شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کولونوسکوپی

1. با سلام

توضیحاتی در مورد کولونوسکوپی میخواستم !

و اینکه در په مواردی استفاده میشه؟

نحوه انجام چطور هست ؟

منتظر پاسختون هستم

با سپاس

لظفاً زود جواب بدین

2. ایا منظورتون کلونوسکوپی هست؟
    چون من تاکنون این وازه کلروسکوپی را نشنیدم.اگر منظور این هست تا توضیحات را خدمتتان بیان کنیم.متشکرم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    ممنون از تذکرت
    بنظر همین که شما فرمودی درست بوده چون من هر چی سرچ کردم اطلاعاتی از کلروسکوپی پیدا نکردم .

اگر اینطور هست و کلونوسکوپی صحیح است لطف کنید اگر اطلاعاتی دارید بیان کنید ممنون میشم
    فقط فوری

4. sima_65 نوشته است: سلام
    ممنون از تذکرت
    بنظر همین که شما فرمودی درست بوده چون من هر چی سرچ کردم اطلاعاتی از کلروسکوپی پیدا نکردم .

اگر اینطور هست و کلونوسکوپی صحیح است لطف کنید اگر اطلاعاتی دارید بیان کنید ممنون میشم
    فقط فوری

با سلام
    کولونوسکوپی به معنی مشاهده روده بزرگ توسط دستگاهی است که تمام طول روده بزرگ را طی می کند و تصویر روده را به پزشک نشان میدهد.
    بدن از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که بسیاری از آنها از بیرون قابل مشاهده نیستند اما حتی این بخش‌های غیرقابل مشاهده هم مثل اعضای سطحی بدن، دچار بیماری‌های مختلف می‌شوند و در این مواقع باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. با توجه به این که این اعضای داخلی به راحتی برای معاینه در دسترس قرار ندارند، باید از روشی دیگر برای معاینه و آزمایش آنها استفاده کرد. روش کولونوسکوپي براي بررسي جدار داخلي رکتوم (مقعد) و کولون (روده بزرگ) استفاده شود.  
    کولونوسکوپ دستگاهي است که از يک لوله قابل انعطاف با قطري به اندازه يک انگشت و طول حدود 5/1 متر تشکيل شده و به يک منبع نوري براي ديدن درون کولون و يک دوربين بسيار کوچک ويديوئي که براي تصويربرداري از روده مورد استفاده قرار مي گيرد مجهز مي باشد.
    کولونوسکوپ امکان تشخيص پوليپ ها، تومورها، نقاط دچار خونريزي و التهاب را به پزشک معالج مي دهد
    در پناه حق

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  5. با سلام

ممنون با اینکه من اصرار داشتم در مورد کولونوسکوپی فوری راهنمایی کنید فقط 2 تا پاسخ ارسال شد Smile

بهر حال فرد مورد نظر کولونوسکوپی رو انجام داد و من فهمیدم چیه Smile

در جواب کولونوسکوپی تمام موارد نرمال ذکر شده بود

فقط یک مورد رو نوشته بود : اینترنال هموروئید گرید 2

خب هرکسی اینو ببینه متوجه میشه هموروئید هست دیگه !
    اما چه نوع هموروئیدی ؟

ممنون میشم در مورد این نوع هموروئید ونوع درمانش راهنمایی کنید.

البته دکترشون یکسری دارو تجویز کردن که من اسماش رو نمیدونم حتماً سوال میکنم  ازش و میگم چه داروهایی تجویز شده تا نظرتون رو در موردموثر بودنشون بدونم .

با تشکر

6. royano

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من زنی30 ساله هستم حدود یک ماهه که هم اسهال دارم و هم یبوست و همچنین نفخ و  دردهای شدید در شکمم که دکتر برام کولونوسکوپی نوشت که میترسم برم اگه کسی انجام داده راهنماییم کنه که درد داره یا نه؟
    از دیروز هم قسمت پایینی گلوم(محل اتصال گردن به بدن)درد میکنه که نمیتونم چیزی بخورم موقع بلع درد زیادی داره آیا ربطی به هم دارن؟
    ممنون میشم زود جواب بدین؟

7. باسلام من رفته ام زیاددرد نداره ولی باید روده هاتون رو رو تخلیه کنی  وملین استفاده کنی یک لوله قابل انعطاف رابه ژل لیدوکائیین اغشته واز مقعد داخل میکنند ترسی نداره ولی باید بایک همراه برید برای من نمونه برداری شد که کمی خونریزی داشتم ترسی نداره وبعد کلنوسکوپی یکم دلپیچه هم داشتم که مهم نبود

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید