شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

روش مصرف قرص ضد بارداری (پیشگیری از حاملگی) و سوالات مرتبط

1. sara28 نوشته است: با سلام خدمت دوستان عزیز.من چهار ساله که IUD گذاشتم. سالی یه بار سونو میرم که ببینم هنوز سرجاشه یانه.آیا باید برای معاینه بیشتر برم دکتر؟ از وقتی این وسیله رو گذاشتم پریودیم هر ماه سه الی چهار روز جلوتر میاد.آیا طبیعیه؟ میترسم باردار بشم. 28سالمه. نه ساله ازدواج کردم. بچه هم دارم.دیگه نمیخوام بارداربشم.آیا آی یو دی روش مطمئنیه؟روشهای دیگه رو امتحان کردم ولی موفقیت آمیز نبودن!قرصها هم بهم نساختن.

بنظر من برای گذاشتن IUD خیلی عجله کردید و میتونستید روشی غیر از قرص برای پیشگیری انتخاب کنید
    چکابی رو که درنظر گرفتید زیاد لازم و ضروری نیست ولی خب کار بیهوده ای هم نیست
    زمانیکه IUD در بدن جای میگیره دیگه امکان درومدن و این چیزا نیستش ولی کار بسیار خوبی میکنید هر سال چکاب میکنید و بنظر من مشکلی نداره این کار رو ادامه بدید و همین هر سال یکبار نهایتا 2 بار چکاب شید گرچه بنظر من چکاب هر 6 ماه چیزی رو کم نمیکنه
    مشکلی هم در تغییر پریودتون نیست و عادیه و روش IUD روش بسیار مطمئنی هم هست نگران نباشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. ROHAM نوشته است: سلام،
    اگر در مورد قرصهای ضد بارداری سوالی دارید ابتدا مطالب زیر را مطالعه کنید و اگر سوال دیگری داشتید در این تاپیک مطرح کنید:

همه چیز درباره قرصهای ضد بارداری ترکیبی i

زمان شروع مصرف قرص های ترکیبی

راهنماي مصرف قرصهاي ضد بارداري

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 1

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 2

بایگانی سوالات قرصهای ضد بارداری - 3

اطلاعات در مورد قرص ها(yaz) میخواستم و عوارض ان و ربط آن به زمان شروع عادت ماهانه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. mojgan71 نوشته است:
    اطلاعات در مورد قرص ها(yaz) میخواستم و عوارض ان و ربط آن به زمان شروع عادت ماهانه؟

قرص یاز 28 قرص در هر بسته دارد که 24 تای آن صورتی کمرنگ و 4 تای ان سفید رنگ است. برای شروع قرص در روز اول سیکل اولین قرص صورتی کمرنگ را بخورید. ترجیحاً در ساعتی معین و سپس مصرف قرصها را به صورت شبی یکی ادامه دهید. پس از تمام شدن قرصهای صورتی قرصهای سفید را بخورید تا بسته قرص تمام شود حتی اگر در طی این مدت پریود بشوید یا نه باید شروع بسته جدید را آغاز کنید. این قرص می تواند تاحدودی بدخلقی قبل از پریود را کاهش دهد. به خاطر داشته باشید در یک هفته اول شروع بسته جدید و ترجیجاً در یک ماه اول مصرف هر قرص پیشگیری از بارداری از یک روش کمکی مانند کاندوم نیز استفاده کنید. موارد منع مصرف قرص و نیز تداخل با داروهای دیگر دقیقاً مانند قرص یاسمین است. اگر قبل از قرص یاز از یک قرص پیشگیری 21 تایی استفاده می کرده اید برای شروع یاز ابتدا 1 هفته بین این دو فاصله بیاندازید. اما اگر از قرصهای 28 تایی استفاده می کرده اید می توانید بلافاصله پس از بسته قبلی، قرص یاز را شروع کنید.

4. سلام دوستان من سه ماه كه قرص HD مصرف مي كنم از ياسمين شروع كردم چون لكه بيني داشتم HD خوردم و خوب بود ولي اينماه 5 تا قرص باقي مانده كه لكه بيني (خون قهوهاي) شروع شده نمي دونم چي كاركن ؟؟؟

5. سلام
    من یه سوال داشتم
    میخواستم بدونم قرصهای واژینال رو چطور مصرف می کنند(چطور باید داخل واژن کار گذاشت؟ آیا وسیله خاصی داره؟یا جای خاصی داره؟ تا چه عمقی باید گذاشته بشه؟
    ایا قرصهای واژینال رو میشه به صورت خوراکی یا زیر زبونی مصرف کرد؟ در مورد قرصهالی خوراکی هم همین طور یعنی میشه به صورت واژینال مصرف کرد؟
    تاثیر کروم روش بیشتره؟
    مرصی از سایت خوبتون و راهنمایی تون

6. Avisheh1592 نوشته است: سلام دوستان من سه ماه كه قرص HD مصرف مي كنم از ياسمين شروع كردم چون لكه بيني داشتم HD خوردم و خوب بود ولي اينماه 5 تا قرص باقي مانده كه لكه بيني (خون قهوهاي) شروع شده نمي دونم چي كاركن ؟؟؟

اگر خودسرانه قرص HD مصرف می کنید پس بهتره از نوع کم عارضه تر آن مثل قرص LD  استفاده کنید در غیر اینصورت با پزشک خود مشورت کنید.
    حتی قرص مارولون، مشابه قرص LD بوده و درای عوارض هورمونی کمتری نسبت به این قرص می باشد.
    در بعضی موارد که علت ایجاد لکه بینی مشخص نیست، احتمال وجود کیست های ریز و یا اختلالات هورمونی موقتی تخمدانی مطرح است. لذا با انجام سونوگرافی از تخمدان میتوان به این مورد پی برد. به هرحال به نظر میرسد لکه بینی بخاطر بهم خوردن تعادل هورمونی ظاهر شده.

7. mahlan

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال

سلام

درحال حاضر قرص سیپروترون کامپاند میخورم، اما ماه اوله.
    من باکره ام و اصلا هم نمیخوایم باردار بشم.

روز 13 قاعدگیم با نامزدم نزدیکی بدون کاندوم داشتیم. اون چندساعت قبلش ارضا شده بود و بعدش هم ادرار کرده بود. حدود 1ربع قبل از ارضا شدن بلند شدم و با دست ارضاش کردم و منی هم با دستمال پاک کردیم و هیچ برخوردی با من نداشت. چون فهمیدم احتمال بارداری با پیشاب هم خیلی کم وجود داره استرس گرفتم و بعد از مشورت با یک متخصص زنان، امروز 2عدد قرص اووسیز (لوونرژسترل) با هم خوردم. ( بعد از 60ساعت)

الان نمیدونم قرص سیپرترون رو قطع کنم یا ادامه بدم ؟ پریودم منظم بوده همیشه. الان احتمال بارداری هس ؟ کی باید پریود بشم ؟
    زودتر یا دیرتر ؟

8. mahlan نوشته است:

سلام

درحال حاضر قرص سیپروترون کامپاند میخورم، اما ماه اوله.
    من باکره ام و اصلا هم نمیخوایم باردار بشم.

روز 13 قاعدگیم با نامزدم نزدیکی بدون کاندوم داشتیم. اون چندساعت قبلش ارضا شده بود و بعدش هم ادرار کرده بود. حدود 1ربع قبل از ارضا شدن بلند شدم و با دست ارضاش کردم و منی هم با دستمال پاک کردیم و هیچ برخوردی با من نداشت. چون فهمیدم احتمال بارداری با پیشاب هم خیلی کم وجود داره استرس گرفتم و بعد از مشورت با یک متخصص زنان، امروز 2عدد قرص اووسیز (لوونرژسترل) با هم خوردم. ( بعد از 60ساعت)

الان نمیدونم قرص سیپرترون رو قطع کنم یا ادامه بدم ؟ پریودم منظم بوده همیشه. الان احتمال بارداری هس ؟ کی باید پریود بشم ؟
    زودتر یا دیرتر ؟

استفاده صحیح و به موقع از قرص لونژیل (اووسیز) حداکثر تا 3 روز پس از رابطه می تواند از بارداری پیشگیری کند.
    قرص سیپروترون کامپاند را طبق روال عادی ادامه دهید. فقط احتمال دارد به خاطر مصرف قرص لوونرژسترل، پریود شما چند روز تأخیر داشته باشد. بنابراین جای نگرانی وجود ندارد و شما هم باردار نیستید.

9. mahlan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    اصلا تحمل نداشتم که تا 2هفته صبر کنم. خوردن سیپروترون رو قطع کردم تا زودتر پریود شم و خیالم کاملا راحت شه Sad

2تا موضوع دیگه.

اول اینکه من از همون روز جمعه که اون رابطه ی سطحی رو داشتم، ترشحات واژنم زیاده اما رنگ و حالتش طبیعیه،

و دیگه اینکه وقتی به سینه هام دست میزنم درد میکنن.

دلیلشون چیه ؟

10. mahlan نوشته است: اصلا تحمل نداشتم که تا 2هفته صبر کنم. خوردن سیپروترون رو قطع کردم تا زودتر پریود شم و خیالم کاملا راحت شه
    2تا موضوع دیگه.
    اول اینکه من از همون روز جمعه که اون رابطه ی سطحی رو داشتم، ترشحات واژنم زیاده اما رنگ و حالتش طبیعیه،
    و دیگه اینکه وقتی به سینه هام دست میزنم درد میکنن.
    دلیلشون چیه ؟

مقدار ترشحات در هر فرد متفاوت است و اگر رنگ و حالتش طبیعی است پس مشکلی ندارید. اصولاً ترشحاتی که باعث التهاب، سوزش و خارش در آن قسمت می شوند یا دارای بوی زننده ای باشد، باید علت آن پیگیری شود. در صورتی که ترشحات شما کاملاً طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد.
    احساس درد سینه ها در موقع لمس، به دلیل عوارض جانبی قرص سیپروترون کامپاند است.

11. سلام به همه!
    من یه سوال اساسی دارم!
    همه جا نوشته که از اثرات مثبت قرص ضد بارداری کاهش خونریزیه. من یاسمین مصرف می‌کنم و فقط وقتی مصرف قرص رو از روز اول پریود شروع کردم اون دوره خونریزیم کم بود اما مثل همیشه 10 روز بود. تقریباً یک هفته بعد از تموم شدن پریودم لک بینی داشتم و بعد از قطع قرص خونریزی شدید داشتم. مشکل از منه یا زیاد شدن خونریزی هم طبیعیه؟!؟

12. safo نوشته است: سلام به همه!
    من یه سوال اساسی دارم!
    همه جا نوشته که از اثرات مثبت قرص ضد بارداری کاهش خونریزیه. من یاسمین مصرف می‌کنم و فقط وقتی مصرف قرص رو از روز اول پریود شروع کردم اون دوره خونریزیم کم بود اما مثل همیشه 10 روز بود. تقریباً یک هفته بعد از تموم شدن پریودم لک بینی داشتم و بعد از قطع قرص خونریزی شدید داشتم. مشکل از منه یا زیاد شدن خونریزی هم طبیعیه؟!؟

با سلام
    وقتی 1دوره یا بیشتر قرص ضدبارداری مصرف کنید معمولا اولین خونریزی بعد ار قطع قرض زیاد است و بعد از آن خونریزی به حالت طبیعی برمیگردد.
    در پناه حق

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. mahlan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

من 6روز پیش فرص اوزژانسی خوردیم و خوردن سیپروترون کامپامند هم قطع کردم...

هنوز پریود نشدم...  باید تا زمان همیشگی پریودم صبر کنم ؟ (28روز1بر) یا اینکه باید زودتر از موعئش پریود شم به خاطر قرصا. استرس دارم.

تا کی صبر کنم ؟ Sad

14. mahlan نوشته است: سلام

من 6روز پیش فرص اوزژانسی خوردیم و خوردن سیپروترون کامپامند هم قطع کردم...

هنوز پریود نشدم...  باید تا زمان همیشگی پریودم صبر کنم ؟ (28روز1بر) یا اینکه باید زودتر از موعئش پریود شم به خاطر قرصا. استرس دارم.

تا کی صبر کنم ؟ Sad

همانطور که قبلاً گفته شد شما باردار نیستید. معمولاً بر اثر مصرف قرص های ضدبارداری در روش اورژانسی، پریود چند روز دیرتر نسبت به موعد اصلی انجام خواهد شد که این تأخیر بخاطر احتمال بارداری نیست که شما به این دلیل نگرانید بلکه بخاطر عوارض هورمونی قرص هایی بوده که مصرف کردید. بنابراین اگر بیش از یک هفته نسبت به موعد مقرر پریود نشدید میتوانید به پزشک مراجعه کنید. همین استرس شما هم در تعویق پریودی تأثیر دارد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  15. mahlan

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی از جواب خوبتون. من باید آخر این هفته طبق روال عادی پریود بشم.

اما شنیدم که بعد از خوردن قرص اورژانسی حداکثر 1هفته تا 10روز طول میکشه تا پریود شیم. اینطور که شما میگین من حتی ممکنه پریودم عقب بیفته ؟ یعنی مثلا هفته ی دیگه پریود شم ؟؟

من به این خاطر الان منتظر پریود شدن هستم که حداکثر 7روز بعد از قطع کردن قرص سیپروترون کامپاند باید پریود شیم. اما من اون اووسیز ها رم خوردم. کلا هورمونام به هم ریخته ؟

نیازی به بیبی چک نیس ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 9 از 22
رفتن به صفحه :    ... 9 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید