شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 71 ...   

بایگانی سوالات احتمال بارداری - 4

1. با سلام و خسته نباشید. بنده الان مدت 26 روزه از موعد  عادتم گذشته (سابقه قبلی هم دارم) البته با نامزدم معاشقه داشتم اما مثل قبل منی در بدنم تخلیه نشد و فقط باپیشاب ایشون در تماس بودم و این  کار برایمون عادی شده و تا بحال هم مشکلی برایم ایجاد نشده بود  و بعد از گذشت شش روز از عادتم  از بی بی چک استفاده کردم  ونتیجهش منفی بود و چندین بار بهم دوباره این کار رو در روزهای بعدی انجام دادم اما بازم منفی بود و هیچگونه علائم  حاملگی  رو ندارم دکتر برای امپول تجویز کرد والان دو روزه میگذره اما خبری نیست .سوال اینه که بعد از تزریق چه مدت طول میکشه من عادت بشم. 2 اگه حاملگی خارج از رحم پیش بیاددر بی بی چک  بعد از چند  روز نشون میده ؟خواهش میکنم منو راهنمایی کنید خیلی نگرانم و منتظر راهنمایی شما عزیزان /

2. سلام...
    یک سوال داشتم ... البته کلیه....
    ما میگیم که توی هر دوره یک خانوم توی روز های معینی احتمال بارداری هست یعنی توی اون دوره تخمک آزاد میشه... حالا از اون طرف میگیم که پریود یعنی از بین رفتن دیواره رحم که زمانی هست که اون خانوم باردار نباشه.... بین آخرین روزی که میشه باردار شد تا اولین روز پریود یک فاصله زمانی هست... سوال من اینه که مگه با پریود تخمک از رحم خارج نمیشه ؟ پس چرا توی اون فاصله احتمال حاملگی کمه در صورتی که تخمک اونجا حضور داره...
    ممنون میشم اگه جوابمو بدین... کنجکاو شدم...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام اقاي دكتر ببخشيد در مورد سئوال قبلي خودم :
    نقل قول: ((((
    با سلام و عرض ادب و احترام.
    نامزد بنده 31 مهر ماه پريوديش شروع شده و دوره اون هم 5 روزه هستش.( و معمولا هم منظم و با يك يا دو روز تاخير يا تعجيل )
    امروز يعني 26 ابان ماه . من و نامزدم رابطه مقعدي داشتيم كه در بار اول انزال خارج از مقعد بود و با بدن تماس نداشته. و بار دوم بدون شستن و ادرار كردن رابطه دوم شكل گرفته كه انزال در مقعد بوده.
    و بين اين دو رابطه تماسهاي بدني هم بوده به اين شكل كه دست بنده با آلت نامزدم برخورد داشته.
    با توجه به نزديك بوده دوره جديد قاعدگي نامزدم ( كمتر از 3 يا 4 روز آينده ) آبا احتمال حاملگي وجود داره ؟
    ضمن اينكه ايشون اظهار ميكنن كه طبق روال ماهانه از امروز كمي از ناحيه كمر درد داشتن و كمي هم عصبي بودن كه البته نشون دهنده شروع شدن سيكل هستش ( البته با توجه به تجربات خودش در اين مورد )
    ممنون ميشم دوستان گرامي بنده رو راهنمايي فرموده و از نگراني در بيارند.
    با سپاس

))))

شما محبت كرديد و پاسخ داديد كه مشكلي نيست
    الان متوجه شدم كه نامزدم تا امروز 6 اذر هنوز پريود نشده.
    البته لازم به ذكره كه يك روز از بعد از رابطه ما ايشون به خاطر درد از ناحيه گردن به پزشك مراجعه كرده و سه عدد امپول مسكن روغني (‌متاسفانه اسمش رو نميدونم ) با تجويز پزشك تزريق كردن. كه البته ميگفتن در همون ايام كمي نشانه هاي پريودي بوده اما بعدا كمرنگ تر شده.
    امروز هم گويا كمي جوشانده ( الاله ) كه گويا براي تسريع در پريودي هستش و هم چنين مقداري زعفران  دم كرده ( از ترس حاملگي ) مصرف كردن.
    الان هم ميگن كه كمي علائم و درد شكم دارند اما هنوز پريود نشدن.
    بنده خيلي نگرانم.
    آيا تزريق اون داروي مسكن ميتونه باعث تاخير در پريودي باشه ؟ و معمولا تا كي تاثير دارو پريودي رو عقب ميندازه ؟
    به چه صورتي مطمئن بشم كه حامله نيستند ؟
    سپاسگزارم

4. pedram2012p نوشته است: با سلام خانومم من هرماه نوزدهم پریود میشه ابان ماه هفدهم پریود شد در روزهشتم پریودیش(روزاول پاکیش) نزدیکی داشتیم یه کوچولو منی روی واژنش ریخت و64 ساعت بعد 2 عدد لونژیل مصرف کرد الان 6 روز از مصرف قرص گذشته ولی هنوز پریود نشده به نظر شما حامله است با توجه اینکه توی عقد هستیم

تأخیر دو سه روزه در سیکل قاعدگی مشکل خاصی نیست. احتمال بارداری در روز هشتم سیکل قاعدگی خیلی ضعیف است مگر اینکه سیکل قاعدگی ایشون 26 روزه باشه که میشه گفت از روز هشتم تا پانزدهم قاعدگی جزء روزهای پرخطر محسوب می شود که می تواند مطرح کننده احتمال تخمک گذاری یا بارداری باشد. اگر منی روی واژن ریخت باید بلافاصله آن را دستمال خشک پاک می کردید. به هرحال باتوجه به اینکه 64 ساعت بعد 2 عدد قرص لونژیل مصرف کردند در پیشگیری از عدم بارداری مؤثر است و اینکه فعلاً پریود نشدند میتواند به دلیل عوارض جانبی قرص لونژیل باشد چون مصرف قرص های ضدبارداری در روش اورژانسی به طور موقت سیکل پریودی را با چند روز اختلال همراه میکند. اگر بیش از یک هفته از موعد اصلی پریود گذشت ولی هیچ خونریزی صورت نگرفت می توانند به پزشک مراجعه کنند تا با تجویز آمپول پروژسترون به منظور ایجاد پریودی اقدام نمایند.

5. saghar22 نوشته است: با سلام و خسته نباشید. بنده الان مدت 26 روزه از موعد  عادتم گذشته (سابقه قبلی هم دارم) البته با نامزدم معاشقه داشتم اما مثل قبل منی در بدنم تخلیه نشد و فقط باپیشاب ایشون در تماس بودم و این  کار برایمون عادی شده و تا بحال هم مشکلی برایم ایجاد نشده بود  و بعد از گذشت شش روز از عادتم  از بی بی چک استفاده کردم  ونتیجهش منفی بود و چندین بار بهم دوباره این کار رو در روزهای بعدی انجام دادم اما بازم منفی بود و هیچگونه علائم  حاملگی  رو ندارم دکتر برای امپول تجویز کرد والان دو روزه میگذره اما خبری نیست .سوال اینه که بعد از تزریق چه مدت طول میکشه من عادت بشم. 2 اگه حاملگی خارج از رحم پیش بیاددر بی بی چک  بعد از چند  روز نشون میده ؟خواهش میکنم منو راهنمایی کنید خیلی نگرانم و منتظر راهنمایی شما عزیزان /

باتوجه به اینکه سیکل قاعدگی نامنظمی دارید بهتر است از روابط جنسی محافظت شده مثل کاندوم استفاده نمائید تا دچار بارداری ناخواسته نشوید چون در اثر معاشقه طولانی و بر اثر دفع زیاد پیشاب احتمال اینکه مقداری منی هم با خارج شود وجود دارد از این جهت برای احتیاط باید دقت بیشتری مبذول نمائید. نتایج بیبی چک حدود 12 روز بعد از آخرین رابطه قابل اطمینان است ولی ممکن است نتایج کاذب داشته باشند. خونریزی بعد از تزریق آمپول در هر فرد متفاوت است که ممکن است بین 1 تا 7 روز طول بکشد که پریود شوید. اگر باز هم پریود نشدید می تواند به دلیل قاعدگی نامنظم و استرس باشد. پس بهتره علت نامنظمی سیکل خود را پیگیری و نسبت به درمان آن اقدام نمائید.

6. omid2012 نوشته است:
    الان متوجه شدم كه نامزدم تا امروز 6 اذر هنوز پريود نشده.
    البته لازم به ذكره كه يك روز از بعد از رابطه ما ايشون به خاطر درد از ناحيه گردن به پزشك مراجعه كرده و سه عدد امپول مسكن روغني (‌متاسفانه اسمش رو نميدونم ) با تجويز پزشك تزريق كردن. كه البته ميگفتن در همون ايام كمي نشانه هاي پريودي بوده اما بعدا كمرنگ تر شده.
    امروز هم گويا كمي جوشانده ( الاله ) كه گويا براي تسريع در پريودي هستش و هم چنين مقداري زعفران  دم كرده ( از ترس حاملگي ) مصرف كردن.
    الان هم ميگن كه كمي علائم و درد شكم دارند اما هنوز پريود نشدن.
    بنده خيلي نگرانم.
    آيا تزريق اون داروي مسكن ميتونه باعث تاخير در پريودي باشه ؟ و معمولا تا كي تاثير دارو پريودي رو عقب ميندازه ؟
    به چه صورتي مطمئن بشم كه حامله نيستند ؟
    سپاسگزارم

جهت تسریع در پریودی اگر پس از استفاده از جوشانده الاله و زعفران دم کرده نتیجه نگرفتید می توانید با نظر پزشک از آمپول پروژسترون جهت ایجاد پریودی استفاده نمایند. ولی رابطه قبلی شما در حدی نبوده که منجر به بارداری شود ولی اگر از این لحاظ نگرانید بهتره که در روابط بعدی خود از کاندوم استفاده نمائید که حداقل از این بابت نگران احتمال بارداری نباشید و این برداشت را داشته باشید که عدم پریودی به دلیل ناراحتی های عصبی که یا هر مورد دیگری که منجر به درد در ناحیه گردن شود باعث شده سیکل قاعدگی را تحت تأثیر قرار دهد. به هرحال برای تشخیص احتمال بارداری می توانند از تست خانگی بیبی چک یا دقیقتر از آن آزمایش خون beta hcg انجام دهند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. Sahel_69 نوشته است: سلام...
    ما میگیم که توی هر دوره یک خانوم توی روز های معینی احتمال بارداری هست یعنی توی اون دوره تخمک آزاد میشه... حالا از اون طرف میگیم که پریود یعنی از بین رفتن دیواره رحم که زمانی هست که اون خانوم باردار نباشه.... بین آخرین روزی که میشه باردار شد تا اولین روز پریود یک فاصله زمانی هست... سوال من اینه که مگه با پریود تخمک از رحم خارج نمیشه ؟ پس چرا توی اون فاصله احتمال حاملگی کمه در صورتی که تخمک اونجا حضور داره...

برای باردار شدن حداقل اندازه فوليكول خوب 18 میلیمتر هست که این اندازه در نیمه سیکل قاعدگی (تقریبا روز 14 قبل از پریود بعدی) به این مقدار میرسد در صورتی که فولیکول ها در ابتدای دوره قاعدگی حدود 3-5 میلیمتر هستند که این اندازه برای ایجاد بارداری مناسب نیست بنابراین تخمک گذاری نمی تواند انجام شود، چون بطور معمول در هنگام دفع تخمک که در ایام تخمک گذاری انجام می شود چند فولیکول رشد کرده (حدود 18 تا 20 میلیمتر) وجود دارد که یکی از آنها که رسیده تر است دفع میشود و بقیه تحلیل میروند، حالا در روزهای خارج از دوران تخمک گذاری که فولیکول ها بالغ نشده اند و نمی توانند از تخمدان رها شوند پس احتمال بارداری وجود ندارد. به هرحال شيپور (فيمبريا) تخمك را به داخل لوله حمل تخمك هدايت مي كند و از آنجا تخمك به طرف رحم رانده می شود که به رها شدن يك تخمك بالغ از يك فوليكول تخمدانی تخمک گذاری می گویند، در صورتی که در دوران پریودی روندی که شرح داده شد انجام نمی شود پس نمی تواند مطرح کننده احتمال بارداری باشد.

8. Hamshahri نوشته است:
    Sahel_69 نوشته است: سلام...

برای باردار شدن حداقل اندازه فوليكول خوب 18 میلیمتر هست که این اندازه در نیمه سیکل قاعدگی (تقریبا روز 14 قبل از پریود بعدی) به این مقدار میرسد در صورتی که فولیکول ها در ابتدای دوره قاعدگی حدود 3-5 میلیمتر هستند که این اندازه برای ایجاد بارداری مناسب نیست بنابراین تخمک گذاری نمی تواند انجام شود، چون بطور معمول در هنگام دفع تخمک که در ایام تخمک گذاری انجام می شود چند فولیکول رشد کرده (حدود 18 تا 20 میلیمتر) وجود دارد که یکی از آنها که رسیده تر است دفع میشود و بقیه تحلیل میروند، حالا در روزهای خارج از دوران تخمک گذاری که فولیکول ها بالغ نشده اند و نمی توانند از تخمدان رها شوند پس احتمال بارداری وجود ندارد. به هرحال شيپور (فيمبريا) تخمك را به داخل لوله حمل تخمك هدايت مي كند و از آنجا تخمك به طرف رحم رانده می شود که به رها شدن يك تخمك بالغ از يك فوليكول تخمدانی تخمک گذاری می گویند، در صورتی که در دوران پریودی روندی که شرح داده شد انجام نمی شود پس نمی تواند مطرح کننده احتمال بارداری باشد.

با تشکر...
    اینکه میگین تخمک با فولیکول ( اینم اگه میشه بگین چی هست؟) 18-20 دفع میشه یعنی اون تخمک در ابتدای شروع دوره پریود دفع میشه یا بعد از روز های قابل باردار شدن ؟ در این صورت در مورد حرف شما باید گفت تخمدان هر روزه تولید تخمک میکنه تو طول دوره ولی اون روز فقط بهترین تخمکو آاد میکنه... درسته ؟
    باز هم ممنون...

9. سلام و صبح بخیر

میخواستم بدونم با توجه به اینکه ماه پیش پریود من تقریبا" 10 روز به تاخیر افتاده بود این ماه باید طبق تاریخ جدید پریود شم یا قبلی؟
    مهرماه 9 ام پریود شدم ، آبان ماه 18 ام.
    ممنون

10. universe_s نوشته است: سلام و صبح بخیر

میخواستم بدونم با توجه به اینکه ماه پیش پریود من تقریبا" 10 روز به تاخیر افتاده بود این ماه باید طبق تاریخ جدید پریود شم یا قبلی؟
    مهرماه 9 ام پریود شدم ، آبان ماه 18 ام.
    ممنون

طبق تاریخ جدید
    یعنی روز اول دوره پریود شما ، همان روز اول خونریزیتون هست (حالا چه با تاخیر اتفاق افتاده چه بدوت تاخیر)

11. سلام
    من 22 سالمه
    اکثر پریودام منظم گاهی وقتا 2 تا 4-5 روز عقب میفته دوره هام 32 روزی هست
    دوره خونریزی 7 روزه
    آخرین بار 22مهر پریودم شروع شد این ماه زیاد نزدیکی داشتم و جلوگیری طبیعی هست یعنی منی داخل ریخته نمیشه
    وقتایی که تو یک ماه نزدیکی نداشته باشم یا کم باشه منظمه دقیق سر موقع اما وقتی  باهمسرم خیلی نزدیکی دارم عقب میفته الان 14 روز هست که عقب افتاده بی بی چکهم استفاده کردم منفی بوده  اوایل ازدواجمهم یه بار همین طوری شد علتش میتونه همین رابطه باشه
    تاریخی که باید پریودم شروع بشه تازه دل دردام و درد سینه هام شروع شده باید برم دکتر یا منتظر بمونم

12. mahtabziba نوشته است: سلام
    من 22 سالمه
    اکثر پریودام منظم گاهی وقتا 2 تا 4-5 روز عقب میفته دوره هام 32 روزی هست
    دوره خونریزی 7 روزه
    آخرین بار 22مهر پریودم شروع شد این ماه زیاد نزدیکی داشتم و جلوگیری طبیعی هست یعنی منی داخل ریخته نمیشه
    وقتایی که تو یک ماه نزدیکی نداشته باشم یا کم باشه منظمه دقیق سر موقع اما وقتی  باهمسرم خیلی نزدیکی دارم عقب میفته الان 14 روز هست که عقب افتاده بی بی چکهم استفاده کردم منفی بوده  اوایل ازدواجمهم یه بار همین طوری شد علتش میتونه همین رابطه باشه
    تاریخی که باید پریودم شروع بشه تازه دل دردام و درد سینه هام شروع شده باید برم دکتر یا منتظر بمونم

سلام دوست عزیز.
    بهتره هرجه زودتر برای پیگیری عقب افتادن پریودتون به پزشک زنان مراجعه کنید. در ضمن حتما بگید که داشتن رابطه پریودتون رو بهم میزنه تا دلیلش پیگیری بشه.
    موفق باشید.

13. من زياد حشيري هستم و خيلي زود زود خودمو ارضا مي كنم
    چه راهي پيش نهاد مي كنين ؟

14. sinderelajoon نوشته است: من زياد حشيري هستم و خيلي زود زود خودمو ارضا مي كنم
    چه راهي پيش نهاد مي كنين ؟

بهتر بود در جای مناسب پست میدادید...
    به این موضوع فکر نکنید و خودتون رو مشغول کار دیگه کنید تا از فکرش بیاید بیرون
    چند روزم طاقت بیارید و کاری انجام ندید که باعث ارضاتون شه
    تا کم کم براتون عادی شه
    داشتن یک شریک جنسی خوب و ارضاشدن (هم جسمی هم فکری) می تونه کمک زیادی بهتون کنه
    * هرکاری زیاده رویش باعث اعتیاد به اون میشه حتی اگر بهش نیاری هم نباشه اما باز انجام میدید

15. [/quote]جهت تسریع در پریودی اگر پس از استفاده از جوشانده الاله و زعفران دم کرده نتیجه نگرفتید می توانید با نظر پزشک از آمپول پروژسترون جهت ایجاد پریودی استفاده نمایند. ولی رابطه قبلی شما در حدی نبوده که منجر به بارداری شود ولی اگر از این لحاظ نگرانید بهتره که در روابط بعدی خود از کاندوم استفاده نمائید که حداقل از این بابت نگران احتمال بارداری نباشید و این برداشت را داشته باشید که عدم پریودی به دلیل ناراحتی های عصبی که یا هر مورد دیگری که منجر به درد در ناحیه گردن شود باعث شده سیکل قاعدگی را تحت تأثیر قرار دهد. به هرحال برای تشخیص احتمال بارداری می توانند از تست خانگی بیبی چک یا دقیقتر از آن آزمایش خون beta hcg انجام دهند.[/quote]
    با تشكر از حضرتعالي كه وقتتون و در اختيار بنده ميگذاريد.
    البته با توجه به محدوديت ارسال پست كه جز قوانين سايت هستش و بنده به اون احترام ميگذارم.
    امروز سئوالم اينه :
    با توجه به فرمايشات شما بنده ديروز دوشنبه 7 اذر ماه با استفاده از بي بي چك تست كردم و جواب اون منفي شد.
    براي اطمينان بيشتر از نامزدم ازمايش بتا هم گرفتيم كه ازمايشگاه مقدار اون رو 5 و در واقع منفي اعلام كرد.
    و كمي استرس و اضطراب از بنده  دور شد.
    اما حالا اين استرس رو دارم كه چون رابطه مشكوك ما 26 ابان ماه بوده و ايشون هم 4 روز مونده به شروع سيكلشون بوده كه نزديكي صورت گرفته. در واقع ازمايش ما حدودا 7 تا 8 روز بعد از عقب انداختن سيكل بوده ايا ميشه روي ازمايش بتا كاملا اطمينان حاصل نمود ؟
    با توجه به اينكه 48 ساعت از مصرف جوشانده الاله و زعفران دم كرده هم ميگذره اما هنوز خبري از شروع پريودي نيست.!
    ضمن اينكه روز 27 ابان ماه و بعد از گذشت يك روز از رابطه ما ايشون سه عدد آمپول متوكاربامول رو همزمان براي رفع گرفتگي و درد گردنشون تزريق كردن. و البته ناگفته نماند كه بحثهايي هم داشتن كه باعث عصبي شدن و استرس داشتن شده. كه با توجه به مطالب سايت كه بنده مطالعه كردم مستقيما در عقب انداختن سيكل ماهانه تاثير داره.
    ايا اين امپول هم ميتونه اين مورد رو ايجاد كرده باشه ؟
    براي اينكه ايشون زودتر پريود بشن ايا حتما بايد پزشك ايشون رو معاينه و دارو تجويز كنه ؟
    ببخشيد كه بنده اين روزهاي خيلي مزاحم شما ميشم. حقيقت امر اينه كه استرس زيادي دارم.
    متشكرم از وقتي كه براي بنده ميگذاريد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 71 از 111
رفتن به صفحه :    ... 71 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید