شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جلوگیری از بارداری

1. Nashenas نوشته است:
    با سلام ،
    آقای دکتر من برای اولین بار است که قرص ضد بارداری استفاده می کنم ؛ سوالی که خدمت شما داشتم این بود که من الان مدت 4 روزه که دوره پریودم ولی هنوز کمی لکه خیلی کوچک از پریودم ادامه داره. می توانید من را راهنمایی کنید که چراعادت ماهانه من قطع نشده است؟

سلام ،
    برای روش صحیح استفاده از قرص ضد بارداری به اینجا مراجعه کنید.
    در هر ماه پس از پایان قرص 21 ام، خونریزی قاعدگی اتفاق می افتد و در این زمان و به مدت 7 روز قرص مصرف نمی شود (یعنی در این یک هفته شما خونریزی خواهید داشت) و  دوباره از روز هفتم سری جدید قرص شروع می گردد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. در چه حالتی کاندوم در هین نزدیکی پاره می شود

3. mmk53291366mmk نوشته است: در چه حالتی کاندوم در هین نزدیکی پاره می شود

سلام،
    کاندوم معمولا و در صورتی که از جنس خوب باشد در حین نزدیکی پاره نمی شود.

4. سلام
    میشه لطفاً بگید ممکن  (anus) هم  دچار مشکل بشه یا پاره بشه   ؟
    اگر این اتفاق بیفته خودش ترمیم میشه یا باید به پزشک مراجعه کرد؟
    و آیا بعداً قابل تشخیص هست که ترمیم شده یا نه  ؟
    کلاً در مورد (anus)توضیح بدید ممنون میشم

5. در صورت امکان در مورد چگونگی درمان تیرگیهای اطراف واژن ولاله ها و کناره های کشاله ران هم توضیح بدید ممنون میشم

6. به همراه استفاده از قرص ضد بارداری تغییرات هورمونی در بدن ایجاد می شه که می تونه باعث اختلالاتی در نظم و روند قاعدگی بشه . خیلی نگران نباشید . البته حتما منتظر نظر دکتر هم بمونید

7. shaghayeghz نوشته است: در صورت امکان در مورد چگونگی درمان تیرگیهای اطراف واژن ولاله ها و کناره های کشاله ران هم توضیح بدید ممنون میشم

این تیرگی ها اگر بر اثر بیماریهای قارچی باشند درمان دارویی دارند در غیر اینصورت جنبه ی وراثتی دارند خیلی نمیشه روشون کار کرد
    ضمن اینکه منتظر پاسخ آقای دکتر می مونید توصیه من اینه که
    در این مورد به هیچ عنوان دست به رفتار غیرمسئولانه نزنید و خدایی نکرده هرچی که عطاری و بقال و چقال توصیه کردند استفاده نکنید چون محیط دستگاه تناسلی بسیار حساس هستش و می تونه به دردسر های جدی بندازدتون
    من دیدم کسی رو که بخاطر حماقت خودش و بی سوادی طبیعی عطار ماهها عفونت و سوزش و ... رو تجربه کرد
    مراقب باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  8. با سلام و خسته نباشید!
    میخواستم راجع به نحوه مصرف دارو های ضد بارداری سوال کنم؟ در صورت مصرف تا چند روز بعدش امکان برقراری رابطه جنسی مطمئن را وجود داره ؟و اینکه استفاده از کاندوم مطمئن تره یا قرصهای ضد بارداری؟

9. سلام من با نامزدم رابطه داشتم و تا جایی که موتوجه شدم از عکسها و توزیهات شما پرده بکارت من حلقوی هست البته فکر نمی کنم اسیبی جدی به پرده وارد شده باشه چون من اجازه دوخول به هش ندادم اماگاهی به واژن هم ضربه وارد می شد وارتباط از مقعد بود ا اما واقعاً نگرانم و نگران بار داری هستم از زمانی که این اتفاق افتاده 2تا 2تا در 2 نوبت قرص ld مصرف کردم یعنی چند ساعت بعد از رابطه 2 تا و روز بعد هم 2 عدد دیگه خواهش می کنم من رو راهنمائی کنید  واقعاً می ترسم
    متشکرم

10. shaghayeghz نوشته است: سلام من با نامزدم رابطه داشتم و تا جایی که موتوجه شدم از عکسها و توزیهات شما پرده بکارت من حلقوی هست البته فکر نمی کنم اسیبی جدی به پرده وارد شده باشه چون من اجازه دوخول به هش ندادم اماگاهی به واژن هم ضربه وارد می شد وارتباط از مقعد بود ا اما واقعاً نگرانم و نگران بار داری هستم از زمانی که این اتفاق افتاده 2تا 2تا در 2 نوبت قرص ld مصرف کردم یعنی چند ساعت بعد از رابطه 2 تا و روز بعد هم 2 عدد دیگه خواهش می کنم من رو راهنمائی کنید  واقعاً می ترسم
    متشکرم

سلام
    اگر منی نامزدتون به هیچوجه داخل واژن و روی خود واژن ریخته نشده قاعدتا نباید نگران باشید . رابطه جنسی مقعدی ربطی به بارداری ندارد
    اما اگر منی روی واژن شما ریخته شده باشد حتی به صرف وجود بکارت هم احتمال بارداری هست . روشی هم که شما پیش گرفتید روش اورژانسی نیست و در صورت بروز بارداری نمی تواند جلوگیری کند  به این دلیل که

اگر از LD استفاده کردید باید هر نوبت 4 قرص می خوردید ( 2 تا در هر نوبت به HD مربوط می شود )

شما باید ببینید که منی داخل واژن یا روی واژن ریخته شده یا خیر ؟ اگر خیر پس نگران نباشید
    اگر هم بله اگر هنوز 72 ساعت از رابطه نگذشته روش اورژانسی رو بصورت درست اجرا کنید و اگر بیش از 72 ساعت گذشته بهتره تست خون بدهید ...

11. مرسی پس الان من باید هر نوبت 4تا ld  مصرف کنم
    هنوز تا 72 ساعت خیلی وقت مونده 24 ساعت گذشته
    فقط 1 سوال دیگه من 2-3ساعت پیش 2تا ld خوردم مشکلی پیش نمیاد اگه الان 4تا دیگه بخورم و 12 ساعت بعد هم 4تا

12. shaghayeghz نوشته است: مرسی پس الان من باید هر نوبت 4تا ld  مصرف کنم
    هنوز تا 72 ساعت خیلی وقت مونده 24 ساعت گذشته
    فقط 1 سوال دیگه من 2-3ساعت پیش 2تا ld خوردم مشکلی پیش نمیاد اگه الان 4تا دیگه بخورم و 12 ساعت بعد هم 4تا

باز هم می گم اگر منی روی واژن یا داخل ریخته نشده اصلا اینکارا لازم نیست
    اما اگر ریخته شده

بله بهتره هرچه زودتر روش اورژانسی رو بصورت درست انجام دهید
    چند نکته رو هم مد نظر داشته باشید

1- چون بیش از 8 قرص در کمتر از 12 ساعت مصرف می کنید پس احتمالا بهم خوردن بالانس هورمونی بدن شما زیاد تر می شه و باید منتظر خونریزی زود هنگام و یا تاخیر در پریود بعدی باشید

2- اگر بعد از خوردن قرص تا قبل از 2 ساعت تهوع داشتید و بالا آوردید باید قرصها رو مجددا تکرار کنید ولی اگر فرضا 4 ساعت بعد از خوردن قرص بالا آوردید نیاز به خوردن مجدد قرصها نیست ( اصلا لزومی هم نداره بالا بیارید یا حالت تهوع داشته باشید . اینها توصیه کلی هستند )

3- حداکثر استفاده مجاز از این روش یکبار در هر دوره هست . توصیه می کنم از کاندوم استفاده کنید و خودتونو به دردسر نیندازید

موفق باشید

13. maryfafa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    بايد خدمت شما عرض كنم كه من جند ماهيه كه نامزد كرده ام و  با نامزدم هر از چند گاهي رابطه جنسي محدودي داريم.منظورم اينه كه دخول را تا به حال تجربه نكريم.علي رغم اين موضوع نامزدم خيلي حساس به ريختن ترشحات مني در نقطه اي ايمن هستند و از اين جهت نيز كاملا مراقب هستيم و بعد نزديكي سريعا هر دو دوش گرفته و با آب و صابون خودمون رو ميشوريم.شايان ذكر است كه من باكره ام و عادت ماهانه ي خيلي نا منظمي دارم.فاصله ي بين دو عادت ماهانه ي من گاهي به دو ماه هم كشيده.ولي اين موضوع مربوط به گذشته بوده كه من رابطه اي نداشتم.آخرين باري كه من پريود شدم 12 شهريور بود و تا الان يعني 1 آبان هنوز پريود نشدم.ترس و استرس تمام وجود منو در بر گرفته و از داخل احساس شكستن مي كنم.چون رابطه بين ما مثل هميشه بود من از روش اورژانسي استفاده نكردم آخرين بار اواخر شهريور رابطه داشتيم و آلان به خاطر همون ترسي كه ميگم وجود داره هر چند بيفايده ولي اواخر مهر از روش اورژانسي استفاده كردم شايد پريود شم ولي.....
    من هنوز پريود نشدم و خيلي نگرانم و اين نگراني رو به صورت خيلي بعدي به نامزدم هم انتقال دارم خواهش ميكنم ما رو راهنمايي كنيد من خيلي سريع ازتون جواب مي خوام واسه اينكه خيلي خسته و درمونده شدم.

14. با توجه به توضيحاتی که فرمودین به نظر من با توجه به پريود نامنظم شما واينکه دخول صورت نگرفته وبه گفته خودتون بنا بر احتياط منی مرد اطراف دهانه ورودی واژن ريخته نشده احتمال حاملگی نیست اما نا منظم بودن وپریود نشدن شما احتمالا به علت وجود کيست تخمدان می باشد که تنها از طريق مراجعه به متخشش زنان وانجام سونوگرافی مشخص میشه در ضمن بااستفاده از قرص های ضد بارداری و قطع اون چند روز فاصله ميوفته تا شما پريود بشين ممکنه با توجه به تاخير دکتر برای پريود شدنتون قرص يا آمپول پروژسترون تجويز کنه اگه تمام نکات احتیاط رو رعايت کردين و مطمئين هستين دخول صورت نگرفته ومنی هم وارد نشده اصلا جای نگرانی نیست اما برای مشکل نا منظمی تون  باید حتما به پزشک مراجعه کنين چون در طولانی مدت عواقب بدی داره

15. maryfafa نوشته است: با سلام
    بايد خدمت شما عرض كنم كه من جند ماهيه كه نامزد كرده ام و  با نامزدم هر از چند گاهي رابطه جنسي محدودي داريم.منظورم اينه كه دخول را تا به حال تجربه نكريم.علي رغم اين موضوع نامزدم خيلي حساس به ريختن ترشحات مني در نقطه اي ايمن هستند و از اين جهت نيز كاملا مراقب هستيم و بعد نزديكي سريعا هر دو دوش گرفته و با آب و صابون خودمون رو ميشوريم.شايان ذكر است كه من باكره ام و عادت ماهانه ي خيلي نا منظمي دارم.فاصله ي بين دو عادت ماهانه ي من گاهي به دو ماه هم كشيده.ولي اين موضوع مربوط به گذشته بوده كه من رابطه اي نداشتم.آخرين باري كه من پريود شدم 12 شهريور بود و تا الان يعني 1 آبان هنوز پريود نشدم.ترس و استرس تمام وجود منو در بر گرفته و از داخل احساس شكستن مي كنم.چون رابطه بين ما مثل هميشه بود من از روش اورژانسي استفاده نكردم آخرين بار اواخر شهريور رابطه داشتيم و آلان به خاطر همون ترسي كه ميگم وجود داره هر چند بيفايده ولي اواخر مهر از روش اورژانسي استفاده كردم شايد پريود شم ولي.....
    من هنوز پريود نشدم و خيلي نگرانم و اين نگراني رو به صورت خيلي بعدي به نامزدم هم انتقال دارم خواهش ميكنم ما رو راهنمايي كنيد من خيلي سريع ازتون جواب مي خوام واسه اينكه خيلي خسته و درمونده شدم.

در ادامه
    با توجه به اینکه از آخرین رابطه شما بیش از سه هفته گذشته می تونید با مراجعه به داروخانه ، تست خانگی " بی بی چک " تهیه کنید و با توجه به راهنما و بروشورش اقدام به تست ادرار کنید و خیال خودتون رو راحت کنید . نیازی به نسخه ندارد
    نگرانی ناشی از بارداری ناخواسته می تونه علت تاخیر پریودتون باشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 4
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید