتلا به واژینیت اماده میشه.لباس زیر نخی وگشاد وحتی نپوشیدن لباس زیر اتو کردن لباسهای زیر دوش وازینال سرکه میتونه مفید باشه در شستن نیز دقت داشته باشید که از جلو به عقب با اب ولرم بشویید از هیچ گونه مواد شوینده مثل صابون و... استفاده نکنید.

12. خواهر عزیز اقای دکتر و دوستان قبلا در مورد ترشحات طبیعی و انواع ترشحات غیرطبیعی بحث کردن اگه جستجو کنید میتونید جواب بگیرید ممکنه ترشحات شما فیزولوژیک باشه ویا همسر شما مبتلا باشن که بایستی درمان شوند. استفاده شما از کپسول اموکسی سیلین بی مورد هست انتی بیوتیکها باعث از بین رفتن فلورطبیعی واژن میشه ومحیط برای ابتلا به واژینیت اماده میشه.لباس زیر نخی وگشاد وحتی نپوشیدن لباس زیر اتو کردن لباسهای زیر دوش وازینال سرکه میتونه مفید باشه در شستن نیز دقت داشته باشید که از جلو به عقب با اب ولرم بشویید از هیچ گونه مواد شوینده مثل صابون و... استفاده نکنید

13. سلام میخواستم بدونم تا چند ماهگی میتونم رابطه جنسی داشته باشم

14. سلام جسارتا كسي مي تونه كمك كنه بفهمه جواب اين آزمايش چيه؟
    Abestinence                                           3
    Collection time                                         15
    Volume                                        5.0
    Appearance                                    normal
    Liguefaction                                    normal
    Viscosity                                    normal
    ph                                           7.4
    w.b.c                             non available
    seprm count( Alive )                                          10
    progracive motility ( A+B )                                          15
    Morghology ( normal )                                          16
    motil seprm count ( msc )                                         1.5
    functional sperm count ( fsc )                                         1.0
    sprm motility index ( smi )                                          41
    All sperm                                        50.0
    All motil sperm                                        7.50
    All functional sperm                                        5.00  
    comment             some of sperm are dead

بعد مراجعه به دكتر كليه و ادار ومجاري قرص كلوميفن - سوزين - آپو .پنتوكسي فيلين پيوسته رهش اين قرص ها رو تجويز كرده!
    ممنون ميشم راهنمايي بفرمايين!

15. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    rozita1362 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من جند وقته می خوام باردار بشم برای بچه دوم ولی هنوز موفق نشدم رفتم دکتر و واسم نمونه برداری از رحم نوشته بود وقتی انجام دادم دکتری که ازم نمونه گرفت گفت کمی عفونت دارم ولی وقتی بردم دکتر گفت مشکلی ندارم الان چند روزی میشه خارش دارم و خودمم فکر می کنم عفونت داشتم اون موقع دکتر تشخیص نداده نمونه برداری رو براتون مینویسم و بگین آیا عفونت دارم یا نه؟و یه سوالی هم از حضورتون داشتم آیا ممکنه اگه عفونت داشته باشم باعث عدم باداری شده باشه؟البته پریودام مرتبه و چند روزی تا پریودم مونده
    conventional pap,cervical cytology;
    satisfactory smear for evaluation.transformation zon present.
    negative for intraepithelial lesion and/or malignancy.
    no inflammatory exudate is seen

این تست پاپ اسمیر عفونت را نشون نمیده- کشت واژن دقیقا بهتون کمک میکنه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 21 از 29
رفتن به صفحه :    ... 21 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید