شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

علت تاخیر در پریود و نتایج سونو گرافی

1. من24 سالمه و  از اول که پریود شدم ،همیشه پریودام با تاخیر بوده،بعد از یه مدت سونو انجام دادم کیست داشتم که بعد 1ماه خود به خود رفع شد .به دکتر که میگفتم پریودام با تاخیره میگفت ممکنه از استرس باشه چون باز سونو انجام دادم چیزی نشون نداد.تا اینکه 3 ماه پیش باز سونو یه کیست 3سانتی نشون داد که  با خوردن قرص سیپروترون  یک هفته پیش که باز سونو انجام دادم آب شده بود.سوالم این هست که مشکل پریود های  نامنظم من  چیه؟ اگه من تنبلی تخمدان یا تخمدان پلیکیستیک نباید تو 5بار سونوگرافی من مشخص میشد؟یا به چیزی غیر عادی اشاره میشد؟دکتر بم میگه همه چیت خوبه.آیا فقط استرس های من باعث تاخیر پریود میشه؟ میترسم بعداواسه بارداریم مشکل پیش بیاد.لطفا راهنماییم کنین. اینم پاسخ دو سونو آخریم:
    23/5
    رحم اکو و ابعاد طبیعی دارد.ضایعه فضاگیر دیده نشده.کناره های خارجی رحم صاف است. خط اندومتر یال دیده شد وضخامت حد انتظار دارد. در محل آندکس راست یک توده کیستی به ابعاد 30،28 میلی با جداره های صاف و بدون اکوی داخلی دیده شه که مطرح کننده کیست فولیکولار میباشد. تخمدان چپ اکو و ابعاد طبیعی داشته .ابعاد رحم 78 ،36 ،40 میباشد. ضخامت اندومتر 7 میلی
    2/8
    رحم حجم و اندازهو اکوی نرمال داشته و توده فضاگیر دیده نشد.اندومتر صاف و منظم با اکوی نرمال و ضخامت8 میلی متر بود
    تخمدانها حجم و اندازه واکوی نرمال با فولیکولهای طبیعی داشتندو توده یا کیست فضاگیر نداشتند. مایع ازاد در کولدوساک خلفی مشهود نبود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    طبیعت بدن بعضی از خانم ها طوریه که همیشه پریود نامنظم دارن ، شاید شما هم از اون دسته خانم ها هستید. مگه همیشه استرس دارید که از عواقبش تاخیر در پریود باشه؟؟؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. zahra126 نوشته است: من24 سالمه و  از اول که پریود شدم ،همیشه پریودام با تاخیر بوده،بعد از یه مدت سونو انجام دادم کیست داشتم که بعد 1ماه خود به خود رفع شد .به دکتر که میگفتم پریودام با تاخیره میگفت ممکنه از استرس باشه چون باز سونو انجام دادم چیزی نشون نداد.تا اینکه 3 ماه پیش باز سونو یه کیست 3سانتی نشون داد که  با خوردن قرص سیپروترون  یک هفته پیش که باز سونو انجام دادم آب شده بود.سوالم این هست که مشکل پریود های  نامنظم من  چیه؟ اگه من تنبلی تخمدان یا تخمدان پلیکیستیک نباید تو 5بار سونوگرافی من مشخص میشد؟یا به چیزی غیر عادی اشاره میشد؟دکتر بم میگه همه چیت خوبه.آیا فقط استرس های من باعث تاخیر پریود میشه؟ میترسم بعداواسه بارداریم مشکل پیش بیاد.لطفا راهنماییم کنین. اینم پاسخ دو سونو آخریم:
    23/5
    رحم اکو و ابعاد طبیعی دارد.ضایعه فضاگیر دیده نشده.کناره های خارجی رحم صاف است. خط اندومتر یال دیده شد وضخامت حد انتظار دارد. در محل آندکس راست یک توده کیستی به ابعاد 30،28 میلی با جداره های صاف و بدون اکوی داخلی دیده شه که مطرح کننده کیست فولیکولار میباشد. تخمدان چپ اکو و ابعاد طبیعی داشته .ابعاد رحم 78 ،36 ،40 میباشد. ضخامت اندومتر 7 میلی
    2/8
    رحم حجم و اندازهو اکوی نرمال داشته و توده فضاگیر دیده نشد.اندومتر صاف و منظم با اکوی نرمال و ضخامت8 میلی متر بود
    تخمدانها حجم و اندازه واکوی نرمال با فولیکولهای طبیعی داشتندو توده یا کیست فضاگیر نداشتند. مایع ازاد در کولدوساک خلفی مشهود نبود.

باسلام من هم دقیقا این مشکلات رو دارم و حتی کارم به بستری شدن هم کشیده ولی همه چیم نرمال و سالمه ولی دائما از نامنظم بودن پرود و درد شکم عذاب میکشم و الان حدود 5 ماه هستش که بی وقفه درد شدید شکم دارم و علتش معلوم نیست واقعا دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر

4. با  سلام .من مدت دو ماهه برای درمان کولیت عصبی از قرص های : امپرازول ، دایجستیو، کلیدینیوم بروماید و colpermin  استفاده میکنم ولی با شروع مصرف دچار بی نظمی قاعدگی شدم....ایا این بی نظمی اثر همین قرص هاست یا باید بررسی بیشتر بشه؟
    با تشکر

5. Firuze نوشته است: با  سلام .من مدت دو ماهه برای درمان کولیت عصبی از قرص های : امپرازول ، دایجستیو، کلیدینیوم بروماید و colpermin  استفاده میکنم ولی با شروع مصرف دچار بی نظمی قاعدگی شدم....ایا این بی نظمی اثر همین قرص هاست یا باید بررسی بیشتر بشه؟
    با تشکر

سلام
    بله بی نظمی از عوارض قرص هاست.

6. باسلام من هم دقیقا این مشکلات رو دارم و حتی کارم به بستری شدن هم کشیده ولی همه چیم نرمال و سالمه ولی دائما از نامنظم بودن پرود و درد شکم عذاب میکشم و الان حدود 5 ماه هستش که بی وقفه درد شدید شکم دارم و علتش معلوم نیست واقعا دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم.لطفا راهنماییم کنید.با تشکر[/quote]

سلام
    به نظر من بهتره شما به متخصص داخلی مراجعه کنید دوست عزیز. ممکنه این دردها هیچ ربطی به قاعدگی نداشته باشه. معاینه بالینی و آزمایش و ... لازمه.

7. سلام من 24 ساله و مجردم.ماه قبل به خاطر بیماری قرص ژلوفن ، کدئین ، آموکسی سیلسن زیادی مصرف ردم الان 8 روزه پریودیم به تاخیر افتاده آیا به خاطر قرصاست یا علت دیگه ای داره ممنون میشم خیلی زود راهنماییم کنید/خیلی نگرانم

8. aydataban90 نوشته است: سلام من 24 ساله و مجردم.ماه قبل به خاطر بیماری قرص ژلوفن ، کدئین ، آموکسی سیلسن زیادی مصرف ردم الان 8 روزه پریودیم به تاخیر افتاده آیا به خاطر قرصاست یا علت دیگه ای داره ممنون میشم خیلی زود راهنماییم کنید/خیلی نگرانم

ایبوپروفن بصورت کپسول نرم ژلاتینی (ژلوفن) از دسته ضد التهاب های غیر استروئیدی است که درصورت مصرف بیش از اندازه ممکن است باعث اختلال و وقفه در نحوه طبیعی خونریزی قاعدگی شود، پس حتی المقدور بیشتر از حد مجاز مصرف نکنید. حتی ممکن است در اثر زیاده روی در مصرف مصرف آنها باعث کم شدن خون قاعدگی شود.
    ولی نگفتید به دلیل چه بیماری دارید قرص مصرف می کنید. به هرحال وجود بعضی از بیماری ها مثل اختلالات هورمونی هم می تواند در صورت عدم درمان، دوره پریودی را به تعویق اندازد. به خاطر اینکه ماه پیش ژلوفن را بیش از حد مصرف کرده اید پس ممکن است به همین دلیل پریودی به تأخیر افتاده. با کاهش عوارض داروی ذکر شده و پرهیز از هرگونه شرایط استرس زا و نگرانی، انتظار می رود که پریودی صورت گیرد.

9. نخور قرص عوارض داره،هرچی طبیعیش خوبه

10. از از جوابتون الان دقیقا ده روز عقب افتاده برم دکتر آمپول بزنم تا پریود بشم یا منتظر بمونم؟

11. aydataban90 نوشته است: از جوابتون الان دقیقا ده روز عقب افتاده برم دکتر آمپول بزنم تا پریود بشم یا منتظر بمونم؟

معمولاً اگر پریود بیش از یک هفته تأخیر داشت بهتره که نسبت پیگیری آن اقدام کنید و با توجه به اینکه در حال حاضر 10 روزه که عقب افتاده می توانید به پزشک زنان مراجعه کنید تا با تزریق آمپول پروژسترون پریود شوید.

12. با سلام
    جایی واسه طرح سوالم پیدا نکردم، واسه همین اینجا مطرح میکنم
    راجع به فراموشی در خوردن قرص پروژسترون ، سوال دارم
    من باید مدت 10 روز و روزی 2 تا مصرف میکردم اما به دلایلی که مشغلم زیاد بود، منجر شد که خیلی مصرف داروم نامنظم شه، طوری که حدود 10 روز گذشته بود و من به جای 20 تا قرص، نهایتا 14 تا قرص اونم خیلی نامنظم مصرف کردم. (اصلا ساعتش مهمه؟ مثلا میشه 2 تا به یکباره خورد یا باید یکی صبح و یکی شب باشه ؟)
    اگر ممکنه کلا راجع به فراموشی وعده های مصرف توضیح بدین و اختصاصا اگر ممکنه راهنماییم کنین که الان من باید 20 تا قرصم رو تموم کنم و به این کار نداشته باشم که چند روز شد یا اینکه برعکس، تعداد روزها (یعنی 10 روز) رو رعایت کنم علی رقم اینکه تعداد تجویزی مصرف نشده هنوز.
    ممنون

13. آیا تزریق آمپول دگزامتازون میتونه باعث تاخیر بشه؟آخه من تو ماه قبل دوتاشو تزریق کردم

14. سلام
    من یک سئوال داشتم . من 15 سالگی پریود شدم و همیشه پریودم نامنظم بوده . خیلی هم سریع استرس میگیرم و اخیرا کمی افسرده شدم.
    پیش دکتر رفتم و به من آمپول پروژسترون داد و 2 تا در دو روز پشت سر هم زدم . اما 9 روز گذشت پریود نشدم . دوباره دکتر رفتم و به من دو تا آمپول دیگه یکی استرادیول و یکی پروژسترون داد + قرص هیوسین والان 8 روز دیگه هم گذشته و من بازم پریود نشدم. الان 4 ماه میشه که پریود نشدم و کلی آزمایش انجام دادم. FSH  من 111.7 mlu/ml  و LH 54.5 mIu/ml  و prolactin 8.5 ng/ml بود.
    سونوگرافی هم ننتیجش این بود :
    رحم صاف و توده فضاگیر دیده نشد.خط آندمتر شارپ و منظم و تخمدانها نرمال و بدونه ضایعه فضاگیر  و مایع آزاد در کلدوساک خلفی دیده نشده.
    ابعاد تخمدان راست 24*14mm حاوی فولیکول به قطر 9.7
    ابعاد تخمدان چپ 26*16 mm  و حاوی فوکیکولهلی کوچک متعدد 5 mm
    لطفا میتونید به من کمک کنید. من خیلی نگرانم ....

15. سلام
    کسی میدونه چی خوبه بخورم تا پریود شم؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید