شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تبخال تناسلی ... فوری

1. سلام و شب بخیر

من اوایل مهرماه دچار تبخال تناسلی شده بودم. بعد از 1 هفته خوب شد.
    از دیشب تا الان احساس خارش ناحیه تناسلی دارم... خیلی میترسم که تبخال دوباره عود کنه.
    ماه پیش 18 ام پریود شده بودم و باید بزودی دوباره پریود بشم.
    میخواستم بدونم اشکال نداره از الان قرص و پماد آسیکلوویر مصرف کنم؟ میتونه از شروع تبخال جلوگیری کنه؟
    فعلا" احساس کوفتگی و تب ندارم.

ممنون

2. اگر قبلاً قرص آسیکلوویر مصرف می کردید بهتره که مجدد مصرف نکنید چون مقدار دوز و زمان مصرف آنرا پزشک تعین می کند.
    ولی در حالت عادی در بزرگسالان در درمان‌ تبخال‌ تناسلی‌ مقدار 200 میلی‌گرم‌ هر 4 ساعت‌ یكبار، 5 بار در روز و به‌ مدت‌ 10 روز مصرف‌ می‌شود.
    استفاده از پماد آسیکلوویر برای پیشگیری از عود تبخال تناسلی اشکالی ندارد. ولی بخاطر داشته باشید که تبخال‌ تناسلی‌ از راه‌ مقاربت‌ قابل‌ انتقال‌ است‌ و مصرف‌ آسیكلوویر مانع‌ از انتقال‌ نمی‌شود. از این‌ رو حتی‌ اگر علایمی‌ نداشته‌ باشید، باید از مقاربت‌ محافظت نشده خودداری‌ کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ببخشید بازم سوال دارم...

یعنی نمیشه همیشه آسیکلوویر مصرف کنم تا تبخال عود نکنه؟ ضرر داره؟

400 میلی گرمش رو باید چجوری مصرف کنم؟

4. ميزان مصرف قرص آسيکلووير بر اساس نوع بيماری و شدت آن از طريق پزشک تعيين می شود.
    عوارض مصرف قرص از پماد آن بيشتر است و میتواند دستگاه‌ عصبی، خون، گوارش، ادراری و پوستی را درگير کند.
    برای‌ درمان‌ فرونشاننده‌ طولانی‌ مدت‌ عفونت‌ عودكننده‌، مقدار 400 میلی‌گرم‌ دو بار در روز یا 200 میلی‌گرم‌ 3 تا 5 بار در روز به‌ مدت‌ حداكثر 12 ماه‌ مصرف‌ می‌شود. که این موارد در صورت لزوم توسط پزشک تجویز می شود و خودسرانه اقدام به مصرف طولانی مدت نکنید.

5. دوست عزیز
    تب‌خال‌           ناحيه‌ تناسلي‌ عبارت‌ است‌ از يك‌ عفونت‌ ويروسي‌ ناحيه‌ تناسلي‌ كه‌ از           راه‌ آميزشي‌ انتقال‌ مي‌يابد. اين‌ عفونت‌ در مردان‌ و زنان‌ مي‌تواند رخ‌           دهد. از جمله‌ نواحي‌ كه‌ امكان‌ درگيري‌ آنها وجود دارد عبارتند از مجراي‌           تناسلي‌، گردن‌ رحم‌، ران‌ها، و آلت‌ تناسلي‌. تب‌خالي‌ تناسلي‌ معمولاً           همراه‌ با ساير بيماري‌هاي‌ آميزشي‌ رخ‌ مي‌دهد.

علایم شایع
              تاول‌هاي‌ دردناك‌ كه‌ قبل‌ از آن‌ خارش‌، سوزش‌ يا احساس‌ آزردگي‌ در           ناحيه‌ تناسلي‌ وجود دارد. در زنان‌، تاول‌ها ممكن‌ است‌ با درون‌ مجراي‌           تناسلي‌ تا گردن‌ رحم‌ و نيز پيشابراه‌ گسترش‌ يابند. پس‌ از چند روز، تاول‌هاي‌           مي‌تركند و از آنها زخم‌هايي‌ كم‌ عمق‌ و دردناك‌ بر جاي‌ مي‌ماند كه‌ 3-1           هفته‌ به‌ طول‌ مي‌انجامند.  
    سوزش‌ و مشكل‌ در دفع‌ ادرار  
    بزرگ‌ شدن‌ گره‌هاي‌ لنفاوي‌  
    تب‌ و احساس‌ كسالت‌

اصول کلی
    تشخيص‌           معمولاً با ديدن‌ تاول‌ها داده‌ مي‌شود، اما براي‌ تأييد تشخيص‌ ممكن‌ است‌           مايع‌ داخل‌ تاول‌ در آزمايشگاه‌ مورد بررسي‌ قرار گيرد.  
    درمان‌ با هدف‌ تخفيف‌ علايم‌ و پيشگيري‌ از عوارض‌ صورت‌ مي‌گيرد.  
    لباس‌ زير بايد نخي‌ باشد.  
    براي‌ كاهش‌ درد به‌ هنگام‌ ادرار، مي‌توان‌ از آب‌ گرم‌ در ناحيه‌           استفاده‌ كرد.  
    نشستن‌ در وان‌ آب‌ گرم‌ كه‌ در آن‌ يك‌ قاشق‌ چايخوري‌ نمك‌ ريخته‌ شده‌           باشد مي‌تواند مقداري‌ از درد و ناراحتي‌ ناشي‌ از تاول‌ها را كاهش‌ دهد.  
    حتي‌المقدور شيوه‌ زندگي‌ خود را طوري‌ تغيير دهيد كه‌ استرس‌ كمتري‌ در           زندگي‌ داشته‌ باشيد  
    خانم‌ها بايد سالانه‌ تحت‌ بررسي‌ پاپ‌اسمير و معاينه‌ قرار گيرند تا از           نبودن‌ هرگونه‌ عارضه‌اي‌ اطمينان‌ حاصل‌ شود.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. سلام

من مطمئنم که ویروس تبخال از طریق رابطه به من منتقل نشده.
    اما همه جا نوشته که از راه مقاربت منتقل میشه.
    میشه بگید راه دیگه ای هم برا انتقالش هست یا نه؟!

7. universe_s نوشته است: سلام

من مطمئنم که ویروس تبخال از طریق رابطه به من منتقل نشده.
    اما همه جا نوشته که از راه مقاربت منتقل میشه.
    میشه بگید راه دیگه ای هم برا انتقالش هست یا نه؟!

سلام

راه دیگه مثلآ تماس دهانی تناسلی هست.اما راههای دیگه برعکسه.یعنی از ناحیه تناسلی به نواحی دیگه بدن.اون هم زیاد شایع نیست.
    شاید شما دچار حساسیت پوستی شدید.اگه علائم رو بگید بیشتر میشه راهنماییتون کرد.

8. من اولین بار مهرماه بود که مبتلا شدم.
    الانم احساس میکنم داره دوباره عود میکنه.

نامزد من تا حالا نه تبخال تناسلی زده نه هیچ جور تبخال دیگه ای. رابطه کامل هم نداریم.

مهرماه که رفتم پیش متخصص زنان گفت تبخاله. همه علائم تبخال رو داشتم.

اما نمیدونم ویروسش چجوری وارد بدنم شده

9. بعضی مواقع شخص ویروس تبخال رو داره اما علائم در خودش ظاهر نمیشه.و فقط انتقالش میده..شاید همسرتون اینطوریه.
    داروهاتون رو استفاده کنید یا دوباره به پزشکتون مراجعه کنید.

10. یعنی امکان داره هیچوقت خوده فرد دچار تبخال نشه؟!

دارو ها رو از دیروز شروع کردم

11. universe_s نوشته است: یعنی امکان داره هیچوقت خوده فرد دچار تبخال نشه؟!

دارو ها رو از دیروز شروع کردم

در بعضی موارد خود شخص تامدتها متوجه نمیشه.شاید اصلآ همسرتون این مشکلو نداشته باشه.
    چون این ویروس درمان قطعی نداره ممکنه ویروس دربدن به حالت خفته در بیاد و علائمش از بین بره و بعد از مدتی دوباره  فعال بشه.اما بازگشت علائم نشانه عفونت دوباره نیست.
    البته اینها تعریف این ویروسه.
    بهتره به پزشک مراجعه کنید تا دوباره معاینه بشید و دارو رو طبق بیماری فعلیتون تجویز کنن.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید