شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد سنگین پا بعد از استفاده از کفش نامناسب

1. سلام

دوستان من هر موقع کفش نسبتا تنگی را می پوشم بعد از ساعاتی پای راستم حالت دردناکی پیدا میکند ولی با کمی

استراحت بهبود پیدا می نمود

2روز پیش جهت مراسمی ناچار بودم 8ساعتی سر پا باشم در انتهای شب بک حالت فشردگی در پای راست احساس کردم

ومتاسفانه چندان اهمیتی به ان ندادم با این تفکر که مثل همیشه با کمی استراحت و گذشت زمان خوب میشود

ولی گویا خبط کردم

وحالا طوری درد سنگین شده که توان راه رفتن را از من گرفته خیلی منت بر من میگذاریذ اگر در خصوص این مشگل من

اطلاعاتی داشته ودر اختیارم بگذارید چون در انتهای هفته پزشک متخصصی ویزیت نمیکند و درد ش مرا فعلا مجبور به استراحت

ناخواسته کرده و هر ساعت درد سنگینتر می شود اگر با مصرف مسکن درد ارام شد میتوانم مطمئن باشم راه رفتن برایم دردسر

ساز نمی شود کمی نگرانم  کرده ایا صبر من تا 2روز دیگر مشگلی ایجاد نمی کند وچنانچه مسکن مناسبی  را

می شناسیدسپاسگزار میشوم اگر معرفی نمایید

2. بیماری قندی که ندارید؟
    در آخر روز، دراز بکشید و پاهایتان را بالاتر از سطح بدن قرار دهید. این کار باعث برگشت مایعات جمع شده در پا گردیده و درد و گاهی نیز تورم و فشار را کاهش می دهد. عوض کردن نوع کفش در طول روز فشار بر روی پا را کاهش می دهد. هر وقت می توانید، کفش راحت تر بپوشید و کفش های شیک ناراحت را کنار بگذارید.  پا را خیس کنید. خیساندن پاها به مدت ۲۰ دقیقه در روز خوب است (به شرطی که بیماری قند نداشته باشید. چون این کار ممکن است پا را خشک تر کرده و اگر آب داغ باشد، ممکن است احساس نکنید و پوست را بسوزانید). بعد از آن، پا را حتماً با کرم مرطوب کنید. پا را ماساژ دهید. ماساژ دادن روزانهٔ پا با کرم مرطوب کننده در تسکین درد پای کسانی که تمام مدت سرپا هستند مؤثر است.
    درمان درد پاشنه اگر پاشنهٔ پایتان درد می کند، احتمالاً دچار التهاب نیام کف پائی یا برآمدگی پاشنه شده اید. نیام را بکشید. هر وقت می نشینید توپی را زیر پا بگذارید و پا را با آن ماساژ دهید این کار نیام را آرام می کند و کشش می دهد و تحریک پذیری آن را کم می کند. کفی بگذارید. گذاشتن کفی مناسب فشار بر روی نیام کف پائی را کم می کند. پا را خنک کنید. مالش پاشنه با قطعه ای یخ به مدت ۲۰ دقیقه در روز راه خوبی برای تسکین درد آن است. ساق پا را بکشید. گرفتگی ساق پا می تواند باعث درد در وتر آشیل پاشنه و نیام کف پائی شود. برای رفع آن به روش زیر اقدام کنید: در فاصلهٔ ۶۰ سانتی متری رو به دیوار بایستید و دست ها را در حد شانه روی دیوار بگذارید. زانوی راست را صاف نگاه داشته و پای چپ را به جلو ببرید. روی دیوار تکیه کرده و تا ۳۰ بشمارید. حالا همین کار را با پای دیگر انجام دهید.
    تسریع گردش خون اگر فکر می کنید ناراحتی پای شما در اثر ضعف گردش خون آن است، کارهای زیر را انجام دهید. نصف شب قدم بزنید. وقتی شب احساس سوزش درد پا می کنید به جای غلت زدن در رختخواب، بلند شوید و کمی قدم بزنید. این کار فکر و پای شما را آرام می کند. پا را ورزش دهید. ورزش های ساده مثل ده بار چرخاندن پا گاهی جریان خون را در آن بهتر می کند.

خودم یخ رو بهترین روش میدونم البته تا زمانی که به پزشک مراجعه کنید.میتونه دردتون رو کاهش بده.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. با تشکر از راهنمایی ارزنده شما

متاسفانه دیابت نوع 2 دارم و 10سالی میباشد که از داروی متفورمین استفاده میکنم که خیلی

موثر بوده وهیچ گونه ازاری از بابت دیابت تا حال حس نکردم

دیگر اینکه این نوع ناراحتی فقط در پای راستم بیشتر بوجود می اید ودر دفعات قبل فقط یک

احساس فشار سنگین در کل پا فقط تا محلی که کفش پا را احاطه کرده بود بروز میکرد وبا خارج

کردن پا از درون کفش دقایقی بعد مشگل رفع میشد ولی ایندفعه بعلت شرایط خاص میزبانی

دیرتر اقدام کردم ولی نمی دانم چرا بعد یک روز این عوارض نمود پیدا کرد و محل درد عضله

حاشیه پای راستم کمی متمایل به کف پا نه جلو ونه عقب درست مثل درد یک جراحت سنگین

و بدتر اینکه ساعت به ساعت درد بیشتر شد بطوری که کلا زمین گیر شدم و ازلاعلاجی مسکن

سنگینی خوردم ولی تا یک ساعت درد کم نشد ولی بعد استراحت شبانه صبح درد کمی بهتر

شده بود والان تا سرشب تا 90درصد بهبود یافته چیزی که برایم عجیب بود نااشنایی با چنین درد

بی مقدمه بود ایا شما یا مابقی عزیزان اطلاعاتی از دلایل یک بارگی چنین موردی مطلعید در

صورت امکان توضیحاتی  اگر باشد احساس بهتری را برایم فراهم می ماید باز هم از عنایت همه

دوستان سپاسگزارم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. التهاب عضلات کناری پا بوده مشکلی پیش نمیاد ولی سعی کنید حتما کفش مناسب و نرم بخرید
    علل گرفتگی عضلات:

* کار کشیدن بیش از حد از عضلات .
    * انجام دادن تمرینات بدنی شدید و خستگی عضلات.
    * کم آبی بدن.
    * قرار گرفتن عضلات در یک وضعیت ثابت به مدت طولانی.
    * انجام ندادن حرکات کششی و گرم نکردن بدن پیش از اقدام به فعالیتهای بدنی.
    * بهم خوردن تعادل مایعات، هورمونها و الکترولیتهای بدن.
    * تهی شدن عضلات از عناصر منیزیم، کلسیم و پتاسیم که برای انقباض مناسب عضلات ضروری میباشند.
    * مصرف برخی از داروها مانند مدر ها.
    * مصرف مشروبات الکلی .
    * نارسایی کلیه ها، کم کاری تیروئید، حاملگی و اختلالات عصبی.

که در مورد شما همون قرار گرفتن در وضعیت به مدت طولانی صدق میکنه.اسپاسم عضلات ناحیه کف پا دایگاستر بوده که با کمپرس سرد و گرم مشکل حل میشود
    درمان گرفتگی عضلات:

* انجام حرکات کششی عضلات در گیر.
    * استفاده از کمپرس سرد و یا گرم .
    * نو شیدن آب کافی.
    * ماساژ دادن موضع.

البته امکان رگ به رگ شدن هم هست که علایم و نشانه های کشیدگی و رگ به رگ شدن:
    * درد-تورم-التهاب-کوفتگی-ناتوانی در حرکت دادن موضع-اسپاسم عضلانی-در موارد شدید خونریزی و کبودی شدید موضع.

درمان کشیدگی و رگ به رگ شدن:

1- مصرف مسکنهای درد مانند ایبوپروفن و استامینوفن.
    2- بی حرکت نگاهداشتن موضع به منظور جلوگیری از آسیب بیشتر.
    3- استفاده از کمپرس یخ در 72-48 اولیه-کمپرس باید در فواصل زمانی 3-2 ساعت به مدت 20-15 دقیقه روی موضع قرار داده شود.
    4-بانداژ کردن موضع آسیب دیده از تورم بیشتر آن جلوگیری میکند در هنگامبانداژکردن مراقب باشید بیش از حد باند را محکم دور موضع نپیچید زیرا بااین عمل از رسیدن خون به ناحیه مورد نظر جلوگیری میکنید.
    5- بالا نگاه داشتن ناحیه آسیب دیده تورم آن را کاهش میدهد.
    6-هیچگاه در 48 ساعت نخست کشیدگی و رگ به رگ شدن از کمپرس گرم استفادهنکنید. اما پس از گذشت 3-2 روز استفاده هر دو نوع کمپرس گرم و سرد کارسازمیباشد.

البته گفتید ناحیه سمت کف پا عضلات دایگاستر است.امیدوارم زود خوب شدیحتما به یه پزشکم مراجعه کنید در اسرع وقت که مشکل اساسی نباشه چون گفتیدقبلا هم اتفاق افتاده اما کم..
    کفش مناسب بخرید پا قلب دوم انسانه..امیدوارم زودتر خوب شید..
    ببخشید مطلب زیاد شد و پرحرفی کردم چون نمیتونم ببینمشون مجبورم همه احتمالاتو در نظر بگیرم...

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  5. Anyone

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسپاس از توضیحات ارزنده nima667769 محترم
    در حساس بودن در پوشیدن کفش راحت همین بس که استفاده از کفش های تنگ و نامناسب در مدت زمان سبب بروز استخوانهای اضافه در پا می شود که پدیده ایی واقعن ناخوشاند است.
    یک توصیه هم بعنوان برادر کوچکتر دارم : پای شما قلب دوم شماست پس مراقب انها باشید می توان بعد از هر فعالیت پاها را در اب گرم با مقدار کمی نمک ماساژ داد که تاثیر خوبی در کاهش درد ناشی از فعالیت  انها دارد.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. کمال تشکر را از عزیزان دارم

توضیحات کاملا مناسب و دقیق بود چون دردتکاملا ساکت شد امیدوارم توضیحات دوستان در اینده

گره گشای دیگر کاربران باشد فقط موردی که سوال داشتم اینه که ایا با توجه به اینکه هیچ اثاری

درمحل درد نبوده وفقط ازار جسمی ان با فشار در موضع درد نمایان می شود که انهم فعلا با

ساکت شدن درد دیگر چیزی غیر از همین توضیحات ندارم که بپزشگ ارایه نمایم مراجعه من

بمتخصص تاثیری در تشخیصی غیر از مواردی که ارایه نمودید دارد

7. سلام
    این توصیه من به همه است نه تنها دوست بزرگوارمون هروقت میخواهید به هر پزشکی مراجعه نمایید در حین درد مراجعه کنید تا دکتر کاملا بتواند در شما راتشخیص دهد..
    مسله بعد اینکه شما مشکل با کفش احتمالا داریدو با کفش راحت تر مشکلتون حل بشه اما اگه هر نوع کفشی می پوشید این مشکل ایجاد میشه حتما مراجعه کنید که امکان پارگی تاندون یا مشکل دیگه ای نباشه..
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. با سلام به همه دوستان
    کاربر گرامی رهای عزیز: همانطور که خودتان گفتید امیدوارم توضیحات دوستان برای دیگر کاربران مفید باشد اما
    زمانی می تواند کارساز باشد که شما  توضیحات تکمیلی را بعد از مراجعه به پزشک بنویسید تا نظر دوستان با دلیل اصلی
    بیماری شما مطابقت داده شود
    من بارها خواهش کردم که بعد از مدتی وقتی دلیل اصلی مشکلتان پیدا شد انرا در ادامه مطلب خود بنویسید
    خوش باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید