شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نفخ شدید و عدم کنترل آن

1. سلام میبخشید این سوال رو مطرح میکنم 17 سالمه از دو مشکل رنج میبریم یکی نفخ شدید و مزمن و دیگری عدم کنترل گاز معده،در مورد نفخ که هر راهی رو امتحان کردم ولی بهبود نیافتم حالا میخوام ببینم راه های درمان عدم کنترل گاز معده چیه؟آیا دارو یا جراحی برای درمان این مشکل وجود داره؟در ضمن من مشکلی در مورد کنترل مدفوع ندارم.
    ممنون میشم به سوالم جواب بدین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام.شما باید مشکلتون رو علت یابی کنید.مثلا ببینید چه مواقعی نفختون بدتر می شه.اگه معدتون به غذایی حساسه نباید اونو مصرف کنید یا حداقل کمتر استفاده کنید. مثلا ادویه ی غذاتون نباید زیاد باشه.بعضی وقتها استرس و ناراحتی هم می تونه باعث نفخ بشه.اگه واقعا تمام این راه ها رو امتحان کردید و مشکلتون حل نمیشه به یه متخصص بیماری های گوارشی مراجعه کنید شاید بتونه مشکلتون رو حل کنه

3. سلام
    من یک پست دیگه از شما خونده بودم و گفته بودید به پزشک مراجعه کردید
    یک پزشک دیگه انتخاب کنید
    و اگر باز نتیجه نگرفتید و اگر زمانی که دچار استرس میشید و یا در جمع یا جایی که با کسی تنها هستید و این مشکل تشدید میشه به یک متخصص اعصاب و روان مراجه کنید.(اینکه میگید توی کلاس و توی جمع این موضوع اذیتتون می کنه) ممکنه ریشه روانی داشته باشه.

4. سلام
    منم مشكل معده و نفخ شديد دارم متاسفانه هنوزم با اينكه مراجعه كردم به پزشك بهبودي حاصل نشذه،يعني يا بايد حتما دارو استفاده كنم يا بايد اين دردو تحمل كنم .اگه كسي ميدونه درمان طبيعي نفخ معده چيه لطفا راهنمايي كنه.ممنونم

5. در مورد نفخ شدید معده من هم همچین مشکلی رو داشتم بد نیست این صفحه رو نگاهی بندازین

http://drugs.roham.ws/Html/b_19.htm

این دارو که در بالا معرفی شده اسمش بیزاکدیل هست باور کنید مثل لوله باز کن می مونه !!!   

اگر روش طبیعی تری می خواستین برای کار کردن معده یا نفخ روغن کرچک هست که روده رو توی چند ساعت کاملا خالی می کنه

و اگه می خواین به این بیماره نفخ معده دچار نشین پیشنهاد من مصرف زیاد کاهو هست که خیلی خیلی تاثیر داره در مورد این مریضی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام
    از همه دوستان براي راهنماييشون ممنونم و اميدوارم همه از نعمت سلامتي كامل برخوردار باشن

7. سلام من پسری 29 ساله هستم مشکل عدم کنترل گاز روده دارم
    روده ی من گاز دائمی تولید میکنه ومن حتی معده ام را خالی نگه داشتم باز گاز زیادی داشتم پیش چند تا دکتر گوارش رفتم هر کدوم یه چیزی گفتند یکی رکتوسکوپی کرد وگفت التهب روده داری ویکی دیگه کلونوسکوپی کرد وگفت ibs داری ویکی دیگه گفت عصبی هستی با هیچ کدوم مشکل من حل نشد فقط اونی گفت عصبی هستی با فرص فولکستین20 میلی وپرفنازین 4میلی یکم کنترلم بهتر شد ولی قطع نشد بعد از یکسال که دیدم قطع نمیشه  خوردن قرصها رو قطع کردم بعد چند ماه مشکل به شکل اولش برگشت باز رفتم دکتر گوارش باز همون قرصها رو تجویز کرد الان که میخورم دیگه تاثیر قبلی رو نداره  از طرفی
    فیزیوتراپی مقعد هم چند جلسه رفتم اوضاع را بهتر نکرد از طرفی دارم مکمل پروبیوتیک استفاده میکنم لطفا منو راهنمائی کنید.

8. سلام دوستان

برای از بین بردن مشکل نفخ معده میتونید از انواع عرقیات با طبع گرم ، مخصوصا عرق نعناع استفاده کنید.

9. دوست عزیزم قرص جویدنی دایمیتیکون واقعا موثره و عوارض کمی داره
    اگه میخوای گیاهی باشه عرق نعنا واقعا عالیه

10. نظر من هم قرص دایمیتیکون و عرق نعنا بود که دوستان گفتن. ضمن اینکه پزشکا میگن دلیل اصلی نفخ معده هضم ناقصه. حالا این هضم ناقص ممکنه از بد جویدن غذا باشه تا...

11. قطره اي هست به نام گاسترولان قطره گياهيه از داروخانه بگيريد قبل غذا مصرف كنيد خيلي تاثير داره تو نفخ و كاهش باد معده

12. mehdisx نوشته است: سلام من پسری 29 ساله هستم مشکل عدم کنترل گاز روده دارم
    روده ی من گاز دائمی تولید میکنه ومن حتی معده ام را خالی نگه داشتم باز گاز زیادی داشتم پیش چند تا دکتر گوارش رفتم هر کدوم یه چیزی گفتند یکی رکتوسکوپی کرد وگفت التهب روده داری ویکی دیگه کلونوسکوپی کرد وگفت ibs داری ویکی دیگه گفت عصبی هستی با هیچ کدوم مشکل من حل نشد فقط اونی گفت عصبی هستی با فرص فولکستین20 میلی وپرفنازین 4میلی یکم کنترلم بهتر شد ولی قطع نشد بعد از یکسال که دیدم قطع نمیشه  خوردن قرصها رو قطع کردم بعد چند ماه مشکل به شکل اولش برگشت باز رفتم دکتر گوارش باز همون قرصها رو تجویز کرد الان که میخورم دیگه تاثیر قبلی رو نداره  از طرفی
    فیزیوتراپی مقعد هم چند جلسه رفتم اوضاع را بهتر نکرد از طرفی دارم مکمل پروبیوتیک استفاده میکنم لطفا منو راهنمائی کنید.

دوست عزیز اونی که گفته ای بی اس و اونی که گفته عصبی ثوتاش به حرفو میزنه
    ای بی اس منشا عصبی داره حتی تو استرس بیشتر میشه

درمانش داروهای ضدذ افسردگی هست و باید ادامه میدادیش

13. nazemam نوشته است: سلام
    منم مشكل معده و نفخ شديد دارم متاسفانه هنوزم با اينكه مراجعه كردم به پزشك بهبودي حاصل نشذه،يعني يا بايد حتما دارو استفاده كنم يا بايد اين دردو تحمل كنم .اگه كسي ميدونه درمان طبيعي نفخ معده چيه لطفا راهنمايي كنه.ممنونم

با این سایت مراجعه کنید :
    http://www.forsatonline.ir

14. چند سال پیش این مشکل خیلی اذیتم میکرد
    چند بار به دکتر مراجعه کردم مصرف قرص دایمتیکون و عرق نعنا و ... هیچکدام موثر نبود
    تا اینکه خودم راهشو پیدا کردم
    متوجه شدم باید منظم روزانه در یک ساعت خاص یه دستشویی 15 دقیقه ای رو داشته باشم
    اینجوری اصلا مشکلی ندارم
    شمام آزمایش کنید شاید موثر بود

15. 5setare نوشته است: سلام میبخشید این سوال رو مطرح میکنم 17 سالمه از دو مشکل رنج میبریم یکی نفخ شدید و مزمن و دیگری عدم کنترل گاز معده،در مورد نفخ که هر راهی رو امتحان کردم ولی بهبود نیافتم حالا میخوام ببینم راه های درمان عدم کنترل گاز معده چیه؟آیا دارو یا جراحی برای درمان این مشکل وجود داره؟در ضمن من مشکلی در مورد کنترل مدفوع ندارم.
    ممنون میشم به سوالم جواب بدین

سلام
    دوست عزیز این مشکل عذاب آور با مصرف 6روز سیرابی خوردن تا حدود زیادی رفع می شه انشالا جواب میگیری

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید