شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

راهنمایی برای بارداری شدن موفق

1. با سلام
    سوالی از خدمتتون داشتم برای تعیین جنسیت از روش تغذیه باید رژیم غذایی خاص  توسط زن صورت بگیره یا از طرف هر دو؟(یعنی خوردن گرمیجات یا لبنیات).در ضمن اگه یک روز در میان نزدیکی صورت بگیره ممکنه فرزند با جنسیت پسر به وجود بیاد چون از زمان تخمک گذاری دور میشیم یا نه؟با تشکر

2. yahda نوشته است: با سلام
    سوالی از خدمتتون داشتم برای تعیین جنسیت از روش تغذیه باید رژیم غذایی خاص  توسط زن صورت بگیره یا از طرف هر دو؟(یعنی خوردن گرمیجات یا لبنیات).در ضمن اگه یک روز در میان نزدیکی صورت بگیره ممکنه فرزند با جنسیت پسر به وجود بیاد چون از زمان تخمک گذاری دور میشیم یا نه؟با تشکر

رعایت رژیم غذایی در مادر ضرورت بیشتری دارد زیرا تغییرات یونی تخمک است که اسپرماتوزوئید مورد نظر را جذب می کند.
    برای پسر بودن جنین، بالا بودن نسبت سدیم و پتاسیم و پایین بودن نسبت کلسیم و منیزیم، متابولیسم لایه خارجی تخمک را طوری تغییر می دهد که اسپرماتوزوئید حاوی کروموزوم جنسی y را جذب می کند.
    نقش تغذیه در تعیین جنسیت تا حدود 75% تأثیر دارد. البته رعایت رژیم غذایی باید حداقل یکماه تا پنج ماه قبل از بارداری شروع گردد تا مؤثر واقع شود.
    منابع حاوی پتاسیم شامل: گوشت، میوه جات تازه و خشک مانند هلو، موز ، سیب، خرما و کشمش، صیفی جات مانند گوجه، غلات به ویژه برنج می باشد.
    مادرانی که تمایل به داشتن فرزند پسر دارند باید مصرف غذاهای پرکلسیم و پر منیزیم را کاهش دهند. شیر و فرآورده های لبنی، حاوی کلسیم هستند.

محیط قلیایی واژن هم نقش تعیین کننده ای در تعیین جنسیت فرزند پسر دارد.
    به ارگاسم رسیدن زن، محیط رو قلیایی و احتمال پسر شدن رو افزایش میدهد.
    عامل دیگری که  در انتخاب جنسیت جنین موثر می باشد ارگاسم زن در هنگام نزدیکی است. هنگام ارگاسم زنانه ترشحات دهانه واژن قلیایی می شود که همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرمهای پسر و کمک به حرکت آنها به سمت رحم می شود.
    از دخول عمیق استفاده کنید تا اسپرم ها به گردن رحم برسند و در محیط قلیایی آن بتوانند زنده بمانند. درست قبل از تخمک گذاری یا کمی بعد از آن اقدام به نزدیکی کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام و خسته نباشید اگه سوالم به اینجا مرتبط نیست منو ببخشید آخه به هرقسمتی که سر زدم آخرین پستش مال خیلی وقت پیش بود
    خانمی 24 ساله هستم.. 4-5 ماهی هست که اقدام به بارداری کردیم.. تاریخ آخرین روز پریودیم هفت آذر بوده .. پریودهای منظم با سیکل 28 روزه و هفت روز خونریزی دارم.. چهار بار نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم که در تاریخهای 7/9 و 8/9 و 10/9 و 11/9 بوده... روز 15/9 باید پریود میشدم که علائمش رو هم داشتم اما دوروز بعد یعنی در روز پنج شنبه لکه بینی داشتم تا شب چیزی نبود و شب بازم کمی لک دیدم... روز دوم یعنی جمعه هم به مقدار کمتر لکه بینی داشتم و امروز هیچی نبوده ... آیا احتمال بارداری در من وجود داره؟؟؟

4. bahar67 نوشته است: سلام و خسته نباشید اگه سوالم به اینجا مرتبط نیست منو ببخشید آخه به هرقسمتی که سر زدم آخرین پستش مال خیلی وقت پیش بود
    خانمی 24 ساله هستم.. 4-5 ماهی هست که اقدام به بارداری کردیم.. تاریخ آخرین روز پریودیم هفت آذر بوده .. پریودهای منظم با سیکل 28 روزه و هفت روز خونریزی دارم.. چهار بار نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم که در تاریخهای 7/9 و 8/9 و 10/9 و 11/9 بوده... روز 15/9 باید پریود میشدم که علائمش رو هم داشتم اما دوروز بعد یعنی در روز پنج شنبه لکه بینی داشتم تا شب چیزی نبود و شب بازم کمی لک دیدم... روز دوم یعنی جمعه هم به مقدار کمتر لکه بینی داشتم و امروز هیچی نبوده ... آیا احتمال بارداری در من وجود داره؟؟؟

وقتی پریود 28 روزه با 7 روز خونریزی دارید پس در روزهایی نزدیکی کنید که درحوالی روزهای تخمک گذاری هستید مثل روز یازدهم تا هفدهم سیکل قاعدگی
    مثلاً نزدیکی بصورت یک روز درمیان در روزهای 11 - 13 - 15 - 17 سیکل قاعدگی باعث افزایش شانس بارداری می شود. بنابراین بهتره که در روزهای 7 و 8 سیکل نزدیکی نداشته باشید چون تخمکی بالغ نشده که از تخمدان رها شود. اگر این مورد را رعایت کردید ولی باز هم نتیجه نگرفتید، همسرتون هم باید آزمایش اسپرم انجام دهند تا مشخص شود ایشون مشکلی در خصوص باروری دارند یا نه. یا خود شما هم میتونید تحت نظر پزشک زنان باشید تا بررسی شود که در خصوص تنبلی تخمدان یا کیست تخمدان مشکلی نداشته باشید یا حتی در نیمه سیکل قاعدگی میتوانید سونوگرافی انجام دهید تا اندازه فولیکول ها در طی یک سونوگرافی معلوم شود. چون اندازه فولیکول بالغ که برای بارداری اهمیت دارد، بهتره در نیمه سیکل حدود 18 تا 20 میلیمتر باشد.
    اگر پریود نشدید میتوانید آزمایش خون beta hcg دهید تا معلوم شود باردار شده اید یا نه. چون لکه بینی به دلایل دیگری به غیر از بارداری هم مربوط می شود

5. با سلام من این ماه از روز 11تا روز 13 آمپول HMGوروز14آمپول HCGتزریق کردم ویک روز در میان نزدیکی داشتم واز روز 4تا9 پریودی 3تا قرص لتروزول و2تا قرص کلومیفن خوردم در تاریخ 12/9 باید مثل همیشه پریود میشدم که نشد ودر روز16/9 آز بتا دادم جواب آن 3.0 بود که گفتند جواب منفی است تا امروز یعنی 19/9 هنوز پریود نشدم آیا احتمال دارد من حامله باشم وجواب آز اشتباه باشد کسی تا بحال این مشکل داشته

6. f3060077606 نوشته است: با سلام من این ماه از روز 11تا روز 13 آمپول HMGوروز14آمپول HCGتزریق کردم ویک روز در میان نزدیکی داشتم واز روز 4تا9 پریودی 3تا قرص لتروزول و2تا قرص کلومیفن خوردم در تاریخ 12/9 باید مثل همیشه پریود میشدم که نشد ودر روز16/9 آز بتا دادم جواب آن 3.0 بود که گفتند جواب منفی است تا امروز یعنی 19/9 هنوز پریود نشدم آیا احتمال دارد من حامله باشم وجواب آز اشتباه باشد کسی تا بحال این مشکل داشته

وقتی جواب آزمایش بتا 3 باشه ، پس به این مفهومه که باردار نیستید ولی اگر این مقدار بیشتر از 12 بود میتوانستید 3 روز بعد مجدد این آزمایش را تکرار کنید تا با قاطعیت بیشتری نظر داد. چون معمولاً اگر hcg کمتر از 5 باشه به این مفهوم است که احتمال بارداری وجود ندارد. علت تأخیر پریود هم بخاطر برهم خوردن نظم هورمونی است که جهت افزایش شانس بارداری و تعیین مقدار دوز قرص های مصرفی بهتره با پزشک خود مشورت نمائید.

7. با عرض سلام.من و همسرم پنج ماهی هست که اقدام به بچه دار شدن کردیم ولی تا الان موفق نشدیم.همسرم این ماه پریودش شش روز جلو افتاده و بعد از سه روز قطع شد لازم به ذکر است که پریود همسرم هفت روز کامل است و خیلی منظم است.و در این ماه خیلی تکرر ادرار دارد.ایا امکان بارداری وجود دارد ؟با تشکر.

8. toorajoghanli نوشته است: با عرض سلام.من و همسرم پنج ماهی هست که اقدام به بچه دار شدن کردیم ولی تا الان موفق نشدیم. همسرم این ماه پریودش شش روز جلو افتاده و بعد از سه روز قطع شد لازم به ذکر است که پریود همسرم هفت روز کامل است و خیلی منظم است.و در این ماه خیلی تکرر ادرار دارد.ایا امکان بارداری وجود دارد ؟با تشکر.

اگر بعد از آخرین رابطه، همسرتون پریود شدند پس باردار هم نیستند. بلکه برای افزایش شانس بارداری حتماً باید در روزهایی که احتمال تخمک گذاری وجود دارد اقدام به نزدیکی کنید. اگر سابقه تکرر ادرار نداشتند پس میتواند به علت شرایط استرس زا باشد یا حتی اختلالاتی در ترشح پروژسترون باعث تغییر روند پریودی خواهد شد. ولی اگر تکرر ادرار ادامه داشت میتوانند به پزشک زنان مراجعه کنند تا علت آن از لحاظ عفونت های ادراری مشخص شود. داشتن یکی از علائمی مانند: تکرر ادرار ، سوزش موقع تخلیه ادرار، غلظت رنگ ادرار و ادرار با بوی زننده میتواند از نشانه های عفونت باشد که اگر این مورد صحیح باشد معمولاً با تجویز آنتی بیوتیک این مشکل برطرف می شود.
    اگر عفونت نداشتند و مقاربت در روزهایی که عنوان شد باعث موفقیت نشد، شما هم میتوانید آزمایش اسپرم انجام دهید تا مشخص شود معیارهای لازم در خصوص افزایش شانس باروری در اسپرم ها تا چه حد است. ولی هروقت خواستید بدونید که ایشون باردار شدند یا نه، همسرتون میتوانند حداکثر 5 روز بعد از اتمام رابطه، آزمایش خون beta hcg دهند.

9. zeinab1 نوشته است: خانمی 29 ساله هستم که سال 81 ازدواج کردم. از بهمن ماه سال ،89 بعد از 9 سال که از ازدواجم گذشته، جلوگیریمون (کاندوم و طبیعی) کنار گذاشتیم و اقدام به بارداری کردم. سابقه‌ی رحمم هم این بوده که پریودهام همیشه جلو میافتاده و فاصله‌ی بین خونریزی هام بین 17 روز تا حداکثر 24 روز بوده! اما همواره با درد بسیار شدید در ناحیه کمر، پا و گاهی شکم همراهه و خونریزی بسیار بسیار زیادی از روز سوم تا 6 ام دارم.( دو روز اول در حد لکه‌های قهوه ای رنگ هست) سونوگرافی هم که همون بهمن 89 انجام دادم هیچ مشکلی تو ناحیه‌ی تخمدان نداشتم و تخمک گذاریم هم هر ماه انجام میشه و من دقیقا روزهای تخمک گذاریم رو با درد خفیف و گاه شدیدی که زیر شکمم دارم حس میکنم.
    در چند ماه اخیر به توصیه پزشکم برای منظم شدن پریودهام و افزایش باروری قرص دیدروژسترون برای دو ماه تجویز کردن و با انجام آزمایشهای هورمونی و کمی بالا بودن پرولاکتینم در دو مرحله آزمایش (اولی 37.4ng/ml و دومی 35.6 ng/ml) قرص داستینکس 4عدد. که مصرف داستینکسهام با دوره دوم دیدروژسترون هم تداخل زمانی داشت. متاسفانه بعد از اتمام این قرصها باز هم پریود زودهنگامی داشتم (بعد از 24 روز، برخلاف بار اول مصرف دیدروژسترون که باعث شد 28 روزه بشه اون دوره‌ی پریودم) که با یه لکه قهوه ای شروع شد و 4 روز هیچ چیزی بیشتر از همون لکه قهوه ای نبود و بعد دو روز خونریزی کاملا رقیق و نسبتا شدید داشتم و این پریود به مدت 23 روز ادامه پیدا کرد که البته روز 19 ام تونستم دکترم رو پیدا کنم و با تزریق دو آمپول پروژسترون و مصرف داروی مدروکسی پروژسترون(شبی دو عدد) و یک قرص استروژن، بالاخره این پریود بعد از 23 روز قطع شد. در روز 16 و 18 همین پریود مذکور، از بی بی چک در اولین ادرار صبح استفاده کردم و هر دومورد، خط دوم کمرنگ شد. (بار دوم کمرنگتر از بار اول) .البته همسرم هم آزمایش اسپرم دادن که دکتر گفته مشکلی ندارن.
    اولا ببخشید که سابقه‌م رو انقدر طولانی و مبسوط عرض کردم.
    ثانیا اینکه واقعا مشکل من چیه؟ اون پریودهای دردناک و با خونریزی زیاد نشانه‌ی چی هستن؟ این طولانی شدن پریودم نشانه‌ی چیه؟ و واقعا مشکل باردار نشدن من تو این مدت نزدیک به یک سال چی میتونه باشه؟
    ثالثا اینکه توصیه‌ی پزشکی شما چیه برای حل این مشکلات؟

شاید دچار مشکل آندومتریوز هستند، یعنی بافت رحمی در محل‌هایی به غیر از حفره رحم رشد کرده است که در این صورت باعث میشود هنگام قاعدگی  درد زیادی را تجربه کنید.
    اصولاً درد قاعدگی به دلیل ترشح پروستاگلاندین‌ها ایجاد می‌شود. پروستاگلاندین‌‌ها موادی هستند که از بافت‌های نکروزه‌ یا فاسدی که ریزش می‌کنند، ترشح می‌شوند و سبب ایجاد درد قاعدگی می‌شود. هر ماده‌ای که بتواند ترشح پروستاگلاندین‌‌ها را مهار کند، می‌تواند سبب کاهش درد قاعدگی شود.
    استفاده از مسکن‌های ضد التهاب غیراستروییدی مانند: مفنامیک ‌اسید یا ایبوپروفن می‌تواند سبب کاهش درد شود. این داروها برای کسانی مفیدند که معمولاً یک یا دو روز درد دارند. این افراد باید قبل از این که دردشان تشدید شود، هر 8 ساعت یک بار از این داروها استفاده کنند.
    عامل دیگری که می تواند باعث خونریزی شدید و احتمال ناباروری باشد، وجود فیبروئید رحمی است. این خونریزی شدید معمولاً کم خونی ناشی از فقر آهن را به دنبال دارد. فیبروئید یا فیبروم رحمی، رشد توده‌‌های خوش‌خیم در دیواره رحم است.
    شایع‌ترین شکل فییروئید، فیبروئید داخل‌جداری است که در دیواره رحم رشد نموده و گاه خونریزی شدید قاعدگی، تکرر ادرار و در برخی موارد دردهای ناحیه پشت و لگن را سبب می‌گردد.
    فیبروئید تحت‌مخاطی نادرترین شکل این عارضه است. این نوع فیبروئید در زیر آندومتر رحم (پوشش داخلی رحم) ‌رشد کرده و می‌تواند به درون حفره رحمی گسترش یابد. این نوع خونریزی شدید قاعدگی را سبب می‌شود و ارتباط تنگاتنگی با نازایی دارد.
    عامل دیگر خونریزی شدید و دردناک در حین قاعدگی، آدنومیوز نام دارد. بيماری خاصی است كه خون قاعدگی به داخل عضلات رحم نفوذ كرده و عضله آتروفی می شود و به جای آن بافت فيبروزه بوجود مي آيد و باعث خونريزی های شديد و دردناك در حين قاعدگی می گردد.

10. با سلام و خسته نباشید
    من برای بار دوم می خواستم حامله بشم ولی بازم موفق نشدم دیروز پریود شدم دوره های پریودم به این صورت بوده 23 مهر . 20 آبان . 19 آذر  طبق گفته دکترم روز 10 پریودم آمپول گونال اف رو زدم روز 13 آمپول hcg و روزهای 14و15و16 نزدیکی داشتم ولی متاسفانه دوباره پریود شدم و امروز با دکترم صحبت کردم گفت این ماه هم همین کارو بکنم یعنی روز 10 پریودم آمپول گونال اف و روز 13 آمپول hcg و روزهای 12و14و16 نزدیکی داشته باشم و از روز 5 پریود قرص کلومیفن50 تا 9 پریود بخورم میخواستم از شما کمک بگیرم راهنماییم کنید که چی کار کنم؟می خواستم ببینم بعد از اینکه منی ریخته شد تا کی نباید بلند شم؟آیا مصرف مواد غذایی خاصی هست قبل از نزدیکی برای تقویت؟یه سوال دیگه هم داشتم آیا مصرف سیگار ممکنه مقدار اسپرم رو پایین بیاره؟ تروخدا کمکم کنید بگید چی کار کنم که این ماه حامله بشم؟ازتون میخوام  که اگه چیز خاصی هست و میتونه به بارداریم کمک کنه راهنماییم کنید
    ممنون از لطفتون

11. asal690 نوشته است: سلام من 5 روز پريوديم عقب افتاده و تست دادم مثبت بود الان درد در ناحيه ي تخمدان راست و طرف راست شكمم دارم ممكنه بارداريم خارج رحمي باشه ؟

برای تشخیص بارداری خارج رحمی میتوانید سونوگرافی انجام دهید. سونوگرافی نشان خواهد داد که آیا رحم، جنین در حال رشد را در برگرفته یا اینکه توده در جای دیگری از شکم قرار دارد.
    میزان افزایش beta hcg نسبت به حاملگی طبیعی کاهش و مدت زمان دوبرابر شدن آن در حاملگی خارج رحمی طولانی می شود. اگر در سونوگرافی حاملگی رحمی قابل بقا در رحم مشاهده نشود و ضربان قلب جنین رویت نشود می توان با احتمال حاملگی اکتوپیک فرد را کورتاژ رحمی کرد.
    عفونت یا التهاب لوله در اثر بیماریهای التهابی لگن، اندومتریوز (رشد بافت رحم در جایی خارج از رحم) و بافت زخمی که در اثر جراحیهای قبلی در شکم ایجاد شده، هم میتواند موجب بارداری خارج رحمی شود.

12. با سلام و خسته نباشید
    من برای بار دوم می خواستم حامله بشم ولی بازم موفق نشدم دیروز پریود شدم دوره های پریودم به این صورت بوده 23 مهر . 20 آبان . 19 آذر  طبق گفته دکترم روز 10 پریودم آمپول گونال اف رو زدم روز 13 آمپول hcg و روزهای 14و15و16 نزدیکی داشتم ولی متاسفانه دوباره پریود شدم و امروز با دکترم صحبت کردم گفت این ماه هم همین کارو بکنم یعنی روز 10 پریودم آمپول گونال اف و روز 13 آمپول hcg و روزهای 12و14و16 نزدیکی داشته باشم و از روز 5 پریود قرص کلومیفن50 تا 9 پریود بخورم میخواستم از شما کمک بگیرم راهنماییم کنید که چی کار کنم؟می خواستم ببینم بعد از اینکه منی ریخته شد تا کی نباید بلند شم؟آیا مصرف مواد غذایی خاصی هست قبل از نزدیکی برای تقویت؟یه سوال دیگه هم داشتم آیا مصرف سیگار ممکنه مقدار اسپرم رو پایین بیاره؟ تروخدا کمکم کنید بگید چی کار کنم که این ماه حامله بشم؟ازتون میخوام  که اگه چیز خاصی هست و میتونه به بارداریم کمک کنه راهنماییم کنید
    ممنون از لطفتون

13. با سلام و وقت بخیر
    سوالی که از خدمتتون داشتم اینه که اگه نزدیکی برای بارداری به صورت هر روز انجام بشه آیا در کیفیت اسپرم تاثیر داره یا باید حتما یک روز در میان باشه و با توجه به اینکه پریودی من نا منظم هستش من میتونم از تقویم تخمک گذاری برای پیدا کردن دقیق تخمک گذاری استفاده بکنم چون همسرم خیلی تمایل  داره فرزند اولش پسر باشه .یعنی اگه ما از چند روز قبل و همینطور روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشیم احتمال اینکه پسر بشه تا چه حد هست؟در ضمن من دو ماهه که با روش تغذیه هم محیط بدنم رو آماده کردم .با تشکر

14. yahda نوشته است: با سلام و وقت بخیر
    سوالی که از خدمتتون داشتم اینه که اگه نزدیکی برای بارداری به صورت هر روز انجام بشه آیا در کیفیت اسپرم تاثیر داره یا باید حتما یک روز در میان باشه و با توجه به اینکه پریودی من نا منظم هستش من میتونم از تقویم تخمک گذاری برای پیدا کردن دقیق تخمک گذاری استفاده بکنم چون همسرم خیلی تمایل  داره فرزند اولش پسر باشه .یعنی اگه ما از چند روز قبل و همینطور روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشیم احتمال اینکه پسر بشه تا چه حد هست؟در ضمن من دو ماهه که با روش تغذیه هم محیط بدنم رو آماده کردم .با تشکر

سعی کنید يك روز درميان نزدیکی داشته باشید، چون نزديكی در فواصل كمتر باعث ميشه اسپرمها كيفيتشون پايين بياد.
    با توجه به پریود نامنظمتون به درستی نمی توان روزهای تخمک گذاری را تشخیص داد. اگر فکر میکنید به دلیل مصرف قرص برموکریپتین دچار نامنظمی پریود شدین، ترجیحاً بعد از اتمام دوره درمان و منظم شدن سیکل قاعدگی، اقدام به بارداری کنید.
    وقتی در طی سیکل قاعدگی متوجه شدین ترشحات به صورت مایع سفید یا متمایل به زرد رنگ بود و به حالت چسبناکی بیشتری باشه و از لحاظ لیز بودن و کش دار بودن نسبت بقیه روزها افزایش پیدا کرد، میتوانید جهت بارداری اقدام کنید چون احتمال تخمک گذاری در این روزها بیشتر است.
    در خصوص تعیین جنسیت فرزند، روش هایی که قبلاً گفته شده 100% نیستند بلکه ممکنه شانس موفقیت بیشتری داشته باشید.
    اگر همسرتون اخیراً آزمایش اسپرم انجام دادند لطف کنید نتیجه آنرا ارسال کنید تا مشخص شود علت ناباروری به ایشان مربوط می شود یا خیر

15. mandana62 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    ممنون از لطفتون

تحت نظر پزشکتون باشید. روش درمانی مناسبی را برای شما درنظر گرفتند.
    در رابطه با اسپرم و کشیدن سیگار، قبلاً طی مقاله ای در اینجا گفته شده که: سلول اسپرم مردانه از مصرف سيگار آسيب می پذيرد.
    کشيدن سيگار ممکنه روند کاشته شدن اسپرم مردانه در رحم زن را تحت تأثير قرار دهد. بنابراین همسرتون سعی کنند از استعمال دخانیات پرهیز کنند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 16 از 29
رفتن به صفحه :    ... 16 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید