شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 79 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. paeizi64 نوشته است: سلام.
    من ديروز با نامزدم رابطه داشتم.امروز كمي زير شكمم درد ميكنه و تازه علائم تخمكگذاري پيدا كردم.دخول انجام نشده.مني روي من نريخته .با دستمال تميز كردن.موقع پاك كردن روي دستش ريخته. دستمالُ با كمي آب مرطوب كرد روي دستاش تميز كرد. تقريباً بعد از يك ربع به من دست زدن. ميخوام ببينم احتمال بارداري هست. نيازي به استفاده از روش اورژانسي برام هست.
    دوره منم تقريباً نامنظم هست.
    من با خوندن مطالب سايت نميتونم حدود تخمكگذاري رو تخمين بزنم.ميشه كمكم كنيد.چه زماني نزديكي پر خطر هست؟
    فروردين نشدم
    14-20 ارديبهشت
    23-29 خرداد
    29 تير -4 مرداد
    4-11 شهريور  دوباره 24-31 شهريور
    4-8 آبان
    6-13 اذر
    به پزشك هم مراجعه كردم.هم سونوگرافي كردم هم آزمايش تيروئيد دادم.همه چيز نرمال هست و كيست هم ندارم.

وقتی با دستمال منی را پاک کردند و بعد روی دستاشون که با دستمالی که با آب مرطوب کرده بودند تمیز کردند، پس در این حالت احتمال بارداری وجود نداره. چون اسپرم ها جذب دستمال شدند و در این نوع رابطه احتمال بارداری مطرح نیست و نیاز به روش اوژانسی هم ندارید.
    در سه ماهه اخیر شروع اولین پریودی شما طبیعی است یعنی تغییر دو سه روزه در سیکل قاعدگی مشکلی ندارد.
    دوران پر خطر شما معمولاً 3 روز پس از اتمام پریودی شروع می شود و بین 7 تا 10 روز طول می کشد.
    گاهی اوقات افزایش هورمون پرولاکتین باعث اختلال در سیکل قاعدگی میشه. ولی چون از لحاظ تیروئید مشکلی ندارید، پس پرولاکتین نرمالی دارید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام
    من در اين ماه با همسرم رابطه محافظت شده با كاندوم داشتم
    مراقب پيش آب هم بودم . اما ترس از اين دارم باز دستم با پيش آب خودم برخورد داشته و البته شستم ولي باز با آلت همسرم برخورد كرده باشد . الان در اين دوره قاعدگي شدند اما با اين تفاوت كه 4 روز زودتر شدند . خون پريود هم مثل هميشه هست . هميشه قاعدگي دردناك و منظم داشتند اين سري هم همانطور اما 4 روز فقط جلو افتاده است . امروز روز سوم قاعدگي بود و ميزان خون بسيار كم شده بود . آيا اين عوامل نشانه اي از بارداري است؟ ايشان هيچكدام از عوامل پست اول مثل تهوع و غيره را ندارد .
    ضمنا الان سرما خورده اند و قرص كلداكس سرما خوردگي هم مصرف ميكنند آيا اين قرص تاثيري روي ميزان خون قاعدگي داشته؟ يا نه ما بايد نگران مسئله حاملگي باشيم؟ ضمنا خودشان حس ميكنن امروز كمي شكمشان فقط بزرگ شده است كه به نظر من بي معني است

با سپاس از شما

3. miladking نوشته است: با سلام
    من در اين ماه با همسرم رابطه محافظت شده با كاندوم داشتم
    مراقب پيش آب هم بودم . اما ترس از اين دارم باز دستم با پيش آب خودم برخورد داشته و البته شستم ولي باز با آلت همسرم برخورد كرده باشد . الان در اين دوره قاعدگي شدند اما با اين تفاوت كه 4 روز زودتر شدند . خون پريود هم مثل هميشه هست . هميشه قاعدگي دردناك و منظم داشتند اين سري هم همانطور اما 4 روز فقط جلو افتاده است . امروز روز سوم قاعدگي بود و ميزان خون بسيار كم شده بود . آيا اين عوامل نشانه اي از بارداري است؟ ايشان هيچكدام از عوامل پست اول مثل تهوع و غيره را ندارد .
    ضمنا الان سرما خورده اند و قرص كلداكس سرما خوردگي هم مصرف ميكنند آيا اين قرص تاثيري روي ميزان خون قاعدگي داشته؟ يا نه ما بايد نگران مسئله حاملگي باشيم؟ ضمنا خودشان حس ميكنن امروز كمي شكمشان فقط بزرگ شده است كه به نظر من بي معني است

با سپاس از شما

در مرود شما با توجه به نوع رابطه و پریود شدن ایشون بارداری منتفیه
    قرص ذکر شده بر روی قاعدگی هیچ تاثیری نداره
    بالا و پایین شدن بالانس هورمونی و دیر یا زود شدن پریود بستگی به خیلی عوامل داره ولی نگران نباشید بارداری منتفیه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. با سلام و خسته نباشید

من حدود یک ما و نیم پیش از روش اورزانسی(اچ دی)استفاده کردم و همان ماه سر وقت پریود شدم (23 ماه) اما این ماه فردا باید پریود بشم اما علایمی ندارم. امکان عقب افتادن هست؟ اگه هست دلیلش چیست؟

5. sevda_aysan نوشته است: با سلام و خسته نباشید

من حدود یک ما و نیم پیش از روش اورزانسی(اچ دی)استفاده کردم و همان ماه سر وقت پریود شدم (23 ماه) اما این ماه فردا باید پریود بشم اما علایمی ندارم. امکان عقب افتادن هست؟ اگه هست دلیلش چیست؟

تغییر دو سه روزه در سیکل قاعدگی مشکلی ندارد که این هم به دلیل استرس و اضطراب ایجاد میشه. بنابراین اگر فردا پریود نشدین، نباید نگران باشید که فکر کنید حتماً مشکلی پیش اومده. اگر پریودتون بیش از 5 روز طول بکشه ممکنه بخاطر عوارض هورمونی زیاد قرص HD باشه که قبلاً مصرف کردید که باعث شده به طور موقت دچار اختلال هورمونی در سیکل قاعدگی شوید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. سلام دکتر

من بادوستم که باکره هست 23آبان رابطه ی سطحی داشتیم.فقط در سطح مالش آلتها بهم...موقع انزال هم کلاجدابودیم...اماشبش دوستم تهوع داشت بهمین دلیل شبش 1قرص ld وفرداش3تاldخورد...چون بلدنبودیم چطوری باید مصرف کنیم...بعدش رفتیم دکتر گفت صبرکنید اگه پریودنشد آزمایش بدید...ایشون پریودش نامنظمه آخرین بار7آبان پریود شده...14و15آذر هم فقط 2روز لکه بینی داشت ولی بعدش تاامروز هیچ خبری نشده یعنی پریود نشده...حالامیترسم1-نکنه اون لکه بینی واسه لانه گزینی باشه؟2-بااینکه قبل انزال انزالی نداشتم که پیش آب حاوی اسپرم باشد آیا احتمال دارد باردارشده باشد؟3-این لکه بینی درحالت عادی درخانمها ممکن هست رخ دهد؟
    تروخداکمکم کنین ممنون

7. mhsafarian نوشته است: سلام دکتر

من بادوستم که باکره هست 23آبان رابطه ی سطحی داشتیم.فقط در سطح مالش آلتها بهم...موقع انزال هم کلاجدابودیم...اماشبش دوستم تهوع داشت بهمین دلیل شبش 1قرص ld وفرداش3تاldخورد...چون بلدنبودیم چطوری باید مصرف کنیم...بعدش رفتیم دکتر گفت صبرکنید اگه پریودنشد آزمایش بدید...ایشون پریودش نامنظمه آخرین بار7آبان پریود شده...14و15آذر هم فقط 2روز لکه بینی داشت ولی بعدش تاامروز هیچ خبری نشده یعنی پریود نشده...حالامیترسم1-نکنه اون لکه بینی واسه لانه گزینی باشه؟2-بااینکه قبل انزال انزالی نداشتم که پیش آب حاوی اسپرم باشد آیا احتمال دارد باردارشده باشد؟3-این لکه بینی درحالت عادی درخانمها ممکن هست رخ دهد؟
    تروخداکمکم کنین ممنون

قرص را LD را صحیح مصرف نکردند. هینکه میدونید قرص LD در پیشگیری از بارداری مؤثر است، اگر از داروخانه نهوه مصرف آنرا می پرسیدید بهتون جواب میدادند. ولی روش مصرف آن در روش اورژانسی به این صورت است که حداکثر تا 3 روز پس از آخرین نزدیکی، در 2 نوبت هر 12 ساعت 4 قرص مصرف می کنند یعنی در مجموع 8 قرص در طی یک روز. بدین طریق اگر رابطه در حدی باشه که احتمال بارداری مطرح باشه میتواند در پیشگیری از بارداری مؤثر باشد. نهایتاً اگر پریود ایشون بیش از 7 تا 10 روز تأخیر داشت میتوانند آزمایش خون Beta hcg انجام دهند و اگر نتیجه آن منفی بود یعنی اینکه باردار نیستند.
    علت نامنظمی پریودشون را باید با مراجعه به پزشک زنان و انجام یک سری آزمایشات مشخص کنند. مثل آزمایش تیروئید، پرولاکتین یا حتی سونوگرافی جهت تشخیص کیست های احتمالی تخمدان. با مشخص شدن علت نامنظمی پریود، درمان لازم انجام خواهد شد.
    لکه بینی به دلایل متعددی به غیر از بارداری مطرح می شود. مانند انجام رابطه جنسی، مشکلات هورمونی، تنبلی تخمدان یا بقیه موارد که صرفاً در هنگام معاینه توسط مشخص مشخص می شود.
    اگر پیشاب و منی با واژن تماس نداشته باشه، پس احتمال بارداری هم منتفیه و علت تأخیر پریود میتواند به دلیل نامنظمی سیکل قاعدگی و مصرف قرص های ضدبارداری باشه. بنابراین انجام آزمایش خون در تشخیص احتمال بارداری کاملاً مؤثر است.

8. با سلام
    من و همسرم  اصلا آمادگی بچه دار شدن نداریم و چون برای تحصیل تا 1سال دیگه بورس میشیم  من همش ترس از بچه دار شدن دارم که جلوی ادامه تحصیلم را بگیره, بخاطر این ترس با اینکه همیشه با کاندوم رابطه داریم ولی من همیشه کابوس بچه دار شدن دارم و این اضطراب منو از همه چی انداخته و الان که باید تمام حواسم روی پروژه ام باشه همش میترسم باردار بشم و به کارام نرسم,الان طوری شده که هر ماه آزمایش بارداری میدم و موقع جواب آزمایش گرفتن استرس دارم با اینکه تا حالا بودن کاندوم رابطه نداشتیم. واقعا نمیدونم چکار کنم  که این ترس از بین بره.
    لطفا راهنمایی کنید.
    (اگر در جای مناسب سوالم مطرح نکردم عذر میخوام)

9. sayee1 نوشته است: با سلام
    من و همسرم  اصلا آمادگی بچه دار شدن نداریم و چون برای تحصیل تا 1سال دیگه بورس میشیم  من همش ترس از بچه دار شدن دارم که جلوی ادامه تحصیلم را بگیره, بخاطر این ترس با اینکه همیشه با کاندوم رابطه داریم ولی من همیشه کابوس بچه دار شدن دارم و این اضطراب منو از همه چی انداخته و الان که باید تمام حواسم روی پروژه ام باشه همش میترسم باردار بشم و به کارام نرسم,الان طوری شده که هر ماه آزمایش بارداری میدم و موقع جواب آزمایش گرفتن استرس دارم با اینکه تا حالا بودن کاندوم رابطه نداشتیم. واقعا نمیدونم چکار کنم  که این ترس از بین بره.
    لطفا راهنمایی کنید.

وقتی از کاندوم استفاده می کنید دیگر نباید نگران احتمال بارداری باشید. اگر همسرتون ترجیح میدهند در موقع انزال حتماً آلت باید درون واژن باشد، کاملاً احتیاط کنید کاندوم پاره نباشد. حتی میتوانید از قرص های ضد بارداری به منظور پیشگیری از بارداری هم استفاده کنید که طریق مصرف صحیح روزانه آن در سایت قبلاً بحث شده. بنابراین استرس نداشته باشید و حواس خود را بیشتر روی پروژه هایی که انجام میدهید معطوف کنید.

10. Hamshahri نوشته است:
    sevda_aysan نوشته است: با سلام و خسته نباشید

تغییر دو سه روزه در سیکل قاعدگی مشکلی ندارد که این هم به دلیل استرس و اضطراب ایجاد میشه. بنابراین اگر فردا پریود نشدین، نباید نگران باشید که فکر کنید حتماً مشکلی پیش اومده. اگر پریودتون بیش از 5 روز طول بکشه ممکنه بخاطر عوارض هورمونی زیاد قرص HD باشه که قبلاً مصرف کردید که باعث شده به طور موقت دچار اختلال هورمونی در سیکل قاعدگی شوید.

با سلام
    من باید امروز پریود میشدم.اما نشدم. بالی نافمم و پهلو هام درد میکنه یکم و تیر میکشه .(البته دکتر یک بار بهم گفته ورم معده خفیف دارم میتونه ماله اون باشه؟)

میترسم ماه پیش اونی که شدم اصلا پریود نبوده باشه و خدای نکرده لانه گذاری بوده باشه خدای نکرده
    چه کر کنم؟

11. باسلام
    یکی از علائم بارداری تپش قلب میتونه باشه  و اینکه تو قاعدگی منظم 28 تا 32 روزه امکان بارداری تو روز 3 پریود میتونه پیش بیاد ؟(با وجود لباس زیر و پد بهداشتی )

12. Hamshahri نوشته است:
    sayee1 نوشته است: با سلام
    لطفا راهنمایی کنید.

وقتی از کاندوم استفاده می کنید دیگر نباید نگران احتمال بارداری باشید. اگر همسرتون ترجیح میدهند در موقع انزال حتماً آلت باید درون واژن باشد، کاملاً احتیاط کنید کاندوم پاره نباشد. حتی میتوانید از قرص های ضد بارداری به منظور پیشگیری از بارداری هم استفاده کنید که طریق مصرف صحیح روزانه آن در سایت قبلاً بحث شده. بنابراین استرس نداشته باشید و حواس خود را بیشتر روی پروژه هایی که انجام میدهید معطوف کنید.

باسلام
    همسر چند ثانیه قبل از ارضا شدن آلتش را از واژن خارج می کنه. من خودم میدونم اصلا احتمال بارداری وجود نداره ولی این ترس اینقدر توی وجودم هست که حتی از رابطه داشتن نتها لذت نمیبرم بلکه همه حواسم به این موضوع و اذیت میشم.
    1مدت قرص ضدبارداری استفاده کردم ولی چون یادم میرفت دیدم فایده ای نداره دیگه مصرف نکردم.واقعا این موضوع شده عین 1 کابوس که تمام روحمو بهم ریخته تا جایی که همسرم میگه میخوای تا زمانیکه بریم رابطه نداشته باشیم. واقعا نمیدونم چکار کنم.
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی تان.
    در پناه حق

13. mhsafarian نوشته است: سلام دکتر

تروخداکمکم کنین ممنون

اینکه میگید برخورد با واژن منظور کدوم قسمتهاست؟آیا کلیتوریس هم شاملش میشه؟یعنی برخورد پیش آب به این ناحیه خطرناکه؟
    باتوجه به مطلبي که بالا نوشتم بنظر شما با اينکه پريود نامنظمه رابطمون در زمان تخمک گذاري بوده يانه؟
    پس يعني اون لکه بيني مربوط به لانه گزيني نبوده؟

امروز46روز از اولين روز آخرين پريود گذشته و13 روز از 7آذر اين تاخير به چه علته؟البته قبلا هم چند بار تاخير داشته در دوره هاي قبل.خطرناک نيس؟

14. sayee1 نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    sayee1 نوشته است: با سلام
    لطفا راهنمایی کنید.

باسلام
    همسر چند ثانیه قبل از ارضا شدن آلتش را از واژن خارج می کنه. من خودم میدونم اصلا احتمال بارداری وجود نداره ولی این ترس اینقدر توی وجودم هست که حتی از رابطه داشتن نتها لذت نمیبرم بلکه همه حواسم به این موضوع و اذیت میشم.
    1مدت قرص ضدبارداری استفاده کردم ولی چون یادم میرفت دیدم فایده ای نداره دیگه مصرف نکردم.واقعا این موضوع شده عین 1 کابوس که تمام روحمو بهم ریخته تا جایی که همسرم میگه میخوای تا زمانیکه بریم رابطه نداشته باشیم. واقعا نمیدونم چکار کنم.
    پیشاپیش ممنون از راهنمایی تان.
    در پناه حق

سلام دوست عزیز.
    بهترین راه برای راحتی خیالتون استفاده از قرص و کاندوم به طور هم زمانه. برای اینکه ساعت خوردن قرص رو فراموش نکنید راههای زیادی وجود داره مثلا موبایلتون رو برای ساعت خاصی کوک کنید و یا قرص رو جایی مثل کنار مسواکتون قرار بدید که جلوی چشمتون باشه.
    بهتره سعی کنید استرستون رو کنترل کنید چون توی طولانی مدت میتونه روی رابطتو اثر بذاره و رابطتون رو سرد کنه.
    امیدوارم همیشه موفق باشید.

15. mhsafarian نوشته است:
    mhsafarian نوشته است: سلام دکتر

تروخداکمکم کنین ممنون

سلام دوست عزیز.
    در این مورد با توجه به شرایطی که ذکر کردین احتمال بارداری وجود نداره و جای نگرانی نیست. دلیل لکه بینی میتونه به خاطر مصرف ld باشه. نگران نباشید و به دوستتون هم ارامش بدبد چون استرس میتونه روی زمان پریود تاثیر بذاره و اون رو عقب و یا جلو بندازه.
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 79 از 111
رفتن به صفحه :    ... 79 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید