شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مدت زمان لازم برای بالغ شدن اسپرم بعد از آخرین انزال

1. من این ماه قراربود ای یو ای کنم از روز 3 تا 7 کلامیفن خوردم و از روز 7 تا 11 روزی یه دونه آمپول گونال اف زدم و دیروز که روز 12 بود ساعت 6 بعد از ظهر 2 تا آمپول اچ سی جی با هم زدم و فردا ساعت 9 صبح قرار بود بریم برای ای یو ای . روز 10 که رفتم سونو 3 تا فولیکول 17 ،19  و 21 داشتم .
    متاسفانه دیشب حدود ساعت 12 ، 1 مایع منی همسرم توی خواب خارج شدو الان میگه اسپرمای من دیگه جواب نمیده و بیخود نریم هزینه کنیم برای ای یو ای .میخواستم بپرسم دقیقا چند ساعت برای بالغ شدن اسپرم لازمه ؟ آیا واقعا اسپرماش جواب نمیده ؟ درضمن بگم آخرین آزمایش اسپرمی که داد 4.5 میلیلیتر بود و در هر میلیلیتر 35 میلیون اسپرم داشت . خواهش میکنم بهم بگین این قضیه چقدر تاثیر تو روند ای یو ای داره ؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. شمارش اسپرم ها در حد طبیعی است. چون این مقدار حداقل باید بالای 20 میلیون در میلی لیتر باشه و اگر از لحاظ مورفولوژی و موتیلیتی در حد نرمال هستند، از لحاظ آی یو آی مشکلی ندارید.
    چون ایشون دیشب انزال نداشتند که حجم مایع منی کم شده باشه، یعنی به قول خودتون توی خواب منی خارج شد. و این مقدار محتلم شدن تأثیر منفی در روش بارداری شما نداره.

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  3. با سلام  

ایا زمان دقیق برای انجام بارداری وجود داره؟ منظورم اینه که بعد از چند روز( بعد از آخرین رابطه محافظت شده) طرفین میتونند اقدام به بارداری بکنند؟ آیا زمان بین این دو(زمان آخرین انزال و زمان بارداری) اهمیتی در کیفیت(بارداری )دارد؟ به طور کلی زمان دقیق برای کامل شدن اسپرم چقدر است؟

و اینکه حجم کم مایع منی خللی در بارداری دارد یا نه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. amirali1 نوشته است: با سلام  

ایا زمان دقیق برای انجام بارداری وجود داره؟ منظورم اینه که بعد از چند روز( بعد از آخرین رابطه محافظت شده) طرفین میتونند اقدام به بارداری بکنند؟ آیا زمان بین این دو(زمان آخرین انزال و زمان بارداری) اهمیتی در کیفیت(بارداری )دارد؟ به طور کلی زمان دقیق برای کامل شدن اسپرم چقدر است؟

و اینکه حجم کم مایع منی خللی در بارداری دارد یا نه؟

زمان دقیق برای انجام بارداری در روزهایی است که باتوجه به سیکل ماهانه، احتمال تخمک گذاری وجود داشته باشد.
    بعد از 3 تا 5 روز از آخرین رابطه محافظت شده می توانید اقدام کنید. (این تعداد روز به دلیل جبران حجم انزال در روابط گذشته بود)
    اینکه گفتید حجم کم مایع منی خللی در بارداری دارد یا نه، این مورد بستگی به نتیجه آزمایش اسپرم دارد یعنی اگر اسپرمی از لحاظ فاکتورهای اصلی در میزان باروری مثلاً: شمارش اسپرم ها، میزان تحرک و مورفولوژی در حد نرمال باشند، از لحاظ باروری مشکلی ندارد مگر اینکه در آنالیز مایع منی، عفونتی دیده شود که باعث اختلال در احتمال بارداری کند.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. برای باردار شدن فقط 1دونه اسپرم سالم و زنده باعث لقاح میشه مابقی تخلیه میشن پس زیاد به حجم و تعداد اسپرم توجه نکنید مهم اینه که کیفیت مطلوبی از لحاظ تحرک و شکل داشته باشه .بهترین زمانی که اسپرم از هر لحاظ در بهترین شرایط قرار داره معمولا بین 48 تا 72 ساعت از اخرین انزاله .هر چی کمتر باشه حجمشم کمتر میشه و هر چی بیشتر زمان بگزره حجم زیاد میشه ولی در عوض کیفیت کم میشه .با در نظر گرفتن زمان تخمگ گذاری اگه 1روز درمیون هم رابطه داشته باشین احتمال خیلی قوی لقاح صورت میگیره البته اگه هردو طرف سالم و اماده باشن

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. با سلام
    سوالی از خدمتتون داشتم همسر من متاسفانه استمنا میکنه و دیگه شهوتش به حدی رسیده که دو سه بار در روز خودش رو ارضا میکنه منم هر چی تلاش میکنم از این عادت بد دورش کنم نمیشه مخفیانه این کارو انجام میده .تا حالا نشده یک روز هم این کارو انجام نده. فقط میگه چون شهوتم بالاست باید دارویی مصرف کنم که شهوتم رو کم کنه .به خاطره استمنایی که میکنه خیلی ضعیف شده . یکی از بیضه هاش از اون یکی بزرگتره آیا این به خاطر استمناست؟.اگه ممکنه شما دارویی را معرفی کنین تا استفاده بکنه و راههایی رو که زودتر بتونه این کارو کنار بذاره بهم بگین.در ضمن ممکنه این استمناهای مکرر باعث ضعیف شدن اسپرمهای ایشون بشه؟با توجه به اینکه ما قصد بچه دار شدن داریم .ازتون خیلی ممنونم ببخشید اگه در جای نامناسب سوالم را طرح کردم چون جای دیگه ای رو پیدا نکردم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. yahda نوشته است: با سلام
    سوالی از خدمتتون داشتم همسر من متاسفانه استمنا میکنه و دیگه شهوتش به حدی رسیده که دو سه بار در روز خودش رو ارضا میکنه منم هر چی تلاش میکنم از این عادت بد دورش کنم نمیشه مخفیانه این کارو انجام میده .تا حالا نشده یک روز هم این کارو انجام نده. فقط میگه چون شهوتم بالاست باید دارویی مصرف کنم که شهوتم رو کم کنه .به خاطره استمنایی که میکنه خیلی ضعیف شده . یکی از بیضه هاش از اون یکی بزرگتره آیا این به خاطر استمناست؟.اگه ممکنه شما دارویی را معرفی کنین تا استفاده بکنه و راههایی رو که زودتر بتونه این کارو کنار بذاره بهم بگین.در ضمن ممکنه این استمناهای مکرر باعث ضعیف شدن اسپرمهای ایشون بشه؟با توجه به اینکه ما قصد بچه دار شدن داریم .ازتون خیلی ممنونم ببخشید اگه در جای نامناسب سوالم را طرح کردم چون جای دیگه ای رو پیدا نکردم.

علت استمناء کردن بعد از ازدواج به این دلیل میتونه باشه که قبلاً در دوران مجردی زیاد انجام دادند به طوری که بعد از ازدواج نتوانستند با دخول و به طور طبیعی ارضا شوند و در حین رابطه جنسی نتوانستند به اوج لذت برسند بناچار به همان استمناء پناه بردند.
    برای رفع این مورد باید دفعات رابطه جنسی را بیشتر کنند و از این بابت شما باید بیشتر به ایشون توجه کنید تا با انجام نزدیکی های مکرر بتوانند به مرحله برانگیختگی و اوج لذت برسند درغیر اینصورت همان روش قبلی را تکرار خواهند کرد.
    علت اینکه بیضه هاشون اختلاف اندازه دارند ممن است به دلیل استمناء کردن و تخلیه زیاد حجم منی باشه یا حتی احتمال داره دچار واریکوسل شده باشند (وجود واریکوسل بر میزان و کیفیت اسپرمها تاثیر می گذارد) این موارد زمانی صحت بیشتری دارد که توسط اورولوژیست (متخصص کلیه و مجاری ادراری) معاینه شوند و آزمایش اسپرم انجام دهند تا فاکتورهای لازم در خصوص میزان باروری موفق سنجیده شود.
    برای کاهش میل جنسی دارویی وجود ندارد ولی عوارض بعضی از قرص ها باعث می شود تا شخص بتواند در موارد انحرافات جنسی خودش را کنترل کند یعنی با کاهش میل جنسی، فرد تمایل کمتری برای خود ارضایی دارد. مثلاً قرص سیپروترون استات که یک آنتی آندروژن است می تواند در کاهش شهوت مؤثر باشد ولی مصرف آن به هیچ وجه به همسر شما توصیه نمی شود چون با کاهش هورمون تستوسترون موجب کاهش میزان اسپرم و در صورت استفاده مداوم باعث میشود از تولید اسپرم جلوگیری کند بنابراین به شمایی که قصد بارداری دارید مصرف آن توسط همسرتون ممنوع است.
    استمناء کردن مکرر در دراز مدت باعث شل شدن و کاهش قوام بیضه می شود و افراد متأهلی که قصد بارداری دارند باید از انجام افراط گونه آن پرهیز کنند. با توجه به اینکه طی چندین بار موفق به بارداری نشدید ممکن است این اشکال از طرف همسرتون باشد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید