شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. من دارم پیازدرمانی - بومادران- رازیانه می خورم انداره فولیکولم 24 بود ضخامت آندومتر هم 11 بود سیکلم 31 روزه بود

الان سیکلم 28 روزه شده کیت مدی اسمارت تخمک گذاری گذاشتم دو خط رنگی نمی شه

در صورتی که قبل از خوردن داروی گیاهی کیت من همیشه مثبت می شد

2. با سلام
    می خواستم سوال کنم آیا داروی گیاهی خاصی هست برای افزایش اسپرم ؟من تو بعضی سایتا خوندم که عرق کاسنی و عرق شاهتره خوبه اگه ممکنه بیشتر راهنماییم کنید و اگه هست از کی باید شروع کرد؟آیا داروی گیاهی خاصی هم برای افزایش احتمال بارداری هست؟
    سوال دیگه ای هم داشتم بعد از اینکه منی ریخته شد تا کی نباید بلند شم؟آیا مصرف مواد غذایی خاصی هست قبل از نزدیکی برای تقویت؟

3. من دکترم بهم گفته که روز 13 پریودم آمپول hcg رو بزنم ولی روز 13 پریود نمیتونم بزنم چون شهرستانم و تو راهم می خواستم بدونم اشکالی نداره روز 12 پریودم بزنم؟یعنی جواب میده؟و اینکه اثر این آمپول تا چند روز طول می کشه تو بدن بمونه؟و جند روز بعد از آمپول باید نزدیکی کرد؟اگه میشه کمکم کنید که این ماه حتما حامله بشم؟راهنماییهای لازم رو بهم بگین ممنمونم ببخشید خیلی سوال کردم

4. mandana62 نوشته است: من دکترم بهم گفته که روز 13 پریودم آمپول hcg رو بزنم ولی روز 13 پریود نمیتونم بزنم چون شهرستانم و تو راهم می خواستم بدونم اشکالی نداره روز 12 پریودم بزنم؟یعنی جواب میده؟و اینکه اثر این آمپول تا چند روز طول می کشه تو بدن بمونه؟و جند روز بعد از آمپول باید نزدیکی کرد؟اگه میشه کمکم کنید که این ماه حتما حامله بشم؟راهنماییهای لازم رو بهم بگین ممنمونم ببخشید خیلی سوال کردم

تخمک گذاری بین 36 تا 48 ساعت بعد از آخرین تزریق آمپول hcg صورت می گیره. تخمک از زمان آزاد سازی تا دفع حدود 24 ساعت زمان برای بارور شدن دارد پس باید کاری کرد که در طی این زمان حتماً اسپرم در اخیارش قرار گیرد. اسپرم حدود 48 ساعت می تواند در دستگاه تناسلی زن زنده بماند. پس به همین دلیل است که زمانبندی مناسب برای شروع نزدیکی در افزایش شانس بارداری اهمیت دارد. بنابراین اگر روز دوازدهم پریودی قصد دارید جهت تزریق آمپول اقدام کنید پس سعی کنید 36 ساعت بعد از آن نزدیکی داشته باشید. یا اینکه دقیقاً روز سیزدهم دقیقاً قبل از سفر خود ینی روز سیزدهم نسبت به تزریق آمپول اقدام کنید تا شانس بیشتری داشته باشید.
    ترجیحاً یک روز در میان نزدیکی داشته باشید تا به اصطلاح هیچ فرصتی از دست نره و اینطور نشه که تخمک دفع شده اما اسپرمی در کنار اون وجود نداشته باشه.
    به هر حال این آمپول hcg تخمدان ها را وادار به تحریک و تولید تخمک های بالغ در زمان معمول می کنند، بیشترین زمان مقاربت شما باید زمانی حول و حوش تخمک گذاری باشد تا احتمال بارداری با شانس موفقیت بیشتری همراه باشد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. با سلام و خسته نباشید من 5 ساله بیماری ام اس دارم و 3 ساله دارم طبیعی جلوگیری میکنم وفعلا به خاطر شرایطم نمیتونم حامله بشم آیا ضرر داره جلوگیری طبیعی؟
    چون امپول مصرف میکنم

6. asmg نوشته است: با سلام و خسته نباشید من 5 ساله بیماری ام اس دارم و 3 ساله دارم طبیعی جلوگیری میکنم وفعلا به خاطر شرایطم نمیتونم حامله بشم آیا ضرر داره جلوگیری طبیعی؟
    چون امپول مصرف میکنم

درصد ریسکش بالاس و نمیشه صد در صد روش حساب کرد.کاندوم بهترین روشه و اگر حواستون باشه که پاره نشه هیچ مشکلی پیش نمیاد و مطمئن ترین روشه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام ۲۶سالمه و ۵ ساله که ازدواج کردم بدلیل اینکه من و همسرم در هند درس می خوانیم قصد بارداری نداشتم اما با توجه به اینکه از ۱۶ سالگی مشکل تنبلی تخمدان دارم و بدون دارو اصلا عادت ماهیانه منظمی ندارم تصمیم به بارداری گرفتم و حدود چند ماهی هست که جلوگیری نداریم و حدود ۲ ماه هست که قرص مصرف میکنم ماه قبل لتروزول و این ماه فرتومید ؛ من و همسرم هر دو تمام آزمایشات را انجام دادیم و من هم عکس رنگی از رحم گرفتم که مشکلی نداشتم در سونوگرافی هایی که از روز ۹ تا روز ۲۱ از دوره من انجام شده در تمام روز ها تخمدان راست و چپ هر دو msf   و در روز ۲۱ آندومتر به ۷.۱  رسید دکتر گفت که اگر ماه بعد با قرص دوز بالاتر باردار نشدی باید لاپاروسکوپی انجام بدی . به نظر شما آیا لازم هست که لاپاروسکوپی انجام بشه ؟؟ بهتر نیست چند ماه دیگه اقدام کنیم ؟
    ممنون از توجهتون

8. سلام
    lممنون به خاطر  سایتتون و توجهتون
    6ماهه كه رفتيم خونمون.قبلشم 3 سال دوران عقد رو داشتم .
    توي اين 6 ماه تقريبا 3-4 ماهش رو درمان انجام دادم به خاطر عفونتي شديدي كه داشتم وخلاصه اينكه اواخر شهريور مجبور شدم فريز كنم.
    هميشه دلم ميخواست كه بچه اولم پسر باشه به خاطر همين دماي بدنم رو اندازه ميگرفتم ولي هر روز يه چيزيرو نشون ميده بين 35.9 تا 36.3متغيره.پريودم هم اصلا منظم نيست از اول هم همينطور بوده.رفتم پزشك سونو و آزمايشهاي هورموني رو انجام دادم كه گفت همش خوبه و از استرس هستش كه اينطوري.
    همسرم هم تمام آزمايشها رو انجام داده و مشکلي نداره.حتي خيلي active هم هست.
    پريودام تو اين تاريخ ها بوده
    فروردين:28 ام
    ارديبهشت:28 ام
    خرداد:31 ام
    تير:31 ام
    مرداد: پريود نشدم
    شهريور:8 ام
    مهر: 20 ام
    آبان:30 ام
    يعني سيكل هام ميشه 31و34و31و39و43و40 روزه

براي اينکه بدونم کي تخمک گذاري مي کنم يکشنبه شب 20/9/90 رفتم سونوگفتش توي هر تخمدان يک فوليکول به قطر 12-13 ميليمتر داري و 4-5 تا ظريف ترداشت وآندومت نیز 5 م م بود.مي خواستم بدونم اين فوليکول ها هر روز چند ميليمتر بزرگ مي شندو اینکه این سونو یعنی من هنوز تخمک گذاری نکردم یا کردم چون روز 20سیکلم رفتم سونو؟
    براي من کي اقدام کنم احتمال پسر بيشتره؟
    اینجا کیت تخمک گذاری نیست  که بگیرم.کي تخمک آزاد ميشه؟؟؟؟چند روز دیگه؟؟؟
    30آبان آخرين پريوديم بوده؟
    ممنون ميشم جواب بدين

9. hanieh20

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    می خواستم سوال کنم آیا داروی گیاهی خاصی هست برای افزایش اسپرم ؟من تو بعضی سایتا خوندم که عرق کاسنی و عرق شاهتره خوبه اگه ممکنه بیشتر راهنماییم کنید و اگه هست از کی باید شروع کرد؟آیا داروی گیاهی خاصی هم برای افزایش احتمال بارداری هست؟
    سوال دیگه ای هم داشتم بعد از اینکه منی ریخته شد تا کی نباید بلند شم؟آیا مصرف مواد غذایی خاصی هست قبل از نزدیکی برای تقویت؟

10. با سلام من 4 ساله که ازدواج کردم تا حالا بطور طبیعی جلوگیری می کردم اما 5 ماه است که اقدام کردیم برای بچه دار شدن اما هنوز جوابی نگرفتیم. به نظرتون چیکار کنم؟ چه جوری می توان باروری را افرایش داد قبل از اینکه دوا و درمون رو شروع کنم و به پزشک مراجعه کنم؟ ضمنا همیشه پریودم منظم بوده فقط ماه پیش 2 بار پریود شدم!
    18 فروردین تا 25 فروردین
    12 اردیبهشت تا 19 اردیبهشت
    15 خرداد تا 22 خرداد
    13 تیر تا 20 تیر
    8 مرداد تا 15 مرداد
    9 شهریور تا 14 شهریور
    6 مهر تا 12 مهر
    6 آبان تا 12 آبان  و  دوباره 24 آبان تا 26 آبان (یعنی 3 روز اما رنگش یه کمی قهوه ای بود)
    3 آذر تا 9 آذر
    همه بهم گفتن چون دوبار پریود شدی این نشانه آمادگی رحم برای بارداری هست! الان که 23 آذر  هست چند بار نزدیکی کردم اما می خوام اثربخش باشه اگر داروی گیاهی ای برای افزایش قدرت بارداری هست لطفا پیشنهاد کنید. ممنون. راستی اگر من الان باردار شده باشم اما هنوز که مشخص نیست ولی اگر هرشب نزدیکی کنم امکان اینکه نزدیکی بیش ار حد، به جنین احتمالی من صدمه بزنه  ( یعنی احتمال اینکه نزدیکی های مکرر من ، از جایگیری سلول تخم لقاح یافته جلوگیری کند) هست یا نه؟

11. سلام.من قصد بارداري دارم و 1هفته ديگه شروع دوره قاعدگيمه.الان حالت تهوع وسوزش سر دل درد زير شكم انگاري كه زير دلم خون لخته شده باشه.بعضي وقتا دور نافم درد ميگيره وتخمدون چپم تير ميكشه.اين علايم چيه؟من قبلا براي بارداري سونو و ازمايشات رو انجام دادم مشكلي نبودخيلي هم عصبي شدم.تا حالا اينطوري نميشدم

12. با سلام و وقت بخیر
    سوالی از خدمتتون داشتم با توجه به میزان پرولاکتین من که 49 بود و الان من سه ماهه که بروموکریپتین رو مرتب مصرف میکنم دیگه باید سینه هام ترشح نداشته باشه ولی من هر وقت سینه هام رو فشار میدم مثل قبل ازشون ترشح آبکی در میاد با این وجود یعنی ممکنه هنوز مشکل پرولاکتین من حل نشده باشه چون خیلی نگرانم .در ضمن در پستهای قبل عنوان کرده بودم که یکی از بیضه های شوهرم بزرگتره ولی اشتباه کرده بودم پوست بیضه سمت چپشون بزرگتره.آیا با این وجود بازم ایشون مشکل دارن؟

13. yahda نوشته است: با سلام و وقت بخیر
    سوالی از خدمتتون داشتم با توجه به میزان پرولاکتین من که 49 بود و الان من سه ماهه که بروموکریپتین رو مرتب مصرف میکنم دیگه باید سینه هام ترشح نداشته باشه ولی من هر وقت سینه هام رو فشار میدم مثل قبل ازشون ترشح آبکی در میاد با این وجود یعنی ممکنه هنوز مشکل پرولاکتین من حل نشده باشه چون خیلی نگرانم .در ضمن در پستهای قبل عنوان کرده بودم که یکی از بیضه های شوهرم بزرگتره ولی اشتباه کرده بودم پوست بیضه سمت چپشون بزرگتره.آیا با این وجود بازم ایشون مشکل دارن؟

شما بهتره آزمایش پرولاکتین انجام دهید تا اگر مقدار آن بیشتر از 30 بود، درمان خود را ادامه دهید یا به پزشک خود مراجعه کنید.
    با توجه به سابقه ای که از همسرتون در پست های قبل ارسال کردید، بهتره که ایشون آزمایش اسپرم انجام دهند تا از لحاظ میزان باروری ارزیابی شوند.

14. سلام 25سال دارم و دوسال پیش کورتاژ کردم (عمدی) درحال حاضر قصد باردار شدن دارم بعد از 6ماه موفق نشدم.
    بعد از انجام هیستروسالپنگوگرافی نتیجه به این صورت بود: چینهای پالمیت در کانال سرویکس نمایان است (تصویر رادیولونست خطی شکل طولی در ناحیه پروکسیمال کانال سرویکس مشهود است که میتواند بعلت موکوس سرویکال و یا چسبندگی باشد) و بقیه نرمال بود آیا مشکل جدی میتواند وجود داشته باشد؟ با تشکر

15. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    sahar1365oo نوشته است: سلام 25سال دارم و دوسال پیش کورتاژ کردم (عمدی) درحال حاضر قصد باردار شدن دارم بعد از 6ماه موفق نشدم.
    بعد از انجام هیستروسالپنگوگرافی نتیجه به این صورت بود: چینهای پالمیت در کانال سرویکس نمایان است (تصویر رادیولونست خطی شکل طولی در ناحیه پروکسیمال کانال سرویکس مشهود است که میتواند بعلت موکوس سرویکال و یا چسبندگی باشد) و بقیه نرمال بود آیا مشکل جدی میتواند وجود داشته باشد؟ با تشکر

هنوز دیر نشده عجله نکنید مواردی که هیسترو ذکر کردید مانع بارداری نیست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 17 از 29
رفتن به صفحه :    ... 17 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید