شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. samane123 نوشته است: من قاعدگی نا منظم دارم گاهی ماهی یکبار گاهی دو ماهی یکبار. در یکی دوروز اول قاعدگی فقط لک میبینم در همان روز با نامزدوم نزدیکی از نوع مالیدن آلت ها به همدیگه در زمان کوتاهی داشتم که بعد از ان شست و شو انجام دادم و قرص ld خوردم البته  به جای 4تا ld 2 در هر 12 ساعت مصرف کردم . این اتفاق 27/9 پیش امد مدتی است حالت تهوع در طول روز دارم که با خوردن غذا کمی بهتر میشم یکی دوروز هم هست که کمی کمر درد دارم. بیبی چک هم در تاریخ 26/10 تست کردم منفی بود. خواهشا جواب منو بدین که این با این تفاسیر میشه حامله باشم؟؟

سلام

وقتی لک بینی شروع می‌شه به معنی شروع قاعدگیه، پس احتمال بارداری وجود نداره. اگر توی این فاصله پریود شده باشید هم که دیگه جای سوالی باقی نمی‌مونه. یعنی اصلاً نیازی به مصرف قرص نبوده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. marjaneh71 نوشته است: باسلام
    میدونم تعداد سوالام زیاده ولی رسیدن به پاسخشون خیلی برام مهمه.لطفا دوستانی که میتونن جواب بدن
    می خواستم بدونم علت مخالفت پزشکان در استفاده از آی یو دی دی خانم های جوان که زایمان نداشته اند چیه؟
    غیرازاینه که میگن چون مجراهنوز بازنشده و تنگه،اذیت میشن؟خب من فک میکنم اونقدردهانه رحمم بازهست که دوسانت عرض دستگاه اذیتم نکنه
    قبلا هم مطح کرده بوئم ولی متاسفانه دوستان پاسخ ندادند
    من 20 سال سن دارم
    تا 4-5 سال آیده مایل به باردار شدن نیستم
    قرص های جلوگیری هم به دلیل عوارضی مثل ریزش مو و افزایش وزن و لک صورت نمیخام مصرف کنم
    در حال حاضر از کاندوم استفاده میکنیم ولی چون خودم تا حدودی در رسیدن به ارگاسم مشکل دارم مایلم بدون کاندوم نزدیکی داشته باشم
    ایمن ترین راه چیه؟نورپلنت؟؟ آی یو دی؟
    2-ضمنا با وجود رعایت مسائل بهداشتی همیشه 2-3 روز بعد از نزدیکی احساس خارش و ترشحات زرد رنگ دارم که دکتر میگه قارچه...چکارکنم که کمتر آلوده شم.شنیدم ابتلا مداوم به قارچ میتونه منجر به نازایی بشه. درسته؟همیشه بعد از این علایم از قرص فلوکونازول و پماد کلوتریمازول واژینال استفاده میکنم
    3-همسرم تمام سعیشو میکنه تا رابطمون حدود 1-1.5 ساعت طول بکشه و نزدیکی واژینال برای مدت 15-20 دقیقه ادامه میده
    قبلش هم به مقدار کافی معاشقه داریم..چرا به ارگاسم نمیرسم؟

سلام
    عزیزم اینکه شما می تونید از این روش استفاده کنید و اینکه رحمتون الان میتونه بپزیره یا نه رو پزشک باید تشخیص بده.بهتره با پزشک مشورت کنید.
    اگر با کاندوم به ارگاسم نمی رسید می تونید از یه روش دیگه ارضا بشید.از همسرتون بخواین برای به ارگاسم رسیدنتون یک راه دیگه رو انجام بده.
    نورپلانت هم عوراضی مثل اضافه وزن و مشکل پوستی رو بین عوارضش داره.کاندوم بی عارضه ترین راه هست بین روشهای دیگه.
    از پزشکتون بپرسید که چه راه جلوگیری براتون بهتر هست.
    ترشحی که بعد از نزدیکی دارید به خاطر نزیکی هست و اینکه محیط واژن رو تغییر میده.از لوسیونهای مخصوص استفاده کنید.تاثیر خوبی دارن.
    و اگه پزشکتون گفتن که قارچ هست دوره درمانتون رو کامل کنید و قرص هارو طبق دستور ایشون مصرف کنید تا تموم بشن.
    هر جور عفونتی باعث نازایی نمیشه و قارچ هم با مصرف صحیح دارو طبق نطر پزشک به راحتی درمان میشه.
    راههای دیگه ای رو هم برای ارگاسم امتحان کنید.
    موفق باشید.

3. سلام خدمت همه دوستان
    یه سوال داشتم
    همسر من در دورهای قاعدگی واقعا درد زیادی رو تحمل میکنه که این ارثی هستش
    با مصرف قرص تا چند ماه قاعدگی رخ نمیده؟ ضرری واسه زن نداره که عادت نمیشه؟
    آیا با مصرف صحیح و اصولی قرص ال دی  میشه آب منی رو داخل واژن تخلیه کرد؟
    اگر احتمال بارداری هست چند درصد

4. askari_t نوشته است: سلام خدمت همه دوستان
    یه سوال داشتم
    همسر من در دورهای قاعدگی واقعا درد زیادی رو تحمل میکنه که این ارثی هستش
    با مصرف قرص تا چند ماه قاعدگی رخ نمیده؟ ضرری واسه زن نداره که عادت نمیشه؟
    آیا با مصرف صحیح و اصولی قرص ال دی  میشه آب منی رو داخل واژن تخلیه کرد؟
    اگر احتمال بارداری هست چند درصد

سلام

منظورتون مصرف قرص‌های پیشگیریه؟
    با مصرف این قرص‌ها پریود قطع نمی‌شه! معمولاً مقدارش کم‌تر می‌شه و درد رو هم کاهش می‌ده. البته تا سه ماه اول عادت به هم می‌ریزه و ممکنه بین پریودها هم درد داشته باشن.

بهتره در مورد قرص‌های ضد بارداری، اثراتشون و عملکردشون به این‌جا سر بزنید!

5. Saha161

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من دارم  سومین بسته از قرص یاسمین رو تموم می‌کنم. سر هر سه بسته خونریزی داشتم بین دو تا پریود (که اولیش شدید بود) علاوه بر این، سردر و حالت تهوع هم دارم و کاسۀ چشمام خیلی درد می‌گیره، طوری که روی دیدم اثر می‌ذاره و نمی‌تونم دور رو خوب ببینم،  معمولاً همراهش تب و لرز هم دارم.
    با توجه به اینکه الآن تا یه مدتی به دکتر دسترسی ندارم، بهترین کاری که می‌تونم انجام بدم چیه؟

6. یکی از دوستان این سوالم رو جواب بده
    با مصرف اصولی قرص های ضد بارداری ریختن منی در واژن باعث بارداری میشه؟

7. askari_t نوشته است: یکی از دوستان این سوالم رو جواب بده

خیر!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. سلام آقای دکتر من هرچه گشتم جواب این سوالامو پیدا نکردم من با نامزدم رابطه داشتم نه دخول شاید پیشاب من با اون تماس پیدا کرده باشه واسه همین از روش اورژانسی hd 2تا و 12 ساعت بعد استفاده کرد:
    1- اما قرص hd تاریخ مصرفش گذشته بود من بعد از خوردن توسط نامزدم فهمیدم آیا تاریخ مصرف گذشته بودن روی عملکردش تاثیر داره (از روز بعد مصرف ترشح زیاد زرد رنگ بی بو پیدا کرد.)
    2- احتمال حاملگی هست؟
    3- بعد از 4 روز پری نشدن به اصرار نامزدم یه بسته قرص hd نو خریدم و دوباره اونو مثل اورژانسی مصرف کرد؟ الان 3 روز از اون خوردن دوباره میگذره و پری نشده میخوام بدونم ایرادش چیه؟رو حساب خودش باید 14 بهمن پری بشه اما هنوز نشده.

خیلی استرس داریم باید چیکار کرد لطفا پاسخ بدید.ممنون

9. dave66 نوشته است: سلام آقای دکتر من هرچه گشتم جواب این سوالامو پیدا نکردم من با نامزدم رابطه داشتم نه دخول شاید پیشاب من با اون تماس پیدا کرده باشه واسه همین از روش اورژانسی hd 2تا و 12 ساعت بعد استفاده کرد: 1- اما قرص hd تاریخ مصرفش گذشته بود من بعد از خوردن توسط نامزدم فهمیدم آیا تاریخ مصرف گذشته بودن روی عملکردش تاثیر داره (از روز بعد مصرف ترشح زیاد زرد رنگ بی بو پیدا کرد.) 2- احتمال حاملگی هست؟ 3- بعد از 4 روز پری نشدن به اصرار نامزدم یه بسته قرص hd نو خریدم و دوباره اونو مثل اورژانسی مصرف کرد؟ الان 3 روز از اون خوردن دوباره میگذره و پری نشده میخوام بدونم ایرادش چیه؟رو حساب خودش باید 14 بهمن پری بشه اما هنوز نشده. خیلی استرس داریم باید چیکار کرد لطفا پاسخ بدید.ممنون
    با سلام.من اطلاعی از عملكرد درست قرص در صورت تاریخ گذشتگی ندارم اما شما باید زمان پریودی و زمان دقیق نزدیكی رو ذكر میكردین كه بشه فهمید تو دوران پر خطر بوده یا نه.استفاده اچ دی تا هفتادو دوساعت بعد از نزدیكی باعث پیشگیری میشه .سرخود قرصهای جلوگیری استفاده نكنید.احتمال بارداری با پیشاب كمه اما هست .تاریخ دقیقو ذكر كنید لطفا.

10. سلام
    من دو هفته بعد از اتمام پریودم که میشه چهار روز پیش رابطه داشتم و همسرم اب منی رو درون واژن من ریخت.یعنی نتونست خودش رو کنترل کنه.من همون شب 4 تا ال دی خوردم اما حدود 5 ساعت بعد بالا اوردم و بعلت احساس تهوع شدید نتونستم دوباره قرص بخورم.
    می خواستم ببینم احتمال بارداری چقدر هست و اینکه از چه زمانی و از چه طریقی می تونمم مطمئن شم که باردارم؟ممنون

11. negsa نوشته است: سلام
    من دو هفته بعد از اتمام پریودم که میشه چهار روز پیش رابطه داشتم و همسرم اب منی رو درون واژن من ریخت.یعنی نتونست خودش رو کنترل کنه.من همون شب 4 تا ال دی خوردم اما حدود 5 ساعت بعد بالا اوردم و بعلت احساس تهوع شدید نتونستم دوباره قرص بخورم.
    می خواستم ببینم احتمال بارداری چقدر هست و اینکه از چه زمانی و از چه طریقی می تونمم مطمئن شم که باردارم؟ممنون

دوست عزیز
    شما متاسفانه روش اورژانسیتون تکمیل نشده بهتره یه آزمایش خون بتا بدید تا از بارداری یا عدم اون آگاه بشید مخصوصا اینکه قرص رو هم مصرف کردید

12. kiana222

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.می خواستم بدون مصرف قرص به روش اورژانسی تو تعداد روز پریود تاثیر می گذاره؟من همیشه 6 یا 7 روز پریودم طول می کشید حتی وقتی از روش اورژانسی استفاده می کردم اما این دفعه 4 روزه تموم شد.

13. askari_t نوشته است: یکی از دوستان این سوالم رو جواب بده

با مصرف درست قرصهای بارداری به روش اورژانسی چطور؟آیا ریختن منی در واژن باعث بارداری میشه؟

14. kiana222 نوشته است: سلام.می خواستم بدون مصرف قرص به روش اورژانسی تو تعداد روز پریود تاثیر می گذاره؟من همیشه 6 یا 7 روز پریودم طول می کشید حتی وقتی از روش اورژانسی استفاده می کردم اما این دفعه 4 روزه تموم شد.

بله باعث تغییر در بالانس هورمونی میشه و پریود رو بالا و پایین میکنه

15. arman100 نوشته است:
    askari_t نوشته است: یکی از دوستان این سوالم رو جواب بده

با مصرف درست قرصهای بارداری به روش اورژانسی چطور؟آیا ریختن منی در واژن باعث بارداری میشه؟

خیر اگر روش اورژانسی درست مصرق شه بارداری بکل منتفیه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 12 از 22
رفتن به صفحه :    ... 12 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید