شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 77 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. سلام
    من 3روز بعد از پریودم رابطه داشتم که البته دخول انجام نشد و فقط قبل از انزال و آمدن منی آلت با بدنم تماس داشت و در زمان انزال و آمدن منی بر روی شکمم تخلیه شد و من بدنم را اول با دستمال پاک کردم و بعد بدن و واژن را با آب شستم و بعد از روش اورژانسی استفاده کردم..
    ماه پیش هم از روش اورژانسی استفاده کرده بودم
    میخوام بدونم با این توضیحات و اینکه ماه پیشم از روش اورژانسی استفاده کرده بودم امکان بارداری در این دوره هست؟؟

2. sami22 نوشته است: سلام
    من 3روز بعد از پریودم رابطه داشتم که البته دخول انجام نشد و فقط قبل از انزال و آمدن منی آلت با بدنم تماس داشت و در زمان انزال و آمدن منی بر روی شکمم تخلیه شد و من بدنم را اول با دستمال پاک کردم و بعد بدن و واژن را با آب شستم و بعد از روش اورژانسی استفاده کردم..
    میخوام بدونم با این توضیحات و اینکه ماه پیشم از روش اورژانسی استفاده کرده بودم امکان بارداری در این دوره هست؟؟

نوع رابطه طوری نبوده که امکان بارداری باشه و روش اورژانسی هم بیخودی انجام دادید
    اگر فردی از روش اورژانسی استفاده کنه و بعد ماه بعدش هم مشکوک بشه و به خیال اینکه روش اورژانسی ماه پیش مانع بارداری میشه چنین نیست هر فرد باید بعد هر رابطه مشکوک به بارداری از روش اورژانسی استفاده کنه
    در ضمن روَ اورژانسی همانطور از اسمش پیداست یعنی اورژانسی و هر از گاهی مثلا از هر 40 رابطه یکیش اگه مشکوک شد استفاده شه نه اینکه بعد هر رابطه استفاده شه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. sami22 نوشته است: سلام

باسلام
    جاي نگراني نيست شما خودتون وقتي ميگيد مني رو شكم تخليه شد ودخولي هم انجام نشدو قبل از انزال الت با وارژن تماس داشته ديگه نيازي به روش اورژانسي هم نيست وممكنه كه پريدتون هم به خاطر مصرف قرص وهم استرس عقب بيفته واگه اينطورهم شد نگران نباشيد

4. سلام اگه ممكنه جواب منو باتوجه به سوالاتم بدين به صورت كلي جواب ندين.
    من با استفاده از كيت تخمك گذاري تخمك گذاري اين ماه رو مشخص كردم و1روز در ميان نزديكي داشتم با توجه به اينكه پرولاكتين 27.7 داشتم ودكتر اين رو دليل نابارداري 2 ساله من ميدونست به من بروموكريپتين تجويز كرد در صورتي كه روي برگه ازمايشم حد نرمال 21 بود.1-فقط 1بسته برومو دارم ايا اونو استفاده كنم چون ميترسم بارداري صورت گرفته باشه.2-من دوره هاي 35 روزه دارم و تقريبا منظم درصد حاملگيم با توجه به توضيحات چقدره؟3-من درزمان تخمک گذاریم زير دلم حالت سفتي داشت و گاهي درد ميكرد همينطور دچار يبوست خفيف شدم ايا اينها از عوارض قرصه يا مربوط به بارداريه؟4-من هر شب از فوليك اسيد وفيفول استفاده ميكنم.ايا در صورت بارداري فيفول رو قطع كنم؟5-من چند روز بعد از نزديكي ميتونم ازمايش بتا بدم؟يعني ازمايش چند روز بعد از تشكيل تخم بارداري رو نشون ميده؟ببخشيد از سوالات زيادم. از حوصلتون ممنون

5. سلام

یه سوال واسم پیش امده. من وقتی ورزش دراز نشت میروم قسمت نافم درد میگیرد و بالای نافم نبض شدید میزند. قبلا اینجوری نبود. شنیدم هنگام حاملگی بالای ناف سفت میشه و نبض دارد. آیا میتونه نشانه حاملگی باشه؟( حدود یه ماه و نیم پیش با همسرم معاشقه داشتم و از روش اورزانسی نیز استفاده کردم)

6. sevda_aysan نوشته است: سلام
    یه سوال واسم پیش امده. من وقتی ورزش دراز نشت میروم قسمت نافم درد میگیرد و بالای نافم نبض شدید میزند. قبلا اینجوری نبود. شنیدم هنگام حاملگی بالای ناف سفت میشه و نبض دارد. آیا میتونه نشانه حاملگی باشه؟( حدود یه ماه و نیم پیش با همسرم معاشقه داشتم و از روش اورزانسی نیز استفاده کردم)

اگر روش اورژانسی را به طور صحیح مصرف کرده باشید، احتمال بارداری وجود ندارد. شاید علائمی که دارید بخاطر عوارض هورمونی قرص هایی بوده که مصرف کردید. اگر این طور باشه به محض اینکه عوارض جانبی قرص ها از بین بره، این حالت شما هم برطرف میشه. اگر پریود نشدین و این حالت ادامه داشت میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید.

7. elham9111 نوشته است: سلام اگه ممكنه جواب منو باتوجه به سوالاتم بدين به صورت كلي جواب ندين.
    من با استفاده از كيت تخمك گذاري تخمك گذاري اين ماه رو مشخص كردم و1روز در ميان نزديكي داشتم با توجه به اينكه پرولاكتين 27.7 داشتم ودكتر اين رو دليل نابارداري 2 ساله من ميدونست به من بروموكريپتين تجويز كرد در صورتي كه روي برگه ازمايشم حد نرمال 21 بود.1-فقط 1بسته برومو دارم ايا اونو استفاده كنم چون ميترسم بارداري صورت گرفته باشه.2-من دوره هاي 35 روزه دارم و تقريبا منظم درصد حاملگيم با توجه به توضيحات چقدره؟3-من درزمان تخمک گذاریم زير دلم حالت سفتي داشت و گاهي درد ميكرد همينطور دچار يبوست خفيف شدم ايا اينها از عوارض قرصه يا مربوط به بارداريه؟4-من هر شب از فوليك اسيد وفيفول استفاده ميكنم.ايا در صورت بارداري فيفول رو قطع كنم؟5-من چند روز بعد از نزديكي ميتونم ازمايش بتا بدم؟يعني ازمايش چند روز بعد از تشكيل تخم بارداري رو نشون ميده؟ببخشيد از سوالات زيادم. از حوصلتون ممنون

1- دوره درمان برموکریپتین را کامل کنید و بدون نظر پزشک آنرا قطع نکنید. هروقت آزمایش خون دادید و متوجه شدین باردارید قرص را قطع کنید.
    2- اگر نزدیکی در حوالی روزهای تخمک گذاری باشد شانس احتمال بارداری زیاد است.
    3- یبوست خفیف از عوارض شایع قرص برموکریپتین است.
    4- موقع بارداری، مصرف فولیک اسید و فیفول باید با نظر پزشک باشد چون در صوررت نیاز مقدار دوز و نحوه استفاده از آن در دوران بارداری تغییر می کند.
    5- بتا در صورت آزمایش بصورت الایزا یا گاما کانتر بعد از 48 ساعت از لقاح "دقت کنید منظور از لقاح تشکیل سلول تخم است"در خون قابل ردیابی است و چون تشکیل تخم تا 48 ساعت بعد از نزدیکی هم امکان دارد میتوان نتیجه گرفت بعد از 4 روز از نزدیکی و حداکثر 5 روز آزمایش بتا قابل اطمینان است.

8. sevda_aysan نوشته است: سلام

حداقل يه توضيح بدين كه معاشقه تون در چه حدي بود آيا مني داخل تخليه شده و ....
    ضمنا حاملگي فقط همين يه علامت رو كه نداره اگه علايم ديگه حاملگي رو هم داريد حتما به پزشك مراجعه كنيد

9. Hamshahri نوشته است:
    sevda_aysan نوشته است: سلام

اگر روش اورژانسی را به طور صحیح مصرف کرده باشید، احتمال بارداری وجود ندارد. شاید علائمی که دارید بخاطر عوارض هورمونی قرص هایی بوده که مصرف کردید. اگر این طور باشه به محض اینکه عوارض جانبی قرص ها از بین بره، این حالت شما هم برطرف میشه. اگر پریود نشدین و این حالت ادامه داشت میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید.

سلام دوباره
    مگه میشه عوارض قرصا بعد یک و نیم ماه باشه؟ پریود شدم ولی میترسم بازم .آخه پهلو هام تیر میکشه  پاهام تیر میکشه و وقتی یکم فعالیت میکنم دچار تنگی نفس و تپش قلب میشم و چیزی میخورم حالت تهو میگیرم بعضی وقتا

هنوزم میترسم یکم

10. sevda_aysan نوشته است:
    Hamshahri نوشته است:
    sevda_aysan نوشته است: سلام

سلام دوباره
    مگه میشه عوارض قرصا بعد یک و نیم ماه باشه؟ پریود شدم ولی میترسم بازم .آخه پهلو هام تیر میکشه  پاهام تیر میکشه و وقتی یکم فعالیت میکنم دچار تنگی نفس و تپش قلب میشم و چیزی میخورم حالت تهو میگیرم بعضی وقتا

هنوزم میترسم یکم

مدت ماندگاری عوارض جانبی قرص های ضد بارداری با توجه به واکنش هر فرد متفاوت است. پس وقتی پریود شدین این علائم به بارداری مربوط نمیشه. و اینکه علت درد در اطراف ناف اگر به کیست تخمدان مربوط نمیشه باید این مورد هم بررسی بشه.
    شما فکر میکنید چون بالای ناف سفت شده و نبض را در آن قسمت حس می کنید پس از علائم بارداری است! ولی نمی خواد نگران باشید شما باردار نیستید. این تفکرات شما ناشی از اطلاعات مختلفی است که از منابع گوناگون درباره علائم بارداری شنیده اید. اگر پریود نمیشدین حق داشتین نگران باشید چون همواره وقوع بارداری برابر است با قطع قاعدگی. ولی اینکه گفتید پهلوهام تیر میکشه باید این مورد را بررسی کنید که در بقیه اوقات روز که دراز نشت نمیرید باز هم احساس درد و ناراحتی دارید یا نه. ولی تنگی نفس و تپش قلب ممکنه به خاطر انجام تمرینات ورزشی زیاد باشه که تقریباً بدون وقفه انجام میدین. شاید هم در کل مشکلی نداشته باشید. چون اگر مورد خاصی مطرح بود که در حالت استراحت هم احساس درد داشتید، باید این موضوع را بررسی می کردید. ترجیحاً دراز نشست را کمتر انجام دهید و به مرور زمان و با انجام تمرینات بیشتر تعداد آنرا افزایش دهید تا کمتر بهتون فشار بیاد چون درد پهلوها به خاطر همین ورزش هم میتونه باشه چون به خودتون زیاد فشار وارد کردید. پس دیگه نیاید بگید هنوز میترسم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. سلام من یک سوال و یک پیشنهاد دارم

سوال اول اینکه آیا ممکن است فردی  با نامزد خود که دخولی نبوده( یا به فرض بوده باشد) با رابطه داشته باشد و 2 روز بعد پریود شود که با درد بسیار زیاد همراه بوده است..اما باز هم حامله شود..و یا اثر رابطه ماه های بعد معلوم شود؟

دوم اینکه کاش تاپیکی در مورد STD هم داشتید...مانند هپاتیت و HIV و راه های دقیق انتقال آن ها..این روزها جامعه نا امن شده و آدم می ترسد که کسی اگر فرضا رابطه ای داشته و به خانم خود نگفته باشد ، در بدترین حالت مثلا ناقل باشد مثل تاثیر بیماری هایی مانند ایدز شاید سال ها بعد نشان داده شوددر این حالت یک اشتباه می توانند جبران ناپذیر باشد ...در این مورد واقعا اطلاع رسانی کم است راه های انتقال دقیقا چگونه است؟علائم؟ آیا دندان پزشکی هم خطرناک می توتند باشد و از این قبیل سوالات
    با تشکر

12. سلام.من در تاریخ5 اذر نزدیکی داشتم.متاسفانه از کاندوم استفاده نکردم بار اولی که ارضا شدم اصلا اب منی رو داخل واژن نریختم ولی از پیش منی اطمینان ندارم بعد  از شستشو و فشار آلت و بدون اینکه ادرار کنم بعد از چند دقیقه دوباره از جلو نزدیکی کردم و مدت زیادی نیز ادامه داشت میخواستم بدونم این احتمال وجود داره که اب منی داخل الت من باقی مونده باشه و به داخل واژن ریخته باشه یا نه؟اگه جواب مثبته چند درصد احتمال حاملگی وجود داره؟(درصد زیادی اطمینان دارم که اب منی را بعد از بار اول نزدیکی کامل خالی کردم یعنی کاملا با فشار تمام اب منی رو خارج کردم ولی ادرار نکردم)
    الان 14 روز از نزدیکی و 19 روز از پریود قبلی خانم میگذره. لطفا راهنماییم کنید چجوری از حاملگی جلوگیری کنم
    خواهشا جواب کامل بدین و تمام احتمالات رو ذکر کنید ممنون

13. hatef14 نوشته است: سلام.من در تاریخ5 اذر نزدیکی داشتم.متاسفانه از کاندوم استفاده نکردم بار اولی که ارضا شدم اصلا اب منی رو داخل واژن نریختم ولی از پیش منی اطمینان ندارم بعد  از شستشو و فشار آلت و بدون اینکه ادرار کنم بعد از چند دقیقه دوباره از جلو نزدیکی کردم و مدت زیادی نیز ادامه داشت میخواستم بدونم این احتمال وجود داره که اب منی داخل الت من باقی مونده باشه و به داخل واژن ریخته باشه یا نه؟اگه جواب مثبته چند درصد احتمال حاملگی وجود داره؟(درصد زیادی اطمینان دارم که اب منی را بعد از بار اول نزدیکی کامل خالی کردم یعنی کاملا با فشار تمام اب منی رو خارج کردم ولی ادرار نکردم)
    الان 14 روز از نزدیکی و 19 روز از پریود قبلی خانم میگذره. لطفا راهنماییم کنید چجوری از حاملگی جلوگیری کنم
    خواهشا جواب کامل بدین و تمام احتمالات رو ذکر کنید ممنون

اگر هم حاملگی رخ داده دیگه نمی تونید جلوگیری کنید. چون پیشگیری اورژانسی حداکثر تا 72 ساعت امکان داره.
    وقتی میگید که 19 روز از پریود قبلی می گذره اگه دوره پریود رو 7 روزه و سیکل ماهانه رو 28 روزه در نظر بگیریم نزدیکی شما میشه تو روز 12 سیکل تخمک گذاری. اگه دوره هاشون همون طور که گفتم باشه طبق تقویم تخمک گذاری نزدیک به روز پر خطر خواهد بود.
    برای چنین نزدیکی هایی در چنین روزهایی بهتر بود از کاندوم استفاده میکردید.

14. minam56 نوشته است: سلام من یک سوال و یک پیشنهاد دارم

سوال اول اینکه آیا ممکن است فردی  با نامزد خود که دخولی نبوده( یا به فرض بوده باشد) با رابطه داشته باشد و 2 روز بعد پریود شود که با درد بسیار زیاد همراه بوده است..اما باز هم حامله شود..و یا اثر رابطه ماه های بعد معلوم شود؟

دوم اینکه کاش تاپیکی در مورد STD هم داشتید...مانند هپاتیت و HIV و راه های دقیق انتقال آن ها..این روزها جامعه نا امن شده و آدم می ترسد که کسی اگر فرضا رابطه ای داشته و به خانم خود نگفته باشد ، در بدترین حالت مثلا ناقل باشد مثل تاثیر بیماری هایی مانند ایدز شاید سال ها بعد نشان داده شوددر این حالت یک اشتباه می توانند جبران ناپذیر باشد ...در این مورد واقعا اطلاع رسانی کم است راه های انتقال دقیقا چگونه است؟علائم؟ آیا دندان پزشکی هم خطرناک می توتند باشد و از این قبیل سوالات
    با تشکر

1- اگر دو روز بعد از رابطه، فردی پریود شود به این مفهوم است که رابطه آنها منجر به بارداری نشده است. چون اگر باردار بودند پس پریود هم نمی شدند.
    2- در مورد هپاتیت و HIV پیش از این در سایت بحث شده و به اندازه کافی اطلاع رسانی شده. آزمایشهای پیش از ازدواج مانند آزمايش VDRL يا سيفليس برای تشخیص بیماری های عفونی انجام می شود. بنابراین اگر فردی از وضعیت سلامت جنسی خود آگاهی ندارد یا اگر با افراد متعددی رابطه محافظت نشده داشته باشد میتواند از طریق مراجعه به پایگاه انتقال خون و با اهدای خون نسبت به سلامت جنسی خود آگاه باشد. چون تمام آزمایشات ویروسی مثل انواع هپاتیت مورد آزمایش قرار می گیرد و اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد آنرا به اطلاع شخص میرسانند تا در این خصوص مشاوره لازم به فرد داده شود.
    برای پیشگیری از ویروس های منتقله جنسی، استفاده از کاندوم توصیه می شود. حتی اگر فردی دچار زگیل تناسلی باشد و اگر رابطه آنها در حد رابطه سطحی هم باشد امکان سرایت ویروس (در روابط جنسی محافظت نشده) وجود دارد.

15. من قبلا 1 پست گذاشتم كه دوستان لطف كردند و توضيح دادند و گفتند احتمال بارداري وجود نداره.. من از روش اورژانسي استفاده كردم و الان 3روز بعد از مصرف قرص دل درد و كمر درد و تهوع شديد و سر درد  دارم.. و ترشحات واژن هم زياد شده ... دل درد هم شديد.. اين علائم ميتونه از مصرف قرص باشه؟؟؟ تا چند روز ادامه داره؟؟؟ سري قبل با خوردن قرص اين علائم رو نداشتم.البته ماه پيش هم از روش اورژانسي استفاده كرده بودم.اما الان خيلي نگرانم.اين علائمم ربطي بارداري نداره؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 77 از 111
رفتن به صفحه :    ... 77 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید