شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تغذيه مناسب

1. سلام دوستان
    من يه مشكل ذلرم و اون هم لاغري زياد هست در حال حاضر با 160 سانتي متر قد 45 كيلو وزن دارم
    خيلي دوست دارم يك مقدار چاق تر بشم پيش دكتر تغذيه هم رفتم يك سري دارو داد و گفت با خوردن اين دارو ها در هفته 2 كيلو چاق ميشم اما در طي 1 ماه كلا 250 گرم چاق شدم آزمايش دادم هيچ مشكلي از نظر تيروئيد و عفونت معده ندارم
    قابل ذكر هست كه من در دوران قبل از دانشگاه وزن نرمالي داشتم و اينقدر لاغر نبودم در اون زمان خيلي مواظب خوراك خود بودم كه چاق نشوم
    اما به دليل گذراندن يه دوران پر استرس روحي لاغر شدم اما حالا با گذشت چندين سال از آن مسائل و يك دوره بارداري و شيردهي به وزن ايده آل نرسيدم
    شما چه پيشنهادي ميدهيد؟

2. چاقی یا لاغری یک امر کاملا ارثی است داروهایی هم که چاق کننده هستند فقط مدتی آدم رو چاق میکنن و بعدش دوباره میای سر جای اولت دیگه بماند که چقدر ضرر دارن من با چشم خودم ضررشو دیدم یکی از دوستانم مصرف کرد الان کلیه هاش تنبل شدن پس اصلا دنبال دارو نرو بنظر من بهترین کار ورزشه چون اشتهاتو زیاد میکنه . بهتره بری بدنسازی و به مربی بگو برات برنامه حجمی بنویسه 1 دوره هم اگه در حین بدنسازی پروتئین مصرف کنی بد نیست مطمئن باش که جواب میگیری . در ضمن وزنه سبک کار کن تا عضله هات شکل مردونه نگیره اگه وزنه سبک کار کنی عضلاتت فقط حجم میگیرن و بعد از 5 یا 6 ماه میبینی که کل بدنت حجم گرفته یعنی چاق شده .
    موفق باشی

3. adel62 نوشته است: چاقی یا لاغری یک امر کاملا ارثی است داروهایی هم که چاق کننده هستند فقط مدتی آدم رو چاق میکنن و بعدش دوباره میای سر جای اولت دیگه بماند که چقدر ضرر دارن من با چشم خودم ضررشو دیدم یکی از دوستانم مصرف کرد الان کلیه هاش تنبل شدن پس اصلا دنبال دارو نرو بنظر من بهترین کار ورزشه چون اشتهاتو زیاد میکنه . بهتره بری بدنسازی و به مربی بگو برات برنامه حجمی بنویسه 1 دوره هم اگه در حین بدنسازی پروتئین مصرف کنی بد نیست مطمئن باش که جواب میگیری . در ضمن وزنه سبک کار کن تا عضله هات شکل مردونه نگیره اگه وزنه سبک کار کنی عضلاتت فقط حجم میگیرن و بعد از 5 یا 6 ماه میبینی که کل بدنت حجم گرفته یعنی چاق شده .
    موفق باشی

ممنون از پاسختون منظورتون بدنسازي با دستگاه هست ؟
    من مدتي كه پيش دكتر تغذيه ميرفتم پروتوئين هم مصرف كردم كساني كه بدنسازي كار ميكردند ميگفتن اين داروها رو ورزشكارها براي عضله مي خورند اما اين پروتوئين ها هم برام فايده نداشت در ضمن كلا خانوادگي خيلي چاق نستيم اما من توي خانواده نوبرشو آوردم برام مهمه لااقل قسمت هايي از بدنم (گردن ،سينه ها وران ) چاق بشه

4. با عرض سلام و خسته نباشید من در حال حاضر  ۷۰ کیلو هستم که در طول شش ماه از ۸۲ به ۶۸ رسیدم اما از مهر ماه تاحالا مدام از ۶۸ به ۷۰ برمی گردم و بعد از دو هفته که اونو کم میکنم و به ۶۸ میرسم دوباره فردا به ۷۰ برمیگردم واقعا مستاصل شدم و نمیدونم باید چیکار کنم درضمن من در بارداری ورم شدید داشتم و هنوز هم زیاد ورم میکنم دکتر برام یه مدت فروزماید و یه مدت هم هیدروکلروتیازید شبی یکی داد اما بعد از چند روز بدنم عادت میکرد و دیگه آب دفع نمیکرد من هم دیگه نخوردم . من ۲۷ساله هستم و میخوام به وزنی زیر ۶۰ برسم لطفا به من کمک کنید درضمن از رژیم  هم استفاده کردم اما باز از ۶۸ به ۷۰ و از ۷۰ به ۶۸ واقعا دیگه خسته ام لطفا کمکم کنیدآیا میتونم از ونوستات یا قرصهای دیگه استفاده کنم درضمن آزمایش تیروئدم در مرز بالا بود اما دکتر بهم دارویی نداد

5. setayeshasal نوشته است:
    adel62 نوشته است: چاقی یا لاغری یک امر کاملا ارثی است داروهایی هم که چاق کننده هستند فقط مدتی آدم رو چاق میکنن و بعدش دوباره میای سر جای اولت دیگه بماند که چقدر ضرر دارن من با چشم خودم ضررشو دیدم یکی از دوستانم مصرف کرد الان کلیه هاش تنبل شدن پس اصلا دنبال دارو نرو بنظر من بهترین کار ورزشه چون اشتهاتو زیاد میکنه . بهتره بری بدنسازی و به مربی بگو برات برنامه حجمی بنویسه 1 دوره هم اگه در حین بدنسازی پروتئین مصرف کنی بد نیست مطمئن باش که جواب میگیری . در ضمن وزنه سبک کار کن تا عضله هات شکل مردونه نگیره اگه وزنه سبک کار کنی عضلاتت فقط حجم میگیرن و بعد از 5 یا 6 ماه میبینی که کل بدنت حجم گرفته یعنی چاق شده .
    موفق باشی

ممنون از پاسختون منظورتون بدنسازي با دستگاه هست ؟
    من مدتي كه پيش دكتر تغذيه ميرفتم پروتوئين هم مصرف كردم كساني كه بدنسازي كار ميكردند ميگفتن اين داروها رو ورزشكارها براي عضله مي خورند اما اين پروتوئين ها هم برام فايده نداشت در ضمن كلا خانوادگي خيلي چاق نستيم اما من توي خانواده نوبرشو آوردم برام مهمه لااقل قسمت هايي از بدنم (گردن ،سينه ها وران ) چاق بشه

سلام
    بله دوست عزیز با دستگاه باید کار کنید

6. aramis1704 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید من در حال حاضر  ۷۰ کیلو هستم که در طول شش ماه از ۸۲ به ۶۸ رسیدم اما از مهر ماه تاحالا مدام از ۶۸ به ۷۰ برمی گردم و بعد از دو هفته که اونو کم میکنم و به ۶۸ میرسم دوباره فردا به ۷۰ برمیگردم واقعا مستاصل شدم و نمیدونم باید چیکار کنم درضمن من در بارداری ورم شدید داشتم و هنوز هم زیاد ورم میکنم دکتر برام یه مدت فروزماید و یه مدت هم هیدروکلروتیازید شبی یکی داد اما بعد از چند روز بدنم عادت میکرد و دیگه آب دفع نمیکرد من هم دیگه نخوردم . من ۲۷ساله هستم و میخوام به وزنی زیر ۶۰ برسم لطفا به من کمک کنید درضمن از رژیم  هم استفاده کردم اما باز از ۶۸ به ۷۰ و از ۷۰ به ۶۸ واقعا دیگه خسته ام لطفا کمکم کنیدآیا میتونم از ونوستات یا قرصهای دیگه استفاده کنم درضمن آزمایش تیروئدم در مرز بالا بود اما دکتر بهم دارویی نداد

سلام
    شما باید تحت نطر یک متخصص تغذیه پیش بری.
    ورزشهایی مثل شنا و در کنارش ایروبیک خیلی موثر هستند.در کنارش پیاده روی انجام بدید.
    رژیم هم به تنهایی کمکی بهتون نمی کنه و تناسب اندام رو براتون بوجود نمیاره.
    رژیم رو در کنار ورزش داشته باشید خیلی زودتر جواب می گیرید.
    از داروهای لاغری استفاده نکنید.به صورت طبیعی وزنتون رو کم کنید هم دوام بیشتری داره و هم عوارض کمتری.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. دوست عزیزم من از قرص برای لاغری استفاده نکردم بلکه قرصها رو دکتر برای ورم زیاد بهم داد (فروزماید و هیدروکلروتیازید) که البته بعد از مصرف چند روز بدنم بهشون عادت میکرد و دیگه دفع آب نداشت . 
درضمن از یه رژیم ۱۵۰۰کالری که از سایت تبیان گرفتم استفاده کردم اما خیلی فایده نداشت ...
کلا از دست این وزن و رفت و برگشتش افسرده شدمممممممممم

8. aramis1704 نوشته است: دوست عزیزم من از قرص برای لاغری استفاده نکردم بلکه قرصها رو دکتر برای ورم زیاد بهم داد (فروزماید و هیدروکلروتیازید) که البته بعد از مصرف چند روز بدنم بهشون عادت میکرد و دیگه دفع آب نداشت . 
درضمن از یه رژیم ۱۵۰۰کالری که از سایت تبیان گرفتم استفاده کردم اما خیلی فایده نداشت ...
کلا از دست این وزن و رفت و برگشتش افسرده شدمممممممممم

من متوجه شدم شما چی گفتید.در کل گفتم اگه راهی پیدا نکردید قرص لاغری و چربی سوز نخورید.

به نظرم بهترین راه همینه که پزشک تغذیه بهتون بر اساس بدنتون برنامه بده.و ورزش کنید.
    این راهم امتحان کنید.  طبیعتآ جواب میده.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید