شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد قلب

1. با سلام
    مدتی است که بعد از صرف ناهار به مدت یک ساعت قلبم درد میگیره. و احساس خستگی زیادی میکنم. بدنم بی حال میشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. Leily2000 نوشته است: با سلام
    مدتی است که بعد از صرف ناهار به مدت یک ساعت قلبم درد میگیره. و احساس خستگی زیادی میکنم. بدنم بی حال میشه.

سلام
    از اونجایی که قلب و معده بسیار محلشون به هم نزدیکه و درد سر معده در خیلی از مواقع با قلب درد اشتباه گرفته میشه ممکنه دردی هم که شما حس میکنید مربوط به معده تون باشه. ممکنه حجم ناهارتون زیاد باشه و یا غذا رو با سرعت میخورید و درست نمیجوید. به هر حال بهتره برای اطمینان به متخصص قلب مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. Leily2000 نوشته است: با سلام

سلام دوست عزيز
    با توجه به اينكه شما پس از صرف غذا به اين حالت دچار مي شويد چند راه براي تست و اينكه متوجه نوع مشكلتان باشيد وجود دارد.
    طي چند روز اين تست ها را آزمايش كنيد :
    1 - براي صرف نهار، يك روز تنها با خوردن نان (حجم كم) و ماست، تست كنيد.
    2 - براي صرف شام، تنها با خوردن سبزيجات و فيبر تست كنيد.
    3 - براي صرف صبحانه، از خوردن كره و خامه پرهيز كنيد و تست كنيد.

تمامي تست هاي خود را يادداشت كنيد. نيازي نيست كه پشت سر هم سه وعده را آزمايش كنيد. در طول يك هفته اين موارد را بررسي كنيد.
    اگر پس از انجام آزمايش در وعده هاي مورد نظر احساس درد را نداشتيد اطمينان داشته باشيد دچار درد سر معده شديد.
    مي بايست استرستان را كاهش دهيد. از خوردن فست فود خودداري فرمائيد. غذاي چرب را از وعده هاي غذايي حرف فرمائيد.
    در مورد سوزش سر معده در سايت جستجو فرمائيد. مطالب كامي وجود دارد.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. سلام
    میشه منم راهنمایی کنید.
    من 23 سالمه از 10 سالگی دچار تپش قلب شدم.
    اوایل دکتر بهم گفت هر وقت دچار تپش شدم یکی یا دوتا پروپرانول 10 بخورم.
    اوایل تپشم با استراحت و یا به خواب رفتن خوب میشد اما کم کم شدتش بیشتر شد و بهش سرگیجه هم اضافه شد.
    بعد مدتی حتی با زیاد تر کردن قرصم این حملات خوب نشد و در واقع حتی تا 10 قرصم باعث آرامش و از بین رفتن تپش در موقع حملات نشد.
    2.5 سال پیش الكتروفیزیولوژی انجام دادم و قرار شد با عمل ‏ابلیشن‎ اگه درست بگم البته،این مشکل رفع بشه با اینکه فک میکتن 3 یا 4 ساعت طول کشید دکتر گفتن مشکل خاصی نیست و باز خواستن اون رگ رو مسدود کنن که مشخص شد نزدیک دریچه سینوسی قلبه و خطرناکه.
    عمل انجام نشد.
    بعد از اون تست ورزش دادم که با اینکه حدود 1 ساعت روی اون تخت که با حالت مختلف میشد و از ایستاده تا برعکس شدن بود بازم جالب بود که دچار هیچ تپشی نشدم.
    و کلا بعد از اون دیگه هیچ اقدامی نکردم.
    اما 2 سال اخیر علاوه بر تپش شدید که خودم به صدای تراکتور تشبیهش میکنم و این حسی که انگار بیش از یک قلب دارم اخه تپش هام 2،3 نوع صدا و تن مختلف به صورت همزمان دارن.
    سرگیجه و سیاهی رفتن چشم چه نشسته چه وقتی موقع تپش بلند میشم خیلی بیشتر شده و سرم یهو انگار سبک میشه یا سنگین  و گاهی درد میگیره و بدنم مخصوصا دست و پاهام موقع تپش درد شدید میگیرن انگاری ارشون وزنه آویزونه و یا مثل معتادی که مواد بهش نرسه و نفس کشیدنم کوتاه میشه ونبضای دیگمم بلند بلند می زنن واینکه دیگه دراز کشیدنو استراحت حتی خوابیدن حوالمو بهتر نمیکته گاهی 12،13 ساعت خسته امو افتاده و قرصم اصلا تاثیری نمیکته.
    خیلی طولانی بود اما خوشحال میشم نظرتونو بدونم.
    دیگه دارم کم میارم.
    دکتر میرفتم اعتقاد داشتن چیزه خاصی نیست اما واسه من تو این لحظات که جدیدا زیاد و طولانی شدن از نفس کشیدنم خسته ام.

5. باسلام خدمت دوستان عزیز
    خانوم من قبلا تپش قلب داشت که بامراجعه به دکترهای مختلف نتیجه این شد که به خاطر استرسه و ازداروهای
    کلرودیازپکساید- ایمی پرامین و فلوکستین
    استفاده کرد خوب شد اما مدتی است باکوچکترین ناراحتی به قلب درد شدید دچار میشند به طوری که صورت ایشون بیحس میشه دنداندرد شدید میگیرند بعد از 30دقیقه بیحسی صورت بهتر میشه ولی هنوز قلب درد و دنداندرد دارند بعد از 1ساعت درد دندون و قلب هم خوب میشه دکتر روانپزشک فقط مصرف این قرصهارو زیاد میکنه که بازم تاثیری نداره لطفا راهنمایی بفرمایید چیکارباید کرد؟

6. سلام من 23 سالمه با کوچکترین استرس تپش قلب زیادی به سراغم میاد.که نمیزاره بخوابم.بعضی وقتها پروپرانولول هم انگار به طور کامل رفعش نمیکنه.موقع دویدن یه درد خفیفی سمت چپ سینم و پشتم میپیچه.البته ذکر کنم تا 10ماه پیش حالم خوب بود بعد از فوت پدرم این حالتها برام پیش میاد.لطفا راهنماییم کنید.مرسی

7. با سلام و تشکر از دست اندرکاران سایت
    ببخشید که سوالم را اینجا مطرح کردم،حقیقتا مدت هاست که می خواهم تاپیک جدید بسازم و سوالم را بپرسم ولی امکانش نیست.بازهم عذر می خواهم.
    آیا با وجود ناراحتی قلبی(تنگی دریچه میترال و آئورت)و فشار خون بالاو همچنین سابقه حمله آسم(عصبی) می توان از داروهای جلوگیری از بارداری(LD یا HD) مصرف کرد.؟
    برای تاخیر انداختن در زمان عادت ماهانه از چه دارویی می توان استفاده کرد؟ عوارض مصرف داروهای جلوگیری از بارداری قبل از ازدواج چیست؟

ممنون از راهنمایی های بی دریغتان

8. bano20 نوشته است: با سلام و تشکر از دست اندرکاران سایت
    ببخشید که سوالم را اینجا مطرح کردم،حقیقتا مدت هاست که می خواهم تاپیک جدید بسازم و سوالم را بپرسم ولی امکانش نیست.بازهم عذر می خواهم.
    آیا با وجود ناراحتی قلبی(تنگی دریچه میترال و آئورت)و فشار خون بالاو همچنین سابقه حمله آسم(عصبی) می توان از داروهای جلوگیری از بارداری(LD یا HD) مصرف کرد.؟
    برای تاخیر انداختن در زمان عادت ماهانه از چه دارویی می توان استفاده کرد؟ عوارض مصرف داروهای جلوگیری از بارداری قبل از ازدواج چیست؟

ممنون از راهنمایی های بی دریغتان

با سلام موارد منع مصرف قرص های ocp(قرص های ضد بارداری)1-ترومبوفیلی یا اختلالات ترومبوامبولیک2-سابقه dvtویا اختلالات ترومبوتیک 3- بیماری مغزی -عروقی یا بیماری شریان های کرونری4-مشکلات دریچه ای ترومبوژنیک در قلب 5-اریتمی های ترومبوژنیک قلبی 6-دیابت همراه با درگیری عروقی 7- فشار خون بالای شدید 8- کارسینومای شناخته شده يامشکوک در پستان 9- کارسینومای اندومتر ويا سایر نئوپلازی های مشکوک یا شناخته شده وابسته به استروژن 10-خونریزی بی دلیل غیر طبیعی از دستگاه تناسلی 11-یرقان کلستاتیک در بارداری ويایرقان همراه با مصرف قرص 12-ادنوم ها یا کارسینوم های کبدی و يا بیماری فعال کبدی همراه با اختلال عملکرد کبد13- بارداری قطعی يا مشکوک 14-جراحی بزرگ همراه با بی حرکتی طولانی مدت -زنانی که از این قرص ها استفاده می کنند بایستی اکیدا توصیه  شود که سیگار نکشند -بهتره با مراجعه به پزشک اقدام به تاخیر در پریودتون کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام خسته نباشید من 24 سالمه و از 10 سال پیش قلب درد دارم بطوری که گاهی از دردش از خواب میپرم و ب دسته چپ و کمرم ویزنه سوزش شدید و درد بعدی داره دکتر رفتم گفت نارسایی و کم کاری داره قبلا هم دریچه قلبم گشاد شده بود الان چیکار کنم تا دردش کم بشه؟

10. Leily2000 نوشته است: با سلام

عزیزم نگران نباش اون معده شماست

11. molaei_sarah نوشته است: سلام خسته نباشید من 24 سالمه و از 10 سال پیش قلب درد دارم بطوری که گاهی از دردش از خواب میپرم و ب دسته چپ و کمرم ویزنه سوزش شدید و درد بعدی داره دکتر رفتم گفت نارسایی و کم کاری داره قبلا هم دریچه قلبم گشاد شده بود الان چیکار کنم تا دردش کم بشه؟

سلام
    دوست عزيز بيماري شما ، علت ، تشخيص و درمانش حتما بايد زير نظر پزشك متخصص قلب صورت بگيره ، خواهشا به پزشك متخصص مراجعه كنيد تا تحت نظر قرار بگيريد و خودسرانه هيچ دارويي (چه گياهي چه شيميايي) مصرف نكنيد .

12. سلام خدمت دوستان عزیز.
    حدود یکسالی است که گاهی اوقات در قسمت بالای سمت چپ قفسه سینه ام درد و فشاری رو احساس می کنم. نوع درد مثل اینه که یک چیز سنگینی روی اون قسمت هستش و فشار میاره. 4 ماه پیش رفتم پیش یه متخصص و ایشون معاینه کردند و نوار قلب هم گرفتند و بیان کردند که مشکلی نیست و تنها دلیلش اینه که فضای قفسه سینه ام تنگ است و کشیده. البته ایشون شک داشتند که بنده سیگاری هستم و من عرض کردم که با هوای تهران کسی نیاز نداره سیگار بکشه!
    میخواستم بدونم اینکه من این حالات رو هم در حالت استراحت دارم و هم در حالت کار با کامپیوتر و هم در حال رانندگی و پیاده روی و ... در کل شرایط خاصی نداره، چطور میتونم کمترش بکنم؟

اینو اضافه کنم که من اهل ورزش نیستم و فقط صبحها یه 10 دقیقه ای نرمش میکنم.
    یک سئوال دیگه هم اینکه چند سال پیش که پیش یه متخصص داخلی بودم بعد از معاینه قلبم، گفتند که "ام وی پی" یا "ام وی .." (اسمش دقیق یادم نیست) دارم و باید همیشه مواظب باشم که عفونت تویه بدنم ایجاد نشه و وقتی میرم دندانپزشک یا هر جراحی دیگه از یک هفته قبلش باید کپسول های آموکسی سیلین یا مشابهش رو مصرف کنم. میخواستم بدونم از دوستان کسی اسم این مشکل رو میدونن؟ و اینکه راجع بهش یه توضیحی هم بدین لطفا.

با تشکر

13. yourmani نوشته است: سلام خدمت دوستان عزیز.
    حدود یکسالی است که گاهی اوقات در قسمت بالای سمت چپ قفسه سینه ام درد و فشاری رو احساس می کنم. نوع درد مثل اینه که یک چیز سنگینی روی اون قسمت هستش و فشار میاره. 4 ماه پیش رفتم پیش یه متخصص و ایشون معاینه کردند و نوار قلب هم گرفتند و بیان کردند که مشکلی نیست و تنها دلیلش اینه که فضای قفسه سینه ام تنگ است و کشیده. البته ایشون شک داشتند که بنده سیگاری هستم و من عرض کردم که با هوای تهران کسی نیاز نداره سیگار بکشه!
    میخواستم بدونم اینکه من این حالات رو هم در حالت استراحت دارم و هم در حالت کار با کامپیوتر و هم در حال رانندگی و پیاده روی و ... در کل شرایط خاصی نداره، چطور میتونم کمترش بکنم؟

اینو اضافه کنم که من اهل ورزش نیستم و فقط صبحها یه 10 دقیقه ای نرمش میکنم.
    یک سئوال دیگه هم اینکه چند سال پیش که پیش یه متخصص داخلی بودم بعد از معاینه قلبم، گفتند که "ام وی پی" یا "ام وی .." (اسمش دقیق یادم نیست) دارم و باید همیشه مواظب باشم که عفونت تویه بدنم ایجاد نشه و وقتی میرم دندانپزشک یا هر جراحی دیگه از یک هفته قبلش باید کپسول های آموکسی سیلین یا مشابهش رو مصرف کنم. میخواستم بدونم از دوستان کسی اسم این مشکل رو میدونن؟ و اینکه راجع بهش یه توضیحی هم بدین لطفا.

با تشکر

سلام
    دوست عزيز پاسخ من راجع به قسمت دوم سوالتون هست :

ضغف یا سست بودندریچه میترال (MVP) اختلالی است که یکی از دریچه های قلب شما که میترال نام دارد را درگیر می کند و زمانی اتفاق می افتد که این دریچه می تواند کاملاً بسته شود بنابراین مقداری خون درون قلبتان از این دریچه نشت می کند.

این بیماری بسیار شایع است مثلا کمی بیش از 2 درصد مردم آمریکا دچار سستی دریچه میترال هستند. زنان و مردان به میزان برابر به آن دچار می شوند. در بسیاری از افرادMVP بی خطر است و نیازی نیست که تغییری در شیوه زندگی فرد داده شود. این بیماری طول عمر شما را کاهش نمی دهد. در بعضی افرادی که MVP دارند اگر بیمار پیشرفت کند، درمان ضروری است.

· علائم و نشانه ها

MVP اختلالی است که در تمام عمر همراه بیمار است ولی بسیاری از افراد مبتلا هیچگاه علامت و نشانه ای ندارند . هر گاه تشخیص داده شود، افراد مبتلا ممکن است شگفت زده شوند که اختلالی در قلبشان وجود داشته است، در حالیکه علامت و نشانه ای نداشته اند. علائم و نشانه های MVP در افراد مختلف متفاوت است. این علائم خفیف هستند و بتدریج پیشرفت می کنند و شامل موارد زیر است:

- ضربان قلب نامنظم ( آریتمی )

- سرگیجه ، احساس سبکی سر

- سختی تنفس یا تنگی نفس ، اغلب وقتی طاق باز می خوابند یا پس از فعالیت بدنی

- خستگی

- درد قفسه صدری که با حمله قلبی یا بیماری عروق کروناری همراه نیست.

· علل

وقتی قلب شما درست کار می کند ، دریچه میترال با باز و بسته شدن خود جریان خون را بین اتاق بالائی ( دهلیز چپ ) و پائینی سمت چپ ( بطن چپ ) تنظیم می کند. ولی در بعضی افراد دریچه میترال بخوبی کار نمی کند و هر بار که قلب پمپ می کند و منقبض می شود ، به سمت دهلیز چپ برآمده می شود ( دقیقاً مثل یک چتر نجات ) این حالت مانع از این می شود که دریچه کاملاً بسته شود. در نتیجه بجای اینکه خون در یک مسیر جریان یابد مقداری خون به سمت دهلیز نشت می کند.

نام دیگر شلی دریچه میترال سندرم مورمور – کلیک است. هرگاه پزشک بوسیله گوشی پزشکی به قلب شما گوش می دهد، آنزمانی که لت ها به سمت خارج برآمده می شوند صدای کلیکی به گوش رسیده و برگشت خون به دهلیز بصورت مورمور شنیده می شود.

پزشکان اسامی دیگری نیز برای MVP به کار می برند: سندرم بارلو – سندرم دریچه شل – سندرم بالونی شدن دریچه میترال .

در بعضی افراد ممکن است MVP ارثی باشد و اغلب در اعضاء خانواده دیده می شود. افرادی که دچار سندرم مارفان یا سایر اختلالات بافت همبند هستند بیشتر دچار MVP می شوند.

اگر شما MVP دارید لت های دریچه میترال شما ممکن است بزرگ یا ضخیم شوند. زنانی که دچار MVP هستند اغلب لاغر و ستون فقرات خمیده یا اختلال اسکلتی خفیفی در دیواره قفسه صدری دارند. بعضی ممکن است سوراخی در دیواره جدا کننده دو اتاق فوقانی دهلیزها داشته باشند که به این وضعیت نقص سپتوم ( دیواره ) دهلیزی می گویند.

· چه موقع لازم است توصیه های پزشکی را جدی بگیریم؟

هر گاه شما دچار علائم و نشانه هایMVP شدید باید با پزشکتان تماس بگیرید. اگر قبلاً MVP را در شما تشخیص داده اند، هر گاه علائمتان بدتر شد به پزشک مراجعه کنید.

· بیماریابی و تشخیص

بیشتر مواقع پزشکان بیماری شلی دریچه میترال را در میان بزرگسالان جوان می یابند. احتمال زیادی وجود دارد که پزشکتان در حین معاینات معمول قلب بوسیله گوشی پزشکی MVP را تشخیص دهد. هرگاه MVP وجود داشته باشد او ممکن است صداهای غیرطبیعی همانند صدای کلیکی ویژه MVP را بشنود.

این صدای کلیک مشخصاً در میانه صدای ضربان قلب شنیده می شود که بدنبالش سر و صدای مِرمِر وجود دارد. صدای کلیک بدلیل صاف شدن لت های دریچه میترال است و حرکت رو به عقب جریان خون به دهلیز صدای مِرمِر ایجاد می کند.برای تأیید تشخیص به اکو کاردیوگرافی که یک روش غیر تهاجمی و ماوراء صوت برای بررسی قلب است نیازمندید.

این تست از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می کند تصویری از قلب و ساختمانهایش که شامل دریچه میترال و جریان خون عبوری از آن نیز هست را نمایان می سازد میزان خونی که نشت می شود (برمی گردد) نیز قابل اندازه گیری است.

در بعضی موارد شما به تستهای بیشتری نیازمندید. که جزئیات بیشتری در مورد دریچه های قلبتان و را مشخص کرده و در کمک به تشخیص مؤثر می باشند در اختیارتان بگذارند بویژه در مواقعی که بخواهیم سایر اختلالات قلبی را رد کنیم. این تستها عبارتند از :

عکس قفسه سینه: عکس قفسه سینه بوسیله اشعه X اندازه و شکل قلب را نشان می دهد که می توان نشانه ای از نارسایی یک دریچه را نیز در آن یافت.

نوار قلب ECG ( الکترو کاردیوگرام ): در این تست نوارهایی که بوسیله سیم ( الکترود) به پوستتان وصل می شوند تا ایمپالسهای الکتریکی که توسط قلبتان تولید می شوند را اندازه بگیرند و ایمپالسها بصورت موجهایی روی مانیتور یا کاغذ ثبت می شوند. علاوه بر این اطلاعات ECG ریتم قلب شما را نیز نشان می دهد.

اکوکاردیو گرافی از طریق مری: با این روش دید نزدیکتری به دریچه میترال خواهیم داشت. مری، لوله ای است که از حلق به معده متصل می شود و در کنار قلب قرار دارد. در اکو کاردیوگرافی معمولی ترانسدیوسر که امواج صوتی لازم که امواج صوتی لازم برای تشکیل قلب ضربان دار را می سازد برروی قفسه سینه حرکت داده می شود. در اکو کاردیوگرافی از طریق مری به اتهای لوله ای که درون مری قرار داده شده یک ترانسدیوسر کوچک وصل می شود. چونکه مری در کنار قلب است و قرار دادن ترانسدیوسر در آن ناحیه تصویر واضح تری از قلب( دریچه میترال و جریان خون از آن ) نشان می دهد.

سونوگرافی داپلر : با اندازه گیری تغییراتی که در فرکانس امواج ماوارء صوت پس از برخورد با گلبولهای قرمز که از قلب یا عروق شما حرکت می کنند بوجود می آیند،این نوع سونوگرافی اطلاعاتی درباره سرعت و مسیر جریان خون در اختیار ما می گذارد ، این روش در ارزیابی عملکرد دریچه ها مفید است. یک کامپیوتر اطلاعات جریان خون درون قلب را دسته بندی کرده و بعد بصورت تصویر دو بعدی نشان می دهد و از رنگها برای نشان دادن سرعت و مسیر جریان خو ن استفاده می کند.

کاتترازسیون قلبی : در این روش پزشک یک لوله نازک ( کاتتر) را از طریق عروق خونی باز و یا کشاله ران به قلب شما می رساند از طریق کاتتر رنگ را بدرون حفره های قلب و عروق خونی قلب می ریزند. این رنگ همچنان که در قلب حرکت می کند پخش می شود ، در تصاویر گرفته شده با اشعه X دیده می شود و اطلاعات زیادی در رابطه با قلب و دریچه های آن و همچنین جریان خون و نشت آن در اختیار پزشکتان می گذارد . بعضی از این کاتتر ها دستگاهی در نوک خود دارند که می تواند فشار خون را در حفره های قلب مثل بطن چپ اندازه بگیرند.

هرگاه تشخیص داده شد که شما MVP دارید ممکن است پزشکتان توصیه کند که اعضاء درجه یک خانواده تان نیز تست شوند.

· عوارض

اگر چه بسیاری از مردمی که MVP دارند هیچ علامتی نشان نمی دهند اما گاهی عوارض بیشتر در افراد میان سال و مسن ظاهر می شوند و عبارتند از :

برگشت دریچه میترال – شایعترین مشکل برگشت دریچه میترال و نارسایی آن است، وضعیتی که در آن دریچه بشدت نشت می دهد و مقدار زیادی خون به دهلیز چپ بر می گردد.

مشکلات ریتم قلب – افرادی که MVP دارند ممکن است دچار ریتم های نامنظم قلبی شوند. این مشکل بویژه در دهلیزها بوجود می آید ولی تهدید کننده حیات نیست. پزشکان مواردی از مرگ ناگهانی قلبی را بدنبال MVP گزارش کرده اند به هر حال این موارد بسیار نادر هستند و حتماً بدلیل مشکلات دریچه ای نمی باشند..

افرادی که برگشت شدید دریچه میترال دارند و یا دریچه به شدت تغییر شکل یافته است به ایجاد مشکلات ریتم غیر طبیعی مستعدتر هستند.

· درمان

بیشتر افرادی که شلی دریچه میترال دارند بویژه آنها که هیچ علامتی ندارند به درمان نیاز ندارند.

اگر شما علامت دار شدید ممکن است پزشکتان دارویی تجویز کند تا درد قفسه سینه یا آریتمی ناشی از MVP را بهبود بخشد . برا ی مثال پزشکان گاهی دارویی به نام مسدود کننده بتا را برای ضربان قلب بالا یا ناراحتی در قفسه صدری تجویز می کنند. هیچ گاه بدون مشورت با پزشکتان این داروها را قطع یا کم و زیاد نکنید.

به دیگران نیز اطلاع دهید: اگر نیاز به کار روی دندان خود دارید که منجر به خونریزی لثه
    می شود و یا حتی تمیز کردن و جرم گیری معمولی . همچنین قبل از اعمال جراحی چون برداشتن لوزه، کیسه صفرا، یا پروستات به جراح خود اطلاع دهید که دچار MVP هستید. ممکن است نیاز به مصرف دوره ای از آنتی بیوتیکها قبل از عمل جراحی داشته باشید تا احتمال عفونت را کم کند. استفاده پیشگیرانه آنتی بیوتیکها، بسیاری از باکتری ها که ممکن است وارد گردش خون شوند را از بین برده و جلوی عفونت دریچه قلب را می گیرد. آموکسی سیلین یکی از شایعترین داروهایی است که بدین منظور تجویز می شود. ولی اگر شما به داروهای خانواده پنی سیلین ( آمپی سیلین ) حساسیت دارید . پزشکتان می تواند از آنتی بیوتیکهای دیگر مانند کلیندومایسین ، کلاریترومایسین یا آزیترومایسین استفاده کند..

احتیاطهای لازم در زمان حاملگی : اگر MVP دارید و حامله هستید شانس داشتن یک دوره بارداری خوب در شما بالاست . با این وجود پزشکان گاهی اگر عفونتی وجود داشته باشد که سیستم گردش خون را درگیر کند در هنگام زایمان ( بدون عارضه و موفق ) آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

حتی اگر علائم و نشانه ای به همراه MVP ندارید و هیچ داروئی برای آن مصرف نمی کنید ممکن است پزشکتان توصیه کند که هر 3 یا 5 سال دوباره بررسی شوید تا اگر به سمت برگشت و نارسایی دریچه میترال پیشرفت کرده اید مشخص شود.

· پیشگیری

شما نمی توانید جلوی ایجاد شلی دریچه میترال را بگیرید. ولی می توانید جلوی ایجاد و عوارض آن را مثل عفونت باکتریایی، با در جریان قرار دادن جراح و دندانپزشکتان پیش از اعمال جراحی، بگیرید. هر گاه لازم باشد به شما آنتی بیوتیک داده می شود. هر گاه دچار علائم و نشانه های عفونت باکتریایی مثل تب، لرز یا سردرد و یا دچار تنگی نفس شدید حتماً به پزشکتان اطلاع دهید.

· مراقبت از خود

بسیار از افرادی که MVP دارند دارای یک زندگی طبیعی، فعال و بدون مشکل هستند . عمدتاً پزشکان توصیه نمی کنند که شیوه زندگی خود را تغییر دهید و یا محدودیتی در انجام فعالیتهای بدنی و رژیم غذایی خود قائل شوید

http://www.roham.ws/web/ftopict-359.html

http://www.centralclubs.com/topic-t70239-96.html

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  14. سلام دوستان من هم چنین مشکلی داشتم چندین بار به متخص قلب رفتم ونوار قلب .تست ورزش اکو دست اخر نتیجه نگرفتم به توصیه دوستان به روان پزشک رفتم بعد چند جلسه کمی بهتر شدم ولی مشکل انجاست انقدر قرص اعصاب خوردم دیگه خسته شدم دیگه به دکتر نمیرم بیشتر یک ساله نصف قرص کلونازپام 1 می خورم نمی دونم این عوارض بعدی داره یا نه ممنون میشم اگه جواب بدید

15. با سلام.

لطفا درباره تنگی دریچه میترال و همچنین دریچه آئورت توضیح دهید.آیا نیاز به جراحی است؟
    با تشکر.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید