شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. mahlan نوشته است: مرسی از جواب خوبتون. من باید آخر این هفته طبق روال عادی پریود بشم.

اما شنیدم که بعد از خوردن قرص اورژانسی حداکثر 1هفته تا 10روز طول میکشه تا پریود شیم. اینطور که شما میگین من حتی ممکنه پریودم عقب بیفته ؟ یعنی مثلا هفته ی دیگه پریود شم ؟؟

من به این خاطر الان منتظر پریود شدن هستم که حداکثر 7روز بعد از قطع کردن قرص سیپروترون کامپاند باید پریود شیم. اما من اون اووسیز ها رم خوردم. کلا هورمونام به هم ریخته ؟

نیازی به بیبی چک نیس ؟

اینکه گفتید بعد از خوردن قرص اورژانسی حداکثر 1 هفته تا 10روز طول میکشه تا پریود شیم، این مورد صحیح است اما لزوماً 7 تا 10 روز در همه طول نمیکشه بلکه ممکنه زمان آن کمتر هم بشه، بنابراین شما نیاز به بیبی چک هم ندارید و باردار هم نیستید.
    به هرحال شما دچار نوسان هورمونی ناشی از مصرف قرص اووسیز و سیپروترون شده اید. عوارض قرص اووسیز کمتر از سایر قرص های ضدبارداری مثل LD و HD هست. خواهشاً در روابط خود از کاندوم استفاده کنید تا باعث استرس و نگرانی زیاد در خصوص بارداری ناخواسته نشوید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. سلام
    خسته نباشیدمن چند روز گذشته ی رابطه داشتم . به صورت محافظه شده ولی کاندوم پاره شد. بعد از رابطه برای چلوگیری از بارداری دو تا قرص لونژیل (لوونورژسترل ) را به فاصله 12 ساعت استفاده کردم.
    هفته آینده ی مسافرت دارم میخوام که پریود نشم . ایا امکان داره که شبی یک عدد قرص اچ دی یا ال دی استفاده کنم و زمان پریودم را عقب بندازم. با تشکر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. ghasedak_1 نوشته است: سلام
    خسته نباشیدمن چند روز گذشته ی رابطه داشتم . به صورت محافظه شده ولی کاندوم پاره شد. بعد از رابطه برای چلوگیری از بارداری دو تا قرص لونژیل (لوونورژسترل ) را به فاصله 12 ساعت استفاده کردم.
    هفته آینده ی مسافرت دارم میخوام که پریود نشم . ایا امکان داره که شبی یک عدد قرص اچ دی یا ال دی استفاده کنم و زمان پریودم را عقب بندازم. با تشکر

سلام اره میشه وپریودتون تا زمانی که قرص بخورین عقب میافته واز روش اورژانسی هم درست استفاده کردین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. mana1365

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.من برای جلوگیری از بارداری با مشورت پزشکم از قرص تری فازیک استفاده میکنم.حدود یک ماه و نیمه.ماه اول از کاندوم هم استفاده کردیم.در حین مصرف  قرص بعد از یک ماه و یک هفته بعد از پایان پریود این ماهم نزدیکی داشتم که مایع منی در واژن تخلیه شد.با اینکه قرص ها رو راس زمان مصرف میکنم در حال حاضر با گذشت یک هفته از اون برنامه سینه هام درد داره و متورم شده.آیا میتونه از علائم بارداری باشه ؟لطفا راهنماییم کنید.من و همسرم در حال حاضر قصد بچه دار شدن رو نداریم.با تشکر

5. mana1365 نوشته است: سلام.من برای جلوگیری از بارداری با مشورت پزشکم از قرص تری فازیک استفاده میکنم.حدود یک ماه و نیمه.ماه اول از کاندوم هم استفاده کردیم.در حین مصرف  قرص بعد از یک ماه و یک هفته بعد از پایان پریود این ماهم نزدیکی داشتم که مایع منی در واژن تخلیه شد.با اینکه قرص ها رو راس زمان مصرف میکنم در حال حاضر با گذشت یک هفته از اون برنامه سینه هام درد داره و متورم شده.آیا میتونه از علائم بارداری باشه ؟لطفا راهنماییم کنید.من و همسرم در حال حاضر قصد بچه دار شدن رو نداریم.با تشکر

با سلام
    با توجه به مصرف قرص و نیز گذشت 1ماه از مصرف قرص امکان بارداری وجود ندارد.درد و تورم سینه به دلیل مصرف قرص می تواند باشد در هر صورت ربطی به بارداری ندارد.
    در پناه حق

6. سلام
    ببخشید بهترین و موثرترین قرص برای روش اورژانسی چی هست؟

7. arman100 نوشته است: سلام

سلام
    اثر بخشی قرصهای لونورژسترل حدود 99% و با استفاده از قرصهای ترکیبی حدود 97% است.البته اثر بخشی این قرص با فاصله زمانی تماس جنسی تا اغاز خوردن قرص ارتباط زیادی داره.هر چقدر فاصله کمتر باشه موفقیت بیشتره.
    هر نوع قرصی روش اثر و عوارض خاص خودشو داره که به بعضی افراد نمیسازه.
    در کل همه قرصهای که برای این مورد استفاده میشن موفقیت دارن و احتمال خطا ندارن.

8. arman100 نوشته است: سلام

با سلام
    قرص هایی که به منظور جلوگیری ازبارداری(اورژانسی) مصرف میشوند همه شان دارای خاصیت جلوگیری از بارداری هستند فقط نکته ای که اهمیت دارد این است که باید در اولین فرصت بعد از نزدیکی  مصرف شوندکه کارایی شان بیشتر ودرصد موفقیت بالاتر است وچون دوز بالایی از هورمون وارد بدن میشه بخاطر همین عوارض خاص خودشو داره وهمیشه از این روش به منظور جلوگیری از بارداری توصیه نمیشه در اولین فرصت قرص L D  چهار تا و12 ساعت بعدهم 4تا قرصLDدیگر مصرف شود و  یا2قرص HD در اولین فرصت و12 ساعت بعدهم 2قرص دیگر HDمصرف شود

9. ببخشید سه تا سوال دیگه داشتم که اولی رو با مثال میپرسم که دقیق واسم جا بیوفته:
    1:
    الف.اگر ساعت 8صبح قرص ضدبارداری برای روش اورژانسی خورده شود ولی ساعت 9 استفراغ شود و دوباره ساعت10،دوقرص نوبت اول خورده شود برای نوبت دوم باید ساعت 8شب دوقرص دیگر خورده شود یا ساعت10 شب؟(مثلا قرص اچ دی)
    ب.حال فرض رو بر این بگیریم که نوبت اول بدون استفراغ سپری شود ولی نوبت دوم که ساعت8 شب هست و قرصها خورده میشوند با استفراغ مواجه میشود دراین حالت نوبت دوم 9شب خورده شود یعنی یک ساعت بعد، مشکلی بوجود نمیاد یا باید کاره دیگه ای انجام داد؟
    2:
    در هر بسته قرصهای اچ دی و ال دی و لونورژسترل چه تعداد قرص هست و حدود قیمت هر بسته چقدر هست؟(قرصهای لونورژسترل هم برای پیشگیری اورژانسی هستند یا خیر؟)
    3:
    بهترین دارو و روش مصرف آن برای جلوگیری از حالت تهوع واستفراغ پس از مصرف قرصهای ضد بارداری چی هست؟
    سپاس

10. با سلام
    1.الف اگر قرصHDخوردید برای نوبت دوم قرص باید ساعت 8 شب قرص را بخورید وبرای جلوگیری از حالت تهوع بهتراست یک امپول ویتامین ب6 به صورت عضلانی بزنید یا از قرص متوکلوپرامید استفاده کنید    اگر فرد در طی2ساعت بعد از خوردن قرص نوبت اول یا دوم دچار حالت استفراغ شد در اولین فرصت باید 2 قرص HDدیگر مصرف کند اگر این اتفاق بعد از خوردن قرص ها در نوبت اول  رخ دهد قرص های نوبت دوم باید کماکان 12 ساعت بعد از نوبت اول مصرف شوند ب اگر نوبت دوم ساعت 8 استفراغ کردید باید دوباره دو قرص دیگر HDنیز بخورید        2.از قیمت داروها هم اطلاعی ندارم   قرص لونرژسترول نیز برای جلوگیری از بارداری استفاده میشه که 1عدد در نوبت اول مصرف شود ودر نوبت دوم12 ساعت بعد  نیز 1 عدد دیگر مصرف شود  

11. miti7572

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام وخسته نباشید
    من حدود دو هفته است که از قرص یاسمین استفاده میکنم .
    می خواستم بپرسم اکر از خوردا این قرص سر ساعت معین یک یا دو ساعت بگذرد اثر خودشو از دست میده ؟
    و اینکه اگر رابطه صورت گیرد و منی روی واژن نه بدون دخول انجام شود با وجود مصرف قرص احتمال بارداری هست؟
    ممنون

12. miti7572 نوشته است: سلام وخسته نباشید
    می خواستم بپرسم اکر از خوردا این قرص سر ساعت معین یک یا دو ساعت بگذرد اثر خودشو از دست میده ؟
    و اینکه اگر رابطه صورت گیرد و منی روی واژن نه بدون دخول انجام شود با وجود مصرف قرص احتمال بارداری هست؟
    ممنون

سلام
    1-2 ساعت تاخیر مشکلی ایجاد نمیکنه اما سعی کنید به موقع مصرف کنید.
    تا 1 دوره کامل از مصرف قرص نگذشته باشه نمیتونید به عنوان روش جلوگیری روش حساب کنید و باید در کنارش از یک روش دیگه مثل استفاده از کاندوم  و ... نیز کمک بگیرید. با شروع دومین دوره دیگه میتونه خیالتون راحت باشه.
    در شرایط شما اگه در روزهای پرخطر نبوده باشید جای نگرانی نیست.

13. elinaze نوشته است:
    miti7572 نوشته است: سلام وخسته نباشید
    ممنون

سلام
    تا 1 دوره کامل از مصرف قرص نگذشته باشه نمیتونید به عنوان روش جلوگیری روش حساب کنید و باید در کنارش از یک روش دیگه مثل استفاده از کاندوم  و ... نیز کمک بگیرید. با شروع دومین دوره دیگه میتونه خیالتون راحت باشه.

سلام
    اما روی توضیحات برای نحوۀ مصرف قرص نوشته که در صورتی که از روز اول دوره، مصرف شروع بشه، نیاز به استفاده از روش دیگه‌ای نیست و اگه از روز دوم تا پنجم استفاده بشه، فقط یک هفتۀ اول باید مراقبت کرد و از یه روش دیگه استفاده کرد. نباید به دستورالعملی که برای قرص اومده اعتماد کرد؟ منظورم اینه که چقدر احتمال داره این توضیحات جنبۀ تبلیغاتی و تجاری داشته باشن؟
    ( من این توضیحات رو از توضیحات قرص یاسمین خوندم.)

14. safo نوشته است:
    elinaze نوشته است:
    miti7572 نوشته است: سلام وخسته نباشید
    ممنون

سلام

سلام
    اما روی توضیحات برای نحوۀ مصرف قرص نوشته که در صورتی که از روز اول دوره، مصرف شروع بشه، نیاز به استفاده از روش دیگه‌ای نیست و اگه از روز دوم تا پنجم استفاده بشه، فقط یک هفتۀ اول باید مراقبت کرد و از یه روش دیگه استفاده کرد. نباید به دستورالعملی که برای قرص اومده اعتماد کرد؟ منظورم اینه که چقدر احتمال داره این توضیحات جنبۀ تبلیغاتی و تجاری داشته باشن؟
    ( من این توضیحات رو از توضیحات قرص یاسمین خوندم.)

بهتره یک دوره رو حتما احتیاط کنید. چون این داروها هورمونی هستند و تا تاثیر کامل روی غدد هورمونی بذارند مدتی طول میکشه.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. سلام
    1.ببخشید قرصهای ضدبارداری برای روش اورژانسی رو باید با معده خالی مصرف کرد یا اگر معده پر هم باشه اشکالی نداره؟
    2.اگر بعد از اولین نزدیکی در دوره پر خطر فقط منی روی واژن ریخته شود بدون دخول و سه ساعت بعد از آن از روش اورژانسی استفاده شود و بعد از 10ساعت که از اولین نوبت خوردن قرصها بگذرد مجددا منی روی واژن ریخته شود نیاز به مصرف مجدد قرصها بعد از اتمام دوره اول و شروع مجدد یک دوره دیگر هست؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 10 از 22
رفتن به صفحه :    ... 10 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید