شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 75 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. من سایت رو تا جایی که میشد خوندم اما جواب دقیق نگرفتم! گر سوالم تکراریه پوزش!

من قاعدگی نامنظم دارم و مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک هستم و حداقل در یکسال گذشته که بدون قرص پریود نشدم. ماه پیش یاسمین خوردم اما این ماه هیچی. معمولا روز 30 ام مدروکسی پروژسترون میخورم. دوره های من بین 32 تا 35یا36 روز هست. امروز روز 16 بود که از مقعد رابطه داشتم. من فقط موقع تمیز کردن با دستمال ، دستمالم به سمت جلو حرکت کرد و نمیدونم وارد واژن شده یا نه. روش اورژانسی رو هم شروع کردم، فعلا 4قرص ال دی خوردم. احتمال بارداری چقدره؟ ممنون
    درضمن من باکره هستم.

2. zohreh_r نوشته است: من سایت رو تا جایی که میشد خوندم اما جواب دقیق نگرفتم! گر سوالم تکراریه پوزش!

من قاعدگی نامنظم دارم و مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک هستم و حداقل در یکسال گذشته که بدون قرص پریود نشدم. ماه پیش یاسمین خوردم اما این ماه هیچی. معمولا روز 30 ام مدروکسی پروژسترون میخورم. دوره های من بین 32 تا 35یا36 روز هست. امروز روز 16 بود که از مقعد رابطه داشتم. من فقط موقع تمیز کردن با دستمال ، دستمالم به سمت جلو حرکت کرد و نمیدونم وارد واژن شده یا نه. روش اورژانسی رو هم شروع کردم، فعلا 4قرص ال دی خوردم. احتمال بارداری چقدره؟ ممنون
    درضمن من باکره هستم.

احتمال بارداری وجود نداره چون اگر منی بر روی مقعد ریخته شده باشه، بعد از تمیز کردن جذب دستمال میشه. ولی شما هم برای احتیاط بیشتر فعلاً یک نوبت از روش اورژانسی را استفاده کردین و قراره 12 ساعت بعد 4 تای دیگه LD مصرف کنید. بنابراین احتمال بارداری وجود نخواهد داشت.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Ttara نوشته است: سلام .من همه ی توضیحات ابتدای بحث رو خوندم ولی بازم واسم سوال پیش اومد . اگر جوابم رو مثل همیشه بدین واقعا لطف بزرگی کردین.
    خونریزی ای که در صورت لانه گزینی اتفاق  می افته چی جوری هستش؟ من خوندم که به صورت لکه بینی دیده میشه.یعنی از همون ابتدای شروعش فقط لکه بینی و خون آبه است؟ و اصلا مثل خونریزی پریود نیست و کمرنگه؟
    بعدم گفته بودید که 3 روزه .من حدودا پریود معمولیم 3 روزه!
    یه سوال دیگه هم داشتم.اینکه این خونریزی اگر برای لانه گزینی و به دنبال بارداری باشه فقط همون ماه اول بعد از رابطه دیده می شه؟ و ماه بعدش چون شخص بارداره دیگه هیچ خونریزی ای دیده نمیشه دیگه؟؟ نه خونریزی پریود نه خونریزی لانه گزینی؟
    بازم ازتون متشکرم.

در لانه گزینی خونریزی خیلی خفیف بوده و در عرض ۱ تا ۲ روز تمام می شود. خونریزی لانه گزینی اولاً دوره ی کوتاهی نسبت به دوران قاعدگی داره و دوماً مقدارش خیلی کمتره و این خوینریزی به علت فرو رفتن تخمک بارور در دیواره ی رحم ایجاد میشه.
    معمولاً این اتفاق 2 تا 4 روز بعد از عمل لقاح اتفاق میفته. پس اگر تخمک و اسپرم لقاح پیدا کنند، تخم ایجاد شده حداکثر طی 3 تا 5 روز در اندومتر رحم لانه گزینی خواهد نمود و هم زمان با شروع لانه گزینی علائمی مانند لکه بینی خفیف و یا دردهای مشابه پریود ممکن است همراه داشته باشدو با وقوع بارداری، خونریزی قاعدگی هم قطع می شود.

4. سلام. ممنونم به خاطر راهنمایی های خوبتون. من یه بار سؤالمو پرسیدم ولی با خوندن مطلب بالا در مورد لانه گزینی شک کردم و نگران شدم . دوباره توضیح می دم براتون ، لطفا جوابمو بدین . من 21 آبان پریود شدم ، سیکل 30 روزه دارم و اکثرا 8 یا 9 روز پریود هستم ولی این دفعه 7 روز بود و 29 آبان نزدیکی داشتم که کاندوم پاره شد و مایع داخل واژن ریخته شد. یک ساعت بعد 1 قرص لونژیل و 12 ساعت بعد دومین قرصو خوردم . روز 4 آذر خونریزی داشتم که تا 8 آذر طول کشید . خیلی هم شدید بود . این خونریزی به دلیل خوردن قرص بوده  یا لانه گزینی؟؟ اصلا احتمال این وجود داره که با این شرایط من باردار بشم؟ یه سوال دیگه هم دارم . پریود بعدی من 21 آذر یا 3 دی ؟ لطفا راهنماییم کنید من خیلی نگرانم.

5. maryamjuju نوشته است: سلام. ممنونم به خاطر راهنمایی های خوبتون. من یه بار سؤالمو پرسیدم ولی با خوندن مطلب بالا در مورد لانه گزینی شک کردم و نگران شدم . دوباره توضیح می دم براتون ، لطفا جوابمو بدین . من 21 آبان پریود شدم ، سیکل 30 روزه دارم و اکثرا 8 یا 9 روز پریود هستم ولی این دفعه 7 روز بود و 29 آبان نزدیکی داشتم که کاندوم پاره شد و مایع داخل واژن ریخته شد. یک ساعت بعد 1 قرص لونژیل و 12 ساعت بعد دومین قرصو خوردم . روز 4 آذر خونریزی داشتم که تا 8 آذر طول کشید . خیلی هم شدید بود . این خونریزی به دلیل خوردن قرص بوده  یا لانه گزینی؟؟ اصلا احتمال این وجود داره که با این شرایط من باردار بشم؟ یه سوال دیگه هم دارم . پریود بعدی من 21 آذر یا 3 دی ؟ لطفا راهنماییم کنید من خیلی نگرانم.

شما مطمئن باشید که به احتمال 100% باردار نیستید چون بعد از نزدیکی که در تاریخ 29 آبان داشتید و بعد از مصرف قرص لونژیل، در روز 4 آذر خونریزی داشتید به این مفهوم است که بارداری به 2 دلیل منتفی شده:
    1- استفاده از قرص لونژیل    2- خونریزی شدید در روزهای 4 تا 8 آذر
    این خونریزی ممکنه به دلیل مصرف قرص لونژیل باشه چون خونریزی در لانه گزینی اصلاً تا 4 روز طول نمیکشه همچنین مقدارش خیلی کمه و بین 1 تا 2 روز تموم میشه. بنابراین شما باردار نیستید و این افکار شما بیشتر بخاطر وسواس و استرس زیاد بوجود اومده.

6. ممنونم . مشخص هست که دوره ی بعدی کی پریود می شم ؟ 21 آذر یا 3 دی؟ ضمنا پریود من منظمه همیشه .

7. maryamjuju نوشته است: ممنونم . مشخص هست که دوره ی بعدی کی پریود می شم ؟ 21 آذر یا 3 دی؟ ضمنا پریود من منظمه همیشه .

بخاطر اینکه قرص لونژیل مصرف کردید پس احتمال اینکه دچار نوسان هورمونی شوید و زمان اصلی پریود با دو سه روز تأخیر انجام شود وجود دارد.
    بنابراین پریودی شما در حوالی 21 آذر با چند روز اختلاف خواهد بود. پس نگران این موضوع نباشید چرا که فکر کردن به همین موضوع باعث ایجاد شرایط استرس زا میشه که ممکنه در طولانی کردن سیکل قاعدگی تأثیر داشته باشه.

8. kiana222

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام راستش من کلی سوال دارم که همه رو با توضیحات کامل تو این پست مینویسم.
    1- من 2 ماه پیش در روز بعد از پریودم از روش اورژانسی استفاده کردم.در زمان پریودم خونریزیم مثل همیشه نبود  همه علائم پریود از جمله درد داشتم اما مقدار خونریزیم کم بود البته همون 5-6 روز طول کشید اما مقدار خون کم بود ایا به عنوان دوره پریودی حساب هست ؟و علت این نوع خونریزی مصرف قرص به صورت اورژانسی هستش یا مال بیماری PCOD  من هستش؟البته من در سال های قبل 2 بار دوره پریودیم رو فقط با لک های قهوه ای گذروندم.
    2- در این ماه  درست روز 15 من رابطه کامل داشتم که البته از کاندوم استفاده شد اما یه زمانه کوتاهی بدون کاندوم بود رابطه که هیچ گونه منی به داخل یا حتی روی واژن ریخته نشد اما چون در زمان پر خطر بود من از روش اورژانسی استفاده کردم.5 روز بعد دوباره خونریزی من شروع شده البته 10 روز تا زمان پریودم مونده علت این خونریزی چیه و آیا احتمال داره من حامله باشم؟
    3- در زمان مصرف قرص به روش اورژانسی به علت حال تهوه زیاد من از قرص متوکلوپرامید استفاده کردم استفاده از این قرص اثر قرص های hd  که خوردم رو کاهش نمی دهد؟
    4- 4 ماه پیش 1 هفته بعد از پریودیم سونوگرافی کردم که به من گفتن به خاطر بیماریم تخمک گذاری من ضعیف هست.این موضوع یعنی این که با این تخمک گذاری من نمیتونم حامله بشم در آینده؟ یعنی تخمکام بارور نیستن؟

9. kiana222 نوشته است: سلام راستش من کلی سوال دارم که همه رو با توضیحات کامل تو این پست مینویسم.
    1- من 2 ماه پیش در روز بعد از پریودم از روش اورژانسی استفاده کردم.در زمان پریودم خونریزیم مثل همیشه نبود  همه علائم پریود از جمله درد داشتم اما مقدار خونریزیم کم بود البته همون 5-6 روز طول کشید اما مقدار خون کم بود ایا به عنوان دوره پریودی حساب هست ؟و علت این نوع خونریزی مصرف قرص به صورت اورژانسی هستش یا مال بیماری PCOD  من هستش؟البته من در سال های قبل 2 بار دوره پریودیم رو فقط با لک های قهوه ای گذروندم.
    2- در این ماه  درست روز 15 من رابطه کامل داشتم که البته از کاندوم استفاده شد اما یه زمانه کوتاهی بدون کاندوم بود رابطه که هیچ گونه منی به داخل یا حتی روی واژن ریخته نشد اما چون در زمان پر خطر بود من از روش اورژانسی استفاده کردم.5 روز بعد دوباره خونریزی من شروع شده البته 10 روز تا زمان پریودم مونده علت این خونریزی چیه و آیا احتمال داره من حامله باشم؟
    3- در زمان مصرف قرص به روش اورژانسی به علت حال تهوه زیاد من از قرص متوکلوپرامید استفاده کردم استفاده از این قرص اثر قرص های hd  که خوردم رو کاهش نمی دهد؟
    4- 4 ماه پیش 1 هفته بعد از پریودیم سونوگرافی کردم که به من گفتن به خاطر بیماریم تخمک گذاری من ضعیف هست.این موضوع یعنی این که با این تخمک گذاری من نمیتونم حامله بشم در آینده؟ یعنی تخمکام بارور نیستن؟

1- کاهش مقدار خونریزی به علت استفاده از روش اورژانسی بوده.
    2- علت خونریزی میتونه به خاطر مصرف قرص های ضد بارداری باشه. چون یکی از عوارض این قرص ها، خون‌ریزی‌های نامنظم در دوره قاعدگی است.
    3- خیر ، حتی به جای آن می توانید از آمپول ب 6 برای کاهش حالت تهوع به صورت عضلانی تزریق کنید.
    4- اگر قصد بارداری دارید میتوانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا با درمان دارویی برای تخمدان pco ، نسبت به تحریک تخمدان به تخمک گذاری هم اقدام کنید.

10. با سلام در خصوص سوال پست 1101 که از شما پرسیدم (
    با سلام من 37 سال دارم دوره پریودی 26 روزه دارم ومدت پریودیم 3 الی 5 روزه است ماه قبل 17/8 پریود شدم و 23 نزدیکی داشتم ایا احتمال بارداری در من هست)من در روز 11/9 از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود واز امپول پروژسترون استفاده کردم که تا امروز پریود نشدم .امروز هم از بی بی چک استفاده کردم که باز منفی بود ایا احتمال حاملگی در من هست

11. erfanniyan نوشته است: با سلام در خصوص سوال پست 1101 که از شما پرسیدم (
    با سلام من 37 سال دارم دوره پریودی 26 روزه دارم ومدت پریودیم 3 الی 5 روزه است ماه قبل 17/8 پریود شدم و 23 نزدیکی داشتم ایا احتمال بارداری در من هست)من در روز 11/9 از بی بی چک استفاده کردم که منفی بود واز امپول پروژسترون استفاده کردم که تا امروز پریود نشدم .امروز هم از بی بی چک استفاده کردم که باز منفی بود ایا احتمال حاملگی در من هست

با توجه به اینکه در دوران تخمک گذاری نبودید و بی بی چک هم دو بار منفی بوده بارداری منتفیه

12. erfanniyan نوشته است: با سلام در خصوص سوال پست 1101 که از شما پرسیدم (

در مورد علت اینکه حتی با وجود تزریق آمپول پروژسترون پریود نشدید این است که زمان خونریزی بعد از تزریق این آمپول در هر فرد متفاوت است و گاهی اوقات بین 1 تا 7 روز پس از تزریق میگذرد تا فرد پریود شود. حتی ممکن است 2 تا آمپول برای این منظور استفاده شود.

13. سلام  خدمت همه اساتید
    میخواستم بدونم در کل تاثیر قرص های پیشگیری از بارداری، چند روز بعد از مصرفشون شروع میشه؟

مثلا همسر بنده از سه ماه پیش قرص Yaz مصرف میکردن و دو ماه متوالی مرتب از قرص Yaz استفاده کردن، اما ماه قبل استفاده نکردن! دوباره از ابتدای سیکلشون (تقریبا اوایل این ماه) شروع به مصرف مرتب این قرص کردن.. در روز 14 ام مصرف این قرص، ما رابطه ای داشتیم که کمی از مایع منی وارد واژن شد..می خواستم بدونم بعد از مصرف 14 قرص یاز (در 14 روز متوالی و به طور مرتب و سر وقت!)، باز هم امکان بارداری هست یا نه و اگر هست احتمالش چقدر هست

با تشکر

14. MisiM نوشته است: سلام  خدمت همه اساتید
    میخواستم بدونم در کل تاثیر قرص های پیشگیری از بارداری، چند روز بعد از مصرفشون شروع میشه؟
    مثلا همسر بنده از سه ماه پیش قرص Yaz مصرف میکردن و دو ماه متوالی مرتب از قرص Yaz استفاده کردن، اما ماه قبل استفاده نکردن! دوباره از ابتدای سیکلشون (تقریبا اوایل این ماه) شروع به مصرف مرتب این قرص کردن.. در روز 14 ام مصرف این قرص، ما رابطه ای داشتیم که کمی از مایع منی وارد واژن شد..می خواستم بدونم بعد از مصرف 14 قرص یاز (در 14 روز متوالی و به طور مرتب و سر وقت!)، باز هم امکان بارداری هست یا نه و اگر هست احتمالش چقدر هست
    با تشکر

به علت اینکه همسر شما در ماه گذشته قرص Yaz را مصرف نکردند و تقریباً اوایل این ماه شروع به مصرف کردند و فعلاً 14 قرص را مصرف کردند بهتر بود که پس از اتمام نزدیکی (یا حداکثر 3 روز پس از آخرین رابطه) روش اورژانسی را انجام دهند. به خاطر اینکه در یک ماه اول مصرف هر قرص پیشگیری از بارداری می بایست از یک روش کمکی مانند کاندوم استفاده کنید. ولی اگر ماه پیش این قرص را قطع نمی کردند میشد با اطمینان گفت که احتمال بارداری وجود ندارد. ولی چون که بعد از یک ماه قطع مصرف، فعلاً 14 تا خوردند، بنابراین زیاد نمیتونه تضمین کننده عدم بارداری باشه.

15. Hamshahri نوشته است:
    kotlasa نوشته است:
    با سلام
    نامزدم رو همون روز بردم آزمایش داد هم ادرار، هم خون که هر دو جواب منفی بود ولی با گذشت این همه مدت هنوزم که هنوزه پریود نشده و من نگرانم به نظر شما چیکار باید بکنیم دو سه روز پیش رفته بود متخصص زنان براش قرص دادند اما نمیدونم اسمش چیه الان آیا راه دیگه ای هم هست؟

اگر با مصرف قرص پریود نشدند میتوانند مجدد به پزشک خود مراجعه نمایند و در مورد تزریق آمپول پروژسترون جهت تسریع در پریودی مشورت کنند.

سلام
    یه سوال داشتم و اون هم اینکه چقدر میتونونه آزمایش beta HCG‌ درست و دقیق باشه؟ خیلی نگرانم نامزدم علائم چون کمردرد و غیره رو داره ولی پریود نشده خودش میگه که همیشه قبل از پریود کمردرد میشده اما چند روزه این اطفاق میوفته اما از پریود خبری نیست.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 75 از 111
رفتن به صفحه :    ... 75 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید