شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما

من این ماه هم اقدام به بارداری کرده ام و تا الان که هیچ علایمی از علایم گفته شده در مورد بارداری به غیر از تیر کشیدن گاه گاه زیر شکم نداشتم و باید جمعه تا دوشنبه پریود بشم.برای آزمایش پرولاکتین پیش دکترم رفتم و برام آزمایش پرولاکتین و بارداری و tsh نوشت در ضمن به علت خارشی که در ناحیه واژنم داشتم پماد واژینال و دو عدد قرص فلوکونازول 150تجویز کردن و گفتن فعلا شوهرتون آزمایش نیاز ندارن .میخواستم بدونم با توجه به اینکه من نمیدونم باردارم یا نه میتونم این داروها را مصرف کنم ؟در ضمن من گلو درد شدید دارم میتونم قرص سرماخوردگی استفاده کنم یا صبر کنم تا دوشنبه؟با تشکر از شما

2. با سلام خدمت شما
    من این ماه هم اقدام به بارداری کردم و تا حالا به غیر از تیر کشیدن گاه گاه تخمدان هام علامت دیگه ای از بارداری نداشتم.برای آزمایش پرولاکتین پیش دکترم رفتم و ایشون برام آز پرولاکتین tsh  وبارداری نوشتند و گفتن فعلا شوهرتون نیاز نیست آز بدن تا جواب آزمایشات شما بیاد .ایشون به دلیل خارشی که در ناحیه واژن داشتم پماد کلوتریمازول و 2 عدد قرص فلوکونازول برام تجویز کردن.به نظر شما مصرف این داروها در صورتی که بارداری رخ داده باشه مشکلی نداره؟در ضمن من گلو درد شدید دارم میتونم قرص و شربت سرما خوردگی استفاده کنم یا باید از جمعه تا دوشنبه صبر کنم اگه پریود شدم استفاده کنم.  با تشکر

3. با سلام
    از اینکه دوباره وقت شما را گرفتم عذر میخوام میخواستم سوالی بپرسم آیا برموکریپتین در حین مصرف ممکنه باعث نازایی بشه یعنی با توجه به سه ماه اقدام به بارداری و مصرف بروموکریپتین همزمان ممکنه در بارداری تداخل ایجاد کنه. با تشکر

4. با سلام
    من مدت 1 سال و 6 ماه است كه ازدواج كردم من و همسرم هردو 29 سال داريم بعد از يكسال تصميم به بارداري گرفتيم در اين مدت جلوگيري طبيعي داشتيم توي آزمايشات قبل از بارداري  دكتر متوجه شد كه اندازه فوليكول من 15 هست و گفت كه ضعيفه و بايد دارو مصرف كني بعد از آمايش مايع مني همسرم هم متوجه شديم كه ايشون هم ضعيف هستند يعني 10 % از اسپرم ها حركت ندارند و 30 % هم شكل طبيعي ندارند حالا زير نظر پزشك دارو مصرف ميكنيم داروهاي همسرم عبارتند از سلن پلاس + ويتامين e400+ سولفات روي+ فوليك اسيد
    داروهاي من هم كه از روز 5 پريودي بود كلومفين كه از روز 5 تا 9 پريودي روز 2 تا بود +متوفورمين 500 روز يه دونه +بروموكريپتين كه بايد هر شب به داخل رحم بزنم + سلن پلاس
    در ضمن پريودهاي نامنظم هم دارم
    ميخواستم بدونم كه آيا من با اين دارو ها ميتونم نتيجه بگيرم و اين سيكل دارو براي سه ماه بايد مصرف كنيم آيا ممكنه توي ماه اول يا دوم نتيجه بگيرم در ضمن دكتر خيلي تاكيد كرده كه مواد غذايي كه طبع گرم دارند استفاده كنيم
    ممنون ميشم اگر جواب منو بدين

5. sody

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید من همیشه پریودم منظم بوده یعنی اول هرماه . اما اذر ماه به دلیل استفاده از داروهای هورمونی مثل لتروزول وhmgو     hcg درماههای قبلی.     از 20 آذر لکه بینی داشتم برای اینکه منظم بشه 7 عدد قرص مدروکسی پروژسترون مصرف کردم. و از 27 آذر خونریزی شدید من شروع شد. سه روز بعد 2تا 2تا لتروزول خوردم تا 5 روز روز 6 سونو دادم یک فولیکول بالغ 18 در سمت راست و یک فولیکول 10 در سمت چپ داشتم یک hcg زدم و 36 ساعت بعد برای حامله شدن به قصد فرزند پسر نزدیکی داشتم سوال اینکه آیا فولیکول 10 نیز با hcg آزاد شده یا ممکن است بالغ شود و مشگل ایجاد کند.
    آیا دوباره باید سونو بدم چند وقت دیگه تست حاملگی بدم . باتشکر فراوان

6. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    yahda نوشته است: با سلام
    از اینکه دوباره وقت شما را گرفتم عذر میخوام میخواستم سوالی بپرسم آیا برموکریپتین در حین مصرف ممکنه باعث نازایی بشه یعنی با توجه به سه ماه اقدام به بارداری و مصرف بروموکریپتین همزمان ممکنه در بارداری تداخل ایجاد کنه. با تشکر

این دارو درحین بارداری و شیردهی منع مصرف دارد -

7. سلام .کارشناس محترم.
    من قصد بارداری دارم . و یکبار در فرودین سال 90 سقط داشتم . به توصیه پزشک از مردادماه 90 شروع و اقدام به بارداری کردم.
    اکنون سیکل های قاعدگی خد را برای شما مینویسم : 90/03/12و 90/4/05 و 90/05/1 و 90/05/26و 90/06/21 و 90/07/16 و 90/08/12 و 90/09/11 و در طول این ماهها مرتبا زیر نظر پزشک بودم و به ایشون مراجعه میکردم در نهم اذر ماه به پزشک مراجعه کردم و گفتم که موفق به بارداری نشدم و ایشون برای دو ماه من قرص اوو مید کلو میفن 50 میلی گرم را تجویز کردن و گفتند از روز 3 پریودی شروع کن روزی دو عدد بخور به مدت 5 شب. من هم همین کار را کردم .
    در روز 90/10/05 (پنجم دیماه )من یک لکه قهوهای دیدم و دیگه تا شب چیزی ندیدم و دوباره روز ششم دیماه صبح یک لکه قهوه ای و بعداز ظهر هم یک لکه قهوه ای دیدم .
    ولی از هفتم دیگه چیزی ندیدم تا به امروز . ایا من پرید شدم با توجه به اینکه در هیچکدام از پریودهای قبلی هیچ وقت لکه بینی نداشتم و در طی این چند روز یه احساس های مثل پریودی دارم و یه دردهای خفیفی که با دراز کشیدن رفع میشه. میشه من رو هرچه زودتر با خبر کنید علت چیه؟ایا بخاطر خوردن این قرصهاست؟ یا چیزی دیگری ؟ خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید
    یا اینکه باردارم ؟

8. aida29 نوشته است: سلام .کارشناس محترم.
    من قصد بارداری دارم . و یکبار در فرودین سال 90 سقط داشتم . به توصیه پزشک از مردادماه 90 شروع و اقدام به بارداری کردم.
    اکنون سیکل های قاعدگی خد را برای شما مینویسم : 90/03/12و 90/4/05 و 90/05/1 و 90/05/26و 90/06/21 و 90/07/16 و 90/08/12 و 90/09/11 و در طول این ماهها مرتبا زیر نظر پزشک بودم و به ایشون مراجعه میکردم در نهم اذر ماه به پزشک مراجعه کردم و گفتم که موفق به بارداری نشدم و ایشون برای دو ماه من قرص اوو مید کلو میفن 50 میلی گرم را تجویز کردن و گفتند از روز 3 پریودی شروع کن روزی دو عدد بخور به مدت 5 شب. من هم همین کار را کردم .
    در روز 90/10/05 (پنجم دیماه )من یک لکه قهوهای دیدم و دیگه تا شب چیزی ندیدم و دوباره روز ششم دیماه صبح یک لکه قهوه ای و بعداز ظهر هم یک لکه قهوه ای دیدم .
    ولی از هفتم دیگه چیزی ندیدم تا به امروز . ایا من پرید شدم با توجه به اینکه در هیچکدام از پریودهای قبلی هیچ وقت لکه بینی نداشتم و در طی این چند روز یه احساس های مثل پریودی دارم و یه دردهای خفیفی که با دراز کشیدن رفع میشه. میشه من رو هرچه زودتر با خبر کنید علت چیه؟ایا بخاطر خوردن این قرصهاست؟ یا چیزی دیگری ؟ خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید
    یا اینکه باردارم ؟

سلام
    قبلش خونریزی کامل و روان داشتید؟ اگه نه این خونریزی که شما گفتید بسیار شبیه خونریزی لانه گزینی جنینه. بهتره آزمایش خون بدید چون احتمال بارداری وجود داره.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. elinaze نوشته است:
    aida29 نوشته است: سلام .کارشناس محترم.
    یا اینکه باردارم ؟

سلام
    قبلش خونریزی کامل و روان داشتید؟ اگه نه این خونریزی که شما گفتید بسیار شبیه خونریزی لانه گزینی جنینه. بهتره آزمایش خون بدید چون احتمال بارداری وجود داره.

سلام. نه قبل از اون خونریزی روان اصلا نداشتم.خدا کنه نی نی باشه...

10. aida29 نوشته است: سلام .کارشناس محترم.
    یا اینکه باردارم ؟

سلام
    احتمال دارد این لکه بینی قبل از شروع پریود باشد و به خاطر مصرف قرص ها به وجود امده باشد
    برای اطمینان میتوانید آزمایش bhcg  بدهید .

11. labnews نوشته است:
    yahda نوشته است: با سلام

این دارو درحین بارداری و شیردهی منع مصرف دارد -

با سلا م
    من مشكل تنبلي تخمدان دارم كه دكتر براي من برموكريپتين هم تجويز كرده و من هر شب به صورت داخلي استفاده مي كنم آيا براي بارداري مشكل ايجاد ميكنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

12. NaNazii

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    17 روز از پريوديم عقب افتاده فقط يك هفته لكه بيني داشتم ولي پريود نشدم تست بي بي چك انجام دادم منفي بود جلوگيري طبيعي انجام ميديم مي خواستم بدونم فقط روزهاي تخمك گذاري بارداري صورت مي گيرد ؟؟؟؟ آيا احتمال دارد باردار باشم ؟؟؟؟ لطفا جوابمو بدهيد.
    با تشكر فراوان

13. NaNazii نوشته است: با سلام
    17 روز از پريوديم عقب افتاده فقط يك هفته لكه بيني داشتم ولي پريود نشدم تست بي بي چك انجام دادم منفي بود جلوگيري طبيعي انجام ميديم مي خواستم بدونم فقط روزهاي تخمك گذاري بارداري صورت مي گيرد ؟؟؟؟ آيا احتمال دارد باردار باشم ؟؟؟؟ لطفا جوابمو بدهيد.
    با تشكر فراوان

با سلام  شما پريودتون منظمه؟بهتره یه ازمايش خون برای رد بارداری بدید احتمال دارد لکه بینی ناشی از لانه گزینی جنین بوده و بی بی چک بعضی وقتها مثبت ومنفی کاذب دارد

14. somaye136126 نوشته است: با سلام
    من مدت 1 سال و 6 ماه است كه ازدواج كردم من و همسرم هردو 29 سال داريم بعد از يكسال تصميم به بارداري گرفتيم در اين مدت جلوگيري طبيعي داشتيم توي آزمايشات قبل از بارداري  دكتر متوجه شد كه اندازه فوليكول من 15 هست و گفت كه ضعيفه و بايد دارو مصرف كني بعد از آمايش مايع مني همسرم هم متوجه شديم كه ايشون هم ضعيف هستند يعني 10 % از اسپرم ها حركت ندارند و 30 % هم شكل طبيعي ندارند حالا زير نظر پزشك دارو مصرف ميكنيم داروهاي همسرم عبارتند از سلن پلاس + ويتامين e400+ سولفات روي+ فوليك اسيد
    داروهاي من هم كه از روز 5 پريودي بود كلومفين كه از روز 5 تا 9 پريودي روز 2 تا بود +متوفورمين 500 روز يه دونه +بروموكريپتين كه بايد هر شب به داخل رحم بزنم + سلن پلاس
    ميخواستم بدونم كه آيا من با اين دارو ها ميتونم نتيجه بگيرم و اين سيكل دارو براي سه ماه بايد مصرف كنيم آيا ممكنه توي ماه اول يا دوم نتيجه بگيرم در ضمن دكتر خيلي تاكيد كرده كه مواد غذايي كه طبع گرم دارند استفاده كنيم

چرا هيچكس جواب منو نميده ؟؟
    لطفا جواب بدين

15. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    somaye136126 نوشته است:
    somaye136126 نوشته است: با سلام

چرا هيچكس جواب منو نميده ؟؟
    لطفا جواب بدين

عجله نکنید موارد ذکر شده مانع بارداری نیست

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 18 از 29
رفتن به صفحه :    ... 18 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید